Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 11:46   #661
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Mislim da je pogrešno izjednačavati atome i ljude, kao i atome i najednostavnije jednostanične organizme.

Živi organizmi jesu sastavljeni od istih atoma kao i neživa priroda, u živim organizmima dolazi do biokemijskih procesa prema zakonima biologije i kemije i to je, vjerojatno razlog zašto neki ljudi izjednačavaju živo i neživo odnosno u živome ne vide ništa drugo osim atoma, molekula, proteina, ugljikohidrata .... i reakcija između njih.


Budući da sam ateist onog trenutka kada sugovornik počne koristiti argumente poput * ..... onda znači da te zanimaju basne, religijske pričice ...... * postaje mi jasno da se ne razumijemo, da se nećemo razumjeti i da je najbolje takvu diskusiju prekinuti.
Ovo nije rasprava o tebi i tvojem vjerskom uvjerenju da to bio argument. To je naprosto bila opaska da izlazis iz sfere znanosti, a raspravu si zapocela *unutar* te sfere, citirajuci znanstvenike i pozivajuci se na znanstvene knjige koje citas.

Stvar je u tome da ti cijelo vrijeme u toj znanosti trazis nekakve rupe koje znanost nije objasnila, fasciniras se time, citiras to, zapravo ih pomocu svojih rupa u znanju i losih pretpostavki vidis tamo gdje ih nema.
Onda kad ti se objasni da rupe nema onda inzistiras dalje na njoj tvrdoglavo kao dijete kojem netko prijeti uzet igracku, pocnes pokusavati raznim nebulozama spasavati te umisljene znanstvene rupe i na kraju u tom spasavanju nespasljivog budes prisiljena izaci van iz znanosti pitanjima "kako gen zna da se ponasa kako treba, kao da je ziv" ili "kako atom kisika zna biti atom kisika". Naravno, iz sfere znanosti vise nije moguce odgovoriti na takva pitanja, a tebi se, valjda, radi tvog ateistickog uvjerenje ne smije reci da si izasla iz sfere znanosti da se ne bi uvrijedila milostiva ili kako si to zamislila?
addx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.