Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 15:24   #81
zanči i crnogorci su digli cijene
a čuj od ljeta gospodnjeg 2007 skoro svi čarter letovi slječu u crnu goru neznam zakej se naši nisu potrudili i to zadržali jer ipak je to dobra lova
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:46   #82
prepreskup s obzirom da grad kao grad nema sta za ponudit osim zidina (koje definitivno treba naplacivat, jer vrijede svake kune)...popratnog sadrzaja po meni jednostavno nema (vjerovatno jedan od dosadnijih gradova na jadranu), a po cijenama smjestaja i hrane zeli konkurirat knezevini monako (mos' si mislit)
inchun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 17:30   #83
Slažem se sa svima, bezobrazno skupo!
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:38   #84
Quote:
inchun kaže:
prepreskup s obzirom da grad kao grad nema sta za ponudit osim zidina (koje definitivno treba naplacivat, jer vrijede svake kune)...popratnog sadrzaja po meni jednostavno nema (vjerovatno jedan od dosadnijih gradova na jadranu), a po cijenama smjestaja i hrane zeli konkurirat knezevini monako (mos' si mislit)
ajme koja litacina, da prostis-seres...
kako mos rec da Dbk ima samo zidine...
nocnog zivota nema ali uz zidine ima kulturnih sadrzaja koliko u cijeloj drzavi zajedno!
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:25   #85
Ti kulturni sadrzaji postoje u vrijeme Igara i to je sve. Ostatak godine to se svede na par koncerata, dvije tri osrednje kazalisne predstave i kino. Cijene Dubrovnika su nerealne prije svega jer ih ne prati rast u kvaliteti. Meni se cini da su se ljudi oko gostiju vise trudili tamo 96-7 iza rata nego danas.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 11:02   #86
Quote:
Shockwave kaže:
Ti kulturni sadrzaji postoje u vrijeme Igara i to je sve. Ostatak godine to se svede na par koncerata, dvije tri osrednje kazalisne predstave i kino. Cijene Dubrovnika su nerealne prije svega jer ih ne prati rast u kvaliteti. Meni se cini da su se ljudi oko gostiju vise trudili tamo 96-7 iza rata nego danas.
samo da bi obisao sve crikve unutar zidina treba ti dobrih mjesec dana...
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:09   #87
Quote:
white boy kaže:
samo da bi obisao sve crikve unutar zidina treba ti dobrih mjesec dana...
Ok sa crkvama se slazem ali opet to je mozda ajmo reci 10% od onoga sto bi trebalo ciniti ponudu grada koji tezi elitnom turizmu. Kao sto netko rece na Stradunu je kava 14 kuna. U Londonu na Trafalgaru je kava cca 12 kuna a mislim da se ponuda Dubrovnika i Londona koliko god to nama bilo mrsko ne mogu porediti.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:08   #88
Quote:
Shockwave kaže:
Ok sa crkvama se slazem ali opet to je mozda ajmo reci 10% od onoga sto bi trebalo ciniti ponudu grada koji tezi elitnom turizmu. Kao sto netko rece na Stradunu je kava 14 kuna. U Londonu na Trafalgaru je kava cca 12 kuna a mislim da se ponuda Dubrovnika i Londona koliko god to nama bilo mrsko ne mogu porediti.
u veneciji na trgu sv. marka je kava 20 i kusur kuna pa s obzirom na to ne vjerujem da je na trafalgaru 12 jer je engleska jedna od najskupljih zemalja na svijetu, dok je god stanje takvo njima Dubrovnik nije skup...a cijene se ravnaju prema onima koji su u stanju izdvajati najvise!
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 21:27   #89
Quote:
white boy kaže:
u veneciji na trgu sv. marka je kava 20 i kusur kuna
5 eura na trgu Sv. Marka u Veneciji, tocno 5 eura stari !
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 21:29   #90
Quote:
white boy kaže:
nocnog zivota nema
a bourbon street? ne znam, samo pitam, ali se ovdasnji gospari hvale....
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 04:23   #91
Quote:
white boy kaže:
u veneciji na trgu sv. marka je kava 20 i kusur kuna pa s obzirom na to ne vjerujem da je na trafalgaru 12 jer je engleska jedna od najskupljih zemalja na svijetu, dok je god stanje takvo njima Dubrovnik nije skup...a cijene se ravnaju prema onima koji su u stanju izdvajati najvise!
Na trafalgaru sam je ja pio za 1.10 funti prije 3 tjedna i za te novce mnogo je bolja od one koju ti na Stradunu daju. Nije pitanje toga je li Dubrovnik njima skup. Naravno da nije. Problem je sto on tu cijenu ne opravdava svojom ponudom. Posljedice toga su se mogle vidjeti vec u ovoj sezoni. Pritom ne mislim samo na turisticku zajednicu koja je od sijecnja upozoravala da ce sezona u Du biti losija upravo zbog toga sto ponuda ne prati cijene nego i po iskustvima obicnih ljudi koji rade u turizmu u Gradu i koji kazu da su ove godine imali manje upita nego ranije. A taj problem se nece rijesiti dok god ima takvih kao ti koji misle da je elitni turizam 50 kuna ulaska na zidine, kava od 14 kuna i apartman 150€ dan. Treba tu cijenu necim i opravdati.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:23   #92
Quote:
Shockwave kaže:
Treba tu cijenu necim i opravdati.
hrvatima,cesim, slovencima, slovacima.....DA
englezima,amerikancima,"rusima"... NE
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:25   #93
Quote:
medo101 kaže:
a bourbon street? ne znam, samo pitam, ali se ovdasnji gospari hvale....
e kad su oni bili tu burbon je bio jak....ali ti o kojima pricas vjerojatno u Dubrovniku nisu bili jedno dobrih desetak godina, ili ne izlaze kada dođu!
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:26   #94
Quote:
medo101 kaže:
5 eura na trgu Sv. Marka u Veneciji, tocno 5 eura stari !
e, zavisi je li makjato , bijela ili kapučin
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:31   #95
Quote:
white boy kaže:
hrvatima,cesim, slovencima, slovacima.....DA
englezima,amerikancima,"rusima"... NE


Hvala sto si mi uljepsao dan.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:41   #96
Quote:
Shockwave kaže:


Hvala sto si mi uljepsao dan.
nema na cemu...blago tebi kad te tako male stvari mogu razveseliti
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:16   #97
A sta cu kad sam skroman. Usput, jesi razmisljao da tu selektivnu teoriju turizma negdje objavis?
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 21:06   #98
Quote:
Shockwave kaže:
A sta cu kad sam skroman. Usput, jesi razmisljao da tu selektivnu teoriju turizma negdje objavis?
to ti je tako, bilo to tebi smijesno ili ne...ali smijanje je zdrav nacin zivota!
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:16   #99
ja u dubrovniku zivim evo vec 3. godinu..... ocaj
white boy, nemoj pricat gluposti

osim starog grada dubrovnik nema nista. ostatak grada je sranje samo takvo. ima 3 ceste, od kojih su dvije jednosmjerne, i na sve 3 je guzva po pol dana. sahte za odvod vode van starog grada su apsolutna nepoznanica. slapovi po cestama i stepenicama su najnormalnija pojava kad pada kisa.

dubrovnik je grad s daleko najgorom kvalitetom usluge na ovim prostorima, dok ima daleko najvise cijene.
kad smo kod cijena, ja sam setnju zidinama 2003. platio 15kn, a ove godine 50kn. i znate li sta sam dobio kao dodanu vrijednost za to povecanje u cijeni? nista
parking na pilama je 30kn/sat u sezoni a 15kn/sat van sezone i to 0-24h. a da ti se nesto desi na tom parkingu, oni naravno nisu odgovorni.

izlasci su jos jedan pokazatelj apsolutnog ocaja koji vlada tim gradom... neznas sta je gore, fuego - stracara gdje cekas da ti otpadne komad stropa ili nekog sranja i padne na glavu ili revelin koji je jebena katakomba... hemingway i capitano su toliko maleni i smjesni da je to komprimitiranje njihovih imena... npr. hemingway u rijeci je cca. 200-300m2, a capitano je i veci, dok u dubrovniku u capitano stanu konobari i jos 15 ljudi, a subotom kad se tamo dodje onda svi koji "idu u pola" (capitano se prije zvao polo) doslovce sjede vani na kamenom zidu, i to u duzini od cca. 30m od kafica. osim toga, narucis npr. jeger-kolu, i konobar ti bez pardona toci kolu iz plasticne boce od 2l kupljene u trgovini ili bokru (studentska menza di se mogu kupiti neke namirnice na bonove) i onda ti jos naplati 24-25kn tu jeger-kolu

a sta tek studentima rade, ne postoji dom, najskuplja prehrana u hrvatskoj, daleko najskuplji smjestaj u hrvatskoj, naplacuju javni prijevoz i to ne jeftino, a jedina cijena koja se manji van sezone za koju ja znam je cijena parkinga, gore navedeno, a ostalo sve ostaje isto...

i upravo zato treba da taj dubrovnik propadne, kao sto je vec i zapoceo. mozda onda dubrovniku dodje do glave da imaju kurac od usluge, kurac od ponude, a cijene ko da si u raj stigao.
a ona gamad sto iznajmljuje stanove, koji se jos i ljudima nazivaju, e njih bi mahom sve zatuko s palicama i zapalio im te apartmane jer sa svojim odnosom prema ljudima nista drugo ni ne zasluzuju. cast izuzecima, kojih ima toliko malo da se mogu u promilima izrazavati, i imam srecu da i moj gazda spada u te promile...

na kraju kad malo sagledam cijeli taj dubrovnik, neznam dal da se smijem il da placem od muke i nemogu docekati da se maknem iz te otuzne jadne male sredine

p.s. white boy, jel ti znas da su bogati turisti zahtjevniji od onih manje bogatih, jer su oni proputovali podosta i znaju sta se za njihov novac moze dobiti... a takve primitivce poput tebe treba zabraniti blizu hrvatskog turizma, ili vas sve takve strpati u taj jebeni dubrovnik, i zaokruzit jos jednim zidom i dat vam dubrovacku republiku i neka vas tamo... i onda naplacujete koliko zelite, za sta zelite i od koga zelite
another cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:25   #100
ma dubrovnik je bio zakon od 2000.-02. kad je radila ona piramida na babinom kuku (a onda je i ona otišla kvragu s onim prelošim talijanskim danceom). tad sam s guštom ljetovao u dubrovniku, zadnje dvije godine više ne dolazim.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.