Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2002., 22:35   #21
Quote:
imek kaže:
ma mene je samo sokiralo da "ides" i do 14 sati....ja kad bi bas potegnuo uspio bih 7 valjda....ali nekako mislim da bi me ubilo na duge pruge...ili ne bi...ma to ce mo jos vidjet valjda :-)
14 sati su iznimke znaci mozda 2-5 dana za redom i to stvarno ako je ultra turbo kriticno inace samo cistih 8. Iako sam placen po satu vecinom radim 170-180 sati na mjesec , nema smisla izgoriti
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 12:08   #22
Savjet za posao u Informatici

Radim vec 9 godina na poslu koji ne volim, a kompjutori me zanimaju od kad sam se prvi put susreo s njima. Odlucio sam ici na seminar za System i Internet administratora, dali netko ima iskustva s tim radnim mjestom ili nesto drugo u Informatici gdje se moze naci posao a da nemas zavrsen fakultet?
Moze li netko savjetovati koji bi seminar bilo bolje zavrsiti?
__________________
online games rules
oiRAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 12:13   #23
Potrazi koje tecajeve organiziraju carnet i srce (www.carnet.hr i www.srce.hr) i to odradi, a zatim tamo pokusaj naci posao.
radila sam tamo 2 godine i zao mi je ko psu sto sam otisla. nikad vise takav posao i takve kolege. argh.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 18:39   #24
CISCO bi svakako morao završit ako ciljaš na mreže. Organiziraju ga i neki fax-ovi kao ex. Splitsko veleučilište. Neznam u sklopu čega je sada i upisuju li u ZG-u nove generacije.
Nakon tih programa ćeš morati još dosta učiti da bi znao nešto, ali može se.
Jedan poznanik ima samo srednju prometnu ali odlično programira i ima odličnu plaču kao C# programer - dakle znanje je bitno.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 20:08   #25
Moja bi ti preporuka bila da probaš nešto u "fušu" radit sastrane i onda polako pokušaš izgraditi poznanstva dok ne naletiš na neko mjesto koje ti odgovara. Fakultet u it-u nije toliko bitan (bit će ti nešto ograničen izbor poslova i firmi, ali još uvijek možeš naći posao), ali daleeeko je lakše naći posao ako imaš nekog iskustva. Certifikati i seminari su "zgodan dodadatk" cv-u, ali bez iskustva će ti biti prilično teško uvaliti se na neki posao, osim ako (kako je netko predložio) ne uspiješ nakon tečaja ostati u firmi koja drži tečaj. Programerima je nešto lakše, jer uvijek možeš napraviti par freeware-a ili shareware-a tek toliko da izgradiš neke reference. Bar početničke, sa sistem adminima je problem što ih netko mora dalje preporučiti ili moraš imati konkretno iskustvo koje možeš dokazati.
__________________
The truth has to be won with overwhelming power
hulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 18:24   #26
Hvala svima na savjetima, Carnet i Srce organiziraju u suradnji s CISCO, engleski bas nemam u malom prstu, i to znanje onda tek treba jos nadogradivati. Ipak cu odslusati seminar koji sam vec spomenuo i kako kaze Hulio treba imati poznanstvo s ljudima koji te mogu preporuciti. Na srecu imam prijatelja koji se krece u tim krugovima pa se nadam da cu nesto naci, hvala vam jos jednom
__________________
online games rules
oiRAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 12:20   #27
Plaća softveraša

Kolika je plaća čovjeka koji razvija software u Hr? Onako, nije početnik ali nije ni senior programer, nego programer sa 4-5 godina iskustva, taman se ufurao u struku i može se na njega ozbiljno računati. Ima VSS, jer ne mislim na klince hakere sa srednjom školom koji dobiju detaljno specificiran zadatak pa kodiraj, nego čovjek koji je sve više i projektant, sudjeluje u definiranju zadataka ali 'ne da da mu izbiju tastaturu iz ruke' jer je srčani programer.
Znam da je poslovna tajna, ali ovdje smo i tak anonimni pa bi mogli reći..
Dakle:
1.obrazovanje,
2.godine relevantnog iskustva,
3.netto plaća.
4.beneficije i bonusi
Evo da počnem od sebe:
1.FER
2.4
3.Kn 8,300 /ali očekujem povišicu/
4.Regres Kn3,000, Božićnica Kn3,200 (koji nisu ugovorom definirani tako da su varijabilni), te bonus od projekta koji završava...bit će nešto.

Ajmo junaci
 
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 21:14   #28
Ako se itko od junaka odluči upisati, bilo bi interesantno da napiše i u kojem jeziku najčešće radi - dobro bi mi došlo kao smjernica na koji jezik bi bilo dobro usmjeriti učenje.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 10:35   #29
FER, 3 godine iskustva, netto malo ispod 10.000,00 kn, beneficije ne znam, programski jezik C#.

i da, nisam ja
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 11:10   #30
Mislim da je Arathorn-ova ideja dobra.

Pitanje za Bari Kent-a: Ako ti nije problem, malo detaljnije opiši poslove koje obavljaš tijekom trajanja projekta (analiza, dizajn, programiranje, dokumentacija, testiranje i slično)? Koliko ti otprilike traje radni dan/tjedan? Koji alat i koje područje (tehnologije koje koristiš, npr. ATL, MFC, windows SDK, nešto vezano uz web, RDBMS, ...)?

VaserVaga, kojim područjem .NET-a se baviš, te koja područja se kod nas (što se .NET-a tiče) najviše cijene, za koja je najlakše naći zaposlenje? Kakav je tebi radni dan/tjedan?


Neki moji najvažniji podaci:
1. Otprilike 3 godine iskustva.
2. Projektiranje i programiranje informacijskih sustava + relacijske baze + izrada izvještaja + poneki dijagram (nema veze sa OO).
3. Alat se previše rijetko koristi, tako da ga neću spominjati, možda samo 4GL.
4. Plaća s prijevozom cirka 5k kuna.
5. Božićnica radovna, zakonom oslobođeni iznos oporezivanja (2000 kn).
6. Dnevnice isto po zakonu (170 kn).
7. Prekovremeni ne (rijetko se dogodi).
8. Subote ne radim (možda 5 unutar 3 godine).
9. Fax FOI.

Pozdravljeni!
10. Lokacija izvan Zagreba.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 11:18   #31
Quote:
Vaservaga kaže:
i da, nisam ja
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:03   #32
Quote:
Outcast kaže:

Pitanje za Bari Kent-a: Ako ti nije problem, malo detaljnije opiši poslove koje obavljaš tijekom trajanja projekta (analiza, dizajn, programiranje, dokumentacija, testiranje i slično)?
Najtočnije bi bilo: dizajn, programiranje, dok...ups nema više vremena. Zna se, za dokumentiranje nikad vremena ali je jedna od najvašnijih stvari. Testiranje isto mada mi se to fakat gadi, i prtljanje s podacima, pripremanje, pa jesu li podaci krivi, ali srećom taj dio radim samo onoliko koliko je nužno da ne dam dalje aplikaciju koja ima nekakvu grubu pogrešku. Mala firma, pa moraš pokrit puno toga.

Quote:
Outcast kaže:

Koliko ti otprilike traje radni dan/tjedan?
8/40. Vrlo rijetko malo više, stvarno nije u tom smislu pritisak. Subota nikad. ali zapravo doma se radi na notebooko pa ti do dođe ko subota ali to je kad ja hoću i mogu, zbog veće efikasnosti.

Quote:
Outcast kaže:

Koji alat i koje područje (tehnologije koje koristiš, npr. ATL, MFC, windows SDK, nešto vezano uz web, RDBMS, ...)?
Visual C++ i MFC u dubinu, ATL/COM i WinSock samo kao korisnik već razvijenih komponenti, windows SDK da, web ništa, baza SQL server - stored procedures..., a moram se bavim i sistemskim sranjima tipa DCOM i WinXP-SP2, registracija COM komponente, servera i tak. Tendencija je prijeći na C# a dok se to ne dogodi C++ je moja sudbina...
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 18:35   #33
1. FER
2. 6
3. 13000kn
4. 13. plaća, regres, školovanja, putovanja, prekovremeno plaćeno.

C/C++, vođenje projekata
Uscumlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 19:58   #34
Quote:
Uscumlic kaže:
1. FER
2. 6
3. 13000kn
4. 13. plaća, regres, školovanja, putovanja, prekovremeno plaćeno.

C/C++, vođenje projekata
]

hm..pa koji qrac ja radim u americi ako je tamo tako dobro..stvarno da se covjek zamisli.......
jebo te tako po skolovanju i po strucnim tecajevima i pozicijama koje sam obavljao vrijedim bar 17-18k..
hmmmmmm
chrooted is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 22:43   #35
Quote:
Uscumlic kaže:
1. FER
2. 6
3. 13000kn
4. 13. plaća, regres, školovanja, putovanja, prekovremeno plaćeno.

C/C++, vođenje projekata
Ako se zoveš Boris i radio si u FIST-u, onda moram priznati da sam imao dodira sa vašim softwareom koji jako odiše nekvalitetom i površnošću, plus što je podrška djelatnika bila nikakva. Za rješavanje banalnog problema od efektivno 5 minuta rada su me znali zavlačiti po tjedan dana govoreći kako se radi o nečem nerješivom. A ako nisi Boris, onda se sve ovo odnosilo na jednog tvog prezimenjaka.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 10:40   #36
Quote:
Uscumlic kaže:
1. FER
2. 6
3. 13000kn
4. 13. plaća, regres, školovanja, putovanja, prekovremeno plaćeno.

C/C++, vođenje projekata
To majstore! To ja zovem plaćom
Mislim ima nekih firmi koje misle da ako ti daju 8kKn (to se ne odnosi na ovu u kojoj sad radim) ti moraš znati sve, svaki detalj o prozivodu na kojem svi nešto neautorizirano čačkaju i onda tebe pitaju zakaj ne radi...I još se moraš osjećati vrlo zahvalan što ti daju 8kKn jer je to ipak puno više od Hr-prosjeka...i cijelo vrijeme se 'šuška' da će plaće malo pasti...
Molio bih da se što više ljudi javi, treba imati uvid u tržišne prilike, da čovjek zna ako traži shefa npr Kn11,000 da to nije sav svijet...Ali srećom ima pametnih i poštenih shefova koji znaju da im je najvažnije motiviranost djelatnika
Daj molim te malo opiši kaj sve spada u 'C/C++ vođenje projeata' Imaš li tastaturu u ruci odnosno da li programiraš ili samo nadgledaš i kontroliraš? Hodaš li okolo po sastancima managera ili si 'u vatri'? I najvažnije - koliko ljudi imaš pod sobom i kako bi opisao kvalitetu odnosa sa podređenima? Puno pitanja...
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 15:58   #37
Re: Plaća softveraša

Quote:
Bari Kent kaže:
Kolika je plaća čovjeka koji razvija software u Hr? Onako, nije početnik ali nije ni senior programer, nego programer sa 4-5 godina iskustva, taman se ufurao u struku i može se na njega ozbiljno računati. Ima VSS, jer ne mislim na klince hakere sa srednjom školom koji dobiju detaljno specificiran zadatak pa kodiraj, nego čovjek koji je sve više i projektant, sudjeluje u definiranju zadataka ali 'ne da da mu izbiju tastaturu iz ruke' jer je srčani programer.
Znam da je poslovna tajna, ali ovdje smo i tak anonimni pa bi mogli reći..
Dakle:
1.obrazovanje,
2.godine relevantnog iskustva,
3.netto plaća.
4.beneficije i bonusi
Evo da počnem od sebe:
1.FER
2.4
3.Kn 8,300 /ali očekujem povišicu/
4.Regres Kn3,000, Božićnica Kn3,200 (koji nisu ugovorom definirani tako da su varijabilni), te bonus od projekta koji završava...bit će nešto.

Ajmo junaci
??
tako je isplativo bit programer??
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 18:49   #38
Re: Re: Plaća softveraša

Quote:
Hedonism_Girl kaže:
tako je isplativo bit programer??
Nope, toliko je isplativo biti dobar programer.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 19:17   #39
Hedonism_Girl, još se više isplati bit uspješan poduzetnik.

Ne znam inaće kako stoje plaće programera ali da sam ja dobar programer ne bih ni razmišljao za manje od 15k kn.



IMO programeri su potcjenjeni...nije dovoljno znat samo neki programski jezik za razvoj novog programa, jel tako? Da je tako pa svako bi mogao programirat.

Ljudi
__________________
Ćelavi bez ruku
za kosu se vuku.
taxxxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 19:55   #40
idesh...al stvarno mi se svidjaju ove plache, nego kolika je pocetnicka?
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.