Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2015., 14:06   #221
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne znam zasto zagreb ima komplekse pa 'vjeruje' da je niksicko pivo manja pisalina od zuje ili leskovacki rostilj bolji od bilo koje pecenjare
Nikšićko pivo je urbana legenda još iz davnih vremena kada je bilo proglašavano za najbolje u bivšoj državi. Tada sam bio premali da pijem pivo pa ne znam da li je to istina, ali ovo današnje je katastrofalno loše
Leskovački roštilj je možda superturbodobar u Leskovcu, ali kod nas bome i nije. Previše je gazdi lokala koji hoće zaraditi nabrzinu, kuhari-pečenjari se mijenjaju kao čarape, niko ne želi ulagati nego svi hoće za godinu dana zaraditi za novi auto i vikendicu na moru.
Najbolji roštilj u gradu je i dalje na mjestima koja to rade 20 godina i više.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:46   #222
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Gdje kod Mihaljevca ima Leskovački roštilj?
ksaverskom preko mihaljevca, odmah u mlinovima s lijeve strane.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:48   #223
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Nikšićko pivo je urbana legenda još iz davnih vremena kada je bilo proglašavano za najbolje u bivšoj državi. Tada sam bio premali da pijem pivo pa ne znam da li je to istina, ali ovo današnje je katastrofalno loše
Leskovački roštilj je možda superturbodobar u Leskovcu, ali kod nas bome i nije. Previše je gazdi lokala koji hoće zaraditi nabrzinu, kuhari-pečenjari se mijenjaju kao čarape, niko ne želi ulagati nego svi hoće za godinu dana zaraditi za novi auto i vikendicu na moru.
Najbolji roštilj u gradu je i dalje na mjestima koja to rade 20 godina i više.
da. slicno kao ono dizanje velebitskog piva u nebesa prije koju godinu - nelose pivo al brate mili ajmo pretjerivati. onda se pojavi niksicko pa ajmo lupetat po niksickom. a pio sam originalno niksicko i kiselo je, kao losa stella.

s druge strane, ako je otvoreno toliko leskovackih rostilja po zagrebu, jel taj leskovac ostao napusten, mozda se moze tamo preuzet jeftino koja nekretnina
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:33   #224
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
s druge strane, ako je otvoreno toliko leskovackih rostilja po zagrebu, jel taj leskovac ostao napusten, mozda se moze tamo preuzet jeftino koja nekretnina
ma to je ista priča kao "banjalučki ćevapi" ili još bolje "originalni banjalučki ćevapi" a jedina razlika je u tome što su 4 ćevapa u pločici
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:37   #225
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ksaverskom preko mihaljevca, odmah u mlinovima s lijeve strane.
Aaaa, da to nije bivša Starina? Dakle sad je tam Leskovački roštilj!? Bit će da u ZG ima Leskovačkih roštiljarnica kao što Leskovac ima stanovnika.

PS: Bolja bi ti adresa za roštilj bila Pivnica Mlinarica malo niže prema gradu.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:53   #226
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Aaaa, da to nije bivša Starina? Dakle sad je tam Leskovački roštilj!? Bit će da u ZG ima Leskovačkih roštiljarnica kao što Leskovac ima stanovnika.
e ne znam, odmah pored je kladionica, mala neka prcvarnica.

Quote:
PS: Bolja bi ti adresa za roštilj bila Pivnica Mlinarica malo niže prema gradu.
s gazdom sam u losim odnosima al fakat je biftek najbolji u gradu
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 08:36   #227
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Mirni kutic . Da objasnim . Top jer je hrana stvarno super i porcije su ogromne, mi smo redovno narucivali i onda jeli popola. Flop jer je zadnji put kad smo narucili kolega u cevapima dobio extra sastojak koji se migoljio . Ubrzo nakon toga je firma promijenila lokaciju (bevezano za to jel ), pa nismo nikad vise iskusali srecu. E sad, do toga incidenta stvarno nikada nismo imali nikakvih zamjerki, dapace, jako smo bili zadovoljni, pa eto hm .
Buz-in. Fino, ne kao MK, ali fino. Normalne porcije, za dijeliti samo ako niste jako gladni.

Ova oba imaju bas dnevnu ponudu gableca, s cuzpajzima itd, ali i regularne stvari u postavi ala cevapi, zagrebacki... Buz-in je imao foru da svaki tjedan ima i neku temu (meksici tjedan npr). Takodjer imaju i raspon cijena od tipa 25 do 40 npr, pa kako si raspolozena. I krasne strudle, uf, strudla od sira . I pizze da.

Onda Lav, isto ponuda gableca, ali puno manje mastovita nego ova gornja dva. I klasicna rostilj ponuda.

Pizza iz Accuba i Berubambija. Potonji ima i hamburgere itd. Hamburgere smo narucivali i s jos jednog mjesta kojem se imena ne mogu sjetiti . Obje pizzerie imaju "zagrebacki" stil pizze, s time da su od Accuba stvarno velike, nekad smo ih i na troje dijelili.

Eto, pet godina iskustva progovara iz mene, nadam se da sam pomogla .
Hvala ti!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 13:08   #228
Ja obično naručujem iz RIMKE i PePizza. (zapad)
Preporučam iz Pepizze lazanje
Velike porcije, fino, jedino mala zamjerka što se tiče Rimke, nekad sam znala čekat i po sat vremena, gužvu imaju u vrijeme ručka.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:38   #229
Je li naručio netko hranu iz restorana Pohanci? Imaju samo pohana jela. Kakva su ta jela?

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 23:18   #230
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jel taj leskovac ostao napusten, mozda se moze tamo preuzet jeftino koja nekretnina
nije napušten, ima oko 2500 stanovnika http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_Leskovac

__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 07:55   #231
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
nije napušten, ima oko 2500 stanovnika http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_Leskovac

Malo više http://hr.m.wikipedia.org/wiki/Leskovac
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 15:20   #232
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
nije napušten, ima oko 2500 stanovnika http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_Leskovac

jel ovo bio vic, ili stvarno misliš da se radi o Hrvatskom Leskovcu? mislim da je ipak bila šala.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:52   #233
Berubambi - lasagne bolognese, najodvratnije lasagne koje sam u životu pojela , moj problem što ne volim bacat hranu iako vidno ne valja, valjda ću preživjet .
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.08.2015., 13:31   #234
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ksaverskom preko mihaljevca, odmah u mlinovima s lijeve strane.
Jel to ono nekaj novootvorenog?

Prije par mjeseci su mi uvalili na semaforu kod okretišta na mihaljevcu letak za leskovački roštilj, pa mi je domah mrak na oči pao.

Frend je naručio od njih i razočarao se.

Ja nemam namjeru probat, alergičan sam čim se netko reklamira s leskovačkim roštiljem.
Kao da se nigdje drugdje ne zna ispeći roštilj.
A zapravo kad pogledaš, niš posebno, polovicu specijaliteta s leskovačkog roštilja čini mljeveno meso - ćevapi, pljeske, uštipci, i to na većini mjesta mljeveno meso loše kvalitete...

Recimo, većina njih uopće ne radi carsko meso u komadu (ni narezano), što je fantastično dobar komad mesa kad se zna spremit na roštilju, za prste polizat.

Ma, busaju se u prsa s leskovcem, a zapravo su svi skupa amateri za primjerice, argentince.
Čekirajte malo videe na ovom kanalu:
https://www.youtube.com/channel/UCMb...oFqJVJneNUH0Zg
https://www.youtube.com/watch?v=91JE8rRohgg
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:57   #235
Gablec sa dostavom Novi Zagreb

Ovak, muku mučimo na poslu.
Nikako naći normalan gablec sa dostavom i računom u Novom Zagrebu, ono što ima ili je totalno veganski ili je junk food sa hrpom maščobe.

Ne tražimo cirkuse nego normalan i raznoliki obrok. Čini se gotovo nemoguće naći restoran/catering koji radi gablece po principu da dobiješ komad mesa, prilog, malo kuhanog povrća...ono normalan obrok, a da dostavlja u Novi Zagreb.

Klopu nam plaća poslodavac i zato je bitno da je sa računom, ne može na keš pa adio.

Ako netko zna gdje bi to mogli naći i ostavi mi kakav kontakt to bi nas spasilo...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:03   #236
Mogao bi to naći na pauza hr, a ima i još poneki takav website


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:11   #237
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Mogao bi to naći na pauza hr, a ima i još poneki takav website


-Stipe
Na pauzi je fast food, mi tražimo gablec. Za pizzu se nije problem snaći
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:19   #238
Briješ
Na pauzi je i gablec


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:59   #239
Poslušao sam te i poklikao sve koji dostavljaju na NZg pa sam na kraju ipak našao jedan koji odgovara ovome što tražim tako da - hvala!

Svejedno ako tko još zna za nešto čega nema po tim stranicama, cijenim svaki input.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 01:08   #240
Mrvica na Kajzerici ima poprilično dobre gablece.

Jedino nisam siguran imaju li dostavu, no na njihovoj fejs stranici imaš broj telefona, pa možeš nazvati i provjeriti
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.