Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2011., 16:45   #1
Oprema za servis mobitela

Koje su sve stvari potrebne za servisiranje mobitela ?
Overclocked is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 17:53   #2
Šarafcigeri (torx, mali phillips i ekipa), rezervni dijelovi za mobitele i oprema za lemljenje.
Ali, najbitnije- iskustvo.

To pitaš jer misliš otvoriti servis mobitela ili...?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 14:07   #3
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Šarafcigeri (torx, mali phillips i ekipa), rezervni dijelovi za mobitele i oprema za lemljenje.
Ali, najbitnije- iskustvo.

To pitaš jer misliš otvoriti servis mobitela ili...?
Ovako kod kuče
Overclocked is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 16:17   #4
Onda to ovisi do mobitela.
Neki se otvaraju samo "trzalicom" (noktima)- a neki zahtijevaju više muke.

A i danas uz dosta dijelova na eBayu dobiješ potreban alat.

Uglavnom, za većinu mobitela će ti biti dovoljan Torx 6 i mali križni šarafciger.
I nokti (ili nešto tako tanko a čvrsto).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 07:21   #5
Dekodiranje - oprema?

Da li za dekodiranje mobitela treba neka oprema ili?
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 08:17   #6
Pa, možeš neke i preko kodova dekodirati- ali, ozbiljniji servisi imaju barem neke boxove.
Boxovi su u startu skuplji, ali se isplate nakon nekog vremena.
A, opet- neki mobiteli se mogu besplatno dekodirati pa ti treba samo običan kabel...

Sad, pitaš li zato što misliš pokrenuti posao ili bi samo otključao svoj mobitel?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 12:38   #7
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pa, možeš neke i preko kodova dekodirati- ali, ozbiljniji servisi imaju barem neke boxove.
Boxovi su u startu skuplji, ali se isplate nakon nekog vremena.
A, opet- neki mobiteli se mogu besplatno dekodirati pa ti treba samo običan kabel...

Sad, pitaš li zato što misliš pokrenuti posao ili bi samo otključao svoj mobitel?
Svoje: LG KP 502 i NOKIA n95

Je li to moguce preko koda. VIdio sam da nokia nije, al mozda se nesto promijenilo?

A koliko bi se trebalo uloziti u opremu za pokrenuti svoj biznis. Tisuce kuna ili?
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:15   #8
5XXXX kn minimalno treba uloziti da se isplati kroz neko vrijeme.
LG ide preko koda, Nokia ne.
pecasucidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:42   #9
5 i 4 ikseva!? 5k kuna ok, ali 50k, mislim da pretjerujes
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:57   #10
...koliko sam assasina shvatio, korisnik želi pokrenuti svoj business
otvarajući servis za dekodiranje mobitela, pa cijena od 5k kn i nije pretjerana...
...professionalni box, software i ostali kit alati imaju svoju tržišnu cijenu,
mada napamet procjenjujem da bi koštalo i više za smartphone...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:13   #11
ma je.... ali 50k, sumnjam da bi onda unlock bio 50-200kn vec k kn (uzmemo li u obzir da u svakom manjem gradicu ima od 2-3 na dalje unlockera), joj neda mi se goooglat, al ako me dobro pamnjene sjeca da je se tool box bio oko 500-800 usd-a (plus za neke kodove treba i kredit uplatiti)
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 13:30   #12
ja imam najveci servis u gradu (nebitno kojem) sami setool2 dodje dosta....a i kredite treba nakupovat, a ne kad musterija dodje da mu recete cekaj moram kupi kredite sutra dodjite,
a treba kupit box za svaki BRAND+stalno kupovat kredite, acijenu unlocka diktiraju programeri boxova. ako je market mrtav, cijena ce bit 50kn. a ako je neka hot solucija koju nijedan drugi box nema bit ce po 300kn,.
pecasucidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:03   #13
zanima me koliko novca stoji alat za popravljanje iphonea...npr. da se zamjeni touch? hvala unaprijed
LukaKopjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:28   #14
iphone ti je slozen kao lego kocka...samo skidas i stavljas druge dijelove...nema tu neke logike.....
trebas samo alat za otvaranje telefona(vecinu toga sa malim torx sarafcigerom i trzalicom)i zamjenski dio....rastavis,zamijenis,sastavis.....

druga stvar su box-ovi za dekodiranje,popravljanje,ultrazvucne kade,hardlot i ostale stvari.....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:34   #15
Za iPhone treba mali križni odvijač i neka vakuumska "pumpica" (jako dobro odrađuje posao nosač za navigaciju na vjetrobranu) da možeš dići ekran.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 10:40   #16
Moram dici ovu temu da ne otvaram novu.

Pozdrav ljudi zanima me koji je najbolji box za popravak mobitela,nesto kao npr. sigma box ili vulcano box itd.
Znaci treba mi box koji ima najvise funkcija fleshanja firmwara i dizanja iz "mrtvih". Isto tako dal ti boxovi dolaze sa firmwarom svih mobitela koje podrzava il se on naknadno. ubacuje.
Isto tako da podrzava sto vise mobitela od mtk,spandragona do ostalih. Svaka pomoc i informacija bi mi bila i vise nego potrebna,zahvaljujem.

P.S.
Cijena nije bitna uzimam za firmu tak da sto skuplje to bolje
__________________
"Ako želite pobijediti u trci, morate prvi proći kroz cilj."
SenzaPieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:10   #17
Otvaranje servisa

Pozdrav ekipa,
Nov sam na forumu pa se nadam da nisam fulao temu, ako jesam unaprijed se ispricavam.
Ukratko, zavrsio sam prvi ciklus na fakultetu(racunarstvo) i samim time imam dosta slobodnog vremena. Bavio sam se prodajom telefona, dosta aktivno, tako da se poprilicno snalazim u toj bransi. Ono sto me uvijek privlacilo, ali nisam imao vremena je servis mobitela.
Ono sto mene zanima je da li je to danas isplativo? Da li se moze zaraditi neki pristojan dzeparac pa i malo vise? Poznajem ljude, imam priliku da dijelove dobavljam dosta povoljnije(provjerio) i stvarno imam ogromnu strast prema tome, a i adekvatno znanje.
Naravno, ukljucio bi i otkup polovnih i razbijenih, kao i ponekada nov telefon.
Da li toga danas ima previse, postoji li sansa da ugrabim svoj dio kolaca?
Hvala Vam puno unaprijed na savjetima!

PS. Sto se tice troskova, ulaganja su minimalna, prostor je u mom vlasnistvu kao i vecina alata, lokacija solidna bez neke jake konkurencije. Javio sam se ovdje cisto da vidim misljenja drugih ljudi, da se ne zaletim. Jos jednom hvala i isprike ako sam fulao mjesto objave teme.

Zadnje uređivanje Powerway : 07.11.2016. at 10:30.
Powerway is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 22:36   #18
Možeš uvijek zaraditi na servisu, ali mislim da najviše ovisi o lokaciji/konkurenciji.
Naravno, tu je i kvaliteta- ali za početak trebaju ljudi uopće doći do tebe.

Ako je prostor i sve ok i to bi ti bio kao hobi- ne vidim da bi imao nekih većih troškova pa tako i eventualnih gubitaka.
Zapravo najviše ovisi o brzini nabavke traženih dijelova (da nemaš cijelo skladište nepotrebnih).
Doduše, ne znam kakva ti je planirana zarada i što sve trebaš plaćati kod j.d.o.o.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.