Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 08:29   #1501
Može li netko podijeliti par informacija iz vaseg ugovora o subvencioniranom kreditu? Konkreno me zanima da li je bila moguća prijevremena otplata, da li je bilo ograničenja u roku korištenja kredita te da li su bili subvencionirani pola rate ili pola anuiteta. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
dzizs1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:26   #1502
Kupili smo stan u izgradnji u 12/2016, dio financiran već stambenim kreditom. stan će biti izgrađen u 9mj. kredito je odobren, pa me zanima hoće li se moći s tim kreditom (pod uvjetom da zadovoljavam ostale kriterije) aplicirati za subvenciju APna?
Least123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:18   #1503
Quote:
Least123 kaže: Pogledaj post
Kupili smo stan u izgradnji u 12/2016, dio financiran već stambenim kreditom. stan će biti izgrađen u 9mj. kredito je odobren, pa me zanima hoće li se moći s tim kreditom (pod uvjetom da zadovoljavam ostale kriterije) aplicirati za subvenciju APna?

Ne, jer zakon kaze da ce se razmatrati samo oni krediti za koje je zahtjev predan nakon pocetka primjene zakona, a zakon jos nije ni izglasan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
dzizs1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 11:36   #1504
Pozdrav, tu su gore stari postovi pa samo da provjerim da li je to još aktualno.
Naime prodajem stan i javilo se par ljudi koji me pitaju dal mogu preko APN-a. E sada zahtjevi za APN se počinju zaprimati od 31.03. pa nadalje - kad bi ja kao prodatelj mogao računati na novce?
Bitno mi je jer kupujem novu nekretninu na koju se daje 5% pupusta ali ako uplatim cijeli iznos unutatar 30 dana od sklopljenog ugovora. Dakle kad potpišem ugovor o kupnji ovi APN-vci bi mi u roku od 30 dana trebali uplatiti ... ne znam jel to izvedivo. A ne mogu puno otezati sa potpisivanjem ugovora o kupnji jer se stanovi brzo prodaju i postoje čak i liste čekanja na razervacije ... naravno tu je i rizik da kupci preko APN-a budu odbijeni pa sam izgubio vrijeme za ništa.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 14:40   #1505
Jako teško
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 08:13   #1506
Gotovo nemoguce da izrealiziraju APN u mjesec dana, cak i da kupci prvi dan predaju za APN trajat ce malo vise od mjesec dana.
Moji svekiji su prodali kucu kupcu koji je isao preko APN, koji je predao dokumentaciju predzadnji dan. Cekali su isplatu gotovo 4 mjeseca.
Tako da ne racunaj da ces uspjeti ostavariti taj popust za uplatu u roku 30 dana. Pretpostavljam da se radi o Pionir novogradnji. Mi smo imali identicnu situaciju, za svekije kod njih kupiti stan. Dva stana koja su nam pasala su ovi u medjuvremenu prodali i na kraju smo kaparili treci, doslovno ga ulovili i posudili dio novaca da uplatimo u 30 dana za taj popust. Zivci nam bili ko strune
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 08:18   #1507
Savjet je da kupci vec sada provjere svoju financijsku sposobnost za kredit, vode racuna hoce li imati dovoljno novaca ako procjena stana bude manja od ocekivanog iznosa kredita. A ti kao prodavatelj se moras pobrinuti da imas uporabnu dozvolu upisanu u vlasnicki list i da ishodis energetski certifikat na vrijeme. Znaci da ih ne traze nikakve dopune dokumentacije jer to otegne dodatno.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2021., 07:09   #1508
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Savjet je da kupci vec sada provjere svoju financijsku sposobnost za kredit, vode racuna hoce li imati dovoljno novaca ako procjena stana bude manja od ocekivanog iznosa kredita. A ti kao prodavatelj se moras pobrinuti da imas uporabnu dozvolu upisanu u vlasnicki list i da ishodis energetski certifikat na vrijeme. Znaci da ih ne traze nikakve dopune dokumentacije jer to otegne dodatno.
Kod apn-a je bez garantnog pologa, uz omjer kredita i nekretnine 1:1.

Prosjecno vrijeme realizacije (ako je sve ok i odmah se preda) je cca 2, 2 i pol mjeseca. Nama apsolutno neprihvatljivo jer nas investitor nece toliko cekati.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.