Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 10:46   #81
neznam za interreil treba provjerit koji prijevoznik i dal su iste zone
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:06   #82
Quote:
atlantis kaže:
jebem te ludog

2 dana milano zato sto je jedan dan Monza

citaj s razumijevanjem
aaa, ti se palis na te bolide kaj se vrte u krug.
sorry, nisam skuzio...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:15   #83
Quote:
stoneisland kaže:
aaa, ti se palis na te bolide kaj se vrte u krug.
sorry, nisam skuzio...

sad chu da ti dodjem tamo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:35   #84
Quote:
atlantis kaže:
sad chu da ti dodjem tamo
vodis me na rucak ?
samo dodji...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 13:36   #85
Hm, mi smo mislili uzet Interrail jer nam auto kasljuca a ovako bi se mogli vozati okolo koliko treba... imamo smjestaj u Milanu, Firenzi i Romi a u ostalim mjestima bi vec nesto nasli tipa hostel... Interrail za jednu zonu traje 16 dana. Mozda ovako nesto
1 dan Venezia
3 dana Milano (1 dan grad, 1 dan Lago di Como, 1 dan posjet prijateljima)
3 dana Firenza (1 dan Firenza, 1 dan Pisa, 1 dan posjet rodbini)
3 dana Roma (1 dan Roma, 1 dan Vatican, 1 dan Ostia Antica)
2 dana Napoli (1 dan Napoli, 1 dan Pompei)

To je 12-13 dana, kakve preporuke jos?

Da li se isplati zaletiti na Siciliju i kakva je situacija s vlakom preko? Brodom do Grčke i natrag predugo traje da bi isli vidjet Atenu pa mislim da to otpada...
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 16:00   #86
Torino

Hej, hej!
pozdrav svima! imam samo jedno pitanjce. Ako je netko bio u Torinu da mi kaze sto se isplati posjetiti i pogledati. Ima li nesto posebno zanimljivo?
ako tko sta zna biti cu vam zahvalna! pozdrav
sadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 13:13   #87
Evo link na kojem se moze naci svasta. Pronadjes grad koji ti treba, i sve saznas. Imas i slikica
www.virtualtourist.com
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 10:58   #88
Firenza, Pisa,...gdje odsjesti

Dakle, spremam se u sedmom mjesecu put Toscane, pa me zanima da li ima netko prijedlog za smještaj u nekom od hotelčića, ne mora nužno biti u Firenzi ili Pisi, ali da je u okolici od cca 50km. Što se isplati pogledati, na što treba obratiti pažnju, kakvi su vaši dojmovi?

Pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 12:21   #89
Ne znam koliko planiraš ostati, ali po meni samo za Firenzu ti treba min. 7 dana, ozbiljno. Svaki kamen u tom gradu je značajan i vrijedilo bi ga pogledati, a u tom periodu u kojem ti ideš, računaj na nesnosne vrućine i užasne gužve. Pa će ti se dogoditi da ćeš čekati do 2 sata pred palačom Medici da uđeš unutra. Što opet znači da ne stigneš puno toga vidjeti dnevno.
Firenza je stravično skupa. Capuccino u rubnom dijelu grada dođe oko 5-6€. U centru nemoj ni pokušavati....
Ja sam bila smještena u privatnom aranžmanu pa ti ne znam cijene hotela.

U Pisi sam bila vrlo kratko i ne bih ti tu davala savjete, ali ti preporučujem da svakako odeš u Sienu. Meni osobno možda i najljepši grad u Toscani

Svakako si uzmi nekakav vodič i oboružaj se informacijama o Toscani jer je ta pokrajina toliko kulturološki, povijesno i gastronomski bogata da će ti puno toga promaći bez dobrog vodiča.

Sretno
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 10:56   #90
Sjeverozapadna obala, tj. Costa Smeralda ("Smaragdna Obala"), je najljepsi i najpopularniji dio u Sardiniji, koji je inace divan otok, prelijepih mjesta mozete naci svugdje tamo.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 20:42   #91
najpopularniji je, a sad dal je najljepši ne bi govorila
cagliari je zakon
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:06   #92
Question Ancona- željeznički kolodvor

Trebam pomoć: Je li želj. kolodvor u Ankoni daleko od luke, tj. mjesta gdje pristaje trajekt Zadar- Ancona? Ima li smisla koristiti javni prijevoz ili je najbolje uzeti taxi? Na planu grada vidim dva kolodvora, sa kojega ide vlak za Rim?
Unaprijed zahvaljujem!
wannabee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 16:10   #93
glavni kolodvor ti je u ulici Via Flaminia, kod trga Piazza Rosselli. trajekti dolaze tamo negdje kod mola Santa Maria, tamo je trajektna luka (u samom središtu luke). jedno od drugog je udaljeno oko kilometar, možda mrvu više i isplati se uzeti javni prijevoz jer će te taxisti garant odrapit pošteno.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:23   #94
Ja i moja zena smo mnogo puta uzeli trajekt od Ancone do Splita i obratno. Moramo reci da su lokalni taxisti uglavnom posteni, za razliku od drugih gradova, npr. Rima, jedna voznja od glavnog zeljeznickog kolodvora trenutacno stoji 12/13 eura (toliko smo platili poslijednji put, tj. prosli tjedan) ako se je troje ili cetvero i s dosta prtljaga sigurno se isplati uzeti taksi. S laganom prtljagom je sigurno bolje i jeftinije uzeti iz glavnog zeljeznickog kolodvora autobus 1/4, koji se zaustavlja u okruglom trgu, sa stajalisnim krovovima na obim stranama, 100 mt. daleko od trajektne luke. Od ponedeljka do petak ima tijekom dana cak i vlak koji ide u par minuta od glavnog zeljeznickog kolodvora do morskog kolodvora ("Ancona Marittima"), to jest do trajektne luke, inace mi nikada nismo ga uzeli.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:56   #95
Ok.. super sto je tema ovdje. Koliko placate povratnu kartu do RIma iz Ancone? imate neki link za vozni red (na engleskom mozda)... hvala
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 13:38   #96
Quote:
night_train kaže:
Ok.. super sto je tema ovdje. Koliko placate povratnu kartu do RIma iz Ancone? imate neki link za vozni red (na engleskom mozda)... hvala

Najbolji vozni red, a ima i englesku verziju je stranica Njemackih zeljeznica.
Adresa je www.bahn.de
Stvarno dobijes sve vlakove u cijeloj Europi, a nekad izbaci i cijene.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:09   #97
Za night train:
Za vozni red na engleskom, ima i cijene: http://www.raileurope.com/us/rail/specialty/es.htmž

Pitanja za Michele San Pietro:
Nije mi jasno što znači "autobus 1/4", jesu li to dvije linije, 1 i 4 koje idu istim putem? Može li se karta kupiti u autobusu ili je treba kupiti prije?
wannabee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 16:04   #98
Quote:
wannabee kaže:
Za night train:
Za vozni red na engleskom, ima i cijene: http://www.raileurope.com/us/rail/specialty/es.htmž

Pitanja za Michele San Pietro:
Nije mi jasno što znači "autobus 1/4", jesu li to dvije linije, 1 i 4 koje idu istim putem? Može li se karta kupiti u autobusu ili je treba kupiti prije?
To je autobus 1 kroz 4, tj. samo jedan. U Italiji se autobusne karte uvijek kupuju prije, u Anconi na zeljeznickom je kolodvoru trafika koja ih prodaje.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 16:44   #99
Quote:
night_train kaže:
Ok.. super sto je tema ovdje. Koliko placate povratnu kartu do RIma iz Ancone? imate neki link za vozni red (na engleskom mozda)... hvala
jedan smjer za Eurostar je 21.48€. evo ti link na službene stranice talijanskih željeznica:
http://www.trenitalia.com/en/index.html

bahn.de je ok što se tiče itinerera po europi, ali nude (neprecizne) cijene samo za njemačku
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:03   #100
Jos nesto o zeljeznickom kolodvoru u Anconi: do prije nekoliko godina bila je tamo mjenjacnica, pa onda su je skinuli ali ostalo je moguce mjenjati kune u eura na blagajnim salterima, ali sada i to vise se ne cini, mozda mjenjacnica u trajektnoj luci radi dobro (ja nikada nisam mjenjao novac tamo), ali najbolje je rjesenje mjenjati kune u eura prije odlaska (mjenjacnice na brodovima cesto nisu povjerljive).
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.