Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 17:29   #201
Quote:
Imperium kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Prije 5 dana su mi kirurški odstranili aterom na leđima. Od tad svaki dan idem na ispiranje i previjanje rane. Rekli su mi da me neće šivati. Zadnji put na kontroli su mi izvadili tufer iz rane i samo zaljepili sterilnu gazu. E sad... doktor mi je rekao da ispirem vodom ili da se otuširam 3-4 puta dnevno i da dođem u srijedu na kontrolu. Meni je to malo čudno...ispirati otvorenu ranu vodom Ima li tko slično iskustvo?
Možda ti je liječnik rekao, da tako otvorenu ranu prekriješ sterilnom gazom koju si fiksirao luekoplastom(flasterom) na okolnu kožu (prethodno si sve očistio npr. Octeniseptom).
Preko svega toga si nalijepio primjerice običnu,ali ČISTU vrećicu za pakiranje namirnica koju si fiksirao opet flasterom.
I tek onda si se išao tuširati, a sve kako prljavština sa kože (uključujući i bakterije) ne bi ušla u otvorenu ranu

Nakon tuširanja i brisanja, ukloniš tu vrećicu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:54   #202
Jel netko može preporučiti liječnika koji to najbolje uklanja ?
ForumGirll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 20:56   #203
imam aterom 4x2cm u mišiću ramena. ne smeta me ali ponekad i to vrlo rijetko osjetim bol u ramenu koja prođe.pokreti mi nisu ograničeni.neznam treba li operirat. liječnik kaže da ne.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 13:10   #204
zamolila bih info o uklanjanju malog ateroma (velicina akne) u privatnim poliklinikama. u kojima ste bili i koliko ste platili? htjela bih to rijesiti, a ne znam kamo da odem. hvala puno
kukulele110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 16:35   #205
Quote:
kukulele110 kaže: Pogledaj post
zamolila bih info o uklanjanju malog ateroma (velicina akne) u privatnim poliklinikama. u kojima ste bili i koliko ste platili? htjela bih to rijesiti, a ne znam kamo da odem. hvala puno
Piše ti na cjeniku privatnih da je minimalno 1000 kn. Mislim da se to ne isplati za takav mali zahvat za koji realno treba 5-10 min posla . I ja sam tako mislila kao radije bi privatno,ostat će mi velik ožiljak,bojala se da neće napraviti profesionalno ,ali na kraju otišla u običnu bolnicu i prezadovoljna sa rezultatima. Riješe ti profesionalno i bez ožiljaka .Ništa ne boli jel dobiješ lokalnu anesteziju.
Imam same pohvale na maksilofacijalnoj kirurgiji u KB Dubrava . Doktor odličan i ljubazan ,sestre isto . I najvažnije ne čeka se predugo za zahvat (mjesec do dva).
mary5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:28   #206
Molim savjet.
Za velike aterome glave (najveci je velicine oraha ili ping pong loptice) da li je pametnije ici u Kb Dubravu ili u neku od privatnih poliklinika?
Operacija mi se cini vrlo kompleksna obzirom na velicinu i polozaj.

Hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 08:52   #207
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Molim savjet.
Za velike aterome glave (najveci je velicine oraha ili ping pong loptice) da li je pametnije ici u Kb Dubravu ili u neku od privatnih poliklinika?
Operacija mi se cini vrlo kompleksna obzirom na velicinu i polozaj.

Hvala
Odi u KB Dubrava.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:21   #208
Talking

Radi se o mojoj majci koja godinama ima aterome/fibrome ili nesto trece za donjem dijelu zatiljka glave. Neki su se godinama smanjili a neki su se nanovo pojavili.
Kontaktirala sam par privatnih poliklinika i svi su odma za rez bez da su ista vidjeli. Tipa skoro da je treba ni pregled prije zahvata.
Nju to nw smeta u smislu da ju boli ali na pojedinom djelu se moze skuziti a to je do sad dobro skrivala kosom.
Ne znam ni sama otkud da krenemo a od nekud moramo jer to se rasteze predugo. A opet se bojim da se po tome uopce ista i kopa. Podvojena sam.


Probat cu u Dubravu. Hvala u svakom slucaju.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:26   #209
P.s otkud se ovaj zubo pojavio?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 19:08   #210
Upravo operirao. Boli prilicno, trajalo oko 30 minuta. Lokalna anestezija. 1000 kuna.

Kako izgleda oporavak?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:42   #211
Gdje je bila operacija i kakva je priprema?
Moze u pp
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:35   #212
Pisao sam vec na temi lojna kvrga a sad sam vidio i ovu, nisam imao pojma da postoji mogucnost da na mjestu ateroma mozda vise nece rasti kosa ako ostete folikulu dlake il sta vec?? Narucen sam krajem mjeseca za operaciju na otorini na merkuru, jel se mogu pouzdati u njih da ce sve napraviti kvalitetno. Doktor je kratko pogledao, pitao jel imam kakvih bolesti, da treba mrvicu obrijati kosu oko ateroma, poslije sivanje i doma.. sad sam sav na iglama kak ce to ispasti.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:42   #213
Odlično rade, micali su mi do sada nekoliko njih (i tu nije kraj ), dvoje različitih operatera, kosa raste najnormalnije, rezovi su se jedva vidjeli već nakon dva tjedna.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:10   #214
Kak ih toliko imas? Meni je ovo prvi, ne bi ga ni rezao da nije narastao tak da mi se stalno nazire.. ciste kompletno sve unutra i konce vade naknadno? Ma nista mi zivo nije rekao, bio minutu maltene i naruci se za operaciju, nisam se ni snasao pitati ga nista..


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:08   #215
Ma da, ambulantni pregled traje minutu doslovno, jer su ateromi formalnost i nema tu što. Meni je isto samo bacio pogled, malo mi isprepipao glavu i rekao mi da se naručim. Više mu je trebalo da natipka nalaz nego što je trajao pregled.

Ne znaju kako to da ih imam u tolikom broju. Jedan je bio nešto veći, ostali su sitni, ali rekli su da će polako sve maknuti i da ne treba čekati da narastu jer se s čekanjem i njihovim rastom povećava mogućnost upale.

Sve očiste. Naprave rez, uklone čahuru sa sadržajem i zašiju. Sve skupa od ušetavanja u op. dvoranu ne znam traje li dulje od 20 minuta. Ne stavljaju na to nikakav zavoj. Nakon zahvata malo ostaneš sjediti tamo, taman dok ti napišu nalaz i ideš doma. Glavu ne močiš 48 sati, nakon toga sve normalno. Konce skidaš za 7-10 dana kod svog obiteljskog liječnika. To će ti sve objasniti tamo.

Vjerojatno ćeš nešto čekati kad tamo dođeš i nećeš odmah biti na redu. Imaju protokol i prvo rješavaju klince koji im leže na odjelu, onda odrasle koji im leže na odjelu i onda na red dolaze ovi sitni ambulantni zahvati. Može se dogoditi da na red dođeš za 2-3 sata, ovisi koliko imaju posla. Kad na tebe dođe red, dobit ćeš jednokratni zaštitni ogrtač koji navučeš na svoju odjeću i navlake za cipele, i tako ideš u operacijski trakt. Kosu će ti oni maknuti koliko im je potrebno. Može se dogoditi da ti ju neće brijati nego sa škaricama odrezati tih nekoliko dlaka na potezu gdje će biti rez. Pitaj ih i tamo u dvorani što te zanima, susretljivi su i ljubazni. Barem ove ekipe koje su mene zapale.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:59   #216
E hvala na iscrpnom odgovoru, jako mi dobro sve zvuci.. kladio bi se da mi je doktor rekao da si malo obrijem oko ateroma britvicom a ja ono paf - il sam si nesto umislio , ovako mogu sisacem skratiti na par mm a oni nek uzmu jos koliko im treba.. sad kad se gledam cak mi se cini da mi po njemu i nema nesto kose il je takav dojam zbog kvrge.


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 22:18   #217
Imaju oni i trimer i britvice (nikakvi tupi nožići; sve po peesu), maknut će dodatno što će im smetati ako će biti potrebe.
Sretno i nadam se da ćeš biti zadovoljan. To je stvarno rutina, a riješit ćeš se potencijalnog problema.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:20   #218
Uklonio danas na merkuru svoj aterom, brzo i bezbolno obavljeno jedino se sestra mislim dosta zaigrala i po nalogu me jos poprilicno obrijala oko ateroma, morati cu skoz skratiti kosu da to malo izjednacim, dobio sam flater koji su rekli da mogu sutra maknuti i skidanje savova za 8 dana.. sestra mi je rekla da ne smijem prati kosu do skidanja savova, e tu sam vec ostao malo paf jer su mi glava i kosa inace ziva mast nakon 2 dana :/

Sve u svemu kuc-kuc u drvo nadam se prvi i zadnji put.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:23   #219
A svašta. Meni su oni koji su me tamo operirali svaki put rekli 48 sati nakon zahvata ne močiti, a onda raditi sve kao da šavova nema. I nije bilo problema.
Ali da ne bi bilo da se nisi držao uputa u slučaju neke komplikacije sa zarastanjem, napravi ovo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=201
Tako šavove nećeš dirati i zaštitit ćeš područje gdje je bio rez, a po vani ćeš ipak hodati s čistom kosom.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:07   #220
Mah ne znam, da je po njima ne bi mi ni to rekli.. sve sam ih sam pitao, sestra u sestrinskoj sobi mi je rekla da ne smijem ni micati flaster koji je btw ogroman pa je zvala u salu i tamo su rekli da ide dolje, i za kosu su ponovili da ne perem da se ne inficira rana samponom i sl.

Budem sutra vidio kak to izgleda pa kak sam i tak procelav skinuti na 5-6 mm, malo je otpustila zima

Pise na povijesti bolesti šav ex za 8 dana i previjanje, kakvo opet previjanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.