Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2014., 01:42   #61
Evo mene padobranca. Jako sam svježa u ovome, tek nekoliko dana i upecala sam neki projekt na Freelanceru. A imam pitanje. Prijavljujete li poreze i prireze na to sve uredno ili što? Netko mi je bacio bubu u uho da ne mogu samo tako primiti novce iz inozemstva, makar i nešto sitno, a da to ne prijavim. Help?
SmthSpecial is offline  
Old 05.05.2014., 07:06   #62
Ne beri brige, nitko ze ta sada neće ništa pitati... Pogotovo za neke manje iznose.
Metal is offline  
Old 05.05.2014., 07:52   #63
Eh, oko toga su se vodile i još se vode velike polemike.

A neki od odgovora su:

Legalno i papirnato: Da, Virginia, moraš platiti porez.

Praktično: Sretno ako uspiješ skužiti kako, proces je kompliciran, zakukuljen, a ni sami službenici u poreznoj nisu sasvim upućeni i dobit ćeš različit odgovor od svakog. Potrošit ćeš više vremena ispunjavajući obrasce i trčkarajući od šaltera do šaltera nego radeći.
Postupak je najkonkretnije opisan ovdje al nisam ziher da je i to 100% kompletno.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=48961736&postcount=1

Financijski: Cifre su nehumane, ostat ćeš bez 35 - 50% zarade.

Logikom naroda: Nek prvo plati Todorić, onda ću i ja.

Hazarderski: Država zasad uglavnom nema vremena ni resursa viriti svakom u novčanik, pa je velika mogućnost da ćeš proći ispod radara i nitko te neće pitati ništa. Naravno, tu je i faktor peha, možda će nekom biti dosadno i upiknuti će baš na tebe. Nešto kao obrnuta lutrija, jel


Ukratko: Draga Državo, ima ljudi koji žele imati čistu savjest i miran san, pa bi i platili porez, al daj se saberi!

Zadnje uređivanje kakoko : 05.05.2014. at 07:59.
kakoko is offline  
Old 05.05.2014., 07:55   #64
Ljudi, naučila sam prokrastinirati! Evo, trebala bi se javiti na par oglasa na Elanceu, al umjesto toga sastavljam maratonske postove na forumu!
kakoko is offline  
Old 05.05.2014., 09:15   #65
Puno hvala na odgovorima
SmthSpecial is offline  
Old 05.05.2014., 12:36   #66
možda sam sad uletio k'o padobranac u pogrešnu temu, ali ako sam na krivo mjesto postao preusmjerite post gdje treba onda.

Ugl zanima me neka literatura za web development, angular, java, html.. Baš sam amater i htio bi razviti neka znanja, možda ako mi krene i nastaviti s tim, alit reba od nečega početi, to je najteži dio. Recimo da znam osnove informatike, ali programskih jezika i svih programerskih dumina i ne baš, ali snalažljiv sam. Hvala unaprijed
proffy is offline  
Old 05.05.2014., 13:03   #67
Dobre tutoriale možeš naći ovdje:

http://www.lynda.com/
kakoko is offline  
Old 05.05.2014., 19:31   #68
@proffy www.w3schools.com i http://code.org/ su ok za sam start
Lozimka is offline  
Old 05.05.2014., 21:21   #69
hvala ljudi!
proffy is offline  
Old 05.05.2014., 22:39   #70
Stižu li vam ovakve poruke od PayPala ovaj mjesec:

"At PayPal, our primary concern is making sure that your money is secure. We do this by routinely reviewing some transactions. We’ve placed your withdrawal under review and this will last for up to 3 business days. If it passes our review, we’ll release it and the regular withdrawal timeframe will then take effect. If we can’t release it for any reason, we’ll contact you.

We appreciate your patience while we review your withdrawal."

"It usually takes 1-2 business days for the withdrawal to complete, but in a few cases, depending on your card issuer, it could take up to 30 days."


Zlo mi je od ovih sranja.
Lozimka is offline  
Old 05.05.2014., 22:59   #71
Da, ali nikakvih problema do sada... Novci uvijek dolaze u okviru od nekih 50-tak sati.
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 07:33   #72
Gledam zadnje dve poruke, meni piše samo ova zadnja rečenica "It usually takes..." Lova sjedne u roku dan-dva. Zasad...
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 07:39   #73
Osim, ako se utrefi neki vikend, praznik i slično.
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 09:00   #74
Prebacili su 1. Danas je 4. radni dan. Još uvijek ništa.
Lozimka is offline  
Old 06.05.2014., 09:15   #75
Hm, pa ako su ti rekli 3 business days za review i onda još 1-2 to complete transaction, onda računaj bar 5 Bdays...
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 09:25   #76
Mene iritira pretraživanje oglasa na Odesku. Nisam dugo pa sam se odvikla
Jel mi se čini il su osiromašili kriterije za pretragu? Plus ne rade... Upišem klijente s 1-9 & 10+ Hires, a svaki drugi ispadne NEW. Kako može bit new ako tražim klijente koji imaju bar 1 Hire jbt?
I nema više, only payment verified? I zar ne mogu rasistički pretraživat samo klijente sa zapada?
I ako pored profila klijentu piše dal traži expert, intermediate ili entry level freelancer, zašto ne mogu ja po tome pretraživat?
I po tome koji mu je average pay rate?
I zašto se glupa stranica refresha instantno svaki put kad kliknem u kućicu? Hoću isključiti 10 podkategorija i ostavit samo 2-3 i treba mi 10 minuta

Ma, čudim se bezveze, već ste pi*dili oko toga
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 09:36   #77
Jer izlistavaju odmah, umjesto da pričekaju da si naštimaš i onda klikneš search. Ići ću i ja popodne pretraživati. S ovim stalnim poslodavcima nema kruha. Prvo govore da će biti posla, bla bla, da bi na kraju svi zašutjeli.
Lozimka is offline  
Old 06.05.2014., 09:48   #78
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Prebacili su 1. Danas je 4. radni dan. Još uvijek ništa.
Isto kao i kod mene ovaj put.
Valjda mi se utrefila ona najgora verzija "praznik+vikend"...
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 10:28   #79
Ovaj put junački ispucavam sve connectse Odluka je pala.
TincH is offline  
Old 06.05.2014., 11:03   #80
Nisam se javila ni na jedan oglas na Oh-desku. Baš sam picajzla. Da vidimo Eh-lance...
kakoko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.