Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 07:35   #41
Korčula

Idem na Korčulu ovo ljeto pa trebam savjet sta vidjeti, zabacene uvale i plaze bez puno ljudi, mjesta sa dobrom hranom i sl.
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 12:01   #42
preporučam Lumbardu - ima pješčanu plažu i krasno je mjesto. Idealno za malu djecu. Mi ove godine s malim idemo na Rab u Lopar gdje su isto pješčane plaže, a već znam da ćemo sljedeće ljeto u Lumbardu :-)
__________________
mrvica-zg
mrvica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 09:02   #43
Korčula

Da li mi netko može preporučiti neki smještaj na Korčuli kojim je bio zadovoljan (povoljna cijena, čisto i uredno)? Tražim u prvom redu Korčulu, za dvoje,ali bilo koje mjesto na otoku je ok. Please, odgovore na pm da ne ispadne da nekog reklamiramo. Hvala!
trixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 22:12   #44
Lumbarda

Preporučujem hotel Borik u Lumbardi - hotel je renoviran - novi namještaj, TV - cijena od 1. do 8.7. bila je 1100 kn za polupansion po osobi u dvokrevetnoj sobi - zapravo je krevet bračni - (doručak + večera) - smještaj odličan, hrana prosječna... sve u svemu ....O.K.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:48   #45
otok Korčula

ovo ljeto ću na Korčulu, pa me zanima kako je tamo, što pogledati, gdje postoje lijepa mjesta za kupanje (gradske plaže mi nisu osobito privlačne), ima li kakvih bankomata, di se može kupiti dobro vino i slično.

i da, jesu li gužve na trajektu Orebić-Korčula?

unaprijed zahvaljujem na informacijama
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 08:38   #46
korcula je GENIJALNA! unajmi skuter pa odi se kupati u lombardu, pupnatsku luku i prekopusce....u unutrasnjosti otoka ima odlicne klope na seoskim imanjima! nema guzvi na trajektu jer ide svakih 30min i cesce do ponoci...vino u blatu!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 15:28   #47
Planiram na odmor destinacija vjerojatno korcula ali me zanima da li netko zna kak je u uvali gradina dobio sam jeftin smjestaj ali sam u dilemi jer nikad nisam bio na korculi .Molim svakog ukoliko poznaje tu uvalicu gradinu da mi da savjet da li se ima gdje kupati,kakvo je more,itd
Zahvaljujem
zagrebmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:10   #48
Lumbarda je OK, ali sto se tice pjescane plaze - oprez. Ako nadjete smjestaj u Lumbardi, na plazu Przinu i onu drugu (ne sjecam se imena, ali obje su pjescane) morat cete ici autom ili pjeske nekih mozda i 800, 1000 m (od centra Lumbarde), a hlada apsolutno nigdje. Ako se odlucite za auto, na plazi se placa parking, auto nemate gdje ostaviti bez da platite. Velika je guzva. Ni na plazi nema nigdje hlada (ipak se plaza zove Przina ). Ako bas zelite Lumbardu i pjescanu plazu, obavezno pitajte koliko je apartman udaljen od Przine. Mi smo probali jedan dan doci do Przine, kad smo vidjeli guzvu, vratili se nazad do naseg apartmana i legli pod borove na ravne stijene odmah ispod apartmana i uzivali u miru i precistom moru.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:26   #49
ja idem u pon. imamao auto pa nije bad. Gdje je dobro za izac van navecer u neku ruzionu?
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:39   #50
na przini se iznajmljuju suncobrani-15 kn za cijeli dan i odlicni su! a parking kosta samo 10kn!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 17:11   #51
jedva san našla ovaj link, zato molim aastona koji zdušno spaja toipice da stavi ovo pod destinacije

dakle, nas dvije milismo otić na korčulu 4-5 dana. Locirali bi se u veloj luci jer nam je tako najlakše zbog trajekta i kao renatli bi skuter pa otišli jedan dan do korčule.
Obzirom da renatavnje skutera dođe cca 200-250 kuna, a do korčule bi na njemu jahali pretpostvaljam dugo (50 kubika, nas 2, to vuče vjerojatno ka 2 puža ), razmišljam se da ukrcam auto na trajekt.
Znači, sad više nije nužno da smo smješteni u Veloj luci pa vas molim da mi preporučite bilo koje mjesto na Korčuli koje ima NORMALNE plaže - dakle ne sikama i ne pjesku!
Vela luka nije isključena, za otić na proizd, ošjak ali i sve drugo dolazi u obzir pa vas molim da me savjetujete, uputite, apartmane sam vidila za cca 20-25 eura, preporučite i to
hvala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:01   #52
Pupnat i Pupnatska luka. Samo to ima jahanja dobrog od Vele Luke. ne kuzim zasto neke izabere Velu Luku od svih ljepih mjesta na Korculi. zbilja... ono Vela Luka je nula naspram svega drugog sto se moze vidjeti na Korculi.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 09:35   #53
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
jedva san našla ovaj link, zato molim aastona koji zdušno spaja toipice da stavi ovo pod destinacije
Stavljanje obavljeno
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 17:59   #54
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Pupnat i Pupnatska luka. Samo to ima jahanja dobrog od Vele Luke. ne kuzim zasto neke izabere Velu Luku od svih ljepih mjesta na Korculi. zbilja... ono Vela Luka je nula naspram svega drugog sto se moze vidjeti na Korculi.
zato šta me trajekt tamo dovede a nemam prijevoza
al okej, ako idemo autom, možemo bilo gdje
no nama ipak treba i malo zabave, ipak smo cure u najboljima godinama
di da se usidrimo, vela luka, korčula - di ima nešto života? ako auto ide sa nama, pupnatska luka je in - hvala - koje još plaže da se ne zaobiđu? izleti? sve!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:13   #55
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
zato šta me trajekt tamo dovede a nemam prijevoza
al okej, ako idemo autom, možemo bilo gdje
no nama ipak treba i malo zabave, ipak smo cure u najboljima godinama
di da se usidrimo, vela luka, korčula - di ima nešto života? ako auto ide sa nama, pupnatska luka je in - hvala - koje još plaže da se ne zaobiđu? izleti? sve!
obavezno obići unutrašnjost otoka!!!!!!!!!!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:13   #56
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
zato šta me trajekt tamo dovede a nemam prijevoza
al okej, ako idemo autom, možemo bilo gdje
no nama ipak treba i malo zabave, ipak smo cure u najboljima godinama
di da se usidrimo, vela luka, korčula - di ima nešto života? ako auto ide sa nama, pupnatska luka je in - hvala - koje još plaže da se ne zaobiđu? izleti? sve!

u Pupnatskoj Luci necete moci prespavati osim u satoru. to sam zaboravio napisati. ali ako zelite ODMOR otidijite tamo. obitelje koja u selu Pupnatu nekih 2 km od Pupnatske Luke (mozda je cak i cesta vec dosad skroz asfaltirana), ima odlicno seosko domacinstvo "Mate", u Pupnatskoj Luci ima i "kafic". pod navodnicima zato sto to nije pravi kafic kako ga mi svi zamisljamo. to se mora vidjeti.
na Korculi vozi i bus. ja to sve inace prodjem na bajku. Meni je fora Blato. Voznja onim malim cesticama kroz vinograde je kul.
Zivot? Sta ja znam... to si u pravu. Birceva po Veloj Luci ima mali milijun. Toga imas jos jedino u Korculi, vise fancy i vise kul. U Korculi sam ja visio u kaficu koji se zove "Dno dna", odmah u blizini bus kolodvora. Razumne cijene, oke ekipa. U starom gradu nikad nisam ni brijao. Ima tamo koktel barova, svega... skupo i fancy.
Ovisi sto zelis od tog odmora i koliko ces ostati...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 08:13   #57
imate i www.korcula.net
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:20   #58
prošlo ljeto sam bila na korčuli. uzeli smo hotel u veloj luci, zbog cijene, ali moram priznat da smo najmanje vremena provodili u veloj. cijeli otok je divan! u 7 dana boravka, napravili smo 400 km po otoku
što da kažem, divan je!

pupnatska luka je prekrasna, al zajebano brate doć do nje!

proizd je obavezan, na ošjaku nisam bila jer osim mora nema ničega (dakle, nema mjesta di se nešto može pojesti, nema wc-a )

lijepe plaže su i u lumbardi.

svakako otići u žrnovo na makarune!
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:43   #59
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
seosko domacinstvo "Mate"
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:40   #60
Korcula, meni najljepsi otok u nasem akvatoriju, uz Vis
to se mora vidjeti.
mali raj
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.