Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2013., 09:54   #81
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
Sutra drugi korak ka emigraciji u Oz, IELTS. Pozdrav iz Havane sa Bascarsije.
Sretno i nadamo se barem 7ici, a ako budes dobre volje i ako nema puno luka u cevapima onda i 8ci
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 09:58   #82
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Engineers Australia - čeka se prosječno 17 tjedana, na njihovoj stranici piše.
Provjeri sa svojim authoritijem koliko se čeka kod njih

NEMOJ SE IGRATI SA PRIJAVOM NA EOI DOK TI NIJE RIJEŠEN SKILL!!!

Riskiraš dobivanje vize ! ! !
Hvala na upozorenju, ali necu to napraviti, jer mi to ne treba, odnosno nemam vremena ici ponovo u ovu avanturu

Provjerio sam sa authoritije i ceka se i do 20 tjedana, ali to je max. E sad nadam se da nece toliko trebati a nitko koga znam nije radio Skill kod AACA a da je na forumu ili u blizini tako da nista od info.

Pa evo ako ima arhitekata ovdje pozivam ih da podijele malo info o skill assessmentu.
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:42   #83
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Slicno je i kod mene, samo sto ja prodajem samo usluge a onda mozes skuziti kako je super bilo meni kad je kriza dosla a nisam politicki povezan i nisam htio umrljati ruke Bas mi je drago da si uspio.

Imam jos jedno malo, mozda osobno pitanje, ali nadam se da ces smoci snage odogovoriti, moze i PM. Smeta li te to sto si na 457 vizi? Odnosno stvara li ti pritisak ta viza u smislu eventualnog otkaza ili slicnog? Kako se s time nosis? kako sam vidio ti si tamo sa familijom otisao, sto znaci zea i dijete ako se ne varam Molim te nemoj misliti sa te provociram, nego samo pitam jer mene to muci mjesecima a ja jos ni nisam dolje.
Naravno da mi to stvara dodatnu presiju, odnosno stvaralo je na početku. Sada imam drugu presiju pak, permanent rezident. Prvotna presija je vremenom nestala kako sam se uspinjao na ljestvici "omiljenosti" ponajprije kod poslodavca pa i kod ostatka ekipe u firmi, no sad bih ja u svojoj neskromnosti što prije permanent. Ne zbog nekih posebnih stvari koliko zbog činjenice da imam još jednog punoljetnog doma koji bi trebao down under što prije. To je moguće najranije za dvije godine od ulaska u zemlju, postoje i neki izuzetci, ali su baš izuzetci od izuzetaka. A ni poslodavcu ne štima da dobijem permanent jer onda ja mogu kud hoću i nisam više vezan uz njega, na što ja pak gledam u drugom svjetlu kao, ruka ruku mije.
No generalnog sam mišljenja da ako si i najmanje vrijedan poslodavcu da nema beda, druga stvar je ako brljaviš na poslu , ona stara je na snazi, tko radi ne boji se gladi .
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:41   #84
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Provjerio sam sa authoritije i ceka se i do 20 tjedana, ali to je max. E sad nadam se da nece toliko trebati a nitko koga znam nije radio Skill kod AACA a da je na forumu ili u blizini tako da nista od info.
Tvoji su još jači od EA

Ako piše da se čeka 20 tjedana, toliko češ i čekati
Nadam se da će ići brže, ali evo do sad sve što sam čitao po netu i iz vlastitog iskustva (žalba IELTS), mislim da su ti krajnji rokovi ipak najizgledniji
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 20:49   #85
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Tvoji su još jači od EA

Ako piše da se čeka 20 tjedana, toliko češ i čekati
Nadam se da će ići brže, ali evo do sad sve što sam čitao po netu i iz vlastitog iskustva (žalba IELTS), mislim da su ti krajnji rokovi ipak najizgledniji
Fuck
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 20:54   #86
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
Naravno da mi to stvara dodatnu presiju, odnosno stvaralo je na početku. Sada imam drugu presiju pak, permanent rezident. Prvotna presija je vremenom nestala kako sam se uspinjao na ljestvici "omiljenosti" ponajprije kod poslodavca pa i kod ostatka ekipe u firmi, no sad bih ja u svojoj neskromnosti što prije permanent. Ne zbog nekih posebnih stvari koliko zbog činjenice da imam još jednog punoljetnog doma koji bi trebao down under što prije. To je moguće najranije za dvije godine od ulaska u zemlju, postoje i neki izuzetci, ali su baš izuzetci od izuzetaka. A ni poslodavcu ne štima da dobijem permanent jer onda ja mogu kud hoću i nisam više vezan uz njega, na što ja pak gledam u drugom svjetlu kao, ruka ruku mije.
No generalnog sam mišljenja da ako si i najmanje vrijedan poslodavcu da nema beda, druga stvar je ako brljaviš na poslu , ona stara je na snazi, tko radi ne boji se gladi .
Najmanji je problem raditi, kao i svakome ovdje - pretpostavljam. A nadam se da ce sve proci OK, evo sad me ovaj Frantic ubija sa rokovima za skill Ali valjda ce biti u krivu A do tada samo mogu laganini na xanax da ne skrenem od cekanja
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 21:03   #87
Volio bi da sam u krivu, i za sebe i za tebe Ja bi najradije stisnuo FF ili opalio zimski san. Mene jos i PBZ zeznuo za mjesec dana, znači ukupno čekanje za skill: 6 mjeseci
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:43   #88
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
prebrutalna...


da li ces biti dosljedna i sada sebi dati infraction ili karton zbog offtopica/spamanja/trolanja teme?
Topic je za druzenje, post je bio pitanje o tome tko sam. Ali tebi bih mogla radi kometiranja rada moderatora
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:46   #89
Informacije o 457 vizi, tj link, nalaze se na prethodnoj stranici.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 07:49   #90
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Sretno i nadamo se barem 7ici, a ako budes dobre volje i ako nema puno luka u cevapima onda i 8ci
Sreca moja pa mi i 6 dovoljno. napisao sam dojmove na IELTS topicu. Napravio sam gresku na speakingu koju sam se zakleo da necu raditi, a to je da sam se zapetljao par puta u kompliciranju, a nisam morao. Iako, bilo je momenata kad sam pricao bas ono fluently i primjetih odobravanje od strane examinera. Ne znam, treba se naviknut cekati. Sad 2 tjedna a za skill 16-17! :-)
__________________
kamen, bush i maslina...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 13:19   #91
Pozdrav svima

Idem u večernju školu, školujem se za upravnog referenta. Zanima me pravo, novinarstvo, odnosi s javnošću, stomatologija (međutim to je jedna stvar na kojoj bi bila kod nas ne prihvaćena zbog mojih mnogobrojnih tetovaža), arhitektura..
Idem na maturu na zimski rok ove godine (to je tamo negdje 11-12 mjesec), i NIKAKO ne želim ostati živjeti u Hrvatskoj nakon faksa (a možda bi otišla i zadnju godinu-dvije faksa studirati u Australiju ako je to moguće).

Znam pričati engleski, talijanski, makedonski i nešto malo njemačkog, švedskog i švicarskog.
Što bi mi zapravo bilo najbolje upisati da mogu nastaviti studirati u Australiji?
__________________
Ja se ne usuđujem da dišem da te slučajno ne bih probudio.. Bože, koliko je volim.
klola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 14:20   #92
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Topic je za druzenje, post je bio pitanje o tome tko sam. Ali tebi bih mogla radi kometiranja rada moderatora
nama ostalima govoris da za takve stvari postoji pm, pa me zanimalo da li su pravila za sve ista.......dobio sam odgovor....indirektno...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:55   #93
Quote:
klola kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Idem u večernju školu, školujem se za upravnog referenta. Zanima me pravo, novinarstvo, odnosi s javnošću, stomatologija (međutim to je jedna stvar na kojoj bi bila kod nas ne prihvaćena zbog mojih mnogobrojnih tetovaža), arhitektura..
Idem na maturu na zimski rok ove godine (to je tamo negdje 11-12 mjesec), i NIKAKO ne želim ostati živjeti u Hrvatskoj nakon faksa (a možda bi otišla i zadnju godinu-dvije faksa studirati u Australiju ako je to moguće).

Znam pričati engleski, talijanski, makedonski i nešto malo njemačkog, švedskog i švicarskog.
Što bi mi zapravo bilo najbolje upisati da mogu nastaviti studirati u Australiji?
Jooooj

Ne rugam se nego se samo cudim zivotnim putevima koje ljudi imaju. Zato su forumi super. Hvala ti sto si podijelila svoju zelju s nama.

A za arhitekturu u HR moras proci prijamni ispit koji ti je negdje pocetkom sedmog mjeseca. Ispit traje dva dana i sastoji se od prostorucnog crtanja, percepcije prostora, ispita opce kulture i povijesti umjetnosti, matematike i fizike. Na faks se prima oko 100 ljudi a prijavljuje se na prijemni oko 300-400. Vise o cijeloj stvari mozes naci na www.arhitekt.hr i kod super-ljubaznih teta iz referade.

A ako zelis zapoceti kod nas a nastaviti u Australiji studirati arhitekturu, to ti nece proci jer nismo kompatibilni u tijeku skolovanja pa ces morati vrlo veliku razliku polagati (to je kao da ides ispocetka), a u AUS se skola placa (i to skupo).
Vise o skoli arhitekture recimo u Sydneyu imas na http://sydney.edu.au/architecture/ Ujedno si mozes pogledati stipendije pa ako udovoljis uvjetima mozes pojefitniti studij.

Mislim da ti je puno bolja opcija (za arhitekturu barem) zavrsiti ovdje faks pa onda tamo na postdiplomski. A i ta opcija je apsoštrumpfno problematicna jer moras dokazivati zavrsen faks kod nas pa to onda sravniti sa AACA (http://www.aaca.org.au/) i onda tek dobiti pravo studiranja na postidplomskom studiju kao arhitekt.
Ista stvar je sa pravom, samo malo kompliciranije i skuplje s time da uopce kod nas ne mozes ici na faks i raditi nesto u pravnoj struci u AUS jer je drugaciji pravni sustav.

Sve informacije su iz prve ruke, ali naravno da sam mozda nesto krivo skuzio.

Zadnje uređivanje modernist1 : 04.02.2013. at 01:13.
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 07:13   #94
Jao lapsus španjolski je trebalo pisati.

Ok, shvatila sam ovaj dio. A što bi bilo sa stanovanjem, dal postoje kakvi domovi kao kod nas? Ili moram imati neku svoju "obitelj" u kojoj bi bila smještena?
__________________
Ja se ne usuđujem da dišem da te slučajno ne bih probudio.. Bože, koliko je volim.
klola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:52   #95
Može netko pls iz prve ruke napisati na koji način je uplatio AACA? Meni su u mailu napisali da može SAMO putem čeka Australske banke i da se isto ne može napraviti iz Hrvatske, ne slaže mi se sve sa onim što piše u uputstvu, pa me zanima je li netko samo ''lupio'' ili fakat ne može ino doznaka/ cek iz HR? Kolegici koja je radila assesment je uplatila sestrična u Australiji, a kako ja nemam nikog tamo...hm..ovo bi išlo malo teže...Hvala unaprijed!
__________________
"Straha u ljubavi nema, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah je muka i tko se boji, nije savršen u ljubavi. Mi ljubimo jer On nas prije uzljubi." 1Iv 4,18-19
dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:41   #96
Quote:
Tufljo kaže: Pogledaj post

Osim toga, Hrvatska je na popisu zemalja koje ne moraju prepisivati ništa posebno, tako da će ti usporediti vozačku, priznati kategorije i to je to. Ne vidim zašto bi postojala neka razlika između A i B kategorija.

Samo pazi da imaš svu potrebnu dokumentaciju (jedna grupa zahtjeva dva dokumenta, totalno random, ima popis isto na toj stranici). Dođeš tamo (možeš to napraviti u masi poštanskih ureda), daš papire, platiš cashom ili karticom, kaj god, pregleda ti vid (ima ploča sa slovima koju pročitaš), slika te, da ti papirić s kojim voziš u međuvremenu dok ti ne stigne u kuverti na adresu i to je to.
Tufljo, da li kontroliraju vid na svako oko posebno ili samo vid sa oba otvorena oka?
ajadrijevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 15:20   #97
Quote:
dei kaže: Pogledaj post
Može netko pls iz prve ruke napisati na koji način je uplatio AACA? Meni su u mailu napisali da može SAMO putem čeka Australske banke i da se isto ne može napraviti iz Hrvatske, ne slaže mi se sve sa onim što piše u uputstvu, pa me zanima je li netko samo ''lupio'' ili fakat ne može ino doznaka/ cek iz HR? Kolegici koja je radila assesment je uplatila sestrična u Australiji, a kako ja nemam nikog tamo...hm..ovo bi išlo malo teže...Hvala unaprijed!
Vec je pisano o tome na prosloj temi "Emigracija u Australiju", netko je napisao da je platio cekom preko PBZ.

AACA form kaze slijedece

The fee is payable to ‘AACA’ and is to be paid by one of
the following methods:

- a bank cheque in Australian dollars drawn by a
bank outside Australia that has bank clearance
arrangements with an Australian bank


- a foreign draft drawn on an Australian Bank in
Australian dollars

- a bank cheque drawn by an Australian bank

- a money order issued by Australia Post.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:08   #98
E to sam i ja vidjela i onda mi ženskica napiše, ''Ne'', važno mi je da je netko već uplaćivao. Thnx!
__________________
"Straha u ljubavi nema, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah je muka i tko se boji, nije savršen u ljubavi. Mi ljubimo jer On nas prije uzljubi." 1Iv 4,18-19
dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:44   #99
Quote:
dei kaže: Pogledaj post
Može netko pls iz prve ruke napisati na koji način je uplatio AACA? Meni su u mailu napisali da može SAMO putem čeka Australske banke i da se isto ne može napraviti iz Hrvatske, ne slaže mi se sve sa onim što piše u uputstvu, pa me zanima je li netko samo ''lupio'' ili fakat ne može ino doznaka/ cek iz HR? Kolegici koja je radila assesment je uplatila sestrična u Australiji, a kako ja nemam nikog tamo...hm..ovo bi išlo malo teže...Hvala unaprijed!
Ja sam uplaćivao bankovnim čekom za skill assessment Engineers Australia. Može se, ali vjerovatno će ti tete u banci reći da se ne može
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:40   #100
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
nama ostalima govoris da za takve stvari postoji pm, pa me zanimalo da li su pravila za sve ista.......dobio sam odgovor....indirektno...
Nikada nisam rekla da je PM za izmjenjivanje informacija. Jedino je na forumu zabranjeno stavljati vlastiti mail, ostalo je OK.
Molim te da prestanes s provokacijama.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.