Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 10:27   #1
Airsoft

Evo zanima me šta je potrebno jednoj osobi za airsoft opremu? Jer vidim svugdje pišu neke puške, pa baterije, pa neki dodaci pojačanja FPS-a i sl. Mene čisto zanima ono osnovno šta mi je potrebno? Puška, i šta moram uz nju kupiti da bih mogao se "igrati" i koja je najbolja trgovina opreme da preporučate?
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 10:31   #2
a da se dogovoriš s prijateljima i odete koji put na airsoft, šta će ti airsoft oprema ovako?
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 10:40   #3
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Evo zanima me šta je potrebno jednoj osobi za airsoft opremu? Jer vidim svugdje pišu neke puške, pa baterije, pa neki dodaci pojačanja FPS-a i sl. Mene čisto zanima ono osnovno šta mi je potrebno? Puška, i šta moram uz nju kupiti da bih mogao se "igrati" i koja je najbolja trgovina opreme da preporučate?
Nemas razloga sam si kupit pusku i ic u obliznju sumu gadat sumske zivotinje. Ukoliko zelis igrat iznajmite si opremu i odite igrat na iznajmljenom terenu, ukoliko zelis u jednu od tzv. "brigada" javi im se. Oprema ti je standardna za zastitu tijela + obavezne naocale i kaciga kao zastita ociju. U pusku ako je elektronska (vecina) ide baterija, ta serijska i nije nesto pa se preporuca zamjena. Za GBB (gas blow back) ti treba plin, a AEP (mislim da je AEP, ili je AEP elektonsko? ) je kao bolt action. Dopusten FPS je 400, ukoliko puska ima manje mozes dat nadogradit. Trgovina jedina koju znam je onaj KRIŠTO Gunstore, ne znam jel se opce tak zove. Ne znam koliko su ti aktualne informacije, ja sam se informiro kad sam prije 4-5 godina bio nabrijan ko klinac, a jos uvijek znamo se skupit pa se otic ispucat (il paintball il airsoft). Sretno.
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:12   #4
A nemamo nazalost gdje iznajmiti nego smo prisiljeni kupovati jer planiramo malo cesce i vise igrati. Sta Vi savjetujete airsoft ili paintball? Meni treba samo puska i mehanizam koji je potreban da je pokrene, zastita i sve ostalo imamo.
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:27   #5
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
A nemamo nazalost gdje iznajmiti nego smo prisiljeni kupovati jer planiramo malo cesce i vise igrati.


Nemoj ništa kupovati dok ne probaš.



Poslij prvog(pa i drugog, trećeg...) fajta ćeš skužiti što ti otprilike treba.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:30   #6
A stvar je sto sam paintball puno puta vec probao, a airosft samo na brzinu ali nismo imali prilike odigrat duze nesto, pa sta mislite Vi koji ste probali vise oboje, sta Vam je bolje? Meni iskreno izgleda airsoft bolje, zbog toga sto puske mogu biti elektricne pa mi netrebaju one boce za plin i te zajebancije.
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:17   #7
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
A stvar je sto sam paintball puno puta vec probao, a airosft samo na brzinu ali nismo imali prilike odigrat duze nesto, pa sta mislite Vi koji ste probali vise oboje, sta Vam je bolje? Meni iskreno izgleda airsoft bolje, zbog toga sto puske mogu biti elektricne pa mi netrebaju one boce za plin i te zajebancije.


Meni, osobno, je airsoft bolji.
Ali opet, paintball nisam nikad igrao. Samo sam pucao iz markera.



Speedball mi je totalno bezveze. Trčanje među napuhanim preprekama, ograđen prostor, i te šeme.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:21   #8
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
A nemamo nazalost gdje iznajmiti nego smo prisiljeni kupovati jer planiramo malo cesce i vise igrati. Sta Vi savjetujete airsoft ili paintball? Meni treba samo puska i mehanizam koji je potreban da je pokrene, zastita i sve ostalo imamo.
uvik vas može štufat, pa se možete je..t sa opremom onda... a i di ćete igrat? uglavnom su šume lovačka područja, tako da razmisli za kupit to...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:29   #9
Lokacije imam i previše (šuma ), to nebrinite, novca imamo, opremu, e sad samo jos neznamo dali airsoft kupiti ili paintball.
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:32   #10
http://www.airsoft-hrvatska.com/forum/,
Preporučam! Sve možeš saznati i svakom se možeš obratit za help. Nemoj na svoju ruku ić u šumu! Kao što su rekli, lovci, šumski radnici itd. u krajnjoj linij netko vam može policiju pozvat onda i vi i ostala AS zajednica imate pizdariju! Kontaktiraj najbliži klub i s njima dogovori da dođeš malo vidit, da nisi jedan od onih koji su full zagrijani a nakon 2-3 puta, odo ja na pivu rađe!
I najpotrebnije su ti naočale, a ostalo sve kako hoćeš...puška,pištolj, prsluci, oblekica i ostale vojne fore
http://www.hristo.hr/
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:32   #11
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Lokacije imam i previše (šuma ), to nebrinite, novca imamo, opremu, e sad samo jos neznamo dali airsoft kupiti ili paintball.
aha, bezobrazo bogati? onda airsoft brate...

ipak ti pripazi na te javne službe stari...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:32   #12
I normalno da si stariji od 18, jer ti inače sve pada u vodu!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:50   #13
Imam 25 godina, pivo ne pijem, tj alkohol ne vec vise od 5 godina uopce, sportas sam, pa ovo mi malo odmorit zivce od posla (jer sam informaticar). Lokacije i sume, prirorde imamo i previse, dovoljno za 5 klubova, tako da to nije problem rekoh, opremu takodjer sve osim cime da se gadjamo. Pa eto smo odlucili nesto kupiti pa razmisljamo sta, a airsoft je prednost zato sto su puske na baterije pa ih napunim samo i to je to dok u paintballu treba nositi one boce za plin itd :S hvala svima na pomoci
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:09   #14
Paintball nisam probala, ali airsoft je stvarno zakon.
Najbolje je da nadjete neki privatni posjed, u sumi. Brdovita suma je zanimljivija od uredjenih terena.
Ako netko ima vikendicu sa solidnim komadom sume, to je super, samo pazite da susjedi ne krenu brat gljive
Nikako ic na javne posjede.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:25   #15
Imamo posjed, ograđen, s 3 bunkera iz 2 Svj. rata, 2 brda, 2 potoka tako da pozicija nije. Nego samo pitanje sta bi, airsoft nije na boju jel tako?
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 11:53   #16
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Imamo posjed, ograđen, s 3 bunkera iz 2 Svj. rata, 2 brda, 2 potoka tako da pozicija nije. Nego samo pitanje sta bi, airsoft nije na boju jel tako?


Nije.

Nema vidljivih tragova pogodaka(osim ako nekog ne izrafalaš po faci ).
Pa nastaju problemi. Jer netko neće priznaje pogotke, a netko misli da pogađa na 100 metara.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:11   #17
Quote:
sashab kaže:
Imamo posjed, ograđen, s 3 bunkera iz 2 Svj. rata, 2 brda, 2 potoka tako da pozicija nije.
samo nemoj naić na ovakve znakove i bit će sve u redu:

knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:43   #18
Heh necu, nego ajde kad smo vec ovdje napisali osnovne stvari, pa da ne trazim dalje, pa ce netko moci iskoristiti ovaj topic kasnije. Kakva su pravila u airsoftu? Puška, teren, ljudi i gađanje? To je to, kad si pogođen vičeš i ispadaš i to je to.
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:56   #19
airsoft za razliku od paintballa ide na "poštenje",tj. kada nekoga pogodiš nema vidljivih tragova,pa se nadam da imaš normalne ljude u ekipi,koji znaju gubiti,inaće nema smisla.

airsoft je puno jednostavniji šta se tiće održavanja,ali i cijene opreme. tu prije svega mislim na "metke".
preporučio bi ti sloveniju za kupovanje puške i opreme,ako će vas više kupovati uvijek se da izvući i dodatni popust.

nije ti potrebna neka prevelika oprema,naočale su OBAVEZNE,znam par ljudi koji su ostali bez oka,s tim se nije za igrati. na glavu staviti kakav šešir,kapu,preko lica može i unutarnja potkapa za kacigu od motora,jer ajmo reći da je glava najosjetljiviji dio. duge hlačei duga majica će ti biti sasvim dovoljna. nema potrebe odmah trošiti na odjeću,radije da si nabriješ pušku ili bateriju za te novce.
tadija tadić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:27   #20
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Heh necu, nego ajde kad smo vec ovdje napisali osnovne stvari, pa da ne trazim dalje, pa ce netko moci iskoristiti ovaj topic kasnije. Kakva su pravila u airsoftu? Puška, teren, ljudi i gađanje? To je to, kad si pogođen vičeš i ispadaš i to je to.
Pa pravila su kako se dogovorite.

I da, treba biti fer i viknuti kad dobijes pogodak. Inace je bezveze.
Glavu obavezno zastititi, postoje one plasticne maske s mrezicom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.