Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2014., 11:24   #41
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Netočno, zgubi.
Prost je zaslužan za dovođenje Senne:
http://www.youtube.com/watch?v=U33y8mlMgDo

Ne treba ni Prostu uvijek vjerovat

Ali, ima logike da si je za kolegu u momčadi želio nekog poput Senne, a ne Piqueta.

Joža, odlična analiza: još jednom si potvrdio da si najveći znalac ovdje.
Odlična analiza, po onome što sam čitao iz tog vremena, jedino nisam siguran da li je krajem 87. Piquet bio smatran boljim vozačem od Prosta. Baš sam gledao na Autosportu pa su u par izvještaja s utrka Prosta hvalili kao bez sumnje najboljeg vozača "današnjice".
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 11:34   #42
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Odlična analiza, po onome što sam čitao iz tog vremena, jedino nisam siguran da li je krajem 87. Piquet bio smatran boljim vozačem od Prosta. Baš sam gledao na Autosportu pa su u par izvještaja s utrka Prosta hvalili kao bez sumnje najboljeg vozača "današnjice".
Da, mislim da je Prostova reputacija bila ako ništa drugo onda u istom rangu s Piquetovom.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 11:40   #43
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Da, mislim da je Prostova reputacija bila ako ništa drugo onda u istom rangu s Piquetovom.
Tako je. Ali moraš jendog stavit na 1. Drugog na 2. Pošto je Piquet osvojio naslov u 1987 to je prevagnulo.

A i tada je bilo 3:2 za piqueta u naslovima

To je jedina prevaga. Po svemu drugom, slazem se, bili su tu negdje
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 12:36   #44
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Netočno, zgubi.
Prost je zaslužan za dovođenje Senne:
http://www.youtube.com/watch?v=U33y8mlMgDo
Kaže Prost...no veliko je pitanje koliko je tu istine, a koliko je to tek priča
U biti prije bi rekel da je Prost htio Hondu, a da mu je Senna bio nužno zlo koje eto mora pretrpit nebi li dobio Hondu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 13:50   #45
Iz današnje perspektive je lako tvrditi što je prost zapravo mislio. Velim, i meni je malo sumnjivo da je on predlagao Sennu. Ali u izboru između Senne i Piqueta, vjerujem da bi na kraju 1987. svatko za momčadskog kolegu odabrao Sennu umjesto onog prepotentnog seronje
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 18:06   #46
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Iz današnje perspektive je lako tvrditi što je prost zapravo mislio. Velim, i meni je malo sumnjivo da je on predlagao Sennu. Ali u izboru između Senne i Piqueta, vjerujem da bi na kraju 1987. svatko za momčadskog kolegu odabrao Sennu umjesto onog prepotentnog seronje
Naravno da bi svatko normalan na kraju 87 između te dvojice, za momčadskog kolegu odabrao manje zlo -a manje zlo je tada bio Senna

Piquet je bio najgori mogući momčadski kolega -a tada su vrlo friški bili i incidenti s Mansellom kada mu je vređao ženu nazivavši ju ružnom i samog Mansella nazivavši ga glupanom

Senna do tada nije imao takve incidente. Za najveće zlo mu se uzimalo što nije došao Ceccota posjetiti u bolnicu 1984 kada su vozili u Tolemanu. Odnos sa Johanssonom je bio korektan, također i sa DeAngelisom, a o Dumfriesu i Nakajimi da ne govorim -to je bila idila. I iako je imao status br1 -Senna nikada u svojim predmclarenovskim danima nije imao reputaciju lošeg timskog kolege -dapače

Tako da je Prost (ako se njega uopče išta pitalo) mogao birati između brzog, pouzdanog i neugodnog (Piquet) i bržeg, kadkad nepouzdanog i ugodnog (Senna) novog timskog kolege.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:20   #47
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...12_Engine_.jpg

jbte pogledajte ovu motorčinu, nisan ima pojma da ovako nešto uopće postoji a kamoli da se koristilo u f1
aleale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:27   #48
Quote:
aleale kaže: Pogledaj post
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...12_Engine_.jpg

jbte pogledajte ovu motorčinu, nisan ima pojma da ovako nešto uopće postoji a kamoli da se koristilo u f1
I nije nikad napravilo jedan krug do kraja ako se ne varam.

Imao je BRM 1,5 V16 i 3,0 H16 motore. Prvi, iako je bio najjači motor u svoje vrijeme, se previše kvario, a drugi je bio pretežak.
monteverdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:28   #49
Quote:
aleale kaže: Pogledaj post
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...12_Engine_.jpg

jbte pogledajte ovu motorčinu, nisan ima pojma da ovako nešto uopće postoji a kamoli da se koristilo u f1




Bitch please.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:33   #50
OD ovog BRM-ovog H16 još mi je jači V16 1500 kubika.

Klip i cilindar malo veći nego na Tomosu 4.

I još turbo i bogtepitaj koliko okretaja.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:35   #51
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
OD ovog BRM-ovog H16 još mi je jači V16 1500 kubika.

Klip i cilindar malo veći nego na Tomosu 4.
Evo ga. Preko 600 ks u zadnjoj varijanti, ali rjetko kad je utrku završio.

http://www.youtube.com/watch?v=OnEA-m8cVcE
monteverdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:36   #52
Mislim da je do 12000 okretaja išao, i bio je mehanički kompresor.
monteverdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:11   #53
Quote:
monteverdi kaže: Pogledaj post
I nije nikad napravilo jedan krug do kraja ako se ne varam.

Imao je BRM 1,5 V16 i 3,0 H16 motore. Prvi, iako je bio najjači motor u svoje vrijeme, se previše kvario, a drugi je bio pretežak.
evo baš čitan da se life s njim pokuša kvalificirat na dvi utrke oba puta bezuspješno. taj motor je u biti bio totalni promašaj, i više od 200 ks manje od konkurencije a sama šasija najteža.
aleale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:18   #54
Quote:
aleale kaže: Pogledaj post
evo baš čitan da se life s njim pokuša kvalificirat na dvi utrke oba puta bezuspješno. taj motor je u biti bio totalni promašaj, i više od 200 ks manje od konkurencije a sama šasija najteža.
Neznam sad, ali mislim da su oni pokušavali cijelu sezonu. Jedan od Brambhama mlađih je probao 2 puta, a kasnije je došao Giacomelli.
monteverdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 11:17   #55
Ne znam kolko je vjerodostojno, navodo Fiorio priča o tome kako je pokušao dovsetiSennu u Ferrari za sezone 1991 i 1992.

http://www.gocar.gr/races/f1/12562,A...that_was_.html
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 13:14   #56
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Ne znam kolko je vjerodostojno, navodo Fiorio priča o tome kako je pokušao dovsetiSennu u Ferrari za sezone 1991 i 1992.
vjerodostojno je koliko toliko. Činjenica je da su ga željeli ali ne za 1991 niti 1992, već je to bilo prije 1993 sezone. Pazi ti moraš znati da su za 1991 zadržali Prosta s kojim su po koncu 1990 bili iznimno zadovoljni, problemi su počeli tek 1991 i za 1991 su nakanili dovesti čovjeka za kojeg su vjerovali da je bolji od senne jer je skoro pobijedio sennu vozeći Tyrrell u na VN amerike. razmeš!? nije bilo logike uopče razmišljati o Senni. tada na koncu te 90 uoči 91. NA koncu 91 a uoči 92 -prost dobiva pedalu jer je kritizirao momčad ali i zato jer su u biti shvatili da je prost zapravo jedan pompozni napuhanac koji kad stvari krenu na loše djeluje vrlo destruktivno po radnu okolinu. No međutim vodsvo Ferraria je odavno bilo bezeciralo Ivana Capellia -za kojeg su mislili da je čudo božje. No međutim 1992 maske su pale i shvatili su da Capelli nije čudo božje nego da je čudo božje bio Neweyew MARCH kojeg je ovaj vozio prije nego je došao u Ferrari. I onda su tek shvatili da im treba prokušani talent - a to je bio Senna. Senna je bio nezadovoljan u Mclarenu, no mđutim ipak ga nisu uspjeli dovesti jer je Senna vjerovao da će ipak nekako uspjeti doći u Williams. To su bila dosta kaotična vremena za Sennu, čak je razmišljao da uopče ne vozi 1993 ili da ide u Indycar
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:35   #57
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
vjerodostojno je koliko toliko. Činjenica je da su ga željeli ali ne za 1991 niti 1992, već je to bilo prije 1993 sezone. Pazi ti moraš znati da su za 1991 zadržali Prosta s kojim su po koncu 1990 bili iznimno zadovoljni, problemi su počeli tek 1991 i za 1991 su nakanili dovesti čovjeka za kojeg su vjerovali da je bolji od senne jer je skoro pobijedio sennu vozeći Tyrrell u na VN amerike. razmeš!? nije bilo logike uopče razmišljati o Senni. tada na koncu te 90 uoči 91. NA koncu 91 a uoči 92 -prost dobiva pedalu jer je kritizirao momčad ali i zato jer su u biti shvatili da je prost zapravo jedan pompozni napuhanac koji kad stvari krenu na loše djeluje vrlo destruktivno po radnu okolinu. No međutim vodsvo Ferraria je odavno bilo bezeciralo Ivana Capellia -za kojeg su mislili da je čudo božje. No međutim 1992 maske su pale i shvatili su da Capelli nije čudo božje nego da je čudo božje bio Neweyew MARCH kojeg je ovaj vozio prije nego je došao u Ferrari. I onda su tek shvatili da im treba prokušani talent - a to je bio Senna. Senna je bio nezadovoljan u Mclarenu, no mđutim ipak ga nisu uspjeli dovesti jer je Senna vjerovao da će ipak nekako uspjeti doći u Williams. To su bila dosta kaotična vremena za Sennu, čak je razmišljao da uopče ne vozi 1993 ili da ide u Indycar
S tim da je, Ferrarijev bolid iz 1992. bio shit-crap-dno-dna bolid,..... pa je friško pristigli Ivan Capelli ispušio debelo i dugačko. Pogledajte rezove Jean Alesija,..... odustajao je više od pola utrka u sezoni,....
Da je Ayrton i preživio, baksuzni vikend u Imoli, 1994., ne bih ga mogao zamisliti u talijanskom, crvenom ponosu,.... vjerujem, da on nikada tamo ne otišao, jer dok bi oni nešto složili,.... prošla bi mu mladost. Evo Fernando izgubi, godine u crvenom, digićkom ponosu,.... koji služi, samo pravljenju novaca,..... LdM, i njegovoj
bandi,.....
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.

Zadnje uređivanje mali zgubidan : 29.04.2014. at 19:41.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 22:17   #58
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
S tim da je, Ferrarijev bolid iz 1992. bio shit-crap-dno-dna bolid,.....
to neznamo. ja nebi bio tako siguran. Alesi je 1992 imao slične rezultate kao i 1993 -a te 1993 Capellia je zamjenio Berger i cjeli Ferrari je djelovao puno bolje

1994 još bolje

Capelli je bi kašeta brokvi
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 22:18   #59
ruzinavih
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 22:29   #60
Ako pogledate dokument koji se prilaže u članku, pismo namjere se odnosi na 1991 i 1992 te se spominje honorar za te dvije sezone, bonus za osvajanje naslova, pravo zadržati bolid i pravo koristiti aute Ferrarijeve proizvodnje.

Ispada da je priča s Alesijem i Nanninijem krenula kad je Senna otpao.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.