Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 19:47   #1
NBA All Time Fantasy Draft [NATFD]

Bok, ekipa.

Eto, prošlo je neko vrijeme od kad sam prvi puta otvorio ovakvu igru na ovom forumu, ali bilo je vezano uz nogomet. Pa eto, pošto obožavam košarku jednako kao i nogomet, a i našao sam viška vremena, odlučio sam otvoriti temu za raspravu i prijave za NBA All Time Fantasy Draft. Bilo bi mi drago da se što više ljudi zainteresira i odluči igrati kako bi igra bila zanimljiva. Ako se skupi najmanje 8, a najviše 15 igrača, otvorit ću glavnu temu za Draft u kojoj će biti postavljene liste igrača za izbor te redoslijed po kojem sudionici biraju da bi u svakom trenutku znali čiji je red.

Pravila igre su sljedeća:

1. Igra/draft ima 12 rundi u takozvanom ''zmijskom formatu''. Zmijski format znači da u skladu s osnovanim redoslijedom sudionici igre biraju po jednog igrača s liste mogućih odabira svaki put kad na njih dođe red za izbor. Kad se dođe do zadnjeg sudionika na listi, on ima pravo na ''back-to-back'' izbor, znači 2 izbora za redom, odnosno zadnji izbor prve runde i prvi izbor sljedeće runde te tako i s njim počinje sljedeća runda. Sudionici tada biraju prema redoslijedu koji ide odozdola prema gore i kad se vrati na vrh, opet taj koji je prvi sa liste ima dva izbora za redom te se odabir kreće odozgora prema dolje i tako ciklički u krug. Nadam se da je jasno.

2. Pošto igra/draft ima 12 rundi, kroz tih 12 rundi birate 12 igrača od kojih je 5 igrača za početnu postavu te 7 igrača koji bi vam bili na klupi, odnosno zamjene. Igrači na listi neće biti svi mogući igrači koji su ikad zaigrali u NBA ligi, nego će lista ponuđenih igrača za izbor sadržavati samo igrače koji su minimalno 3 puta bili izabrani u All Star momčad tokom godina. Uz standardnu listu, biti će još i posebna lista koja će sadržavati određen broj takozvanih ''wild card'' igrača koji ne zadovoljavaju kriterij s aspekta broja nastupa u All Star utakmicama, ali su vrijedni spomena po drugim kriterijima. Kad izaberete igrača, na listi će on biti boldan i označen drugom bojom te dodan u vašu trenutnu postavu na kraju prvog posta tako da ćete moći vidjeti svoj trenutni roster kao i roster ostalih sudionika tokom igre.

3. Nisu dozvoljene razmjene, promjene, zamjene među sudionicima i slično. Koga izabrete, izabrali ste, znači sami ste si krivi ako nećete biti zadovoljni s izborom kasnije.

4. Možete izabrati samo igrača koji se nalazi na listi, naravno onog igrača koji već nije izabran od strane drugog sudionika.

5. Rok za odabir igrača je 24 sata. Ukoliko sudionik ne izabere igrača unutar 24 sata, preskače ga se te gubi mogućnost odabira igrača s ''wild cards'' liste do kraja igre. Sudionici tada nastavljaju birati po redoslijedu te tek na kraju igre kada 12. (zadnja) runda završi, oni sudionici koje se preskočilo u prijašnjim rundama će imati priliku odabrati onoliko igrača koliko im fali od onih koji su ostali na standardnoj listi da bi si popunili momčadi do kraja.

Na kraju igre kada su sve momčadi popunjene, sudionici će od svojih 12 igrača složiti početnu postavu te će svatko glasovati za momčad onog sudionika za koju misli da je najbolja (naravno, ne smije se glasati za svoju momčad).

To je to. Tko se želi prijaviti za igru, neka samo napiše ovdje, neka cirkulira tema malo da se tobože skupi sudionika.

Zadnje uređivanje Jimmy_Leppard : 09.05.2016. at 19:59.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 19:58   #2
Zvuči zgodno...

Par pitanja:
1. Zašto Fantasy u imenu? Ne podrazumijeva li to praćenje aktualnih nastupa igrača?
2. Čemu ograničenje maksimalnog broja igrača na 15? Ako se prijavi više forumaša, vjerujem da nije problem proširiti listu igrača koje se može draftirati.
3. Nema prezentacija kao na Vodkinom/Doranovom ATD?
4. Ako si ovo već vodio na Nogometu, ne bi škodilo da postaviš link na temu.

edit: BTW, računaj ovaj post kao prijavu
feanor16 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:06   #3
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Zvuči zgodno...

Par pitanja:
1. Zašto Fantasy u imenu? Ne podrazumijeva li to praćenje aktualnih nastupa igrača?
2. Čemu ograničenje maksimalnog broja igrača na 15? Ako se prijavi više forumaša, vjerujem da nije problem proširiti listu igrača koje se može draftirati.
3. Nema prezentacija kao na Vodkinom/Doranovom ATD?
4. Ako si ovo već vodio na Nogometu, ne bi škodilo da postaviš link na temu.

edit: BTW, računaj ovaj post kao prijavu
Može.

1. Fantasy je zato što praktički biraš između igrača koji su već davno završili karijeru pa sve do onih koji su još aktivni, pa ono, fantasy u smislu da nikad ne bi mogli skupiti te igrače da igraju.

2. Pa trenutna lista igrača ima dovoljno za 15-20. Ali da, može se proširiti ako će baš biti navala, naravno.

3. Nema prezentacija, jedino na kraju svi sudionici napišu prvu postavu od svojih izabranih 12 igrača te objasne zašto baš tu prvu petorku u kratkim crtama.

4. Tu je. Nažalost, tada sam imao privatnih stvari, teško razdoblje te sam morao prekinuti vođenje, ali ovo neću - https://www.forum.hr/showthread.php?t=783305&page=1
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:18   #4
Prijava
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:20   #5
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Prijava
Zapisan na listu.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:09   #6
Nisam uopće pročita šta je ovo, al može.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:17   #7
prijava
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:22   #8
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Nisam uopće pročita šta je ovo, al može.
Sad ne razumijem što da napravim. Pa daj pročitaj pravila pa reci zbilja hoćeš li igrati ili ne da znamo računamo li te ili ne. Zapisat ću te kad potvrdiš u slučaju da ti se ne svidi.

@Kockar - Zapisan si
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:24   #9
Igrat ću, samo ću naknadno pročitat pravila, prije samog početka.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:25   #10
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Igrat ću, samo ću naknadno pročitat pravila, prije samog početka.
Ae super, zapisan si i ti onda.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 23:42   #11
Prijava
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 23:46   #12
Quote:
pepeto1 kaže: Pogledaj post
Prijava
Zapisan.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 23:48   #13
Čisto informativno, prijave će biti otvorene do sutra u 17:30 tako da zaokružim na nekih 1 dan, pa ako se neće skupiti dovoljno ljudi, produžit ću dok se ne skupi bar minimum od 8.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:28   #14
Eto, prošao je cijeli dan, izgleda da svi koji su se htjeli prijaviti, već su to napravili. Sutra popodne ću otvoriti konačnu temu sa listama i počet ćemo. Oni koji su se već prijavili, računajte da će početak igre biti sutra oko 17:00 , tako da eventualno ako netko još želi uskočiti u međuvremenu, ima vremena to napraviti.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 03:02   #15
Nadajmo se da će igra imati sretniji završetak od one nogometne.

To jest, da će ga imati
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 08:14   #16
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Nadajmo se da će igra imati sretniji završetak od one nogometne.

To jest, da će ga imati
Hoće, bez brige. Objasnio sam zašto je ona prekinuta.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 08:30   #17
Pa koliko si prijava skupio? 4 - 5? Valjda su ti se neki javili putem PM?
Ima li smisla igrati ako nas ne bude bar desetak?
feanor16 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 08:48   #18
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Pa koliko si prijava skupio? 4 - 5? Valjda su ti se neki javili putem PM?
Ima li smisla igrati ako nas ne bude bar desetak?
A gle, ima nas sveukupno 6. Originalno kada sam prvi put osmislio igru, bilo je za točno 6 sudionika koji su birali 72 igrača s ponuđene liste. No, na temelju toga jer sam vidio da ima dosta aktivnih ljudi na ovom podforumu, stavio sam minimum od 8 i proširio listu, ali sam bio skeptičan hoće li se prijaviti uopće 8.

Što se mene tiče, 6 sudionika je čisto u redu s obzirom da će 72 igrača biti odabrana sa lista. Vidjet ćemo do danas oko 17:00 hoće li itko još doći. Ako netko odluči odustati, onda igre neće biti jer sa manje od 6 ljudi zaista ne vrijedi počinjati.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:07   #19
Nije baš zanimljivo igrat protiv 5 igrača...
Ako nas bude 10-ak, ja sam za. U protivnom, odustajem.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:55   #20
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Nije baš zanimljivo igrat protiv 5 igrača...
Ako nas bude 10-ak, ja sam za. U protivnom, odustajem.
A eto, šteta. Ako se prijavi još 2-3 sudionika do danas popodne, krećemo. Ako ne, onda ništa nažalost.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.