Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 16:06   #41
Ja bih o Pitchforku.
Nekako se bojim da će moji stalkeri pomisliti da sam otvorio topic o fabričkoj curetini, a to nipošto ne bih htio.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:22   #42
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
To lijepo djevojče, pravim imenom Stefani Joanne Angelina Germanotta, je samo još jedna u nizu pop zvjezdica koja nije uspjela u svom prvotnom naumu ( možeš ga vidjeti na jubitu -> http://www.youtube.com/watch?v=u4KQksDXhjQ ) kvazi rock autorice. Crnu i masnu kosu je zamijenila sa pristupačnom plavom.
meni je ovo dobro bolje svakako od svega sto se danas nudi od nje

@ vtrslv - lady gaga? siriusli?
__________________
http://joe4.bandcamp.com/
Luzwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:30   #43
[QUOTE=vtrslv;24323403](kako su se bez njega snalazili kasnije, vidi pod: Mike Love, Carl Wilson; kodno ime: Kokomo). [QUOTE]

kokomo je super pjesma!


inače, drago mi je što ljudi jay-z-a nazivaju lošim rapperom. jebiga, to je ko da netko, hm, tima duncana nazove lošim košarkašem ili seymoura hoffmana lošim glumcem... nije da čoek ima najbolji flow ikad.

inače, divno je da smo dobili topic koji je oborio rekord u najbržem skretanju u offtopic pitchfork sam čitao povremeno između recimo 2003. i 2007. godine, i to rijetke ljude čije mi se pisanje sviđalo. osobno mi nisu jasni ljudi koji kažu "pićfork je loš jer je damienu riceu dao 1.9" (poprilično su ga precijenili, po mom mišljenju, 0.6 bi bila prigodnija ocjena). kako možeš ocjenjivati sajt po tome koliko se njihov muzički ukus poklapa s tvojim mislim, očito možeš, samo ja tu ne vidim nikakvog smisla.

recenzije čitam zato da: 1. pročitam nešto zanimljivo/zabavno itd. što je na pitchforku poprilično rijetko i zato ga više ne čitam
2. da nabasam na nešto novo i zanimljivo. danas, na svu sreću, postoje bolji i efikasniji načini za ovo (jedan od njih je i ovaj forum), pa se pičfork uvelike preskače.

site danas ima fora multimedijalne stvari i zalomi im se koji ok intervju, al kroz čitavu godinu pročitao sam jednu jedinu recenziju - onu za hospice, i to čisto da vidim dal tip pjeva o izmišljenim ili stvarnim događajima i onda otkrio kako ni na pičforku nemaju pojma
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:32   #44
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Uz to, album nije jedini relevantan format plasiranja glazbe.
Tu si apsolutno u pravu, ali mislim da ih to, barem tvojom logikom, ne ekskulpira od hrpice mediokritetskog (i isključivo za potrebe tržišta produciranog) smeća koju su snimili.

Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Njena je zadaća poljuljati nedodirljivi status cijenjena nam portala koji recimo pljuje po Gomezu, a slavi jedan sasvim prosječan rap-album.
Mislio sam da smo pomalo već i nadišli raspravu o Pitchforku i razgovaramo općenitije. Budući si opterećen validnošću pojedinih top-ljestvica, upoznaj se sa godišnjom top-listom albuma koju Village Voice svake godine kompilira od glasova nekoliko stotina američkih kritičara u ono što se zove Pazz & Jop. Godine 2001. glasala su 622 kritičara, a rezultat pogledaj ovdje.

Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
A da budem i malo ograničen, upoznat sam s radom MC-a pa ako ti kažem da je jedan moj prijatelj nakon par tjedana prtljanja po ritam-mašini uspio sklepati bolji album od Jay-Z-ja, svaka mi je pomisao o preopterećivanju vlastita mozga tim trik-žanrom gadljiva.
Jasno ti je, valjda, da ne samo oboje možemo igrati ovu igru, nego i da ju možemo igrati beskonačno.

Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ali ajde...
Autorica? Producentica? Diplomirala je klavir na nekoj art školi?
Pa što onda? Zar bih sad zbog toga trebao mijenjati mišljenje?
Kako da ti ja objasnim zašto takvu glazbu smatram smećem, stvarno ne znam.
Gledaj, ne znam kako da ja tebi objasnim, ali tvoji argumenti su bili da apriori više cijeniš onoga koji iza svog glazbenog djelovanja stoji autorski i izvođački. E, sad. Ne znam je si li između ovih nekoliko postova promijenio mišljenje o tome ili što, ali cura ipak nešto svira, jel.

Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
I onda mi ljudi "s očima i ušima" prodaju postmodernističke floskule o besmislenosti odvajanja na "visoko" i "nisko".
Oprosti, ali ja sam govorio o ne samo terminološkoj nego i o ideološkoj diskrepanciji "visokog" i "niskog" u popularnoj glazbi. Ako ti nije jasno o čemu se radi, mislim da će ti možda Bratoljub pomoći.


Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
u teoriji bi se kniževnosti, npr., "niskim" žanrom smatrao triler, a "visokim" drama.
Ne samo da si usporedio nešto što je književni žanr sa nečime što je književni rod nego si i usporedbom uspio promašiti poantu diskusije. Uostalom, nemoj uopće ulaziti u ovo područje, to je bitka koju ne možeš dobiti.
__________________
Postmodernism is the biggest success story going.
vtrslv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:42   #45
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post


Ne samo da si usporedio nešto što je književni žanr sa nečime što je književni rod nego si i usporedbom uspio promašiti poantu diskusije. Uostalom, nemoj uopće ulaziti u ovo područje, to je bitka koju ne možeš dobiti.
Uz sav kulerski šarm koji pokušavaš ispoljiti, ipak ti je teško zatomiti osjećaj ljutnje zbog jedne stvari: netko misli drukčije od tebe.
Ja se ne bi trudio 45 minuta, stvarno ne bi. Ti to činiš jer si ljut, i to jako.

'Vako, kvotao sam samo ovaj post da razjasnim jednu nedoumicu: pojam "drama" JEST književni rod, međutim "prevaziđen" je u klasičnom smislu.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:48   #46
Zašto onda ne smatraš i da je dijeljenje bilo čega na visoko i nisko (uključujući i ljude) prevaziđeno?
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:20   #47
jel se tu zapravo radi o onome da su knjizevna djela lađice koje plove na moru riječi? pa se onda to primijeni na glazbu ka

Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
i onda otkrio kako ni na pičforku nemaju pojma
e, ono kad procitas recenziju o necemu sto slusas vec par godina, a njima je to tek sad doslo na red ter privuklo paznju i ond skuzis da onaj tko to recenzira blage veze nema o cemu prica i daje nizu ocjenu jerbo to sad il nije u djiru il je derivat necega pa ocito mora bit losije

pa je rezultat svega da se iznerviras ko da si procito recenziju na pot listi
anti-person is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:34   #48
Predivan postmodernistički kabaret? Daj Vatoslave, pliz. Odjenuo ju je Alexander McQueen i proširila je glasinu da ima kitu. WOW. Pjesme su joj napravljene istom kuhinjom kojom se kuha za stotine drugih.
Mislim, meni su njeni hitovi fakat super, ali Gaga je Britney, nije Prince, ako me bereš.

A Pitchforkova ljubav prema hip-hopu i "komercijalnoj" glazbi općenito je potpuno isforsirana i samim time iritantna. Ubi ubi ubi pozera.


Ove retaje (da, Lu2, mislim i na tebe) uopće ne kužim zašto uvažavate, al molim moderatore da ih uvaže, e kako ne bih morala izvodit Sanadera.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:11   #49
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
...
Ne ulazeći uopće u kritičku analizu njezine glazbe, samo sam istaknuo ono što konzervativni kritičari vide kao fundamentalnu razliku između rock-glazbenika i pop-glazbenika: autorstvo, izvođačke sposobnosti i karizmu na pozornici. Sve to, dakako, inspiriran fassgodardovim argumentom da "dečko, ipak nešto svira". I nemoj preskakat postove, milo, ne stoji ti.

Na kraju, da riješimo sve preostale nedoumice, Lady Gaga uopće nije moj muzički izbor. Ona je, ove diskusije radi, samo i jedino - nužnost.
__________________
Postmodernism is the biggest success story going.
vtrslv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:15   #50
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
"dečko, ipak nešto svira". I nemoj preskakat postove, milo, ne stoji ti.
E, točno to.
Dao sam objašnjenje.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 20:30   #51
Tema , oftopičarenje , Fokina uporaba smajlića :!

Nego, malo nazad na Pitchfork. Mora netko.

Meni je to sasvim solidan glazbeni sajt. Pogledam ga gotovo svaki dan ili najmanje tri-četiri puta tjedno. Mislim da je vrijedan kao izvor informacija o glazbi iako, naravno, nije jedini. Poneki autori recenzija su mi okej, drugi me živciraju, ništa više ili manje nego na drugim sajtovima te vrste.

Malo me živcira što jako puno kul ljudi mrzi Pitchfork pa kada s tim kul ljudima pokušam podijeliti nešto što sam ondje pročitao gledaju me u čudu i ponekad se čak posramim svoje nekulerštine.

Da, sajt više nema značaj kao prije desetak godina, ali razlog tomu je dijelom i pojava drugih (boljih?) glazbenih sajtova i blogova, kako u inozemstvu, tako i kod nas.
__________________
I'm not too proud to say that I'm ok with the girl next door who is famous for showing her chest
mali_djava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:16   #52
a da vi s filozofskog odete malo na filozofiju jebo vas filozofski. ali da, u biti mi je totalno zakon sta se raspravljate, odavno nije bilo ovakvih rasprava na gazbi, a ja to volim.

kokomo je zakon stvar!

ja ne vjerujem u "visoko" i "nisko".

na pitchfork idem samo gledat videe s vremena na vrijeme, recenziju nisam procitala godinama valjda.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!

Zadnje uređivanje PrittPen : 03.01.2010. at 21:18. Reason: trebala sam rec da ja to volim
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:57   #53
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Da, da, i Paul McCartney je nekad bio u Beatlesima.
What's that supposed to mean!?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:04   #54
Quote:
mali_djava kaže: Pogledaj post
pojava drugih (boljih?) glazbenih sajtova i blogova, kako u inozemstvu, tako i kod nas.
Što reče jednom Zoran Đinđić kad se gledalac iz Štutgarta požalio kako reforme slabo idu,

U Štutgartu pogotovo.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:14   #55
Nego bre da, taj Pitchfork. Sajt je svoj vrhunac doživeo negde početkom ovog veka, kad se vala imalo o čemu još i pisati.

Ovo sad kako doživljam pokušaću da izrazim ovako... Najpre bih vas zamolio da pogledate jedan kratak klip:

http://www.youtube.com/watch?v=jmlJ9uf9NXs

E sad, kad je kritika u pitanju, ja nekako kapiram da je važnije i bolje da se tretira tematika Đe je ba ono nestalo, nego tematika Nema ničega, i tu smo se Pitchfork i ja davno razišli. Oni kao da su naime nekako skapirali da je bolje pisati o Nema ničega, i to ponašajući se kao da je u pitanju Nešto, ili u ne baš malobrojnim slučejevima čak i Neznamnijašta.

Katastrofičnost po meni time nije smanjena, nego naprotiv.

Biće bolje, možda.

Zadnje uređivanje Žlzc : 03.01.2010. at 22:21.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 00:03   #56
O, ne, još jedan nostalgičar.

Zanimljivija i duhovitija argumentacija, ali i dalje nostalgičar. Imaš temu o propasti rokenrola u novom mileniju. Čeka samo tebe.
__________________
I'm not too proud to say that I'm ok with the girl next door who is famous for showing her chest
mali_djava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 00:20   #57
Quote:
mali_djava kaže: Pogledaj post
O, ne, još jedan nostalgičar.
Nostalgičan jesam, i to ne zbog toga što sam, kao, u to vreme bio pametniji, lepši itd (nisam; nikad nisam bio pametniji i lepši no sad), nego prosto ne samo što ti novi bendovi silni ne uspevaju meni ništa naročito da ponude, nego ne vidim šta dobro nude ni mlađima od mene.

Prosto, bilo je bolje .

Ne znam tačno kako da ti dokažem. Uzmi recimo Down on the Upside i slušaj, pa onda neki od tih već novih pa slušaj.

Ali ne po jednom da čuješ, nego slušaj i jedan i drugi po sto puta, kao što se nekad muzika slušala i kao što i treba da se sluša, pa ćeš možda bolje videti o čemu govorim.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 00:36   #58
Ajoj, Soundgarden.

Iako sam u to vrijeme počinjao promišljeno i smisleno slušati glazbu, nikada mi taj bend nije sjeo. Nisu doprli do mene. Za razliku od Nirvane, Pearl Jama, Alice in Chains i Smashing Pumpkins (da se zadržim samo na, uvjetno rečeno, grunge niši.)

Svi ti bendovi danas mi znače gotovo isključivo iz sentimentalnih razloga. Vrlo rijetko slušam njihove ploče. Ne samo zato što samih već izlizao i što znam svaki ton i šum napamet (tako se nekada slušalo ), već i zato što ima toliko nove, dobre, neotkrivene glazbe koja samo čeka na mene i koja će mi ponuditi hrpu novih seznacija, emocija i užitaka.*

Ne znam kako da ti objasnim, uzmi recimo The Boy With The Arab Strap ili The Mindinght Organ Fight ili Alopeciju pa slušaj po sto puta pa ćeš možda vidjeti o čemu ja govorim.



*Mora li se svaka rasprava na ovome forumu pretvoriti u 'nekad je bilo bolje, ma nije brale' ?
__________________
I'm not too proud to say that I'm ok with the girl next door who is famous for showing her chest
mali_djava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 00:45   #59
@žlzc

10

evo recimo, uzmi mirrored i poslusaj ga sto puta kao sto se slusalo nekad i ako si jos uvijek istog misljenja...

... problem je u tebi

šta je bilo jasno od početka.

goto 10
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 00:50   #60
mora mu se svidjet mirrored?
bue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.