Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 19:24   #1
žene u vojsci..

Zdravo ljudi..

Zanima me da li ima cura ovdje koje su bile na liječničkom pregledu za vojsku..
e sad..ako ima..znam da je to običan sistemski pregled, no da li oni tamo i procjene nekako vašu fizičku spremnost pa to nadodaju u vaše bilješke i što već?

Fizički nisam baš nešto jaka a budući da bi ozbiljno htijela ić u vojsku i bavit se sa time profesionalno mislim još završit do kraja svoj fax i za to vrijeme ozbiljno trenirat...inače visoka sam kojih metar pedeset i prilično minijaturna ali snažnog duha ..
no ipak nekad ni sam duh nije dovoljan, pa pitanje za dečke i cure koji su u vojsci.. Da li je bitna visina što se tiče treninga i svih tih vježbi i da li smatrate da je vojska izvediva za nekog manjeg..e da i još jedno..do koje godine primaju u vojsku? ja ću svoj fax završit ako bog da na vrijeme sa 23 godine...

veliki pozdrav i unaprijed hvala
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:43   #2
Quote:
Elfen kaže: Pogledaj post
Zdravo ljudi..

Zanima me da li ima cura ovdje koje su bile na liječničkom pregledu za vojsku..
e sad..ako ima..znam da je to običan sistemski pregled, no da li oni tamo i procjene nekako vašu fizičku spremnost pa to nadodaju u vaše bilješke i što već?

Fizički nisam baš nešto jaka a budući da bi ozbiljno htijela ić u vojsku i bavit se sa time profesionalno mislim još završit do kraja svoj fax i za to vrijeme ozbiljno trenirat...inače visoka sam kojih metar pedeset i prilično minijaturna ali snažnog duha ..
no ipak nekad ni sam duh nije dovoljan, pa pitanje za dečke i cure koji su u vojsci.. Da li je bitna visina što se tiče treninga i svih tih vježbi i da li smatrate da je vojska izvediva za nekog manjeg..e da i još jedno..do koje godine primaju u vojsku? ja ću svoj fax završit ako bog da na vrijeme sa 23 godine...

veliki pozdrav i unaprijed hvala
Kako bi to bilo izvedivo? letimican pogled na tijelo nasrecu ipak ne govori o tjelesnoj spremnosti

Naravno da neke okvirne 'mjere', 'proporcije' moras zadovoljavat, tipa visina, kilaza,
ali nemoj me uzimat za rijec.

Btw, postoji ovdje slicnih tema o tome, trebala si samo malo bacit oko par centimetara dolje.

Dobna granica je odredena, te tako se u sustav ulazi do 30 godine za casnika, kamo bi ti konkurirala s obzirom na fakultet,
te 27 godina za status vojnika.

sve u svemu, sretno
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:33   #3
Quote:
istoki kaže: Pogledaj post
Kako bi to bilo izvedivo? letimican pogled na tijelo nasrecu ipak ne govori o tjelesnoj spremnosti

Naravno da neke okvirne 'mjere', 'proporcije' moras zadovoljavat, tipa visina, kilaza,
ali nemoj me uzimat za rijec.

Btw, postoji ovdje slicnih tema o tome, trebala si samo malo bacit oko par centimetara dolje.

Dobna granica je odredena, te tako se u sustav ulazi do 30 godine za casnika, kamo bi ti konkurirala s obzirom na fakultet,
te 27 godina za status vojnika.

sve u svemu, sretno


Da, našla sam neke teme koje se tiču vojske, no nisu ljudi baš pisali o visini i tim stvarima koje su meni bitne, ovako sam zdrava, ne znam za svoju visinu od metar i pedeset sam ok, 90-56-90 ali ipak tamo trebaš biti malo jače građe...vježbanjem mogu povećati mišičnu masu i kilažu ali opet visina me muči a i na kilaži sam slaba...
..ne mogu nigdje naći neke podatke koje su minimalne mjere, jedino ako ne odem u ured obrane, tamo bi trebali imati te podatke...

ali svejdeno hvala...
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:36   #4
Quote:
Elfen kaže: Pogledaj post
.inače visoka sam kojih metar pedeset i prilično minijaturna ali snažnog duha ..
moš bit snajperist
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:52   #5
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
moš bit snajperist
Sa vidom nemam problema, ne nosim naočale pa ako se uspijem ugurat među velike i snažne možda me i stave za snajperistu ...
samo pitanje je dal ću uspjet sa svojom visinom
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:52   #6
ewo imas ovdje sliku pa se odokativno usporedi sa curama

http://www.morh.hr/n_pic/bpic/dragov...06022009_v.jpg
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:11   #7
Quote:
istoki kaže: Pogledaj post
ewo imas ovdje sliku pa se odokativno usporedi sa curama

http://www.morh.hr/n_pic/bpic/dragov...06022009_v.jpg
uu hvala na slici..hm, pa čuj..ova cura u prvom redu ne izgleda nešt pretjerano visoko i veliko ali je veća od mene sigurno..a i nebrem se baš nekak ravnat kad stoji među divovima, pa gle sam ove dečke dolje..čovječe pa da stanem kraj njih bila bi kaj picek..mislim da moji nadimci govore sve, mini sanja, cukurek, mucek...
je ništ dečki..cukurek se ide bildat pa bumo vidili za dvije i pol godine ..
samo da me visina ne zajebe...nebi bilo pošteno...
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:03   #8
možda nekome dobro dođe ova informacija...saznala sam odgovor na svoje pitanje u uredu za obranu
visina nije bitna, ako je netko visok kao ja, metar pedest, može se prijaviti u vojsku ali mu težina mora odgovarati visini pa ako je netko npr. visok 180 a ima 50 kg ne može se prijaviti jer je premršav..
eto happy end za mene, mogu se prijaviti
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:05   #9
možda nekome dobro dođe ova informacija...saznala sam odgovor na svoje pitanje u uredu za obranu
visina nije bitna, ako je netko visok kao ja, metar pedest, može se prijaviti u vojsku ali mu težina mora odgovarati visini pa ako je netko npr. visok 180 a ima 50 kg ne može se prijaviti jer je premršav..
eto happy end za mene, mogu se prijaviti
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 00:14   #10
Ovako,sto te kao curu u vojsci mora zanimati je norma koju moras odradit da bi ostala...na obuci se gleda kako-tako,kad jednom uđes u sustav gleda se full ozbiljno...ali...ona za zene (ovisi o godinama,ali manje-vise je tu negdje) iznosi 15-18 sklekova,20 i nest sitno trbusnjaka,i trcanje 3200 metara za nekih 20-ak minuta....ukratko sprdacina...to da si neznam kakva,tijekom obuke ces nabit kondiciju da to prodjes...
vale123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:36   #11
u vojsci nije vazna ni visina ni tezina......vazno je da si psihicki jaka osoba a fizicki....to se uvijek da nadogradit.....svaki dan malo vjezbanje i sve ce ti bit lako....
Lilly-lil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 18:27   #12
Quote:
Lilly-lil kaže: Pogledaj post
u vojsci nije vazna ni visina ni tezina......vazno je da si psihicki jaka osoba a fizicki....to se uvijek da nadogradit.....svaki dan malo vjezbanje i sve ce ti bit lako....
nazvala sam ja u ured za obranu i preispitala sve detalje

vjezbam sad bas puno...dizem utege od 10 kg pa sam dosta ojacala ruke...a i nasla sam super klub sad za borilacke vjestine...sad mi preostaje jos da odem svojoj doktorici jer imam male probleme sa ahilovim tetivama..godinama sam trcala pa sam ih vjerojatno isforsirala..neka terapija ce past sigurno al se nadam da cu to rijesit bez problema
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 18:56   #13
Quote:
Elfen kaže: Pogledaj post
Zdravo ljudi..

Zanima me da li ima cura ovdje koje su bile na liječničkom pregledu za vojsku..
e sad..ako ima..znam da je to običan sistemski pregled, no da li oni tamo i procjene nekako vašu fizičku spremnost pa to nadodaju u vaše bilješke i što već?

Fizički nisam baš nešto jaka a budući da bi ozbiljno htijela ić u vojsku i bavit se sa time profesionalno mislim još završit do kraja svoj fax i za to vrijeme ozbiljno trenirat...inače visoka sam kojih metar pedeset i prilično minijaturna ali snažnog duha ..
no ipak nekad ni sam duh nije dovoljan, pa pitanje za dečke i cure koji su u vojsci.. Da li je bitna visina što se tiče treninga i svih tih vježbi i da li smatrate da je vojska izvediva za nekog manjeg..e da i još jedno..do koje godine primaju u vojsku? ja ću svoj fax završit ako bog da na vrijeme sa 23 godine...

veliki pozdrav i unaprijed hvala
ako si utrenirana u vojsku možeš...bitno je da možeš pokretati vlastito tijelo ... ako možeš to, možeš i nosit teret na leđima...to kaj si žensko od 55 kila i 150 cm nema veze...to su brije da žene nemogu niš fizički...

sretno ti želim u vojsci i svaka čast curo klanjam ti se ti si moja heroina
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:09   #14
Bila jedna narednica u vojnoj policiji dok sam ja bio ročnik 2001.g. Niža rastom, ali dosta dobro utrenirana. Pošto si ti Elfen na dobrom putu da završiš fax onda bi u vojsci pripadala u grupu časnika, a tamo je još manja visina i težina. no sikiriki ĐiAjĐejn
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.