Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 14:54   #81
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post

Kad ste se počele šminkati?
Zašto?
Zašto se danas šminkate? Sebi ste ružne bez šminke? Da pokrijete nedostatke?
Postoji li razlika u šminkanju kad to radite za svaki dan, a kad pokušavate impresionirati nekog?
Osjećate li se više seksi ako se provokativnije našminkate u smislu da "jača" šminka ostavlja na vas isti osjećaj kao izazovnija haljina dok ju nosite?
Da se 90% žena ne šminka biste li se vi šminkale?
Jesu li vas majke uvele u svijet šminkanja?

Hvala na odgovorima
pocela sam s nekih 15,16 godina
sminkam se iz istog razloga zasto nosim odjecu koja mi lijepo stoji i koja pokriva nedostatke, iz istog razloga zasto ne nosim vrece za krumpir, zasto feniram kosu, nalakiram nokte.. -volim lijepo izgledati
potreba uljepsavanja je poprilicno nagonska stvar i ne mora biti nimalo narcisoidna
kod mene ne postoji neka velika razlika izmedju sminkanja za svaki dan i za izlaske, eventualno cu za izlazak staviti jaci ruz ili vise maskare ali u principu, moja dnevna rutina je ujutro staviti CC kremu, rumenilo i maskaru- bez obzira sta taj dan radila
ne osjecam se nista vise "seksi" ako se provokativnije nasminkam, ne znam zapravo sta bi to trebala biti provokativna sminka, zvuci mi trashy
to je ono kao sminkanje za fotkanje ili kazalisne nastupe? to je druga prica jer na fotkama ili na pozornici to super izgleda ali ne, ne hodam takva naokolo
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:24   #82
Šminkam se od 20tih.
Ne komplet. Imam zahvalan ten, pa sam godinam furala samo jako crveni ruž i malo maskare.
S godinama sam popravila malo tonus s dobrim puderima, rumenilom... Na posao svaki dan šminka ali ne napadna.
Za islaske uglavnom samo ruž i malo rumenila.
A zašto - ljepša sam si.
Često sam bez šminke van posla.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 16:52   #83
Šminkam se jer bez malo boje izgledam kao bolesna. Doslovno me ljudi pitaju, šta mi je.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:00   #84
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Šminkam se jer bez malo boje izgledam kao bolesna. Doslovno me ljudi pitaju, šta mi je.
vec sam pisala o tome ali meni se to stvarno desilo, u vlaku me jedan frajer vrlo zabrinuto pitao jel mi dobro a ja sam imala dan eksperimentiranja i hodanja bez trunke sminke na licu
kolko je smijesna bila ta situacija, toliko je i tragicna ali kuzim i frajera, moji podocnjaci i resting bitch face bez sminke...to je rezervirano samo za posebne ljude
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:10   #85
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
dobro, ja nisam bila skroz ozbiljna. radim u uredu, okrenuta prema zidu i vidim samo par kolega dnevno, a njima je čisto svejedno kako izgledam i da li sam našminkana. To sam više razmišljala zato jer sam radila do 2 ujutro i digla se u 7.

drukčije bi bilo da radim na nekom uslužnom mjestu od 8-16 i susrećem se s nepoznatim ljudima. onda bi se trudila našminkati barem mrvicu.
Ja sam "samo mama" kod kuće, ponekad samu sebe ne mogu više vidjeti u pohabanoj trenerci.
Kad si to mogu dozvoliti - istuširam se, presvučem i našminkam i tako malčice dotjerana i s body mistom na sebi sama sebi se više sviđam.
A kad se sebi sviđam, više se sviđam i drugima ... i to osjetim. Jednostavno se bolje osjećam i ne želim to promijeniti jer je to tako malo, u biti.
Mislim reći, tuširam se inače prije spavanja, ovo sam spomenula vezano za popodneva kada si mogu dozvoliti neke beauty rituale.

Ja osobno ne mogu smisliti ljude koji idu spavati, a da se ne operu - i tuširaju se ujutro. Kako možeš ući u krevet i nositi cjelodnevnu prljavštinu na sebi?

Poslano sa mog SM-T560 koristeći Tapatalk
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:14   #86
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
vec sam pisala o tome ali meni se to stvarno desilo, u vlaku me jedan frajer vrlo zabrinuto pitao jel mi dobro a ja sam imala dan eksperimentiranja i hodanja bez trunke sminke na licu
kolko je smijesna bila ta situacija, toliko je i tragicna ali kuzim i frajera, moji podocnjaci i resting bitch face bez sminke...to je rezervirano samo za posebne ljude
mene je žena na delikatesama pitala 'što se s vama desilo?'.
došla sam iz kreveta po doručak.
pa toliko o neprevaziđenoj prirodnoj ljepoti.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:16   #87
Podrzavam ovo tusiranje prije spavanja, i moram priznat da i ja ne kontam to lijeganje "prljav" i tusiranje ujutro, meni to nema ni malo smisla. Uvijek, ali *uvijek* se tusiram prije spavanja, perem kosu ako sam bila vani pa je zadimljena i skidam sminku ako sam bila nasminkana. Par puta u zivitu sam zaspala neoprana i to sam vjerojatno imala preko 2 promila u sebi pa fakat nisam bila u stanju. Tusirat ujutro mi se ne da, ne znam sta bi me trebalo natjerat da se dignem ranije da bi tipa prala kosu. Eventualno kad su tropske vrucine, normalno ako se oznojom preko noci da se prije posla operem.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:20   #88
dođeš mrtav umoran doma, i ako ideš pod tuš, znaš da ćeš se razbuditi.

zaspeš predvečer na kauču i probudiš se i otpuziš do kreveta, jer znaš da će te tuširanje razbuditi.

živiš u zgradi u kojoj griju do 22, dođeš u 23.30 i prehladno je za skidanje. nije tako nezamislivo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:24   #89
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
mene je žena na delikatesama pitala 'što se s vama desilo?'.
došla sam iz kreveta po doručak.
pa toliko o neprevaziđenoj prirodnoj ljepoti.

a ta je isto pristojna. ja nisam jednu poznanicu koja je tada bila 8. mjesec trudnoće pitala kada će roditi jer ju nisam htjela uvrijediti ako je slučajno debela a ne trudna pričamo mi na cesti i nitko ništa ne spominje:klap:

kasnije sam ju vidjela s kolicima
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:31   #90
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post

Kad ste se počele šminkati?
Zašto?
Zašto se danas šminkate? Sebi ste ružne bez šminke? Da pokrijete nedostatke?
Postoji li razlika u šminkanju kad to radite za svaki dan, a kad pokušavate impresionirati nekog?
Osjećate li se više seksi ako se provokativnije našminkate u smislu da "jača" šminka ostavlja na vas isti osjećaj kao izazovnija haljina dok ju nosite?
Da se 90% žena ne šminka biste li se vi šminkale?
Jesu li vas majke uvele u svijet šminkanja?

Hvala na odgovorima
Počela se šminkati s 14. Kraj osnovne, crna olovka oko očiju , neka tonirana krema i labela, i sjajila.. Šminkala sam se jer je i velik broj cura iz razreda, kao što je netko već spomenuo, ideš na malom odmoru popravljati olovku, kao da ti se imala gdje pokvariti..

U srednjoj se u školi nisam šminkala sve do 4. srednje, ali i tad je bilo nešto samo da ne izgledam kao smrt, i onoliko koliko se mogu poluotvorenih očiju u zoru našminkati. Za izlaske je bilo šminkanje, ali ništa pretjerano.
Sad se šminkam svakodnevno, za dnevne obaveze i kave, puder-rumenilo, ruž i maskara, (nekad i bez nje ako stavim naočale).. A za izlaske bude sjena, tuš, jači ruž..
Ljeti puno rjeđe stavljam puder, koža mi bude zdravija, nisam više toliko blijeda, bude mi gušt odmoriti lice od toga.
Inače, nemam "mirnu ruku" i nisam stručnjak po pitanju šminkanja, pa ne uživam toliko u tome koliko ljudi oko mene, pa se njima nakačim za te posebne prilike. Istina, možda se s tom jačom šminkom osjećam više seksi, ali mislim da nema toliko utjecaj koliko primjerice haljina i stav.

I u šminkanje su me uvele prijateljice iz osnovne, nije majka neki ljubitelj toga, a i nije bila ljubitelj toga da ja krenem s puderima i tim kremama dok mi je lice potpuno čisto.
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:41   #91
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
a ta je isto pristojna. ja nisam jednu poznanicu koja je tada bila 8. mjesec trudnoće pitala kada će roditi jer ju nisam htjela uvrijediti ako je slučajno debela a ne trudna pričamo mi na cesti i nitko ništa ne spominje:klap:

kasnije sam ju vidjela s kolicima
ma nije mi smetalo, umrla sam od smijeha kad sam skužila što me pita.

a što se trudnica tiče, zadnji put kad sam srela neku i na moje štaima mi je pokazala ne još toliko ogroman trbuh, ja sam na to rekla 'ajoj...šta ti je bilo?'.

tako da nema smisla da drugima predbacujem netaktičnost
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:53   #92
Počela negdje u 7 osnovne,ako se to i može zvati šminkanje.Svodilo se na jedan ruž(Samantha disco06),koje smo sve cure iz razreda kolektivno koristile.
U srednjoj crna olovka za oči, rimell sjenilo ljubicaste boje(valjda jedino sjenilo koje sam ja u životu zaista i potrošila) i famozni Samantha ruž/sjajilo .Danas se iznimno rijetko šminkam i nije mi nikakav bed otići bilo gdje u no makeup izdanju.Iznimka su svatovi i neke proslave,tu si dam oduškauder,rumenilo,sjenilo,maskara,olovka,bronz er....I taj ful makeup me zaista promjeni.Mislim,mogla bi ja svaki dan ali,iskreno,draže mi je dobiti kompliment par puta godišnje kada se zaista sredim (od ljudi koji me vide redovito u običnom izdanju),nego da se čude što mi je kada bi se redovno šminkala,pa da me vide bez šminke..A i lijena sam, jednostavno mi se neda.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:21   #93
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
koliko? : D
možda nisi našla puder koji ti paše
pedesetak
ja ne mogu zamisliti dan bez ruža, mogu bez bilo čega na licu ali bez ruža
prije sam voljela samo jarko crvene ali od prošle godine sam proširila vidike
za puder vjerojatno, ali iskreno ni ne da mi se to tražit, barem ne još


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pročitala sam da trčiš dok ne svršiš. maloprije te čitam kako ti se ne da ujutro, i razmišljam kako je Šiang čudnovata biljka : D


Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
samo ti piši :fiv e: ovisnice
joj što vas volim
(i sama sam ovisna o ruževima)


Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
vec sam pisala o tome ali meni se to stvarno desilo, u vlaku me jedan frajer vrlo zabrinuto pitao jel mi dobro a ja sam imala dan eksperimentiranja i hodanja bez trunke sminke na licu
kolko je smijesna bila ta situacija, toliko je i tragicna ali kuzim i frajera, moji podocnjaci i resting bitch face bez sminke...to je rezervirano samo za posebne ljude
ja sam tako jednoj prijateljici došla cijela zabrinuto što joj je je li joj treba pomoći ako joj je slabo, pa me samo blijedo pogledala i rekla da nema šminke, od tada ne komentiram ništa

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a što se trudnica tiče, zadnji put kad sam srela neku i na moje štaima mi je pokazala ne još toliko ogroman trbuh, ja sam na to rekla 'ajoj...šta ti je bilo?'.

tako da nema smisla da drugima predbacujem netaktičnost
hahaha
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:44   #94
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
a ta je isto pristojna. ja nisam jednu poznanicu koja je tada bila 8. mjesec trudnoće pitala kada će roditi jer ju nisam htjela uvrijediti ako je slučajno debela a ne trudna pričamo mi na cesti i nitko ništa ne spominje:klap:

kasnije sam ju vidjela s kolicima
Haha
Ja sam imala inverz - pitam poznanicu koju duže vrijeme nisam vidjela - kad joj je termin ? Znam da ima jedno dijete i onako malograđanski si mislim da je poželjela i drugo ... pa hoću biti ljubazna ... eto mi.
A žena - jednostavno više voli jesti 😂😂

Poslano sa mog SM-T560 koristeći Tapatalk
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:46   #95
Kao curica sam plesala balet i folklor i pred nastupe su nas šminkali. Sama sam počela negdje s dvanaest godina. Ali odrastala sam slobodnije I kad bi I u osnovnu školu došla lakiranih noktiju, naravno neke nježne nijanse, nitko od nastavnika nije od toga pravio problem. U gimnaziji smo sve bile našminkane.
Volim se šminkati, ne upadljivo, ali svijetla sam I sama sebi isprana bez šminke. Gotovo uvijek (moram biti prebolesna da preskočim), stavljam na lice serum, kremu sa zaštitnim faktorom, tekući puder, na kapke neko svijetlo (biserno ili nude) sjenilo,osjenčim obrve, maskara, rumenilo. Na usne crveni ruž. Često povučem i tanku crtu tušem uz gornji kapak. Šminka mi mora biti kvalitetna I postojana i uživam u šminkanju, kao i nakon skidanja žminke u mazuckanju kremama. Ne činim to radi drugih, nego radi sebe.
Šminkala mi se i mama. Nije mi branila šminkanje, nego me učila kako da to radim diskretno.
Tuširam se najčešće i ujutro i uvečer i obavezno se namažem nekim hranjivim mirisnim mlijekom.
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:49   #96
zbog muškaraca
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:40   #97
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Podrzavam ovo tusiranje prije spavanja, i moram priznat da i ja ne kontam to lijeganje "prljav" i tusiranje ujutro, meni to nema ni malo smisla. Uvijek, ali *uvijek* se tusiram prije spavanja, perem kosu ako sam bila vani pa je zadimljena i skidam sminku ako sam bila nasminkana. Par puta u zivitu sam zaspala neoprana i to sam vjerojatno imala preko 2 promila u sebi pa fakat nisam bila u stanju. Tusirat ujutro mi se ne da, ne znam sta bi me trebalo natjerat da se dignem ranije da bi tipa prala kosu. Eventualno kad su tropske vrucine, normalno ako se oznojom preko noci da se prije posla operem.

ja baš obrnuto
moram se ujutro otuširati, pa makar se otuširala i prije spavanja
nije da radim u rudniku i da sam toliko prljava da moje plahte to ne mogu podnijeti


Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:47   #98
Jbg do kraja dana ja smrdim sama sebi. Ili sam bila na treningu, ili sam hodala, ili sam kuhala, ili sam samo bivala od ranog jutra i jebiga. Stvar navike valjda, kako te nauce jos kao klinca, mi smo uvijek imali kupanje navecer i to je to. Doduse, kad sam na moru onda sam malo komotnija, inace bi se morala "ražentat" od soli a sad mi više ne smeta. Prije spavanja se okupam u moru i buona notte
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:44   #99
Imam 54 ruža
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 22:37   #100



Ja imam samo 11.
Dva su mi pri kraju,pa ću kupiti barem 4 nova. :raspašoj u šopingu:
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.