Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2013., 23:00   #1
Kako najlakše (najeftinije ) preseliti stvari u drugu zemlju?

POzz,

mozda nije dobra tema, al olim moda da prebaci ako sam fulao.

Uskoro selimo na maltu (ja i zena + 2 djece) i ponio bih dosta stvari sa sobom

kako je najlakse preseliti se? avionom? ima li neka posebna tranasportna caka ili ili redovnom linijom pa placati pretovar? kako uopce poslati tehniku (komp, monitor...) a da se to ne polomi?

vidio sam na drugim topicima da se spomonju neki kontenjeri - jeli netko slao tako stvari? isplativost?
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 07:52   #2
to ti ovako otprilike izgleda:

http://www.google.ae/search?aq=&rlz=...FMigtAa1iIHoCw

trebash naci neku od shipping /removals/relocations kompanija(pickfords,crown itd.) I vidjeti koliko kosta selidba od RH do Malte.Cijena ovisi o velicini kontjenera I odredistu,door to door opciji, te osiguranju.

ono gore je 20 ft kontejner, imash I 40 ft.

e sad ovisi koliko stvari zelite prevoziti I isplati li se...mnogi sele cijelu kucu, neki jednostavno krenu od nule I kupe sve novo ili sa oglasa.nazovi aviokomaniju kojom putujete I raspitaj se koliko kosta da prevezete stvari s njima ako je u pitanju 50-100 kg stvari.


http://britishexpats.com/forum/forumdisplay.php?f=168
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 17.08.2013. at 08:05.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 20:59   #3
http://www.agsmovers.com/branches/view/48

https://www.facebook.com/alliedcroatia

Sumnjam da je to najjeftinije rjesenje ali je sigurno najbezbolnije. Da li ces uzeti kontejner (20FT ili 40FT) ili ces jednostavno platiti po volumenu ako imas manje stvari ce ti reci kompanija kada im das popis stvari i tezinu / volumen. Mene je 20FT contejner sa osiguranjem kostao 4000 Eura od Bahraina do Dublina.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 14:09   #4
Pa jel se to uopće isplati? nije li lakše i jeftinije jednostavno kupiti novi namještaj?
jedna poznanica je platila prijevoz svojih stvari 3000 eura od Dusseldorfa do Stockholma. i to je još čekala dosta dugo. nije ni sve prevela, neke stvari je bacila ili poklonila.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 14:33   #5
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Pa jel se to uopće isplati? nije li lakše i jeftinije jednostavno kupiti novi namještaj?
jedna poznanica je platila prijevoz svojih stvari 3000 eura od Dusseldorfa do Stockholma. i to je još čekala dosta dugo. nije ni sve prevela, neke stvari je bacila ili poklonila.
postane malo komplicirano kad imas klince zivish duze na istoj lokaciji ili se sentimentalno vezes za neke stvari, ili imash zbirku knjiga

tek kad se pocnesh pakirati shvatish koliko imash
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:08   #6
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Pa jel se to uopće isplati? nije li lakše i jeftinije jednostavno kupiti novi namještaj?
jedna poznanica je platila prijevoz svojih stvari 3000 eura od Dusseldorfa do Stockholma. i to je još čekala dosta dugo. nije ni sve prevela, neke stvari je bacila ili poklonila.
Sve zavisi. Mozda zelis izdati stan / kucu. Najbolje je ako si nomad kao ja da imas dva seta namjestaja. Jedan mi je u kuci u Dublinu koju koristimo dva mjeseca u godini a drugi set smo sad slozili u Saudiji pa cemo taj drugi set seljakat di vec idemo. Svejedno djeca su ostavila dosta stvari u Dublinu koje im sad fali. Inace ne isplati se uvijek kupovati sve novo. Vecina firmi ovdje nudi relokaciju kao dio paketa pa ce ti platiti preseljenje. Neki nude tzv nultu placu kao setup cost ali to rijetko pokriva sve potrebe. U Europi rijetko ko nudi relokaciju pa opet sve ovisi......
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:27   #7
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
postane malo komplicirano kad imas klince zivish duze na istoj lokaciji ili se sentimentalno vezes za neke stvari, ili imash zbirku knjiga

tek kad se pocnesh pakirati shvatish koliko imash
joj znam, toliko mi se već stvari nakupilo

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Sve zavisi. Mozda zelis izdati stan / kucu. Najbolje je ako si nomad kao ja da imas dva seta namjestaja. Jedan mi je u kuci u Dublinu koju koristimo dva mjeseca u godini a drugi set smo sad slozili u Saudiji pa cemo taj drugi set seljakat di vec idemo. Svejedno djeca su ostavila dosta stvari u Dublinu koje im sad fali. Inace ne isplati se uvijek kupovati sve novo. Vecina firmi ovdje nudi relokaciju kao dio paketa pa ce ti platiti preseljenje. Neki nude tzv nultu placu kao setup cost ali to rijetko pokriva sve potrebe. U Europi rijetko ko nudi relokaciju pa opet sve ovisi......
kad je to dio paketa onda da. i mi smo to dobili ali još nismo iskoristili. da moram sama platiti, da nemam klince kao ova moja poznanica. znači samo ona i muž ja bi novo kupila. još gušt kupovanja i biranja novih stvari, neprocjenjivo
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 16:10   #8
Po meni je nepotrebno seliti knjige i ostale stvari koje ce podici cijenu tereta a nisu od esencijalne vaznosti.

Selila sam se do sada kroz 4 drzave, jednom smo isli autom, potrpali sve u kombi i napravili road trip od selidbe, drugi put sam sve potrpala u kofere a ostatak poslala postom.
Mozes unajmiti kontejner pa poslati sve brodom, frendica je selila stvari iz UK u NYC, kostalo je oko tisucu eura za citav kontejner koji je ukljucivao i namjestaj.

Iskreno, najbolje bi ti bilo odvagnuti sto ti je zaista potrebno a sto mozes kupiti kad se doselis. Seliti knjige ili krevet samo dodaje cijenu na vec kupljen proizvod koji mozda mozes kupiti u drugoj zemlji povoljnije. Ili downloadaj audio verzije na iPad?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 16:33   #9
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
tek kad se pocnesh pakirati shvatish koliko imash
Katastrofa! Pogotovo vi zene. Dok se nisam ozenio imao sam dva kofera odjece, kompjutor i TV. Danas imam stvari da bi mogao robnu kucu otvoriti. Kad smo se selili iz stana u kucu kad sam mislio da sam gotov jos sam dva kombija imao. Onda kad sam ispraznio stan sam isao u storage isprazniti storage jer kad smo se veratili iz Bahraina nije nam sve u stan ni stalo. Sad smo u godinu dana napunili kucu od 250m2.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 05:15   #10
zapravo kod nas je obrnuta situacija, ja pravim generalku svakih 6 mjeseci, I sve sto se ne upotrebljava ili skuplja prashinu giba van, prodaje se, donira ili jednostavno ostavim pored garaze I do jutra je pa pa. konstantno se natezemo sto moze "ic", a sto ne.

zadnji put smo selili u 20 ft I to sa autom.. ali da se zna nakupiti gluposti I tricarija, papira... danas trebam jedan, jedan I po' dan da spakiram cijelu kucu..vise potrosim na ciscenje I popravak..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 05:24   #11
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Po meni je nepotrebno seliti knjige i ostale stvari koje ce podici cijenu tereta a nisu od esencijalne vaznosti.

Selila sam se do sada kroz 4 drzave, jednom smo isli autom, potrpali sve u kombi i napravili road trip od selidbe, drugi put sam sve potrpala u kofere a ostatak poslala postom.
Mozes unajmiti kontejner pa poslati sve brodom, frendica je selila stvari iz UK u NYC, kostalo je oko tisucu eura za citav kontejner koji je ukljucivao i namjestaj.

Iskreno, najbolje bi ti bilo odvagnuti sto ti je zaista potrebno a sto mozes kupiti kad se doselis. Seliti knjige ili krevet samo dodaje cijenu na vec kupljen proizvod koji mozda mozes kupiti u drugoj zemlji povoljnije. Ili downloadaj audio verzije na iPad?
a cuj, dok smo bili na kontinentu, I mi smo autom selili, potrpali robu I kufere, I gibaj.I to dok nismo imali djecu I kad nam je bilo tak svejedno jel spavamo na krevetu iz unajmljenog stana ili na madracu ili podu na dvije deke


danas je to cijelo kucanstvo (I to pod kontrolom jer ne volim zakrciti zivotni prostor)...kad se dignesh I selish cijelu kucu u drugu drzavu, drugi kontinent..potpuna druga prica...rijesavati se kreveta od djece na kojem su spavali zadnjih par godina, ili njihovih igracaka nikako nije preporucljivo niti mudro..neki imaju kucu ili stan ili mogucnost spremiti neke komade namjestaja kod obitelji ili u skladistu...neki sele sve osim bijele tehnike...ima svega.

I mi smo poceli sa dva kufera, nismo imali niti komad namjestaja...I iz svake drzave imamo komad necega sto ima vecu sentimentalnu vrijednost nego neku stvarnu...slike, fotografije, umjetnicki radovi itd...a knjige ne ostavljam nigdje, idu sa mnom. djecje knjige takodjer, jest da su ih provjeravali pri dolasku na zadnju lokaciju I obljepili trakom da su otvarli kutije, ali tako je to kad si expat...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 19.08.2013. at 05:30.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 10:19   #12
Ne moras baciti igracke i knjige - stavi ih u storage.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 15:10   #13
nema mi smisla ostavaljati u skladistu ako se ne vracamo u tu zemlju...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:02   #14
Ha onda nista, kontejner pa preko bare.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 06:48   #15
Samo sam jednom to radio, internacionalno/interkontinentalno (Singapore - Vancouver, BC), 20 ft kontejner, trebalo je šest-sedam tjedana, ne sjećam se koliko je koštalo (nebitno, jer firma je platila). Ali nikad više. Zadnja veća selidba - samo ono bitno (auto, kompjuteri, telefoni i nešto novija odjeća i igračke i sl.). Sve ostalo dato Goodwillu, Salvation Army, beskućnicima... nešto malo prodano, nešto poklonjeno... Bolje ovako, kao neki novi početak...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 09:34   #16
OVO NIJE CHAT TEMA nego tema o seljenju stvari iz jedne drzave u drugu. SVE NEKONKRETNE INFORMACIJE smatraju se offtopic.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 10:39   #17
Ovisi kolko stvari selis, ja sam to radio preko speditera, dosli su doma, popakirali sve stvari koje sam selio, stavili u kutije i u skladiste.

Kad sam nasao stan (cca 2 tjedna kasnije) nazao sam ih i za par dana su mi stvari bile dolje. Isle su avionom, CSA mislim, al to je sve bilo u organizaciji speditera iz Hrvatske. Mislim da je Tomic d.o.o. al mogu potrazit racun doma. Oko 400-500 dolara me kostalo, otprilike kao moja avio karta.

Sto se ostecenja tice, pa platis osiguranje za stvari poput kompa, monitora itd. Ako se nesto desi dobis lovu od osiguranja pa si kupi novo.

Ako imas puno stvari za selit, tipa auto, kuhinju, namjestaj, onda ti jedino kontejner solucija preostaje.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:37   #18
hvala svima na odgvorima

ma odlucio sam da necu nista namjestaja nositi, jedino su mi veci komadi kolica, hranilica i te djecje stvari te igracke za starijeg klinca jer nemrem ga odvojiti od igracaka kad vec ostavlja dede i bake i sve prijatelje iza sebe, a moje i zenine stvari su svedene na osnovno i kupovati cemo novo po potrebi

sve mi se cini da cu potrpati sve to u avion i platiti pretovar, mozda nije najjeftinije, ali definitvno ce biti najjednostavnije
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:22   #19
Platiti ces overweight u avionu? Jesi li kalkulirao koliko ce te to kostati? Vrlo lako ces platiti 500-600 eura za dvije extra torbe.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 06:59   #20
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgvorima

ma odlucio sam da necu nista namjestaja nositi, jedino su mi veci komadi kolica, hranilica i te djecje stvari te igracke za starijeg klinca jer nemrem ga odvojiti od igracaka kad vec ostavlja dede i bake i sve prijatelje iza sebe, a moje i zenine stvari su svedene na osnovno i kupovati cemo novo po potrebi

sve mi se cini da cu potrpati sve to u avion i platiti pretovar, mozda nije najjeftinije, ali definitvno ce biti najjednostavnije
puno ljudi to napravi,prakticno je i jer ne zele odvajati djecu od njihovih stvari.lakse ce prebroditi period tranzicijie.a I stvari su s vama odmah.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.