Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 02:36   #41
ako imas adresu i ime nadi tel broj i zovi

iskreno nisam jos nigdje cuo ili procitao da kad netko salje pouzecem, da trazi pare na ziro racun, cak nisam ni znao da to postoji

ok znaci papir na kojem si pisala svoj ziro, ostao je u posti
da naravno na paketu se pise i adresa posiljatelja

ako je sve napravljeno kako i treba onda idi i zali se, a inace pare se dobivaju kroz tj dana kad ti dostavljaju na ruke, a ovako je sigurno trebalo biti i prije
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:26   #42
Napisala sam žiro da vidim kada mi sjednu novci jer nisam imala lipe na tom računu. Zapravo sam bila u minusu, 6 kuna.
Osim toga, tamo su mi već sjedali novci što sam radila preko student servisa pa sam mislila da je u redu koristiti taj račun.
Ovako je trebalo biti u roku dan-dva.

A što imam od žalbe? Napisala sam im već mail u kojem se žalim što mi nisu to poslali.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 02:33   #43
pa mozda od zalbe i imas nesto, al kome se to i kako salje to ne znam

to sto si im poslala na neki tamo mail, mozda to nikoga nece ni interesirati, idi u postu i raspitaj se

sad ce jos ispasti da je i kartica istekla ??
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:48   #44
Oni su mi rekli da su na preslici tog papirića vidjeli da ja nisam ostavila broj, a ne da nije bilo moguće uplatiti.
Poslala sam tih 6 kn sebi na račun da provjerim i stigli su. S računom je sve ok.

Objasnit ću sada malo detaljnije čitav slučaj. Prvo sam ispunila običan papirić, pitala djelatnicu mogu li mi ipak novce poslati na račun direktno i onda je ona dala drugi papirić. Ispunila sam i taj drugi, i prvi, i onaj koji ostaje meni, a još sam napisala i adresu na paket. S tim drugim papirićem, na koji ide žiro račun, sam došla do nje i kemijskom joj pokazala gdje sam ga upisala. Nakon toga sam ju pitala trebam li još žiro račun napisati i na ostala dva papirića.

Bit će da je ona sama nekako zametnula papirić s žiro računom, a proslijedila samo onaj prvi. Ali da je proslijedila taj prvi onda bi mi novci stigli poštom. Tako da ne razumijem što se moralo dogoditi.

Pitala sam ih u mailu još, i to je bilo zadnje, gdje mogu uputiti žalbu, a oni su mi odgovorili da je prigovor već upućen nadležnoj službi Hrvatske pošte.

Žena koja je kupila jaknu mi ne odgovara na mail (tako mi se javila oglas pa nemam njen tel. broj).

Zadnje uređivanje Lozimka : 14.02.2013. at 13:06.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 18:55   #45
jel imas adresu i ime i prezime od zene koja je kupila jaknu??

ako imas probaj doci do tel broja, imas par imenika na netu ili zovi informacije, ne znam koji je tocno broj

al da su oni pogrijesili, jesu, mogli su pare i kuci tebi poslati, ako su vec napravili zajeb s tim papiricima
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 19:53   #46
Kolike cijene imaju za pošiljke paketa to graniči za kretenizmom!
Stvarno sramotno visoke cijene, kao da prevoze Fabergeovo jaje.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 21:43   #47
Da li osoba moze poslati paketic na određenu postu, pa da ga tamo podignem??
Koliki je rok za podizanje ?
Da li mogu dici uz osobnu, i eventualno neki broj koji posiljatelj dobije? ( jel obvezno donjeti papiric koji postar ostavi u sanducicu??)
__________________
Nitko nije uočio sasvim jednostavnu poantu da mnogo više hrabrosti treba da bi se spustilo sa visine, nego da bi se dospjelo na nju?
FakeAlert is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:35   #48
Quote:
FakeAlert kaže: Pogledaj post
Da li osoba moze poslati paketic na određenu postu, pa da ga tamo podignem??
Koliki je rok za podizanje ?
Da li mogu dici uz osobnu, i eventualno neki broj koji posiljatelj dobije? ( jel obvezno donjeti papiric koji postar ostavi u sanducicu??)
sry al sta? ti ispitujes za sve mogucnosti slanaj i primanja ili??

ne moze
5 radnih dana
inace je obavezno

Zadnje uređivanje yello : 18.02.2013. at 22:41.
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:52   #49
Hvala na odgovoru. Pa pitam samo da li je moguce da paket ne ide na adresu vec da ceka u posti, te kako to funk.
__________________
Nitko nije uočio sasvim jednostavnu poantu da mnogo više hrabrosti treba da bi se spustilo sa visine, nego da bi se dospjelo na nju?
FakeAlert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:34   #50
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
jel imas adresu i ime i prezime od zene koja je kupila jaknu??

ako imas probaj doci do tel broja, imas par imenika na netu ili zovi informacije, ne znam koji je tocno broj

al da su oni pogrijesili, jesu, mogli su pare i kuci tebi poslati, ako su vec napravili zajeb s tim papiricima
Provjerila sam maloprije. Poslali su novce za jaknu 21.02.
Pitam se kako je uopće došlo do ovog, ali očito neka njihova greška.
Žao mi je što su gospođu maltretirali jer je uz uplatu morala platiti trošak FINA-i ili banci.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 19:35   #51
Angry Postarina nije ok?

Jednom liku san sla xbox u osijek. Dogovorili smo se za cijenu 1100kn. Ja san u Solinu i platija san postarinu i paket oznacija ka lomljivo to me je doslo~65 kn. Uglavnom on meni salje da ga je paket dosa 1150kn i da on to nije moga preuzet jer nema tih "50kn". Lik je student. Jel moguca ovakva "drasticna" promjena cijene paketa.
BSone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 19:57   #52
Prvi put čujem da uz plaćenu poštarinu i napisanu otkupninu postoji i dodatni trošak...
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:41   #53
To je i meni cudno. Njemu se prominilo misljenje ne zeli on xbox.
BSone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:12   #54
Još čudnije je da lik ima 1100 kuna a nema 50
Something New is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:18   #55
A kad spomeneš "student" sve je moguće. Sam sam se naprodavao svega, uključujući i xbox i hrpu igara što je bilo uz nj, i nikad na pošti nije bilo nepredviđenog troška niti se itko s druge strane žalio na povećane cijene. Jedino ako nisi krivo napisao na otkupnini ili ako nije neki samovoljni poštar/reketar.

Valjda ćeš dobiti xbox natrag s napisanom otkupninom i pravom cijenom. Možeš ga uvijek pitat natrag tih 65kn ako ne bude istina.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:21   #56
Na sluzbenoj stranici HP-a uz opciju otkupnine uredno stoji obavijest :

Primatelj, uz naznačeni otkupni iznos, plaća i naknadu za uslugu platnog prometa.

Uobicajena praksa - i posta ocito mora naplatiti svoju uslugu prijenosa novca.

Druga je stvar sto je mladi gospodin odbio paket iz tako banalnog razloga.
miss_daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:36   #57
Pa zar to ne bi trebalo spadat u poštarinu? Jer i samo kad izabereš opciju "s otkupninom" već ti ista poskupi.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:56   #58
Kapitalizam i zarada

Ili po njihovom, strogo razlikovanje postanskog i platnog prometa
miss_daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:13   #59
Primatelj na označeni iznos otkupnine plaća još neki postotak od iznosa. Zato jer ti šalje novac natrag.
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 16:02   #60
Hej, sorry što tu postavljam ovo pitanje, al tražim po netu i ne mogu pronac odgovor.

Zanima me za koliko bi od prilike trebala biti vidljiva neka uplata preko pošte na npr.neki račun u PBZ-u?

Jel moguce da im treba tjedan dana pa i više?
cokolada_mljeko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.