Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2005., 09:47   #61
Ja sam Bari Kent

Quote:
cunac kaže:
[offtopic]
Projektiranje i tako neces nauciti u skoli nego samo kroz rad i iskustvo.
[/offtopic]
Slazem se
Uvijek sam tvrdio da je najvažnija stvar koju čovjek nauči na faksu inženjerski pristup i način razmišljanja. Ali nikako ne tvrdim da se to može niti mora naučiti jedino na faksu. Vjerojatno ima ljudi koji su puno bolji inženjeri bez faksa nego neki koji su ga završili (upoznao sam naime takve kojima ne bih dao niti osnovnu školu po svojoj procjeni, a imaju faks. To je grozno. )
Daklem, neka se osjećaju slobodni svi se izjasniti, bez 'filtera na VSS', traži se dakle u prvom redu IT developer i projektant.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:34   #62
Dal je istina da redak programskog koda onih koji programiraju rad Space Shuttle-a košta oko stotinjak dolara ?
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 18:54   #63
Vau!
Bome dobro oni placaju svoje programere, stotka dolara po redu.

Sikkukkut an'nikktukktin
__________________
Peace is advantageous. We will eat the hearts and the eyes of our enemy.
Sikkukkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 05:51   #64
Quote:
Kevin kaže:
Dal je istina da redak programskog koda onih koji programiraju rad Space Shuttle-a košta oko stotinjak dolara ?
toliko kosta kada podjelis broj linija koda sa troskovima razvoja
Naravno to nije placa programera nego je to trosak razvoja tj. potrosi se oko sat vremena za jednu efektivnu liniju koda.
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 14:27   #65
btw, uz jednu liniju koda u gornjem slucaju vjerojatno ide min 5 strana dokumentacije...
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 14:32   #66
Quote:
chrooted kaže:
]

hm..pa koji qrac ja radim u americi ako je tamo tako dobro..stvarno da se covjek zamisli.......
jebo te tako po skolovanju i po strucnim tecajevima i pozicijama koje sam obavljao vrijedim bar 17-18k..
hmmmmmm
nemoj reci da u usa ne mozes dobiti 2-3 k $ za to?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 14:40   #67
znate kaj decki....ja bi im se sjetila mame za toliku placu....pa nek si sami programiraju.....mislim da pristajete na svasta i da ste cure za sve i onda dojde mark.manag. i glumi frajera sa placom od 25 k a blage veze nema o nicemu.....
mislim da bi se trebali malo organizirati i rec.....komad....os' da ti radim????
moze.....al pocetna 20k!
pa nek si misle....toliko i vrijedite....kaj ne kuzite da imate ZNANJE!...to se ne moze muljat na spiku...pa naplatite im ga....il nek sami uce ak su pametni!
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 14:50   #68
Quote:
Septembar kaže:
nemoj reci da u usa ne mozes dobiti 2-3 k $ za to?
puno vise ja dobim ovdje samo to nije to....idem sutra u hr ako dobim 15k kuna mjesecno naravno..
chrooted is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 15:08   #69
ne djele se takvi novci samo tako kao sto bi se dalo zakljucit iz postova. Mene bi zanimalo da mi netko kaze sto je za softverasa prosjecna placa, sto se smatra dobrom, a sto jako dobrom. Par cifri statisticki ne znaci nista. Mene zanima kakvo je stanje na trzistu. To sto netko ima 20k nije nikakav pokazatelj. To je ekstrem. Hajmo malo o tome kako se krecu prosjecne cifre i one malo iznad prosjeka. Naravno vazno je napomenut da li je rijec o bruto, neto i da li se lova iplacuj ful na racun ili na ruke....
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 17:51   #70
Quote:
chrooted kaže:
puno vise ja dobim ovdje samo to nije to....idem sutra u hr ako dobim 15k kuna mjesecno naravno..

samo malo pronjuskaj...i kad vide da si iz usa...jer to je tu kao ti si faca i znas nekaj.....dobit ces mrak placu....primjer samo u jednoj firmi u kojoj sam ja radila....strendjeri su direktori....i traze samo amere....nema veze koliko su glupi,pametni,kajaznam...samo nek su ameri....tak da sam morala raditi sa idiotom koji nije znao promjeniti sifru na compu....a bio je "mangup" ..i imao placu 17k...(nije bio programer...) a ti koji jesi....gle....ja bih na tvom mjestu malo pronjuskala ako ti je tamo bed.....
jebate..jos ce ljudi iz usa bjezat sim.....ajmeeeee
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 17:54   #71
Quote:
andjelina1 kaže:
samo malo pronjuskaj...i kad vide da si iz usa...jer to je tu kao ti si faca i znas nekaj.....dobit ces mrak placu....primjer samo u jednoj firmi u kojoj sam ja radila....strendjeri su direktori....i traze samo amere....nema veze koliko su glupi,pametni,kajaznam...samo nek su ameri....tak da sam morala raditi sa idiotom koji nije znao promjeniti sifru na compu....a bio je "mangup" ..i imao placu 17k...(nije bio programer...) a ti koji jesi....gle....ja bih na tvom mjestu malo pronjuskala ako ti je tamo bed.....
jebate..jos ce ljudi iz usa bjezat sim.....ajmeeeee
kao prvo ja sam stranger tu a ne doma u hrvatskoj ..a koja je to firma ako nije tajna..mozes me pm-at ako ti je bad javno reci..
chrooted is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 18:05   #72
pa znam da si stranger u usa...ali zivis u usa i to je tu deklarirano ako da i jesi amer.poslala sam pm
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 22:14   #73
Quote:
andjelina1 kaže:
znate kaj decki....ja bi im se sjetila mame za toliku placu....pa nek si sami programiraju.....mislim da pristajete na svasta i da ste cure za sve i onda dojde mark.manag. i glumi frajera sa placom od 25 k a blage veze nema o nicemu.....
mislim da bi se trebali malo organizirati i rec.....komad....os' da ti radim????
moze.....al pocetna 20k!
pa nek si misle....toliko i vrijedite....kaj ne kuzite da imate ZNANJE!...to se ne moze muljat na spiku...pa naplatite im ga....il nek sami uce ak su pametni!

Tooooooo!
Ovako dobar post nisam već dugo pročitao, svaka čast
Tako je, znanje se plaća, i mora se platiti ako se želi od njega nešto imati, ako se ne može plati onda pajdo nauči sam pa radi
Ne kužim zašto manageri imaju astronomske plaće a projektanti/programeri relativno male...jedini pametni odgovor koji mi pada na pamet jest: valjda programeri sami sebe ne cijene pa onda njihov rad ne cijene ni drugi.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 23:10   #74
Quote:
Bare kaže:
jedini pametni odgovor koji mi pada na pamet jest: valjda programeri sami sebe ne cijene pa onda njihov rad ne cijene ni drugi.
eto vidis sam si si odgovorio na pitanje..;-). i zbog toga kaj svaki balavac sa pc doma misli da moze napisat software za space shuttle or something..tako to je..oni manageri gore misle da su bogom dani

uostalom najsvjeziji primjer iz corporate world-a - Carly fucking Fiorina iz HP..

funkcije inzenjera
- smislit software koji ce biti ekonomski isplativ i koristan da bi ga ljudi kupovali
- rjesavat bugove
- odrzavat isti
- jebat se sa podrskama za nekakve exoticne platforme i tako to..

funkcije executive-
- pravit novac odnosno pravit strategije nekakve sulude za koji ON/A misli da su isplative i imaju buducnost a obicno su to nekakvi buzzwordi koje je cuo/la igrajuci golf negdje..



u slucaju greske ( eventualno sjebao nekakav dilcic od par miliona dolara ) inzenjer dobije nogu sa nula dolara severance-a
a executive sjebe tisuce ljudi, milijarde dolara i na kraju popusi nogu naravno sve to uz zlatni padobran ( golden parchute as they call it ) od sitnice od 40tak millions ..

HOCU BIT EXECUTIVE!!!!

but i am not bitter
chrooted is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 23:39   #75
zato sto su programeri uglavnom dobri fini decki koji vole svoj posao i zele ga dobro napravit....a kojekakvi pr manageri,ili ini manageri su taste duse koje se znaju prodat....kazem SE....a ne firmu....jer firmu ne prodaje manager nego proizvod i usluga,a manager je tu samo ukras koji bi se trebao znati pristojno ophodit s ljudima....
stvar je u tome koliko se cjenite..........a vi se definitivno ne cjenite...i to mi nije jasno zasto.....to je umjestnost,kao i svi drugi poslovi koji su umjetnost i koji ovise o tudjoj kreaciji....a ovo je definitivno kreacija samo u 0 i 1+znanje
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:54   #76
Quote:
andjelina1 kaže:
stvar je u tome koliko se cjenite..........a vi se definitivno ne cjenite...i to mi nije jasno zasto.....to je umjestnost,kao i svi drugi poslovi koji su umjetnost i koji ovise o tudjoj kreaciji....a ovo je definitivno kreacija samo u 0 i 1+znanje
Ma to je to.
Znaš zakaj je uglavnom tako tj ne cijenimo se? Zato jer su nadređeni obično ljudi koji veze sa softwareom nemaju. Imao sam shefova koji kuže i koji ne kuže, razlika je nebo i zemlja. Stvar je u tome da odustaneš, neda ti se uz veliki trud koji si uložio još se i ubit objašnjavajući nekom ko da na kineskom pričaš...tražio bug tjedan dana - tjedan ali uštedio time hrpu love firmi da korinik ne vrišti zbog toga. I tak...
Druga je pak komponenta neka bazna, duboko, neko temeljno samopoštovanje, to ne ovisi o shefu. Zašto su programeri takav soj kojem toga fali amanageri nisu - e to ne znam.
Programeri čitajte šta piše andjelina1
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:09   #77
evo da se i ja pridruzim sa svojim iznosima. dakle:

- VSS ekonomija
- 4 god "staža"
- 8500 kn
- projektant (VB, OOP, COM+), nesto ASP, HTML, XML/XSL, ali mi je trenutna okupacija Oracle (SQL, PL/SQL, administriranje, tuning i sl).
- prekovremenih nema, nema subota i nedjelja, nema pritiska i sl.

Uglavnom mi je legero atmosfera inace bi za ozbiljnije napore bjezao negdje dalje za vecu placu, ali se tjesim da se ucim administriranju baza sto me zanima

sto se tice managementa, sreo sam puno likova koji govore o "stupid it guys" ali se hvataju za glavu kad im takvi odu. cinjenica je da svatko moze biti manager, ali za kucanje programa treba ipak imati neko znanje.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:24   #78
Quote:
Taroth kaže:
- prekovremenih nema, nema subota i nedjelja, nema pritiska i sl.
Uglavnom mi je legero atmosfera
E to je guba, a kod mene bome ima jako jako pritiska za takvu plaću.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:23   #79
Pročitao sam manje-više sve vaše komentare i problem je vrlo jednostavan....u biti na vas s "konkretnim" znanjem se gleda kao na skurene,introvertirane "jadnike" koji će sve učiniti neovisno o uvjetima kakvi se nude...on je takav,ponudiš mu tu više,tam manje i sve će bit okej,,možeš ga mazat,iskorištavat,ponižavat nema beda-on ima svoju nauku i nek se njom bavi...

S druge strane menađer,ekonomist, je neš sasvim drugo...nema glavu punu ničeg..on je zaokupljen upravljenjem..on zna zabit gol,zna povalit koku,on ima spiku,on je prizeman,lider,spreman na monogošta...kao takav će tom malom štreberu krojit šta će radit,koliko i konačno kada će ga isplatit...

Tu je bitna razlika....stranu ste trebali dosad sami izabrat
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 15:01   #80
Quote:
Taroth kaže:
evo da se i ja pridruzim sa svojim iznosima. dakle:

- VSS ekonomija
- 4 god "staža"
- 8500 kn
- projektant (VB, OOP, COM+), nesto ASP, HTML, XML/XSL, ali mi je trenutna okupacija Oracle (SQL, PL/SQL, administriranje, tuning i sl).
- prekovremenih nema, nema subota i nedjelja, nema pritiska i sl.

Uglavnom mi je legero atmosfera inace bi za ozbiljnije napore bjezao negdje dalje za vecu placu, ali se tjesim da se ucim administriranju baza sto me zanima

sto se tice managementa, sreo sam puno likova koji govore o "stupid it guys" ali se hvataju za glavu kad im takvi odu. cinjenica je da svatko moze biti manager, ali za kucanje programa treba ipak imati neko znanje.
Ekonomija, pa programer. Interesting!
BTW. kako je prošao tulum u prošlu subotu kod tebe na Savici? (tj. je l' se bar netko usrećio? )
Pozdraf

Zadnje uređivanje Johnny 99 : 25.02.2005. at 15:42.
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.