Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 14:27   #1
Telefonsko "darivanje"

Dakle netko se nekako dokopao vašeg broja telefona, a vi ste mislili da vam usluga prikaza broja ne treba i tako vam u lijeno proljetno poslijepodne zazvoni telefon i prekine vas u zasluženom odmoru i drijemežu.
S druge strane neka teta vergla 100 riječi/min i kaže vam da ste među nekolicinom odabranih koji će dobiti jedinstveni poklon - famoznu eko kuglu!

I tako bunovni i ne znam kakvi, pristanete primiti poklon, ali gle vraga - taj poklon košta 99 kn, odnosno dostava toliko košta.
I sad, sklopili ste slušalicu, razbudili se i želite otkazati narudžbu, ali ne znate kome, jer niste dobili kontakt podatke...
Zakon kaže da imate na to pravo u roku od 7-14 dana, ali kako? jer uza sve ste, u hrpi izgovorenih informacija, prečuli ime firme koja vas nagrađuje.
Nemate izbora nego čekati dostavljača.
On dolazi već sutra ujutro!!!!
Privatnim autom, nosi vaš "dar" i čeka novac za troškove dostave...
Dostava košta 99 kn, iako inače za istu stvar bi pošta naplatila 20 kn.
Ali on je došao u privatnom automobilu pa košta više ?!
Žeite zahvaliti na poklonu i vratiti ga pošiljatelju, ali ne možete...
Dostavljač vam prijeti sudskom tužbom, ovrhom na plaću, mirovinu ili što god primate... ima dokazni materijal protiv vas tj. vaše jučerašnje drijemovno gunđanje je netko tamo snimio i koristiti će to protiv vas kao dokazni materijal na sudu...(?!)

I tako iz ničega odjednom ste se našli pred sudskim sporom!!!

Ma kome to treba?

Ljudi moji nabavite si prikaz broja i čim vas zovu sa čudnog broja - ne dižite ili dignite pa poklopite slušalicu...
Naime naš je zakonodovac predvidio da se zapravo ne smijete javiti na vlastiti telefon ako ne želite da vam telefonskim putem nešto nude jer čim ste podigli slušalicu, vi ste automatski pristali na to... (?!)

U međuvremenu saznadoh ime firme koja rado "poklanja" (mahom smeće proizvode) - to je Best Marketing iz Varaždina
pa ih molim i ovim putem (jer nemaju meil adresu na svojim stranicama) da sve svoje poklone ubuduće zadrže za sebe!
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:29   #2
Quote:
misica kaže: Pogledaj post
Ljudi moji nabavite si prikaz broja i čim vas zovu sa čudnog broja - ne dižite ili dignite pa poklopite slušalicu...
Ili naprosto naučite reći "Ne, hvala" kad vam netko nudi nešto što ne želite i ne treba vam
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 08:53   #3
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ili naprosto naučite reći "Ne, hvala" kad vam netko nudi nešto što ne želite i ne treba vam
bas to, ljudi bi uzeli g.... da je besplatno
to dovoljno govori o nasoj drzavi
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:24   #4
koja mafija....tako je i frend nasjeo i pristao, dobio je neka dva ''masažera'' džabe, ali je dostava 100 kn....neka dva kineska dreka, jedan izgleda ko pični vibrator u obliku dupina, drugi je za masirat vlasište kao....to sve skupa ne košta 20 kn, a oni ti uvale za 100....
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 21:49   #5
Exclamation

S vremena na vrijeme dobro je upozoriti na ove prevarante. Trenutno "poklanjaju" onu "čarobnu kuglu" za pranje rublja. Haraju uglavnom po selima jer misle da su ljudi tamo glupi i neinformirani (najdraža meta su im penzići). Najnoviji primjer su moji djed i baka - deda je odbio "nagradu", ali oni su je sljedećeg dana svejedno dostavili. Dostavljač je bio bahat i agresivan, prijetio je ovrhom i boktepitajčimesvene. Kad je baka rekla da će pozvat policiju, otišao je, ali im je poručio da će im ispostaviti račun. Nažalost, nisu zapisali registraciju niti znaju ime firme, ali pretpostavljam da je to taj Best Marketing iz Varaždina.

U svakom slučaju, dragi ljudi, NE NASJEDAJTE - ako ste nekim čudom i dobili nagradu bez da ste igrali neku nagradnu igru, dostava iste ide na račun priređivača nagradnjače i dobitnik ne plaća nikakve troškove. A ako ste slučajno i pristali na dostavu "nagrade" koju "poklanjaju" gorespomenuti prevaranti, uvijek je možete odbiti preuzeti i ne mogu vam ništa. Ne dajte se zastrašiti jer nikakva tajna snimka tel. razgovora ne može se iskoristiti kao dokaz na sudu. Čak bi bilo dobro da ih prijavljujemo za uznemiravanje i prijetnje.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 21:57   #6
E, za čarobnu kuglu me još nisu zvali, ali za parfeme, masažere, magnetne narukvice i ostale pizdarije po nekoliko puta mjesečno. Dođe mi da isključim fiksni telefon.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 22:09   #7
Smile

Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
E, za čarobnu kuglu me još nisu zvali, ali za parfeme, masažere, magnetne narukvice i ostale pizdarije po nekoliko puta mjesečno. Dođe mi da isključim fiksni telefon.

Ja sam ga isključila. Sad bar imam mira. Dok sam imala fiksni, dnevno sam imala po nekoliko poziva na razne prezentacije i ine pyzdarije, a jednom su mi čak nudili nekakav sustav za odvodnju i kanalizaciju. Sad me, na mob, tek tu i tam nazovu ovi kaj nude pretplate na Jutarnji, Večernji i 24 sata.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:04   #8
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
S vremena na vrijeme dobro je upozoriti na ove prevarante. Trenutno "poklanjaju" onu "čarobnu kuglu" za pranje rublja. Haraju uglavnom po selima jer misle da su ljudi tamo glupi i neinformirani (najdraža meta su im penzići). Najnoviji primjer su moji djed i baka - deda je odbio "nagradu", ali oni su je sljedećeg dana svejedno dostavili. Dostavljač je bio bahat i agresivan, prijetio je ovrhom i boktepitajčimesvene. Kad je baka rekla da će pozvat policiju, otišao je, ali im je poručio da će im ispostaviti račun. Nažalost, nisu zapisali registraciju niti znaju ime firme, ali pretpostavljam da je to taj Best Marketing iz Varaždina.

U svakom slučaju, dragi ljudi, NE NASJEDAJTE - ako ste nekim čudom i dobili nagradu bez da ste igrali neku nagradnu igru, dostava iste ide na račun priređivača nagradnjače i dobitnik ne plaća nikakve troškove. A ako ste slučajno i pristali na dostavu "nagrade" koju "poklanjaju" gorespomenuti prevaranti, uvijek je možete odbiti preuzeti i ne mogu vam ništa. Ne dajte se zastrašiti jer nikakva tajna snimka tel. razgovora ne može se iskoristiti kao dokaz na sudu. Čak bi bilo dobro da ih prijavljujemo za uznemiravanje i prijetnje.
Pozzz.... Mene prije neki dan zvala gospođa i ja nisam ništa potvrdila rekavši da me nema sljedeći dan doma,više niko nije zvao i prošlo je 5 dana od poziva da bi me maloprije nazvao dostavljač da mi dostavi tu kuglu....Ja kažem da nisam ništa potvrdila da uzimam,a on će meni da će on tako napisat u izvješću ali da će firma slat snimku razgovora na finu i da će mi onda poslat račun od 300,00 kn,pa me zanima da li mi mogu to napraviti???
veky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 15:26   #9
samo ladno okreni 92 ili po novom 192 i zamoli ga da priceka dok policija dode

mozes ti i zatraziti nesto od njih, al oni s nikakvim pravom te nesmiju prisiliti da ti to na kraju i kupis, a jos manje da ti prijete sa nekakvim glupostima


http://varazdinske-vijesti.hr/aktual...ih-ponuda.html

http://varazdinske-vijesti.hr/aktual...li-obmana.html

Zadnje uređivanje yello : 23.07.2012. at 15:47.
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:43   #10
Kakva govna
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:12   #11
Question

Quote:
yello kaže: Pogledaj post
samo ladno okreni 92 ili po novom 192 i zamoli ga da priceka dok policija dode

mozes ti i zatraziti nesto od njih, al oni s nikakvim pravom te nesmiju prisiliti da ti to na kraju i kupis, a jos manje da ti prijete sa nekakvim glupostima


http://varazdinske-vijesti.hr/aktual...ih-ponuda.html

http://varazdinske-vijesti.hr/aktual...li-obmana.html
Svi me uvjeravaju da mi ne mogu ništa i da nisam dužna ništa platit čak ni ako sam naručila pa onda odbila dostavljača,ali bojim se kaj ako mi stvarno pošalju uplatnicu od 300,00 kuna,ljudi moji pa to nisu mali novci,imam dijete od 2 i pol godine a drugo nam stiže za 3 mjeseca,i svaka kuna mi je potrebna kao i većini nas.......Dajte mi neki savjet,kaj da radim ako mi stigne uplatnica na adresu?? Suprug kaže da neka ne plaćam ništa ni u ludilu.....
veky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:17   #12
uplatnica za nesto sto nisi primila??, nemoj se uopce opterecivati njima i bok

ovo sto pricaju snimke, fina ovo ono, pa namoj nasjedati na takve gluposti, nista drugo nego izmisljotine, samo da natjeraju ljude da im se plati


i to ti je isto kao kad bi ti recimo dosla u neku trgovinu i prodavacica ti stavlja u korpu stvari i ti to moras onda kupiti?? da li to ima smisla??

Zadnje uređivanje yello : 24.07.2012. at 16:22.
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 13:41   #13
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
uplatnica za nesto sto nisi primila??, nemoj se uopce opterecivati njima i bok

ovo sto pricaju snimke, fina ovo ono, pa namoj nasjedati na takve gluposti, nista drugo nego izmisljotine, samo da natjeraju ljude da im se plati


i to ti je isto kao kad bi ti recimo dosla u neku trgovinu i prodavacica ti stavlja u korpu stvari i ti to moras onda kupiti?? da li to ima smisla??
Iskreno se nadam da neće ništa poslat....jer ne mislim platit nešto kaj sam jasno odbila i nisam primila......a sad čekam pa ću vidjet!!
veky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 13:47   #14
naravno da nece, jer povodom cega bi oni uopce trebali nesta poslati ??

to su samo izmisljotine koje jednostavno ne postoje
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:47   #15
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
S vremena na vrijeme dobro je upozoriti na ove prevarante. Trenutno "poklanjaju" onu "čarobnu kuglu" za pranje rublja. Haraju uglavnom po selima jer misle da su ljudi tamo glupi i neinformirani (najdraža meta su im penzići). Najnoviji primjer su moji djed i baka - deda je odbio "nagradu", ali oni su je sljedećeg dana svejedno dostavili. Dostavljač je bio bahat i agresivan, prijetio je ovrhom i boktepitajčimesvene. Kad je baka rekla da će pozvat policiju, otišao je, ali im je poručio da će im ispostaviti račun. Nažalost, nisu zapisali registraciju niti znaju ime firme, ali pretpostavljam da je to taj Best Marketing iz Varaždina.

U svakom slučaju, dragi ljudi, NE NASJEDAJTE - ako ste nekim čudom i dobili nagradu bez da ste igrali neku nagradnu igru, dostava iste ide na račun priređivača nagradnjače i dobitnik ne plaća nikakve troškove. A ako ste slučajno i pristali na dostavu "nagrade" koju "poklanjaju" gorespomenuti prevaranti, uvijek je možete odbiti preuzeti i ne mogu vam ništa. Ne dajte se zastrašiti jer nikakva tajna snimka tel. razgovora ne može se iskoristiti kao dokaz na sudu. Čak bi bilo dobro da ih prijavljujemo za uznemiravanje i prijetnje.
Poštovani,
Molim sve koji imaju negativna iskustva sa Best marketingom ili D&D marketingom iz Varaždima da me kontaktiraju, Varaždinski potrošač i Potrošački kod pripremaju prilog o tim prevarantima. mail: [email protected]
lp
happyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:34   #16
Evo, jučer zove neko, a dečko sam doma...i javi se i uvale mu Kosmodisk...kao besplatan, a dostava je 130 kn, firma navodno iz Dubrovnika.

To je 100% jedan od ovih lažnih koji isto kruže sada.
http://www.kosmodisk.rs/index.asp?tn=textboxes&c=35063

Ide i na hrvatskoj stranici pop up prozor sa upozorenjima

Ja reko, budalo, koji će ti to vrag. Kao, on čuo od kolega da pomaže....
Da, možda onaj pravi, a šta je s ovim lažnim.

Pa stvarno je kreten.
I sad došo frajer, odmah danas ujutro...i zove me stara... ja velim, nemoj uzeti. A "prodavač" se dere iza, kao...ne može to tako, sad ćemo malo uzeti, pa nećemo. Mislim, dala mu je novce... šta sada, kad kreten naruči lihvare da dođu doma!!!!!!!!!!!!!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:35   #17
da li je netko nakon odbijanja "poklona",naknadno dobio kakvu uplatnicu,sudsku tužbu ili prisilnu naplatu preko fine ili čega već??
jel' smiju uopće snimati razgovore ako nema upozorenja na početku razgovora,kao što ima npr.kod SZK t-coma.
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:49   #18
je je, ali u snovima

daj nemoj te biti naivni i malo razmislite cime to oni prijete
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:37   #19
Mene su zvali da sam osvojila neki skupocjeni sat, rekla sam ženi nek nazove kasnije dok ja na internetu pogledam o kakvom se modelu radi.. Nikad više nije nazvala. Naravno, platila bi "samo" dostavu...
Na žalost, kuglu su uvalili i mojima. Problem je što su baka i deda pristali, jer nisu znali da je navlakuša... Poslije ih je bilo sram ne platit tih 100kn...
Ukoliko vas nazovu, zapametite, NIŠTA niste dužni ni preuzeti ni platiti i zakonski vas nitko ne može kazniti ako nešto ne želite preuzeti!!
Ne nasjedajte lopovima i njihovim ucjenama!
Počnu li se prijetiti da će vam poslati neku uplatnicu, lijepo dignite slušalicu i nazovite policiju i prijavite slučaj!
Lijep pozdrav!
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 19:13   #20
mene su zvali da sam osvojila 2 skupocjena markirana parfema da sam to osvojila u nekoj nagradnoj igri...mislila sam ajd ok...pošto igram more nagradnjača...kad su rekli da je dostava 100 kn ja sam pitala a koja je to nagradna igra i od koje firme ...samo je lagano poklopila...nikad ništa nisam platila ni uplatnice ni fina ni ovrha...pa zbog čega?kad ništa nisam ni dobila...ma jadno...zaznuli su mi djeda i vidjela sam te parfeme...isti takvi u kineskoj koštaju 20kn...ne mogu vjerovati kako netko može zarađivati i varati ljude na takav način...ma zapravo tu bi mogla vrijediti ona''oteto - prokleto''
inna.j. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.