Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2011., 12:26   #61
Pa odlučeno je na prošlotjednoj sjednici vlade...

Dodali su još 9 milijuna kuna sredstava za ovu godinu...
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 13:52   #62
da vas pitam, sta je to eks kamata i zasto je drugacija po bankama koje sudjeluju u programu APN-a? sta ne bi svugdje trebala biti ista?
ugga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 20:52   #63
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa odlučeno je na prošlotjednoj sjednici vlade...

Dodali su još 9 milijuna kuna sredstava za ovu godinu...

Xena, odlučeno je da će vlada dat prijedlog saboru. a onda sabor to dalje blablablabla, znaš kak te procedure već idu.

no, jasna je stvar da, kad su izbori, odjednom se nađe svakakav novac. kao što je enormnih devet milijuna kuna, za koje je gospođa na poziciji rekla da će se ostvarit teškim otkidanjem od usta.
sad je za očekivat da, nakon spajalica u boji, državni službenici žrtvuju nabavu "hello kitty" blokića i olovaka sa gumicom u obliku munjevitog jurića.

nema te žrtve koju javni čimbenik nije u stanju napravit.
Bogart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:02   #64
Kako god, zahtjevi se i dalje primaju.. iako je rečeno da će stat na 900 stanova.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 13:59   #65
Pozdrav,
naime slabo znam o APN-ovim subvencijama,
a slabo se i interesiram jer su me lagano otpilili preko telefona.

Dakle, gradit ćemo montažnu kuću. Ljudi nas uvjeravaju da također imamo prava na Apn ove subvencije, ali kao što rekoh, otpilili su me samo tako

Da finiširam ovo, odnosi li se dakle ovo samo i isključivo na kupnju stana?
__________________
Život možda nije zabava kojoj smo se nadali, ali dok smo ovdje - plešimo!!!
tinazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 17:39   #66
Quote:
tinazgb kaže: Pogledaj post
Dakle, gradit ćemo montažnu kuću. ...

Da finiširam ovo, odnosi li se dakle ovo samo i isključivo na kupnju stana?
Osim ako je nisi već izgradio kao investitor, pa ćeš je sada sam sebi prodati i dići kredit za to (a to nećeš), nemaš pravo na subvenciju. Ona se odnosi isključivo na nove stanove koji imaju uporabnu dozvolu.
tacara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 18:43   #67
tina, imaš program POSove izgradnje obiteljskih kuća. APN kreditira izgradnju po sličnom principu koji imaju kod kreditiranja kupnje POSovih stanova, imaš na njihovoj stranici sve lijepo objašnjeno.
ne znam zašto su te otpilili na njihovom telefonu, ja sam ih nekoliko puta zvao i teta s kojom sam se razgovarao bila je iznimno ljubazna i strpljiva. (pozdrav teti!)
Bogart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:59   #68
Bok svima,

jel ima netko da je već počeo otplaćivati kredit uz subvenciju? da li vam na račun sjelo stvarno pola rate ili je bilo problem...? Uskoro bi trebala platiti prvu ratu pa me samo zanima..

hvala!

LP
bonxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 22:01   #69
Da li je netko kupio stan preko APN-a od firme koja ga je dobila kompenzacijom?
Darkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:47   #70
Quote:
bonxx kaže: Pogledaj post
Bok svima,

jel ima netko da je već počeo otplaćivati kredit uz subvenciju? da li vam na račun sjelo stvarno pola rate ili je bilo problem...? Uskoro bi trebala platiti prvu ratu pa me samo zanima..

hvala!

LP
Pola rate
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:15   #71
Ima li tko informaciju hoće li ovih subvencioniranih kredita biti i dogodine?
Da li je već planirano, kolika je cifra i kad bi to krenulo ako bi krenulo...

Jer sve mi se čini da ovogodišnju subvenciju neću uhvatiti na vrijeme...

Pozdrav i hvala
Rikardo1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 15:21   #72
pošto nisam baš upućena u ove subvencionirane kredite, ne znam može li se uz njih iskoristiti i stambena štednja?
Iva_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 13:09   #73
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kako god, zahtjevi se i dalje primaju.. iako je rečeno da će stat na 900 stanova.
pa iz proračuna nije potrošeno na subvencije onoliko novaca koliko su odredili pa subvencije idu i dalje do "isteka zaliha" po mojoj nekoj procjeni još jedno mjesec dana do mjesec ipol maximalno i onda nema više. i iduće godine će valjda opet dijeliti.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 13:24   #74
Subvencije su pri kraju, vise nista ne stignete
__________________
Ručni satovi na jednom mjestu Svijet-Satova.com
Svijet-Satova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 12:12   #75
Quote:
bonxx kaže: Pogledaj post

jel ima netko da je već počeo otplaćivati kredit uz subvenciju? da li vam na račun sjelo stvarno pola rate ili je bilo problem...? Uskoro bi trebala platiti prvu ratu pa me samo zanima..
Pozdrav,

evo ja jesam, zapravo, već su sjele prve dvije rate. Na račun (kredita) ti APN uplati godišnji iznos subvencije (prema srednjem tečaju dana kada uplaćuje). Meni su taj iznos uplatili desetak dana nakon prve rate, pa mi je banka na tu razliku zaračunala zatezne kamate . Pola prve rate sam ja platio, a polovica od APN-a je namirena kada su sjeli novci. Druga rata je uplaćena po principu da je s moga tekućeg računa prebačeno pola iznosa rate (trajni nalog), a druga polovica je podmirena iz sredstva koja su bila već na računu (znači, od onoga što je APN uplatio). Tako bi sada to trebalo teći do sljedeće uplate od APN-a (dogodine), s time da ja moram pokriti eventualnu razliku u tečaju.
tacara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 08:23   #76
predugovor

Imam pitanje za sve koji su dobili drž.subvenciju:
Dakle, našla sam investitora, svi papiri su uredni i sad vas pitam: što ja sklapam s investitorom (on ne zna), dakle, u kojoj formi moramo sklopiti taj ugovor/predugovor o kupnji stana, treba li to ovjeravati u javnog bilježnika, taj početak mi nije jasan, a ne znam koga bi pitala (možda banku?). Investitor mi kaže da se ne sklapa klasični kupopordajni ugovor, ali prepustio je meni da to riješim, a ja nemam pojma kako? Pomagajte!!!
Iva_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 09:56   #77
Quote:
Iva_st kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za sve koji su dobili drž.subvenciju:
Dakle, našla sam investitora, svi papiri su uredni i sad vas pitam: što ja sklapam s investitorom (on ne zna), dakle, u kojoj formi moramo sklopiti taj ugovor/predugovor o kupnji stana, treba li to ovjeravati u javnog bilježnika, taj početak mi nije jasan, a ne znam koga bi pitala (možda banku?). Investitor mi kaže da se ne sklapa klasični kupopordajni ugovor, ali prepustio je meni da to riješim, a ja nemam pojma kako? Pomagajte!!!
Taj dio ti nema nikakve veze sa APN-om. Isti je kod svake kupovine stana. Imaš na temi Pravne stvari kod kupovine stana (top tema na ovom podforumu) dosta o tome, da li ići odmah na ugovor ili praviti predugovor. Uz zahtjev APNu prolazi i jedno i drugo.

Ako je stan gotov (a jeste jer se radi o APNu) možeš direktno sklpiti ugovor, samo pazi da u roku 30 dana podneseš poreznu prijavu. Ugovor (i predugovor) moraju biti u propisanom obliku (tj.imati bitne stavke) ali mislim da ti svakako treba odvjetnik za pisanje ugovora. Ipak otaj ugovor regulira sve ostalo.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:32   #78
Pozdrav svima!
Koliko će to u našem slučaju trajati ostaje za vidjeti, uglavnom stan smo prvi put pogledali 11.08 i bio je zauzet. 16.08 nam je javljeno da su kupci odustali jer nisu uspjeli realizirati kredit, isti dan popodne smo dogovorili kupnju. Četiri radna dana su trebala da skupim hrpu papira potrebnu za odobrenje kredita i to je sve skupa jučer ujutro u debeloj fascikli dostavljeno Zabi.
Sad čekamo...
bradonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:38   #79
Quote:
bradonja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Koliko će to u našem slučaju trajati ostaje za vidjeti, uglavnom stan smo prvi put pogledali 11.08 i bio je zauzet. 16.08 nam je javljeno da su kupci odustali jer nisu uspjeli realizirati kredit, isti dan popodne smo dogovorili kupnju. Četiri radna dana su trebala da skupim hrpu papira potrebnu za odobrenje kredita i to je sve skupa jučer ujutro u debeloj fascikli dostavljeno Zabi.
Sad čekamo...
držimo fige
mi sljedeći tjedan sklapamo ugovor i sa svim ostalim papirima krećemo u banku pa šta bude...

jeste li izjavu da nemate nekretninu sami složili ili to imaju javni bilježnici?
Iva_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:17   #80
Quote:
Iva_st kaže: Pogledaj post
držimo fige
mi sljedeći tjedan sklapamo ugovor i sa svim ostalim papirima krećemo u banku pa šta bude...

jeste li izjavu da nemate nekretninu sami složili ili to imaju javni bilježnici?
Hvala, takodjer!

Izjavu smo kanili složiti sami ali sam iz razgovora s ljudima koji su već podizali ovaj kredit saznao da APN traži da bude navedeno kako se izjava daje u smislu članka tog i tog u svrhu dobivanja subvencioniranog kredita, u protivnom vrati da se napravi nova. U banci imaju gotovi obrazac izjave, ovjerio sam ga u bilježnika prekoputa poslovnice, dok je službenica ubacivala podatke u komp.
bradonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.