Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 13:15   #1
Mobilni internet na sticku

Znate li možda nudi li itko mobilni internet na USB sticku (za laptope i sl.) s neograničenim prometom? Vidim T-mobile nudi prilično velike brzine (21 ili 75 mbps, a naviknut sam na 4 mbps), ali u svakoj tarifi je promet ograničen na 20 GB. Tele2 ima samo jedan paket, izgleda, i to samo od 20 GB. Meni bi trebao flat, a ne znam tko još sve nudi mobilni internet na sticku...
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 13:32   #2
Nema kod nas flat interneta kod mobilnih operatera. Ako ti netko i kaze da ima flat to znaci ovo (Nakon potrošenog prometa smanjuje se brzina prijenosa podataka do najviše 64 kb/s)
Imas tarife na VIPu 30Gb=354kn ili po tim velikim brzinama koje osim t-mobile-a ima i VIP 40Gb=600kn
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:15   #3
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
Nema kod nas flat interneta kod mobilnih operatera. Ako ti netko i kaze da ima flat to znaci ovo (Nakon potrošenog prometa smanjuje se brzina prijenosa podataka do najviše 64 kb/s)
Imas tarife na VIPu 30Gb=354kn ili po tim velikim brzinama koje osim t-mobile-a ima i VIP 40Gb=600kn
Hvala puno! Dakle ništa od sticka (skupo), a pošto mi nisu potrebne ove lude brzine, mislim da ću izabrati iskon fiksnu liniju preko carneta pa ću dobit 'pravi' flat, 5 mbps za malo više od 100 kn.
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 16:38   #4
Meni stari tvrdi da je čuo da naši operateri uvode neograničeni flat preko sticka, ali ja nigdje nisam čuo za tu vijest koliko hod dan googlam. Kao kroz naredne mjesece bi trebali to uvesti. Je li još netko čuo što o ovome?
iPodtouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 20:17   #5
Na vipu imaš noćnu tarifu. Flat od 00-08.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:52   #6
Mislim da ima u vipu "flat" al kao i na savrsenoj tarifi, kad potrosis placeni paket, spuste ti brzinu na 64kb/s
KundT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 11:49   #7
Da ponovim ono sto sam i prije napisao: "Nema kod nas flat interneta kod mobilnih operatera. Ako ti netko i kaze da ima flat to znaci ovo (Nakon potrošenog prometa smanjuje se brzina prijenosa podataka do najviše 64 kb/s)"
Mobilni operateri to nece jos dugo uvesti ili ce uvesti po "bijesnim" cijenama jer bezicna komunikacija ne moze podnijeti neogranicen broj korisnika i veliko opterecenje osim sa ogromnim ulaganjima u mrezu (koja se ne mogu isplatiti).
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 20:12   #8
ima flat dan za 10 kn...i tako 30 dana i ispadne te 300 kn...mislim da je brzina oko 8
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 23:30   #9
imas i na bonbonu 300mb dnevno za 3 kn...30 dana x3kn...90kn.........to je mjesecno 9 giga....to je skoro dosta...ako ides na more ili negdje gdje nema wireless-a....
treba kombinirati i 9gb mjesecno je sasvim dosta za surfanje(ne pricam sad o skidanju filmova i ostalih karafeka)

flat kao flat jos ne postoji za usb stickove.....i koliko mislim da ga nece jos ni biti...bar u neko dogledno vrijeme....jer bi onda svi imali flat .....a tu bi operateri gubili na mobilnim tarifama....


ako imate flat na mobitelu lako napravite sharing i onda sa mobitela koristit net.....netreba stick....
ok mobitel mora imati tu funkciju....

i eto mobilnog flat interneta....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 18:21   #10
Ovako, mene zanima nesto u vezi interneta za laptope. Nedavno sam kupila laptop i treba mi internet za njega, cula sam da ima ovih usb stickova koje kupis za nekih stotinjak kuna i onda nadoplacujes na usb kune i aktiviras tarife za internet. E sad mene zanima ako ja uzmem neku tarifu od Tele 2, recimo 3 GB za 90 kn, hoce li meni to bit dovoljno za mjesec dana? Sve sto radim na laptopu je citam mail, idem na fb i pogledam koji film. Nekako mi se 3 GB cini premalo a vise od toga si ne mogu priustit... I jos me zanima, kako to ide s onim karticama? Je li ista stvar kao i s usb-om? Jer sam cula da su one jeftine pa mislim da mi je bolje da uzmem karticu nego da potrosim novce na usb. Bila bih zahvalna kad bi mi napisali svoja iskustva i objasnili to sve o internetu jer ja znam vrlo malo o tome :/
19280 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 19:22   #11
Quote:
19280 kaže: Pogledaj post
Sve sto radim na laptopu je citam mail, idem na fb i pogledam koji film
Ako gledaš film online, neće ti biti dosta 3 gb za dva dana.
Data SIM kartica ima prednost u internet prometu, usluge jeftinije od Voice SIM kartice.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 20:21   #12
Zahvaljujem na odgovoru.
A recimo da ta 3 GB koristim samo za fb, mail i pretrazivanje interneta, ne za gledanje ili skidanje filmova, bi li onda bilo dovoljno? Upravo sam nasla opciju u vipa za 50 kn mjesecno od 3GB i opciju nocni flat za 49 kn. Tako da bih ja preko dana samo isla na fb i slicno a preko noci bih mogla skidati filmove i sto god hocu. To mi se cini prihvatljivo ali ne znam bi li 3 GB bila dovoljna? Nemam bas iskustva s tim

Zadnje uređivanje assassin : 09.08.2013. at 13:50. Reason: Maknut nepotreban citat
19280 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 20:43   #13
Relativno bi bilo dosta, opet ovisno o tvom laptopu.
Nitko ti ne zna sa sigurnošću reći
ukoliko imaš neke programe na operativnom sustavu
koje se same ažuriraju.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 21:48   #14
3gb ce ti najvjerovatnije bit i vise nego dovoljna za fb, mail i pretrazivanje interneta
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 12:11   #15
@19280 Ja ne vidim na vip-ovim stranicama tu tarifu od 50kn za 3Gb, ako govoris o Samba tarifama pazi ona ima cijenu od 70kn a za nju dobijes 1Gb prometa mjesecno a onda jos moras doplatiti Opcije (znaci 70+cijena opcije) da bi dobila vise prometa.Ako uzmes Sambu+Opcija S onda je to 70+25=90kn i jos 49kn za nocni flat, ukupno 139kn
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 17:53   #16
Ako ne ideš na youtube, 3gb je dovoljno.

Ako upalim noćnu tarifu, ona mi vrijedi cijeli mjesec?
__________________
Donosim ljudima vatru.
prometejus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 19:02   #17
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
Meni stari tvrdi da je čuo da naši operateri uvode neograničeni flat preko sticka, ali ja nigdje nisam čuo za tu vijest koliko hod dan googlam. Kao kroz naredne mjesece bi trebali to uvesti. Je li još netko čuo što o ovome?
https://www.hrvatskitelekom.hr/sim-n...=4-2-1-1-0-0-1

i kakva su iskustva?
-april- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 11:08   #18
T com. Internet prek sticka, mjesecno 20gb=200kn
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:13   #19
ee, al opet nije flat.
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:39   #20
Simpa-300 kuna mjesečno za flat internet. Opcija internet dan 10 kn za flat net za 24 sata puta 30 dana, i nema smanjenja brzine. Ne znam može li se internet dan kombinirati sa 4G opcijom, tada bi se onda moglo dobiti flat net uz brzinu do 75 Mbps za 340 kn mjesečno (4 lte opcije-40 kuna za 4 tjedna).
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.