Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 08:09   #81
Ma u Berlinu je zapravo sve što je u zoni U-Bahn-a ili S-Bahna blizu. + taksiji su povoljniji nego u Zagrebu, a to znači da ako vas je više, noćna vožnja od 20-tak minuta (pređeš pola grada) košta ukupno oko 10€.

Lijepo odeš do kud možeš javnim prevozom (U-Bahn ne vozi u noći preko tjedna, ali ima noćnih buseva koje kada skužiš jako cijeniš) i onda uloviš taksi kojih ima po cijelom gradu 24 sata na dan.

Ich liebe Berlin.
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:30   #82
Mnogima je prva asocijacija na Berlin - zid.

Ali svi ovdje pisete uz neizbjezan smjestaj samo o cugi, tulumarenju, barovima, kaficima,... tu i tamo o klasicnim muzejima i sl..., a ni slova nitko o slavnom Berlinskom zidu...

Moj savjet je obavezno vidjeti ne (samo) razvikani Checkpoint Charlie nego i meni cak puno od njega zanimljiviji muzej Zida (besplatan ulaz) na Bernauer Str., kuda je i prolazio zid u centru grada.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:37   #83
Quote:
Thresholder kaže:
Mnogima je prva asocijacija na Berlin - zid.

Ali svi ovdje pisete uz neizbjezan smjestaj samo o cugi, tulumarenju, barovima, kaficima,... tu i tamo o klasicnim muzejima i sl..., a ni slova nitko o slavnom Berlinskom zidu...

To je zato što je od zida vrlo malo još moguće vidjeti, a i, iskreno, najmanje me u cijeloj priči zanimao zid. Mislim živio sam u zgradi koja se nekada nalazila 10m od zida, na granici prema Kreuzbergu. Više me fascinira razvoj grada u zadnjih 15 godina, nego njegovo uništavanje u onih 50 prije.


Ali, ima odlična, odlična biciklistička tura koja vas vodi preko i kroz cijeli grad putem kojim su nekada išle pogranične ophodnje. Probat ću se sjetiti kako se zove tip koji je mene vodio. Lik je nekadašnji istočnoberlinski studenstki disident, mlatilo ga, zatvaralo pa zna sve. Umjetnik je, bavi se pnatomimom i honorarno vodi ljude i priča im o tome kako je bilo živjeti sa zidom. To je super za one koji žele znati to.

Quote:
Moj savjet je obavezno vidjeti ne (samo) razvikani Checkpoint Charlie nego i meni cak puno od njega zanimljiviji muzej Zida (besplatan ulaz) na Bernauer Str., kuda je i prolazio zid u centru grada.
Da, taj je muzej dobar. Al još je bolja preporuka kupiti neku kartu gdje je je ucrtana ruta kojom je išao zid, nabaviti si bicikl (ima ih na buvljacima po 10€) i vozikati se. To je ujedno i najbolji način za upoznavanje Berlina jer su ulice široke, ima puno biciklista,relativno je sigurno, a grad je jako velik (površinski) pa se ima što za vidjeti.
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 14:46   #84
A cevapi????
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 18:45   #85
Za cevape nemam pojma, ali na svakom koraku imas odlican kebab. I sami Turci kazu da je bolji nego u Turskoj
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:19   #86
Quote:
rope kaže:
To je zato što je od zida vrlo malo još moguće vidjeti, a i, iskreno, najmanje me u cijeloj priči zanimao zid. Mislim živio sam u zgradi koja se nekada nalazila 10m od zida, na granici prema Kreuzbergu. Više me fascinira razvoj grada u zadnjih 15 godina, nego njegovo uništavanje u onih 50 prije.
Ali, ima odlična, odlična biciklistička tura koja vas vodi preko i kroz cijeli grad putem kojim su nekada išle pogranične ophodnje. Probat ću se sjetiti kako se zove tip koji je mene vodio. Lik je nekadašnji istočnoberlinski studenstki disident, mlatilo ga, zatvaralo pa zna sve. Umjetnik je, bavi se pnatomimom i honorarno vodi ljude i priča im o tome kako je bilo živjeti sa zidom. To je super za one koji žele znati to.
Da, taj je muzej dobar. Al još je bolja preporuka kupiti neku kartu gdje je je ucrtana ruta kojom je išao zid, nabaviti si bicikl (ima ih na buvljacima po 10€) i vozikati se. To je ujedno i najbolji način za upoznavanje Berlina jer su ulice široke, ima puno biciklista,relativno je sigurno, a grad je jako velik (površinski) pa se ima što za vidjeti.
Ako si zivio u Berlinu u vrijeme Zida, onda si se vec bio i navikao na nj pa ti se zato i ne cini vise zanimljiv. Ali to je kao kad se nasi primorci cude turistima sto ih fascinira more. A to je sasvim normalno, jer toga doma nemaju. A stovise, Berlinskog zida nema nigdje drugdje i vise ga nikad nece ni biti. I zato je zanimljiv! Kao neponovljivi raritet!

I zato nije stos vozati se po trasi kuda je prolazio Zid, a ne naci nikakve informacije gdje je tu bila zadnja tocka Istoka do koje je mogao doci obicni covjek, gdje su bile strazarnice, prokopi, bodljikava zica i sl. ... Eno, tebe fascinira pretvaranje Potsdamer Platza u nekakav Manhatttan, a mene zalosti sto tamo, iako je bas tuda prolazio Zid i bila jedna od tek nekoliko promatracnica za Zapadnjake, ne postoji vise nikakva informacija o tome.

Kao sto je tomu tako npr. u Mödlareuthu (www.moedlareuth.de !) na granici Bavarske i Thüringena...

Ili kao sto je par godina prije pada Zida Kompas u mom primorskom mjestu u svoju ponudu rent-a-car uvrstio i kabriolet Trabante. Pa su zapadnonjemacki i drugi turisti skoro doslovno stajali u redu... , jer to vjerojatno nigdje drugdje na svijetu ne bi dobili.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:30   #87
necu kebab, to ima i u Londonu, a ni ne jedam kebabe uostalom. Ocu cevape. CEVAPIIIIII
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 23:02   #88
Ne brini .....udi u dalmatia ,split,kroatien...grill i ozezi po cevapima ...
adolfo hilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 00:39   #89
Quote:
Kiki kaže:
necu kebab, to ima i u Londonu, a ni ne jedam kebabe uostalom. Ocu cevape. CEVAPIIIIII

Ima toga svugdje, ali je döner kebap kakav poznaješ izmišljen u Berlinu. Jedan je Turčin spojio tradicionalni turski (grčki) način pečenja mesa sa lepinjom/pecivom i voila...

Najbolji kebabi su u Njemačkoj, a najbolji u Njemačkoj u Berlinu. Probao sam ih na desetke (u duljem vremenskom periodu) i locirao sam par kebabdžinica na koje se može računati (strateški raspoređenih po cijelom gradu).

Isto tako, iako nije neki specijalitet, curry-wurst je nezaobilazan u Berlinu, a kod Hackesche Höfe u Rosenthaler strasse (bliže Weinmeisterstrasse U-bahn stanici) ima jedna mala, neugledna pečenjarna koja radi najbolje.


Kao što je rekao kolega prije mene. Ako hoćeš čepave, nemoj se truditi i tražiti neko bosansko ime. Kad naiđeš na restaurant Dubrovnik napr. ili Kroatien, onda čevapa sigurno imaju. Al ne pitaj za ribu il' za Hrvatsku previše
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 02:02   #90
opet oni o kebabima. Turaka ima i ovdje. I kebaba. Al ne volim kebabe. Nikad ih nisam voljela i sumnjam da cu ih odjednom zavoljet po dolasku u Berlin. :P

Nego, di ja mogu nac Dubrovnik ili Kroatien grill?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 07:20   #91
Ima neki hrvatski restoran blizu Zidovskog muzeja, malo sjevernije ako se ne varam. Nemam pojma kakva je spiza, mi smo dosli samo pozdravit sunarodnjake i ogrebat se za koju putnu ljutu
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 08:21   #92
Quote:
Kiki kaže:
Nego, di ja mogu nac Dubrovnik ili Kroatien grill?

Ima jedna rupa preko puta povijesne vijećnice u Schönebergu.

Al, uzmi u obzir da većina mjesta koja se zovu Dubrovnik, Adria ili Dalmatien, nemaju previše veze s gradom/kraje, čije ime nose. Tek toliko da se ne iznenadiš...
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 14:08   #93
Quote:
Kiki kaže:
Nego, di ja mogu nac Dubrovnik ili Kroatien grill?
Kada vidis bilo koji restoran ex-yu imena udi,naruci i dobit ces grosse portion chevapchici mit pommes oder djuvech reis mit salat

http://www.goyellow.de/branche/resta...staette/berlin
klikni na kro ili yugo

http://www.schlemmerinfo.de/deu/berl...ien/index.html
adolfo hilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 17:05   #94
super. fala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 18:07   #95
u Kreuzbergu na Cesti Bergmannstraße - tu ti Berlinski Kiez i Szena

Ako trazis finu bar za navecer ili fino doruckat za malo novce
onda idu i Yorck-schlösschen - na Cosku Yorckstraße u Kreuzbergu

najbolje dolazis sa S-Bahnom " Yorckbrücken" ili sa U-Bahnom na "Mehringdamm"
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 18:35   #96
Super, hvala ljudi. Sve sam si zapisala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 21:38   #97
hotel pitanje

idem u berlin u 6-om mjesecu (nogomet ), avio karte rezervirane, hotel takodjer
hotel je Ibis Berlin City West u Brandenburgische Strasse
jel ta lokacija ok? da li se moze (bez straha od pijanih bekucnika s psima ) kretati po kvartu?
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 13:15   #98
loka(n)cija je ok
adolfo hilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 16:28   #99
hvala adolfo
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:28   #100
Pozdravi iz Berlina. Bas je fino ovdje. Ko si moze priustiti nek navrati. Pivo (njemacko) 3,5 €.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.