Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2012., 22:53   #981
Prirodna kozmetika je jako povezana sa prehranom pa tako ako koristite prirodnu kozmetiku bilo bi dobro da i počnete drugačiju prehranu koristiti tj sirovu prehranu( hranu bogatu živim enzimima). Sve alergijske reakcije su puno izraženije kod ljudi koji imaju intoksicirano tijelo. Jer sve što stavite na kožu ide i pod kožu tako ako dobijate reakciju to znači da vaše tijelo želi vam samo reči da vašem tijelu treba detoksikacija. Pogotovo primjetit ćete ako jedete ovaku prehranu neće vam uskoro trebati nikakva kozmetika uključujući 100% prirodnu kozmetiku. Jer je i sam radim i sam sam je koristim i kada sam počeo uvoditio ovaku prehranu primjetio sam da mi je koža drugačija, kosa tamnija prirodno se regulira razina sebuma i svakako znoj koji je gotovo bez ikakvog mirisa. Jer miris znoja tj smrad je samo znak koje naše tijelo govori da njemu nešto ne odgovara tako je i sa alergijom. Sve alergije i promjene eflorescencije iznad razine kože su samo znak da naše tijelo ima zamor organa tj slabo jetra probavlja i tako dolazi do svih problema i promjena na koži od bora, ljuštenja, raznih mikula, vazikula( bubuljice i seboreje ,psoriaze i sve što se povezuje sa živcima ).

Zadnje uređivanje phyto : 17.08.2012. at 01:42. Reason: reklama uklonjena
Namaste Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 11:41   #982
Quote:
marela23 kaže: Pogledaj post
zanima me kako glinu uzimati oralno...savjet?
Zelena glina koja se može piti mora biti certificirana za oralnu uporabu (u prodaji se
naziva i ventilirana zelena glina). Ona će organizmu dati vrijedne minerale a na sebe
adsorbirati toksine.
Navečer razmutite žličicu ventilirane zelene gline u 2 dcl vode (najbolje izvorske):
1. tjedan: ujutro bez miješanja popijte samo vodu a talog bacite,
2. tjedan: ujutro promiješajte, ostavite 5 minuta da se talog slegne a vodu popijte,
3. tjedan: ujutro promiješajte i odmah popijte vodu zajedno s glinom.
Zatim napravite pauzu tjedan dana i ponovite kuru. Kure radite 2‐4 puta godišnje
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 14:48   #983
hvala Merlina.jel imas preporuku koju glinu za kupiti?mislim od kojeg proizvodaca?
__________________
Album
marela23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:16   #984
Ja uvijek koristim Argital.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 00:34   #985
Koristi li netko od vas bazna ulja kao dnevnu njegu, a neku kremu s AHA kiselinama za noćnu (npr. Cleanance K)...? I kako vam se koža ponaša? Ne znam koje ulje bi bilo dovoljno hidratantno da nahrani takvu kožu, a opet nekomedogeno?

I može li se ulje sjemenki marelice koristiti na mješovitu kožu bez straha od začepljenih pora i sl.? Meni je odgovaralo (nisam imala negativnu reakciju), ali mi nije previše pomagalo, tj.komedoni su i dalje bili tu pa sam prešla na kozmetiku kojom ih pokušavam riješiti.
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 15:13   #986
Smile PRISTICI i ostale nepravilnosti

Želio bih sa svima podijeliti svoje osobno iskustvo. Godinama se borim sa pristicima i podkoznim...isprobao sam sve i svasta...cijeli dm onih preparata sam kupio..a za ljekarnu da ne govorim..i jednostavno mi nista nije pomagalo...cak bi mi i neki preparati napravili gore...dermatolog ; bolje da ne govorim..samo gledaju kako ce opljackati...
i dok jedan dan SLUCAJNO nisam saznao za zelenu glinu..inace je jako ljekovita za cijelo tijelo...ima za kupiti u bio&bio 1 kg oko 70 kn...u pocetku sam je koristio 3 puta tjedno..zatim sam presao na 2 puta tjedno..i koristio sam je oko 1 mj..i lice mi se je skroz ocistilo, nisam vise imao podkoznih i pristica..zategnula mi se je koza, vecina oziljaka, udubina itd od pristica koje sam napravio istiskanjem se obnovilo...ponekad mi od znoja zna izici koji pristic..ali nista strasno..
redovito koristim nivein visage pure effect all in 1 gel za extra dubinsko ciscenje, od rosala mlijeko za ciscenje i nivea baby blaga krema

eto nadam se da ce nekome pomoci...
riantonio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 15:21   #987
Quote:
riantonio kaže: Pogledaj post
Želio bih sa svima podijeliti svoje osobno iskustvo. Godinama se borim sa pristicima i podkoznim...isprobao sam sve i svasta...cijeli dm onih preparata sam kupio..a za ljekarnu da ne govorim..i jednostavno mi nista nije pomagalo...cak bi mi i neki preparati napravili gore...dermatolog ; bolje da ne govorim..samo gledaju kako ce opljackati...
i dok jedan dan SLUCAJNO nisam saznao za zelenu glinu..inace je jako ljekovita za cijelo tijelo...ima za kupiti u bio&bio 1 kg oko 70 kn...u pocetku sam je koristio 3 puta tjedno..zatim sam presao na 2 puta tjedno..i koristio sam je oko 1 mj..i lice mi se je skroz ocistilo, nisam vise imao podkoznih i pristica..zategnula mi se je koza, vecina oziljaka, udubina itd od pristica koje sam napravio istiskanjem se obnovilo...ponekad mi od znoja zna izici koji pristic..ali nista strasno..
redovito koristim nivein visage pure effect all in 1 gel za extra dubinsko ciscenje, od rosala mlijeko za ciscenje i nivea baby blaga krema

eto nadam se da ce nekome pomoci...
nikad čula
kako si to koristio? kao masku ili?
__________________
"A girl should be two things: classy and fabulous." - Coco Chanel ♥ my cosmetics
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 17:00   #988
nije glina ali moram pohvaliti prah nima kao masku za lice..
lijepo riješava nepravilnosti, daje onaj zdravi sjaj koži i blago zateže kožu..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 17:47   #989
Evo da pohvalim ovaj pdf!

stvarno ste mi otkriće (vjerovatno sam već negdje to napisala, hiihih) i sve ove godine u života u ne znanju.. ccc...

koža lica mi je suha, dehidrirana..

al sad sam skroz sve preparate zemjenila s prirodnim, koristim tonik od hidrolata, ulje za čišćenje, kremicu i mješavinu ulja za lice (hvala Starleta) te za okoločnu njegu mješavinu ulja sa shea maslacem..

za sada naravno ne mogu reć da su se desile cudesne promjene (koristim sve u kompletu koji dan) ali primjetim da je koža ipak nahranjena, jer se ne počne "gulit" 5 min nakon tretiranja, ne pecka me nakon stavljanja ičeg od navedneog na lice, meni sve to super miriše a i definitivno se bolje osjećam koristeći te preparate.

Nakon mjesec dana se ipak nadam viditi veće promjene, o tome cu vas izvjestit naravno

Preporuka svima koji još ne koriste prirodnu kozmetiku da pokušaju!
Marli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 00:26   #990
gdje se nabavlja ta prirodna kozmetika za lice???
meni bi trebalo nesto da rjesim isto nepravilnosti nastale pristicima..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 08:45   #991
Savjetujem ti da pročitaš općenito o aromaterapiji, da si stvoriš sliku o svemu npr. tu
http://www.aromaterra.hr/prirodna-ko...akozmetika.htm

neke stvari možes sama napraviti npr. tonik, macku za mazat tijelo ili pločice za masazu.

al za lice ti preporučujem da se savjetuješ s nekim stručnim (aromaterapeutom) i da ti preporuči odnosno napravi kremu i/ili ulje bas za tvoj tip kože i probleme koje imas.
ima općenitih recepata al mislim da ipak svakome paše neki individualni tretman.
sve se može napraviti i doma al po meni nije nikako isplativo kupovati sve te sastojke i mućkati sam (jer ih u kremu ili uljnu komp. ide dosta) ako si početnik u svemu tome.
ako kupis par sastojaka cjenovno ti dode isto ili cak skuplje nego si naručiš napravljeno od aromaterapeuta koji u npr. kremu stavljaju puno više sastojaka koji su svi namjenjeni rješavanju tvojih problema.

Marli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:08   #992
Odg

Quote:
shopy kaže: Pogledaj post
nikad čula
kako si to koristio? kao masku ili?

Stavio sam u porculansku posudu 3 velike žlice praha od zelene gline, i dodavao vodu dok ne dobijem gustu smjesu..zatim sam to stavio kistom na lice i držao pola sata..kasnije bi se samo istusirao vodom...
riantonio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 09:22   #993
pozdrav svima!
neznam da li sam na dobroj temi, zanima me samo, pošto sam nova u svemu ovome i prirodnu kozmetiku tek istražujem , da li postoji neka trgovina u Zgrebu ili specijalizirana ljekarna(?) koja nudi uslugu neke vrste individualnog savjetovanja? dakle da smiješaju sami neku kombinaciju ulja/kreme po potrebi određenog tip kože tj.lica?
kao što rekoh nova sam u ovom i neznam koliko mi se isplati, tj. nemam znanja sama upuštat se u to ili ako ima neka dobra duša ovdje na forumu koja bi napravali to uz neku naknadu naravno?
hvala unaprijed! i pozdrav svima!
emzye is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 10:17   #994
Ne bih rekla da postoji apoteka tj. trgovina koje se time bave no postoje individualci, aromaterapeuti ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:12   #995
Imam Primaverino ulje čajevca - ne znam je li to dobre kvalitete ili ne. Zanima me kako ga mogu koristiti za lice, tj. smijem li ga stavljati direktno na akne?

Za sad ga koristim samo da mažem nokte jer se panično bojim gljivica.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 16:37   #996
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Imam Primaverino ulje čajevca - ne znam je li to dobre kvalitete ili ne. Zanima me kako ga mogu koristiti za lice, tj. smijem li ga stavljati direktno na akne?

Za sad ga koristim samo da mažem nokte jer se panično bojim gljivica.
pozdrav!

nisam stručnjak uopće al sam čitala svašta i dosta naučila bar neke osnovne stvari

primavera je dobra

evo tekst o kvalitetnim eu ak te zanima da bez veze ne pišem kad znam samo ono kaj tu piše http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...icnih_ulja.htm

ne smiješ ga stavljat direktno na akne!!! Samo se lavanda može stavit direktno na kožu jer je blaga. Čajevac je prejak, peći će te. Možeš staviti u masku od gline na primjer jednu kap na žlicu gline ili u kakvu kremu za lice, bilo bi bolje da je prirodna. Najbolje da ti neko zmiksa uljnu mješavinu ili kremu koja je savršena za tebe, a koja će sadržavat nekoliko biljnih i eteričnih ulja koja su idealna za tvoju kožu! To ti radi Merlina i stvarno zna
3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 11:29   #997
Pozdrav, ljudi..

Dal ima u Bio&Bio za kupiti kvalitetno ulje il nešto slično za svakodnevno čišćenje lica i skidanje šminke?
I dal imaju kvalitetnu masku od gline il neema (ne znam koja bi mi više pasala)?

Odustala sam, nakon godina uništavanja svog lica, od svih agresivnih sredstava protiv akni i prištića i maksimalno pojednostavnila njegu..
Trenutno, jedno mjesec dana, koristim Nikel ulje noćurka (ujutro i navečer) i vidim poboljšanja (koža me više ne zateže i nije dehidrirana, ne ljušti se i ne svrbi)..

Znači, trebalo bi mi neko ulje i maska koji su dostupni u Bio&Bio ili nekoj drugoj trgovini koja drži te proizvode u Rijeci..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 18:16   #998
u Rijeci imaš aromamedicu. imaju proizvode od Oshadhia, Pranaroma i Kemiga.
dakle sve što ti treba

za čišćenje lica možes koristit badem, marelicu ili sl. ovisno o tome kakva ti je koža. ja koristim suncokretovo ulje i super je.

glina mi se čini ok od argitala ali imaju i cattier i keming, ne znam kakva ti treba.
Marli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:28   #999
Quote:
Marli kaže: Pogledaj post
u Rijeci imaš aromamedicu. imaju proizvode od Oshadhia, Pranaroma i Kemiga.
dakle sve što ti treba

za čišćenje lica možes koristit badem, marelicu ili sl. ovisno o tome kakva ti je koža. ja koristim suncokretovo ulje i super je.

glina mi se čini ok od argitala ali imaju i cattier i keming, ne znam kakva ti treba.
A moja je koža mješovita, sad sam je uspila dovest u red sa uljem noćurka (bila je isušena, dehidrirana od agresivnih sredstava protiv akni, ljuštila se, pojačano mastila)..

Pošto je sklona aknama i prištićima (iako ih sad držim pod kontrolom sa ovom maksimalno pojednostavljenom njegom), tako da bi mi trebalo nešto lagano, neiritirajuće i da nije komedogeno, odnosno da mi ne izazove opet nered..

Ne kužim se baš u ulja, pa eto, ako mi možeš nešto konkretno preporučit..

Super, a gdje je točno u Rijeci?

EDIT: Našla na netu, u RK Ri - 4. kat?
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:00   #1000
Da, u ri

iskreno, ja ti nisam baš kompetentna za preporučit, bolje netko tko zna više od mene. "progutala" sam masu teksta i recepata al nisam bas još ovladala sto je za koji tip kože najbolje (ovi različiti od moje)
no, za ulje za čišćenje lica mislim da bilo koja od ova tri što sam spomenula ne mogu bit loša.
stavi unutra još polisorbat i imat ces super mješavinu za čišćenje lica.

općenito za njegu tvog lica bi bilo dobro da ti neki profić napravi uljnu mješavinu bas za tvoju kožu u kojoj će bit više vrsta bu i eu.

Zadnje uređivanje Marli : 23.08.2012. at 21:26. Reason: napisan krivi sastojak :)
Marli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.