Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 07:46   #21
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Ima i mrežica sa žicom od 150 w po m2.Istina je da se nemože ugrijat prostor sa tim podnim grijanjem ali kao što yeya kaže služi samo za dogrijavanje prostorije i ugodniji osječaj kad stojiš na pločicama.
Moja sestra ima podno grijanje po cijelom stanu, samo sto nije ta mrezica nego Devi kabel ugradjen u estrih pri vrhu. Isto tako je nekih 100 i nesto W po kvadratu, i to je sasvim dosta za jedino grijanje, i jos nije postavljeno svuda, tipa ispod kade, kuhinjskih elemenata, kreveta i takvih nekih mjesta, i stvar je genijalna. Istina da je mali stan, oko 30 kvadrata, no sa time i kuhanjem na struju, klimom, kompom 24/7 i jos hrpom elektronike racun nikad nije bio preko 250 kn. Stan je u ZG. Jednostavno ti je stvar u tome da ne moras grijat ko konj, jer vec ako je pod na kakvih 26,27 stupnjeva ti je toplo dok stojis, a zrak u sobi ti moze bit i 18-19 i nece ti biti hladno. Kupila je i 3 ona programabilna regulatora koje namjestis na vrijeme kad hoces da bude toplo, a on ce nakon par dana sam skuzit kad treba pocet grijat. Tako da npr ujutro kad ides na posao stavis neznam od pol 8 da bude toplo do 8, onda ce ti pocet grijat kad je jeftina struja i zagrijat na to koliko vec treba, a takodjer kad dodjes s posla ti opet bude toplo jer stavis da bude od 4-5 popodne. Takodjer kad ides spavat ugasis barem sat i pol do 2 prije kako bi ti se stiglo ohladit (ljepse spavat u hladnom), a i beton dosta dugo drzi toplinu.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:37   #22
Hvala, F10EXX, takvo jedno iskustvo sam htjela cuti! Ja cu mrezicu staviti samo u kupaonicu, bit ce mi dosta 0.5 ili 1m2, buduci da je kupaonica jako mala.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:35   #23
grijanje

ako netko treba imam sve vrste grijaca za pod,zid,asvalt,drvoo,zljebove....
0917362377
hrca0902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:10   #24
Ja imam Danfoss-ov sistem s tim da sam kupio digitalni termostat.
Situacija je sljedeća.
To sam prvenstveno stavio iz razloga jer kad stavim pločice više neću moći ništa staviti.
Mrežica je 4m2. Koristi se gotovo nikad, ne gotovo nikad već toliko se koristi da sam termostat skinuo s napajanja da mi bezveze ne gori.
Ideja je bila da će se koristiti kad će biti malo dijete i te spike, da se pod brže suši, ono da se ima ne ;-)
Ovo malo znači tri puta što sam isprobao da vidim da li radi pokazalo se da treba bar dva sata da se na podu nekaj.
Osjećaj hodanja po toplim pločicama je super ali za tih desetak minuta što gackaš minimalno dva sata grijati pod - neisplativo.

Kuhinja - topli pod, naticanje zglobova....proguglaj.



U kupaonici imam veliki Danfossov radijator koji služi za primarno grijanje.
Kako je kupaonica dosta velika cca 3,5*2,5m a treba joj dosta da se zagrije.Centralno sam palio sat do dva prije prvog jutarnjeg korištenja i to je ok temperiralo prostor ... ali ženi nedovoljno tako da sam popizdio i uz ova dva grijanja u Metrou za 300 kn kupio el.grijalicu - puhalicu koju sam montirao na zid.

To se pokazalo "vrhunskim" rješenjem. Uz klasično grijanje ujutro se prije tuširanja fino na daljinski upali i sve skupa radi max deset minuta. Ona vrlo brzo digne temperaturu u kupaoni, osjećaj ugode je mmmmmmm.
Znači puhalica, nikakvi infragrijači i sl.

Vrhunska greška: Što umjesto el.podnog grijanja u kupaonici nisam razvukao cijevi centralnog da griju pod, najjeftinije, najekonomičnije, najugodnije.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:09   #25
deksonja, a koja ti je jacina te mrezice? i gdje je ugrađena? u ljepilo od pločica?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:17   #26
mislim da je 150W/m2 , ugrađena je na nacin da sam je prvo pricvrstio tiplama koje dobijes uz mrezicu pa onda lagano pregletao ljepilom za plocice kako bi bila donekle zasticena od nahodavanja majstora od keramike.NA to je kasnije keramičar stavljao ljepilo i pločice...btw ako koristiš el.grijaci pod moraš koristiti flexibilno ljepilo.
Na to sam jos dok se radila keramika stavio karton budući da ta mreža jako krhko djeluje.
Princip je da je mrežu slažeš tamo gdje ćeš najviše stajati, znači ispred umivaonika, na mjestu gdje ti stoje noge dok jel obavljaš nuždu, ispred kade, ispred tuš kabine....

Mom rođaku koji je provukao grijanje pomoću cijevi centralnog je kasnije bilo žao što ih nije povukao i ispod kada budući da bi mu na taj način kad se kupa voda u kadi bila duže toplija, bar on tak misli :-)
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:32   #27
hvala puno!
samo sad sam opet u dilemi trebam li to stavljati ili ne.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:58   #28
Ne znam, meni u jednu ruku žao što sam to montirao ali s druge strane tko zna vjerojatno ću to jednog dana koristiti.
4m2*150W =0,6kW/h puta recimo deset sati je 6kw*0,7kn = 4,2 kn, znači 10 kuna za jedan ugodni zimski vikend s toplim pločicama u kupaoni :-)
Nije ni puno nije ni malo, a da li je neophodno nije.

S druge strane ti imaš malu kupaonicu moglo bi biti zgodno, stvar osobne odluke.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:29   #29
Da, mislim da cu ja to ipak staviti. Imas sifon u kupaonici?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 22:36   #30
Imam ali kao da nemam...

Ah, dao se nagovorit.
Kao rekao mi ma nećemo ga stavit u sredinu da se vidi nego ga stavio malo sa strane.
Na kraju ispao ispod veš mašine.
Sve bi to bilo ok da je protočni ali neeeeeee.
"Majstor" samo izvukao krak tak da je sifon slijepa ulica pa ga sad svaka dva mjeseca moram ručno punit vodom kad osjetim da smrdi.
Kao ima fora da se nalije voda pa na vrh malo jestivog ulja da sporije hlapi ali nije to to, sifon MORA biti protočan i dobro ga je imat za ne daj Bože.

Ovo mi je škola...
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 07:29   #31
ja imam protocni, ali mi ga je vodoinstalater stavio blize sredini nego sam htjela. a mrezica ne moze preko sifona pa cu moci staviti samo 0.5 m2 mrezice.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:59   #32
mrežica samo drži formu, znači nitko ti ne brani da mrežicu škarama malo prerežeš pa zamakneš na mjestu gdje ti je sifon, sve je to vrlo fleksibilno.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:04   #33
Samo želim reći kak sam bila u posjeti u Njemačkoj kod ljudi koji ovo imaju ugrađeno u kupaoni. Odlična stvar, i super osjećaj kad zimi iz kade staneš na topao pod. Imaju normalno centrano grijanje, ali pod (struja) pale gase po potrebi.
Osobno ne bih to nigdje ugrađivala osim u kupaoni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:13   #34
Deksonja, hvala opet!

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Osobno ne bih to nigdje ugrađivala osim u kupaoni.
Slazem se! Nego, znas li mozda koliko je vremena trebalo da se pod zagrije?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 01:06   #35
I mene čisto zanima, za 10ak dana renoviram nekoliko kupaona (svaka je po 2,5 m2) pa me zanima koliko tome treba da malo ugrije pod.
baxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:46   #36
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Deksonja, hvala opet!



Slazem se! Nego, znas li mozda koliko je vremena trebalo da se pod zagrije?
Ovisi gdje je postavljeno i o snazi. Ako je postavljeno u ljepilo, onda vrlo brzo, a sigurno manje vremena tusiranja. Ako je u estrihu, onda ipak malo vise, no obicno se tamo postavlja kad je to primarno grijanje.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 13:33   #37
Zaboravita na ideju za 30 min se odohtuširati ajde da malo ugrijem pločice.
Pločica se temperira minimalno sat i pol naviše (malo sam i rekao) da se nešto konkretno osjeti, a iako vam možda ne čini da je pločica topla istovremeno stanite na negrijani i grijani prostor.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 13:35   #38
Pa zato postoje timeri, zar ne : tješi se :
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 15:37   #39
Timer je super stvar i ja ga imam, uspio smuljat da mi uz mrežu prodaju dig.timer, a ne onu danfoss analogiju.
Tu je najvažnije pitanje da li sve to ima smisla, odnosno da li ima smisla par sati grijati pločice za max 3-4 minute koje ćeš provesti na pločicama prije i poslije tuširanja.
Druga stvar je ako netko grije konstantno ali mislim da su takvi rijetki.
Možda recimo ljudi koji po stanu hodaju bosi, sve im je u tepisima....slažem se za njih je ovo super rješenje.

BTW kroz kupaonski pod mi prolaze i cijevi za centralno koje su toplinski izolirane, zatim polegnute u stiropor debljine 6 cm (one su na gornjih 3 cm) pa ide glazura pa pločice.
Taj dio poda je uvijek ugodan za stat na njega iako je glazura između, a cijevi ful izolirane.
Napominjem da imam plinski kondenzacijski bojler što će reći da su radijatori srednje topli (35-50 stupnjeva).
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:11   #40
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Zaboravita na ideju za 30 min se odohtuširati ajde da malo ugrijem pločice.
Pločica se temperira minimalno sat i pol naviše (malo sam i rekao) da se nešto konkretno osjeti, a iako vam možda ne čini da je pločica topla istovremeno stanite na negrijani i grijani prostor.
Neznam kakav ti to sustav imas, kod moje sestre se ugrije u nekih 30 min, a ima u estrihu kablove, dok je kod strica toplo vec nakon 10-15 min, on ima ugradjeno u ljepilo ispod plocica.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.