Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 21:58   #281
Možeš koristiti njemačko/englesku verziju... s time ne bi trebalo biti problema
__________________
*♥*♡*♥*...i rastanak je dio ljubavi jer rastaju se voljeni...*♡*♥*♡*
pusl&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:48   #282
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
gle mogu mi ga popljugat....i porezna i cijela RH....

ne vidim nacina da mi i jedan cent klosari uzmu
Misliš? Čekaj još par ugovora za EU + USA, pa ćemo vidjeti kako ne mogu. Onako, ufino, blokada računa i naplata poreza RH, a račun ti u HSBC u Londonu.

Znam da mnogi ne shvaćaju da EU postaje jedna država sve više i više, ali to je činjenica.

Naravno, ako planiraš živjeti u Venezueli, onda nemaš brige.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:17   #283
Morate li platiti porez u RH ako radite vani?

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Misliš? Čekaj još par ugovora za EU + USA, pa ćemo vidjeti kako ne mogu. Onako, ufino, blokada računa i naplata poreza RH, a račun ti u HSBC u Londonu.



Znam da mnogi ne shvaćaju da EU postaje jedna država sve više i više, ali to je činjenica.



Naravno, ako planiraš živjeti u Venezueli, onda nemaš brige.


Mogu ga jedino loviti na razliku poreza ako nije ispunio upitnik TI jer onda hr po defaultu smatra osobu hr poreznim rezidentnom. No pitanje je jel bi takva ovrha prosla.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 19:09   #284
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Misliš? Čekaj još par ugovora za EU + USA, pa ćemo vidjeti kako ne mogu. Onako, ufino, blokada računa i naplata poreza RH, a račun ti u HSBC u Londonu.

Znam da mnogi ne shvaćaju da EU postaje jedna država sve više i više, ali to je činjenica.

Naravno, ako planiraš živjeti u Venezueli, onda nemaš brige.
Muahahahaha ovo za blokadu racuna u njemackoj muahahahaha i to od strane rvacke muahahahahaha
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 06:47   #285
Zasad je skroz smiješno, ali je bilo i smiješno da će netko plaćati porez u Hrvatskoj na nešto zarađeno vani, pa se sad rijetko tko smije, uglavnom se paničari.

Zadnje uređivanje rocker1987 : 24.03.2017. at 07:02.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:38   #286
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zasad je skroz smiješno, ali je bilo i smiješno da će netko plaćati porez u Hrvatskoj na nešto zarađeno vani, pa se sad rijetko tko smije, uglavnom se paničari.
Nije ni sad smijesno. Ne znam kako je sa Njemackom, ali meni ce se od 2018 na portalu austrijske porezne uprave pojaviti svi racuni koje imam u Hrvatskoj (za sada se pojavljuju samo austrijski). Isto ce naravno biti i u suprotnom smjeru. Ovrhe na EU razini vec donekle funkcioniraju, a bit ce sve gore i gore (ili bolje i bolje, ovisi o perspektivi )). Austrijanac dobije kaznu za parkiranje u Zagrebu, dobije na svoju adresu u Austriji pismo iz Svedske (valjda neki advokat, nemam pojma otkud mu adresa), imaju i mehanizam za sjest na racun.
Nitko ne vjeruje da su uspostavili sve te sustave razmjene informacija iz puke dosade. Za par godina se izbacuje gotovina i citav financijski sustav ce biti jedna velika baza podataka iz koje se ne moze pobjeci.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 07:21   #287
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Misliš? Čekaj još par ugovora za EU + USA, pa ćemo vidjeti kako ne mogu. Onako, ufino, blokada računa i naplata poreza RH, a račun ti u HSBC u Londonu.
Daj se saberi...
Ako ti misliš da će hrvatska porezna ikad moći blokirati račun u USA, pa čak i u UK nakon Brexita, nemaš veze sa stvarnošću.
Naravno, obrnuti scenarij bi mogli gledati.
Quote:
gle mogu mi ga popljugat....i porezna i cijela RH....
ne vidim nacina da mi i jedan cent klosari uzmu
Gle...i meni se gadi primitivna banditska vukojebina koju još zovu i RH, ali ako stvarno više nikakve veze nemaš s RH, napravi taj prevod i tu odjavu.
Kockastoglavi bandit "Gazda" propada, imamo "branitelja" i "generala" s povlasticama više nego Crvena Armija 45-te, more uhljeba, bandite iz zločinačke organizacije na vlasti, RH ne može platiti ni kamate na kredite...
Još samo fali jedan islamistički luđak da se raznese na moru i RH će postati gora prčija od BiH ili Srbije.
Što misliš koga će prvog bez milosti nagaziti porezna? Kockastoglavog bandita Gazdu ili malog čovjeka koji u banditskoj tvorevini nije imao ni za život, pa je morao u (EU) inozemstvo?
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 07:34   #288
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Nije ni sad smijesno. Ne znam kako je sa Njemackom, ali meni ce se od 2018 na portalu austrijske porezne uprave pojaviti svi racuni koje imam u Hrvatskoj (za sada se pojavljuju samo austrijski). Isto ce naravno biti i u suprotnom smjeru. Ovrhe na EU razini vec donekle funkcioniraju, a bit ce sve gore i gore (ili bolje i bolje, ovisi o perspektivi )). Austrijanac dobije kaznu za parkiranje u Zagrebu, dobije na svoju adresu u Austriji pismo iz Svedske (valjda neki advokat, nemam pojma otkud mu adresa), imaju i mehanizam za sjest na racun.
Nitko ne vjeruje da su uspostavili sve te sustave razmjene informacija iz puke dosade. Za par godina se izbacuje gotovina i citav financijski sustav ce biti jedna velika baza podataka iz koje se ne moze pobjeci.
Nekima je, dok ih ne opali po pedali, pa će bit "a gdje mi je plaća?", uz .

Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Daj se saberi...
Ako ti misliš da će hrvatska porezna ikad moći blokirati račun u USA, pa čak i u UK nakon Brexita, nemaš veze sa stvarnošću.
Naravno, obrnuti scenarij bi mogli gledati.
Ja nisam pričao o USA, a Brexit je još daleko, stignu oni dosta toga naplatiti dotad.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 07:51   #289
Morate li platiti porez u RH ako radite vani?

To bi bio uhljebnicki raj da se hr matrixu prizna ovaj pristup po cijeloj eu ali sada je isplivalo na povrsinu da protiv stranaca ne mogu djelovati s hr ovrhom. Pogledajmo malo hr horror price
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---470879.html


Medjutim nedavno se poljuljao brod uhljebnickog matrix raja

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...ustav-20170314

"Europski sud pravde iz Luksemburga zaključio je da ovršna rješenja javnih bilježnika iz Hrvatske ne vrijede za građane Europske unije. Na taj način doveden je u pitanje ovršni sustav koji omogućuje Fini, prometnoj policiji i javnim bilježnicama da provode ovrhe mimo sudova.

Presuda Europskog suda temelji se na slučaju njemačkog državljanina Svena Klausa Tederahna koji je uložio prigovor protiv rješenja o ovrsi kojim mu je pulsko komunalno poduzeće pokušalo naplatiti dug od 13 eura za parking.

Europski sud zauzeo je stajalište da se hrvatski javni bilježnici ne mogu podvesti pod pojam 'suda' pa stoga ne smiju prisilno utjerivati dugove.

Miriam Kervatin, predsjednica udruge Blokirani smatra da stajalište Europskog suda potpuno ruši hrvatski ovršni sustav koji dužniku ne daje mogućnost obrane na sudu."

----------------------

Uhljebici su se odmah panicno rastrcali da im netko ne otme cokoladice iz ruke:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/javn...tijelo-1158506


"Komora tvrdi da je u posljednjih nekoliko dana u medijskom prostoru izrečeno više netočnih informacija o ulozi javnih bilježnika, a posebno od strane suca zagrebačkog Trgovačkog suda Mislava Kolakušića koji je, kažu, bilježnike proglasio "neustavnim" tijelom i doveo u pitanje zakonitost postupanja javnih bilježnika u ovršnom postupku."

-------------------


Samo nek oni sada placu ali nista od ovrhe prema strancu i nista od plana prehranjivanja uhljeba prema inozemnim zahtjevima za sada. Smrc.

Krenula i peticija protiv ovrsnog zakona
http://www.dnevno.hr/novac/borba-za-...zakon-1008473/
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:23   #290
Rocker1987 i potpuno nepotrebni javno-bilježnički paraziti na aparatima.
No cijelo RH krivosuđe nam je od 90-ih na aparatima, tak da ništa čudno... Treba doduše uzeti u obzir da taj stranac vjerojatno nije ništa imao u Hrvatskoj, a nama koji smo otišli iz Kroatistana je vjerojatno nešto ostalo, na što RH paraziti ipak po hrvatskom krivosuđu mogu staviti svoje šape...recimo ostaneš bez stana zbog 1400kn...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:59   #291
Pa u tome i je stvar, uglavnom.

Sreća, ja nisam u toj kategoriji, pa čak i ako im padne napamet retroaktivno ukidanje mog statusa.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:46   #292
Quote:
- Plaća koju sam u inozemstvu primao za stručno usavršavanje za njihove je prilike bila takva da nije spadala ni u najniži porezni razred, dakle bio sam oslobođen plaćanja poreza. Sa sobom sam poveo i suprugu i djecu, ona je tamo bila prijavljena na burzu rada, a djeca su pohađala vrtić. Uredno smo plaćali doprinose u toj zemlji, imali stan u najmu te zdravstveno i dopunsko osiguranje, a plaća je bila dostatna tek za pokrivanje osnovnih troškova života - kaže.

Sad kad se vratio prijeti mu oporezivanje prihoda od rada u inozemstvu, koji je potrošio, zbog čega će, stigne li mu rješenje, biti prisiljen podići gotovinski kredit.
VRATILI SE S RADA U INOZEMSTVU, DOČEKAO IH NEZAPAMĆENI FINANCIJSKI UDAR Stotine mladih hrvatskih stručnjaka država kažnjava enormnim porezima
rootaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:50   #293
Hm....Banka iz Hrv. šalje sms..hitno dođite ažurirati podatke...zoveš o čemu se radi??..moraš osobno ispuniti upitnik i donijeti svoj porezni broj iz inozemstva...svašta, kome?? banci?? moju zaradu??
Ljudi dragi, gasterbajteri, ko je sada bio doma za Uskrs? Jeste bili u bankama? Molim iskustva.
marita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:31   #294
da li ste se odjavili iz Hrvatske?

zasto bi se brinuli oko poreza ako ste se odjavili?
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:54   #295
Morate li platiti porez u RH ako radite vani?

Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
da li ste se odjavili iz Hrvatske?



zasto bi se brinuli oko poreza ako ste se odjavili?


Zato sto je porezna vec u 4 vala probala sloziti bazu podataka egzodasa ali sve 4 inicijative su propale a nema se odakle vise uzeti u skrabicu.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:07   #296
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Zato sto je porezna vec u 4 vala probala sloziti bazu podataka egzodasa ali sve 4 inicijative su propale a nema se odakle vise uzeti u skrabicu.
ne kuzim


ako se uredno odjavim iz hr (znaci vise nemogu podic hr vozacku ili auto u hr registrirat), zasto bi se trebala bojati porezne?
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:18   #297
Morate li platiti porez u RH ako radite vani?

Zbog lova na razliku poreza preko famoznog upitnika TI.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:23   #298
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
ne kuzim


ako se uredno odjavim iz hr (znaci vise nemogu podic hr vozacku ili auto u hr registrirat), zasto bi se trebala bojati porezne?
Pa zato sto PU (navodno) ima neke svoje kriterije po kojima te proglasi osobom koja je na neki nacin "vezana" za Hrvatsku, zbog toga i prikuplja sve one podatke u upitniku. Ono da penzic koji se iz Austrije vratio u RH placa porez na austrijsku mirovinu je sasvim logicno, ali ovo da ganjaju ljude samo zato sto imaju stan u RH je teska glupost. Jel ima neki konkretni slucaj da je netko morao platiti porez (rjesenje) ili su to sve ipak samo glasine?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:41   #299
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Pa zato sto PU (navodno)
Ono da penzic koji se iz Austrije vratio u RH placa porez na austrijsku mirovinu je sasvim logicno
kako to, pa austrijanci ubiru porez na mirovinu, nemogu onda još i hrvati ponovo oporezivati.
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:12   #300
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
kako to, pa austrijanci ubiru porez na mirovinu, nemogu onda još i hrvati ponovo oporezivati.


A zbog svicarskih mirovina i retrogadnog placanja hr poreza je i krenula cijela inicijativa aktivista protiv tih mjera a i ima nekoliko FB grupa koje se bore protiv toga. Skrabica u drzavi prazna pa pokusavaju na sve nacine popuniti.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.