Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 03:26   #21
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Ja farbam ovako,probajte jako je lijepo i zanimljivorvo skuham jaja,onda uzmem stare najlonke ,na jaje stavim list,cvijet,nešto što lijepo prianja na jaje,omotam ga u najlonku i stavim u boju,ostavim neko vrijeme dok ne budem sigurna da se boja dobro primila,kad skinete najlonke na mjestu di je bio list,cvijet- je bijelo i izgleda prekrasno..ovako izgleda.
http://lijepestvari.bloger.hr/
probajte...
P.S jel smijem stavljati linkove...
Smiješ stavljati linkove

Samo valja napomenuti da ove slike s bloga koji si linkala nisu nastale korištenjem kupovnih boja, nego kuhanjem jaja u vodi u kojoj je velika količina ljuski od crvenog luka, a inače postupak je isti - cvjetić, listić, stara najlonka.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 08:32   #22
Znam da nisu obojane, ali jesu šuplje, pa eto


Ja ih ispraznim, ali tako često puknu do idućeg Uskrsa, što baš i nije mali gubitak obzirom na rad utrošen na izradu. Pa sam ih zato počela puniti s gipsom.
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:19   #23
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Smiješ stavljati linkove

Samo valja napomenuti da ove slike s bloga koji si linkala nisu nastale korištenjem kupovnih boja, nego kuhanjem jaja u vodi u kojoj je velika količina ljuski od crvenog luka, a inače postupak je isti - cvjetić, listić, stara najlonka.

ok,hvala ,ali bojati se može tako i s kupovnom bojom,to sam zaboravila naglasiti,ali meni su puno ljepša s ekološkim bojama..(ljuska od luka,kupusa i sl).
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:20   #24
My could svaka čast,jako lijepo.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 13:27   #25
My cloud, lijepa jaja.

Kako misliš, puniti gipsom?
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 13:50   #26
Uh, izgleda lijepo - ali komplicirano
Poradi moje smotanosti: jednostavno naberem zelenja, cvijeća i ostalih livadnih dekoracija, naslažem na jaja - zamotam starim najlonkama i u lonac s crvenim lukom...jednostavno, efektno i tradicionalno - a i manji nered poslje svega
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 13:52   #27
Napravim rijeđi gips i s najvećom špricom za inekcije (mislim da je oko 1,5 cm u promjeru) ih punim kroz onu rupu gdje sam ih ispirila. Malo ih se izvrti da se gips iznutra rasporedi i budu puno čvršća. Ova koja sam slikala sam pravila prije 4 godine i nijedno nije popucalo.
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 16:35   #28

http://www.youtube.com/watch?v=7C2ZzNJMcQA
yeehawyaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:00   #29
ja to fino u one umjetne boje, samo stavim duplo boje na manje vode nego piše pa boja ispadne ljepša i tamnija, poslije ih naravno ne jedemo
ove godine sam kupila i neke lijepe seljačke sličice i gore ih polijepila - baš su mi super

ovo s biljkama i čarapom mi nikad nije uspjelo

prošle godine su mi ispala sva nekakva mrljava pa sam ih dodatno apstraktno urkasila sa srebrnim i crnim markerom - bila su cool
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:09   #30
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ove godine sam kupila i neke lijepe seljačke sličice i gore ih polijepila - baš su mi super
Svake godine koristim preslikače jer MRZIM naljepnice koje ostavljaju one odvratne neravne rubove i ove godine ih nisam nigdje našla.

tako da će jaja biti obična, u boji.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:50   #31
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Svake godine koristim preslikače jer MRZIM naljepnice koje ostavljaju one odvratne neravne rubove i ove godine ih nisam nigdje našla.

tako da će jaja biti obična, u boji.
ma da, preslikače, krivo sam se izrazila
samo su ovi neki moderni, ne moraš ih stavlja u vodu pa odmakat nego sa folije drito lijepiš na jaja i izgledaju isto ko oni starinski
a i motivi su isto fino starinski i rustikalni ono janje, pile, jaje i tak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:00   #32
Da, volim seljačke sličice

posebno one hladno-vodene i sve boje koristim

a ove sam godine naišla na jedne sličice i nikako skužit kako se stavljaju, probala toplom, hladnom, odlijepit, i neće nikako

bojanje lukom i tim čarapicama izbjegavam, to mi prejednolićno
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:29   #33
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ma da, preslikače, krivo sam se izrazila
samo su ovi neki moderni, ne moraš ih stavlja u vodu pa odmakat nego sa folije drito lijepiš na jaja i izgledaju isto ko oni starinski
a i motivi su isto fino starinski i rustikalni ono janje, pile, jaje i tak
E to to, to sam tražila, i nije bilo! Poludjet sam htjela.
Sve neke glupe naljepnice, znaš one debele, s nekakvim glupim modernim picekima koji se kese , a ja baš htjela ove starinske. I onda ih fino namastiš špekom još pa se sjaje.

Uu, edvensd, ne mora se u vodi otapat više?
Gdje si to kupila, GDJE?
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 02:48   #34
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Je li koja od vas radila šuplje pisanice? To uzima još više vremena i truda, ali budu jako lijepa, može ih se vješati svugdje, a i ako ih se drži na sigurnom, traju dosta dugo.
ah, jedan od mojih strastvenih hobija
i pravim i skupljam, no nije bas zahvalno kada se morate seliti

par slikica (sa raznih lokacija, gdje su mi spremljena)














Sretan Uskrs!
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:30   #35
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
E to to, to sam tražila, i nije bilo! Poludjet sam htjela.
Sve neke glupe naljepnice, znaš one debele, s nekakvim glupim modernim picekima koji se kese , a ja baš htjela ove starinske. I onda ih fino namastiš špekom još pa se sjaje.

Uu, edvensd, ne mora se u vodi otapat više?
Gdje si to kupila, GDJE?
e to, špekecom

u konzumu i to nekom manjem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:30   #36
boba jagoda - ti si štreberica

za kolekciju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 01:29   #37
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post

ovo s biljkama i čarapom mi nikad nije uspjelo

prošle godine su mi ispala sva nekakva mrljava pa sam ih dodatno apstraktno urkasila sa srebrnim i crnim markerom - bila su cool
Franceska, ako ih ipak poželiš raditi sljedeće godine, postoji mali trik: listić peršina, cvjet ili sl. prvo namoči "pravom stranom" u čašu s vodom i onda stavi na jaje, tako će se bolje priljubiti. Gore dobro pritisni najlonkom, zaveži i buć u luk...
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 16:38   #38
dobra mi je tehnika, narocito za klince: pobojati jaja "kupovnim" bojama - jednobojno, a onda takva jaja dati djeci da po njima saraju temperama. Svako bude malo umjetnicko remek djelo, a i bake im se jako raduju.
mayamoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:05   #39
zašto je vosak crn kojim se crta po jajima
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 00:05   #40
Crn postane zagrijavanjem na plamenu. Inače je zagasito žute boje (pčelinji vosak).
Pero koje se umače u vosak treba stalno prinositi plamenu i zagrijavati na njemu, da vosak bude dovoljno tekuć za ukrašavanje.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.