Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2014., 15:46   #1001
Pozdrav svima!

Evo i mene u klub.
"Holecista nesto deblje stijenke.Sa multiplim hiperehogemim kalkulusima u lumenu."

Kad je doktor to procita odmah je reka-"to mora vanka"!
A ja mislio nije to nista,nece trebat zahvat...

Problemi koji su predhodili UZ pregledu su mucnina i povracanje i tupa bol ispod desnog rebra.
Mislim da je dobar dio tih problema prouzrocio gastritis.
Nikad nisam imao klasicni napad di su bolovi neizdrzivi.
Prilikom tjelesnog naprezanja zna mi sijevnit u djelicu sekunde od prednje strane pa do ispod lopatice,ali samo kao upozorenje.Malo me to prepadne,pogotovo kad procitam vase opise tu.
Da li je neko imao ovake simptome?bez jakih bolova i napada.
Citam tu da je i nakon operacije prisutna tupa bol ispod rebra....
Dakle,u mom slucaju operacija je preventivna?
Da se izbjregnu sve one moguce komplikacije...
Zamjesec dana iden "pod noz".
Daj malo me ohrabrite!
__________________
E da je meni rijesit tudje probleme,lako bi ja za svoje...
molotow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:52   #1002
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
jel zna itko koliko se čeka operacija u splitskoj bolnici?
Upisa sam se u trecem mj. sad za deseti,s tim da ljeti zahvate ne rade osim hitne slucajeve.
Najbolje ti je nazvat.
__________________
E da je meni rijesit tudje probleme,lako bi ja za svoje...
molotow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 17:00   #1003
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru... meni su kamen dijagnosticirali još prije 9 godina, uz preporuku da ga ne trebam dirati dok ne radi probleme... ni sad nemam napada, ali zbog zadebljanja stijenke žučnog mjehura sad mi ipak preporučuju da ga u neko dogledno vrijeme ipak odstranim... strah me operacije, čak i one rutinske, anestezije isto... nikad nisam ležala u bolnici i nije mi dobro već od same pomisli na to...
Uh...
Nisam ni ja to mi prva operacija i anestezija ikad bila.inace sam strasljivica ali ovo sam iskreno jedva cekala samo da mi vade van jel je bilo nepodnosljivo vise
Jedino me bilo prpa anestezije kako cu podnjet i sta a tako sam lijepo zaapala i probudila se poslije ko iz dubokog sna
Nista strasno zbilja


molotow meni reko dr da kad bol prijedje u rebreni luk nije dobro i da treba to vadit.gadna je to bol jako.
Mene nakon operacije vise tamo nije bolilo jedino svako toliko sad osjetim u predjelu zuci bol u biti onaj dio ispod prsa di je ona kost da me steze,nabija pogotovo kad nesto tesko dignem ,nosim a i kad se nasekiram i pojedem sta mi smeta
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 09:45   #1004
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja to mi prva operacija i anestezija ikad bila.inace sam strasljivica ali ovo sam iskreno jedva cekala samo da mi vade van jel je bilo nepodnosljivo vise
Jedino me bilo prpa anestezije kako cu podnjet i sta a tako sam lijepo zaapala i probudila se poslije ko iz dubokog sna
Nista strasno zbilja
...
Hvala na odgovoru.... ma da mene išta boli, vjerojatno bih i ja tako razmišljala ( znam to jer sam 2 puta vadila zubi i kakvo je to poslije olakšanje bilo ), ali eto, ja zdrava, bez bolova...
Pa još horor priče iz bolnica gdje se rutinske operacije zakompliciraju...
A opet, s druge strane, bolje da to prije riješim, dok sam još dobrog zdravlja i kondicije, mlađa (), idealne težine (čula sam da je tada i sama operacija i oporavak puno lakši)... nego za 20 godina kad se sve iskomplicira...
Idem dr. tjedan svom liječniku, pa da vidim gdje uopće sad dalje moram (kirurgu?), jer ovo je bio sistematski pregled...
Ali u dogledno vrijeme, recimo u roku godinu-dvije (ako ne bude komplikacija u međuvremenu) morat ću to vjerojatno ipak operirati da budem mirna, ako ništa drugo... a anesteziju i operaciju ću valjda preživjeti, pa nisam takav baksuz valjda

Još ću se javljati na ovu temu vjerojatno s nekim praktičnim pitanjima, a za sada hvala puno na brzim odgovorima i sretno (nam) svima.
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 10:30   #1005
Quote:
molotow kaže: Pogledaj post
Upisa sam se u trecem mj. sad za deseti,s tim da ljeti zahvate ne rade osim hitne slucajeve.
Najbolje ti je nazvat.
znači klasika. još treba i pregled kirurga dočekat koji će nas upisat za operaciju. Jel ima ko možda nekog dr za preporučit u st bolnici pošto se još nismo kod nikoga upisali?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 12:36   #1006
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru... meni su kamen dijagnosticirali još prije 9 godina, uz preporuku da ga ne trebam dirati dok ne radi probleme... ni sad nemam napada, ali zbog zadebljanja stijenke žučnog mjehura sad mi ipak preporučuju da ga u neko dogledno vrijeme ipak odstranim... strah me operacije, čak i one rutinske, anestezije isto... nikad nisam ležala u bolnici i nije mi dobro već od same pomisli na to...
Uh...
Da,i meni je najgore bilo boravit u bolnici...jos me stavilo sa nekim babama od 80 godina...uzas!!!A operacija mi je bila ok...nisam se bojala niti malo...
Ja sam u pon navece primljena a u srijedu ujutro izasla doma....
Sad u utorak bit ce 14 danaod operacije....vec 5ti dan sam se pocela osjecat bolje i isla sam van i vozila auto..
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:47   #1007
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.... ma da mene išta boli, vjerojatno bih i ja tako razmišljala ( znam to jer sam 2 puta vadila zubi i kakvo je to poslije olakšanje bilo ), ali eto, ja zdrava, bez bolova...
Pa još horor priče iz bolnica gdje se rutinske operacije zakompliciraju...
A opet, s druge strane, bolje da to prije riješim, dok sam još dobrog zdravlja i kondicije, mlađa (), idealne težine (čula sam da je tada i sama operacija i oporavak puno lakši)... nego za 20 godina kad se sve iskomplicira...
Idem dr. tjedan svom liječniku, pa da vidim gdje uopće sad dalje moram (kirurgu?), jer ovo je bio sistematski pregled...
Ali u dogledno vrijeme, recimo u roku godinu-dvije (ako ne bude komplikacija u međuvremenu) morat ću to vjerojatno ipak operirati da budem mirna, ako ništa drugo... a anesteziju i operaciju ću valjda preživjeti, pa nisam takav baksuz valjda

Još ću se javljati na ovu temu vjerojatno s nekim praktičnim pitanjima, a za sada hvala puno na brzim odgovorima i sretno (nam) svima.
Ma naravno da ces prezivit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:30   #1008
Ma prezivit neg sta....prva 4-5 dana boli al onda sve super...
samo nemoj citat svast po netu....ja sam zadovoljna da je sve sad iza mene...sam nek sam se rijesila tog kamenja...bas ga je bilo puno....jos jedan zavrsio u kanalu i pocelo se gnojit...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:23   #1009
Quote:
Mare-RI kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ja sam Riječanka, ali sam operirana u Zagrebu na Rebru. Maksimalno su profesionalni, ne pamtim kako se zvao doktor, stariji je, sijed
Sve u svemu, prezadovoljna. Da sam znala koliko je to jednostavno, otišla bih i prije. Ništa, ali doista ništa me nije bolilo nakon operacije, samo nelagoda. Inače sam hipohondar i prava paničarka, pa kad kažem da je sve dobro, vjerujte da je
Puno hvala na savjetu! Bila sam na pregledu kod kirurga na Rebru, ali se još nisam naručila za operaciju. Rekao mi je da se čeka oko mjesec dana. Već duže vremena osjećam bolove u leđima i nekako si mislim da bi mogli biti povezani s tim kamencima. Uz to sam također hipohondar, što mi ne olakšava situaciju.
U srijedu ću na sistematski da vidim šta kažu, a nakon toga planiram na operaciju. Čovjek ne zna što bi kad nema bolove, ići ili ne ići. Kirurg mi je savjetovao operaciju, a vidim da i ostali misle da je bolje odvažiti se na to dok si mlad i zdrav. I također liječnici savjetuju da se to riješi prije eventualne trudnoće.
Chezmoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:21   #1010
evo i mene operiralo .. laporoskopski u Puli.. prekjučer došla doma. OK sam zasad sve po planu (malo poslije operacije povračala i sve me boljelo od onog plina).
Zbunjena sam ponuđenim dijetama nakon operacije.
U bolnici mi rekoše da budem otprilike tri tjedna-mjesec dana na dijeti .. sve na lešo, može mlijeko i nemasni mliječni proizvodi.. može oguljeno voće i kompoti, čak mi davali i kruh za doručak.... a onda mi ništa nije jasno jer sam čula i pročitala za još bar tri različite, suprotne dijete.

Zbunjena sam.. ŠTA zapravo smijem jesti i koliko dugo?!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 21:57   #1011
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
evo i mene operiralo .. laporoskopski u Puli.. prekjučer došla doma. OK sam zasad sve po planu (malo poslije operacije povračala i sve me boljelo od onog plina).
Zbunjena sam ponuđenim dijetama nakon operacije.
U bolnici mi rekoše da budem otprilike tri tjedna-mjesec dana na dijeti .. sve na lešo, može mlijeko i nemasni mliječni proizvodi.. može oguljeno voće i kompoti, čak mi davali i kruh za doručak.... a onda mi ništa nije jasno jer sam čula i pročitala za još bar tri različite, suprotne dijete.

Zbunjena sam.. ŠTA zapravo smijem jesti i koliko dugo?!
meni su isto rekli cca mjesec dana dijetno znaci prilagodjeno toj zucnoj dijeti,ja se nisam striktno toga drzala mjesec dana jel sam se ok osjecala,jela sam poslije sve skoro, pomalo,manje kolicine vise puta na dan i onda kad bi vidjela da mi nesto zasmeta to izbacila i dana danas,3god nakon operacije pazim sta jedem,a rijetko sta da mi bas zasmeta
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe

Zadnje uređivanje OOOOOOO : 29.10.2014. at 22:03.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:19   #1012
Vadite ga odmah!

I ja sam bio na laparaskopskoj operaciji prije 18 dana i to na rebru. Prezadovoljan!
Kamen po ultrazvuku 20 mm izvađen 30 mm. U leđima sam osjećao kao reuma-išijas. Sada je to nestalo.Nikad nisam imao napad ili mučninu. Preporučam svima koji imaju kamen da ga odmah izvade, to nije vrijedno rizika od posljedica. Dođeš u jutro u podne si gotov, a sutra ideš doma. Više te boli kod zubara.
guubec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:23   #1013
uskoro trebam na operaciju žući i sad vidim da mi se termin poklapa s menstrualnim ciklusom.je li to problem i da li bih trebala kontaktirati kirurga prije?
unaprijed zahvaljujem na odgovoru
10 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:44   #1014
Da, biti će problem. Kontaktiraj kirurga.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:35   #1015
Kamenac u žučnom vodu

Dakle, ovako. ERCP su mi izvađena dva kamenca, potom laparaskopski uklonjena žuč i svi ostali kamenci, prije mjesec dana. Kontrola UZV i biokemijski nalaz pokazali da ima kamenaca u jetri i još jedan 6 mm u žučovodu - intrahepatalna litijaza. Liječnik veli da ponovna operacija ne dolazi u obzir zbog golemog rizika, a niti ERCP. Terapija ursofalkom i rowacholom, od koje ne očekujem ništa. Kamenci me nikad nisu provocirali, a otkriveni su po tamnoj mokrači u krvnoj slici i ultrazvukom. Kako ispada, čekati začepljenje i adio, u međuvremenu ispunjen strahom i odustajanjem od svega. Zna li tko nešto o tome što činiti u ovakvom, po svemu teškom slučaju?
basar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 18:08   #1016
Eto i mene ovdje. Bio sam na ultrazvuku danas i otkriveni su mi kamenci u žući.

U nalazu između ostalog stoji: ''U lumenu sedimentira mnoštvo mikrolita promjera oko 3 mm, u vratu je impaktiran konkrement promjera 6 mm''.

Dosad me dva puta uhvatila bol, ali bez mučnine i povraćanja, već samo nelagoda više, a i najviše mi smeta taj osjećaj ''žuljanja'' pod rebrom koji se javlja s vremena na vrijeme.

Preporuka je posjet kirurga i operacija. Pošto priznajem da se bojim operacije i boli poslije, zanimaju me iskustva drugih.

U kojem postotku dolazi do nekih komplikacija da se mora raditi klasični rez umjesto laserskog i kako je nakon operacije?

Koliko dugo traje oporavak i vraćanje u normalan život?

Što se tiče dijete, koliko dugo moram biti na istoj i smijem li kasnije konzumirati neke namirnice (u manjoj količini) koje stoje na popisu zabranjenih u dijeti?

Nemojte zamjerit na silnim pitanjima! Želim sagledati sve opcije prije nego što se odlučim na operaciju.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:33   #1017
Evo i ja sam friško operirana, laparoskopski prije 7 dana u Splitu. Operacija nije uopće strašna, uspavaju te, probudiš se i već je gotovo. Tri rupice, malo je bolilo prvih dana pri ustajanju i hodanju ali sad je već ok. Rupice su skoro zarasle, još jedino ova od drena nije.
Dobila sam dijetu (šta smijem i ne smijem jesti) i već mi je dosta lešog i nemasnog. Oko mene se svi goste a ja na dijeti. Šmrc!

Ponekad osjetim nešto na mjestu gdje je bila žućna vrećica, ništa bolno, više neugodno, kao peckanje ili lagano grebanje. To valjda zarasta?

Je li netko od vas dobio osip nakon operacije? Lice mi je po izlasku iz bolnice bilo crveno, suho, napeto puno crvenih točkca. Sad se malo smirilo ali je još uvijek prisutno crvenilo.
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 09:41   #1018
Nakon operacije zuci

Dragi svi, molim za savjet. Operirala sam zuc laparaskopsi 16.12. I sve je proslo okej. Konce su mi izvadili nakon tjedan dana i sve lijepo zarasta. No medjutim, kod najveceg reza gdje je bila zuc me uzasno boli, pa se sad brinem da se unutra nesto ne dogadja? I ispod tog oziljka je jako tvrdo pa ne znam da li je to normalno? Ostale tri rupice ne bole, ali ta velika mi bas zadaje problem. Na dijeti sam pa mislim da nije od hrane.
Da li je nekome bilo slicno?
ivchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 10:10   #1019
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
jel zna itko koliko se čeka operacija u splitskoj bolnici?
Ja sam čekala 7 mjeseci na operaciju, prije toga oko 2 mj na pregled kirurga.
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 10:13   #1020
Quote:
ivchica kaže: Pogledaj post
Dragi svi, molim za savjet. Operirala sam zuc laparaskopsi 16.12. I sve je proslo okej. Konce su mi izvadili nakon tjedan dana i sve lijepo zarasta. No medjutim, kod najveceg reza gdje je bila zuc me uzasno boli, pa se sad brinem da se unutra nesto ne dogadja? I ispod tog oziljka je jako tvrdo pa ne znam da li je to normalno? Ostale tri rupice ne bole, ali ta velika mi bas zadaje problem. Na dijeti sam pa mislim da nije od hrane.
Da li je nekome bilo slicno?
Ja sam operirana 18.12. Rupice me ne bole ali između njih mi se povremeno javlja probadajuća bol, lagana i peckanje. Danas idem kirurgu na pregled pa ću pitati.
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.