Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 00:20   #1201
lnb je isti i za analogiju i digitaliju i HD i UHD i 3D, dobro misliš. To što oni imaju reklamne trikove pa svašta pišu, to je za neuku raju.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:40   #1202
pitanje za resiver za satelitsku.

imam ga već 7-8 godina, al u zadnje vrijeme nakon uključivanje nije bilo tona par minuta, pa je kasnije bilo sve normalno.
sad uopće nema tona, slika je odlična.
mislim da nije do televizora jer kad gledam hrvatske programe nemam nikad problema sa zvukom.
jel moguće da je problem u resiveru ili negdje drugdje??
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:57   #1203
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Nabavio TV sa sat ulazom i nakon par mjeseci se sjetih da bi mogao to osposobiti pa malo za pripremu večeras listam po ovoj temi ovdje i negdje vidjeh da se spominje "digitalni" LNB .... a koliko se elektronike sjećam LNB je konverter sa jedne na drugu frekvenciju neovisno o modulaciji već samo po frekvenciji rada ... modulaciju detektira sat-prijemnik...ili se u ovih 5-6 godina nešto promjenilo koliko ne radim sa tim ????
Eto sad u trgovini na net-u vidim sat. LNB sa HD i 3D ??

..podsjeća me na televizijske "DVB-T" antene za UHF
Pojavili se jesu ''noviji'' lnb-ovi (Unicable ili FBC) koji u suradnji sa FBC tunerom receivera mogu demodulirati hrpu kanala istovremeno preko samo jednog kabela.
Pojedinosti ne znam. Tu je kolega @Blue Corsair stručnjak, ali napredak je ogroman u odnosu na klasične lnbove koje sad imamo.
Sad su vjerojatno skupi, ali cijena pomalo pada. A svi novi 4k reciveri većinom dolaze sa FBC tunerima.

https://www.satellitesuperstore.com/unicablelnb.htm

https://en.wikipedia.org/wiki/Single_cable_distribution

Ali ne treba te to puno tangirati, jer nemaš u svom tv-u fbc neg obični tuner. Ako misliš gledati tako, isključivo preko sat tunera ugrađenog u tv.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:10   #1204
Novi LNB je koliko znam SAT>IP LNB, i onda uopće više netrebaš koaksijalac nego LAN kabel, a ima ih čak i sa PoE šemom...
http://www.satip.info/

A takaj postoji i Fibre Optics LNB...
samo kaj su ta dva čuda odvratno skupa...

Otkud ti ideja da trebaju nekakvi novi (Unicable ili FBC) LNB-i za suradnju sa FBC tunerom, koliko znam ti tuneri uredno rade na bilo kojem standardnom LNB-u

Osim toga Unicable LNB koliko znam nije ništ tak specijalno novog, to je samo drugačiji sistem u odnosu na Quattro LNB-e i Multi switch zamišljen za velike sisteme tj. u principu novija bolja generacija kod koje imaš manje kablovinja, no u osnovi isti klinac...
i opet pitanje cijene, taj sistem je opet uglavnom preskup da bi imao smisla kod klasičnih korisnika...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:43   #1205
Ti sat-ip su posebna prica, pa ih nisam ni spominjao.
Neznam ni ja kako si ti shvatio da je neophodan fbc lnb za fbc tuner. Opet ne citas sa razumijevanjem
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:55   #1206
Pa kakav je to FBC LNB uopće ? nikad čul za to
I kakve veze ima FBC sa unicableom

EDIT:
Tek sad vidim link
Opa znači Inverto je izbacio Unicable II na tržište, najs ovo izgleda jako dobro
Čak nije ni tak užasno skup ko ovi SAT>IP LNB-i...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:19   #1207
Ma da, unicable/scr je skroz druga priča od sat/ip. Jedan sat/ip lnb dođe prek 2000 kuna, ovo je ipak pristupačniji sport.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:21   #1208
tak je, razlika u cijeni je drastična..taj novi unicable II je cca 70€

http://www.inverto.tv/guide/?p=25

https://www.hm-sat-shop.de/lnb/unica...eilnehmer?c=83
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:29   #1209
Dušu dao za kakve male objekte, čak i zgrade, nema da ti tuneri leže besposleni
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:32   #1210
jel čuješ TBF1D, odmaj ubodi koji da možeš prespojit T90+Gib 125 i sve one multiswitcheve
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:14   #1211
Mada spada u male oglase imam za prodaju Wetek play 2 pa koga zanima nek mi se javi.
kesonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:30   #1212
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
jel čuješ TBF1D, odmaj ubodi koji da možeš prespojit T90+Gib 125 i sve one multiswitcheve
Je samo jel bu taj unicable II radil na starim tunerima
Ono vjerojatno bude radio na VU+Solo4K (ak ga uzmem) no jel bu radil na VU+ Solo2 , VU+ Solo, starom LG TV-u sa DVB-S2 tunerom i na panju V10

ak bi delal legel bi mi ko budali šamar da ga stavim na Giba
Iako pitanje je kak bi onda kontroliral aktuator tj. pozicioner
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:41   #1213
Nadam se da tu mogu postaviti pitanje za sobnu antenu.

Naime u stanu sam tako okrenula namještaj da ne mogu dovući žicu od antene do tv-a, pa koristim sobnu.

Imam trenutno ovakvu sobnu antenu: klik (samo sa slomljenim "ticalima" )

Voljela bih ju zamjeniti za nešto elegantnije.

Npr.: ovo ili ovako nešto

Je li to dovoljne jačine s obzirom na ovo što imam trenutno i hoće li šljakat?
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:29   #1214
Ovo prvo je antena namjenjena za wireless odnosno za nakačit na ruter kako bi imala jači wifi signal.

Ako imaš dobru vanjsku antenu, bilo bi najbolje ti produžiti taj kabel od vanjske. 15 minuta posla
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:45   #1215
a ova druga?

kabel je dovoljno dug, ali ne želim da mi ide preko poda, a ne da mi se kroz pod ju provlačiti
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 07:21   #1216
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
a ova druga?

kabel je dovoljno dug, ali ne želim da mi ide preko poda, a ne da mi se kroz pod ju provlačiti
http://www.kopos.hr/soubory/katalogy/eum_hr_2_listy.pdf
Imaš podnih kanala, kao i ovih zidnih koji izgledaju kao lajsne za parket...
i sve to u samoljepljivoj varijanti ili ako ih i nema samo uzmeš kanal + duplo ljepljivu traku i samo ih zaljepiš...

posel je gotov u roku keks i nema nikakvih bušenja, šarafljenja niti bilo kakve zajebancije...
čak uredno postoje i originalna koljena tj. kutevi pa nema ni zajebancije sa rezanjem i sve izgleda tip-top jer ih ima čak i u boji drveta tj. parketa
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:40   #1217
Hvala na prijedlogu ali onda bi na jednom dijelu dnevnog bioravka prek sred sobe imala na podu tu vodilicu...
Moze li se ova antena s drugog linka upotrijebiti tj. je li dovoljno jaka s obzirom na ovu koju imam trenutno?
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:36   #1218
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
Hvala na prijedlogu ali onda bi na jednom dijelu dnevnog bioravka prek sred sobe imala na podu tu vodilicu...
Moze li se ova antena s drugog linka upotrijebiti tj. je li dovoljno jaka s obzirom na ovu koju imam trenutno?
Zakaj baš preko sobe...kaj ne igra varijanta da ideš okolo po zidovima nebi li došla do TV-a

Kaj ti je TV u sredini sobe
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:35   #1219
a ja sam samo zeljela znat jel ona antena s linka ista valja

Meni je ok kako funkcionira sad sa sobnom, samo bi htjela da je antena ljepsa i elegantnija.

P.s. Ako bi isla tako okolo po dnevnoj sa zicom od antene trebalo bi mi oko 20 metara te zice...
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:07   #1220
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
a ja sam samo zeljela znat jel ona antena s linka ista valja

Meni je ok kako funkcionira sad sa sobnom, samo bi htjela da je antena ljepsa i elegantnija.

P.s. Ako bi isla tako okolo po dnevnoj sa zicom od antene trebalo bi mi oko 20 metara te zice...
Primjecujem da puno hrvata nezna komunicirati na hrvatskom.

One antene sa linka vjerovatno nisu tv anetene. Mora biti oblika kakav ima tvoja sadasnja antena. A dali ce hvatati, antene obicno imaju specifikacije koliko su jake, oznaka npr 14 db. Ne razumijem se puno u to.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.