Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2003., 22:05   #61
Tinchi to ti nama jos ne treba
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:14   #62
Quote:
Tinchi kaže:
Hidrodemoabrazija?
da... to ti je postupak 'struganja' kože...

kad god osjetim da mi koža ne upija kremu... ili kao da ima nekakv oklop zbog kojeg izgleda sivo i tuzno... ja se odem 'oderat'... ali to se ne radi u obicnim kozmetickim salonima, nego samo u onima koji funkcioniraju u sklopu dermatoloskih orinacija...

inace hidrodermoabrazija je blazi oblik abrazije... nije agresivan kao neki drugi koji se koriste za zreliju kožu...
ali ni ovaj se ne radi u ljeto kad je jako sunce...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:25   #63
Ček ček, jel to ono kad je Samantha u 'Sexu i gradu' ostrugala kožu kod dermo-kozmetičara pa je morala nosit veo na Carrieinoj promociji jer je izgledala ko opečena????

Ak je to to - no tenk ju.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:29   #64
Quote:
Tinchi kaže:
Ček ček, jel to ono kad je Samantha u 'Sexu i gradu' ostrugala kožu kod dermo-kozmetičara pa je morala nosit veo na Carrieinoj promociji jer je izgledala ko opečena????

Ak je to to - no tenk ju.

nije to...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 23:51   #65
ja idem na pedikuru i depilaciju u shop.centar precko i tamo je relativno ok. ok cijene i ok ugodjaj...
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 14:35   #66
Re: Re: Jedno pitanje

Quote:
Claire kaže:
Vlatkica je godinama isla u Pcelarsku centralu... princeza ih spominje... tamo su radile dobre, ali mislim najjeftinije kozmeticarke u gradu...
Nisu bile najjeftinije, to ti mogu garantirat. Dapace, imale su cijene kao najskuplji saloni u gradu, a ja sam ih tolerirala iz tri razloga:
a) jer su imale odlicne preparate.
b) jer je salon uvijek bio besprijekorno cist i uredan, za razliku od nekih elitnih koje sam vidjela i
c) jer je, bez obzira na mentalitet teta koje su radile tamo, posao na kraju uvijek bio izuzetno kvalitetno obavljen.

Nego... Daj nabaci koju o hidrodemoabraziji.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 14:40   #67
Quote:
Tinchi kaže:
Ček ček, jel to ono kad je Samantha u 'Sexu i gradu' ostrugala kožu kod dermo-kozmetičara pa je morala nosit veo na Carrieinoj promociji jer je izgledala ko opečena????

Ak je to to - no tenk ju.
Mislim da je Samantha bila na kemijskom peelingu.

Jednom sam vidjela zenu direktno poslije tog tretmana (kod jednog naseg vrhunskog estetskog kirurga koji se ne libi ni dermatoloskih zahvata ) i mislim da je Samantha jos i dobro izgledala.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 15:42   #68
ja sam isla na kemijski peeling, doduse ne 10 tretmana u komadu kako se preporuca, nego samo jedan testni ( tad je to kostalo oko 200 kuna, dok sam ja jos bila studentica )

Koza je upravo svilena nakon toga

Ovo kad ne mozes u svijet par dana je nestrucno ili preagresivno izvedeno. Oke imali mali broj slucajeva kad koza reagira preburno - ali to se vidi i nakon prvog puta.

Sunce se treba izbjegavati tak da malo koji salon to i hoce raditi ljeti ( ako hoce, stalo im je do love a ne do uspjeha tretmana )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:01   #69
Winona, mislim da se razlikuju kemijski peeling u kozmetickom salonu i kemijski peeling koji izvodi dermatolog/estetski kirurg. Ovaj drugi je jako agresivan i navodno je dovoljan jedan jedini tretman koji zamjenjuje dvadesetak kozmetickih (mislim da im je cijena tu negdje).

Ja se zasad jos ne bih odlucila ni na jedan, iako kazu da je kemijski peeling svake druge godine pocevsi od ranih tridesetih najbolja zamjena za facelift. Navodno te tijekom godina zategne tocno kako bi te zategnuo facelift, ali to se sve dogadja tijekom vise godina (znaci, nema promjene preko noci), cijelo vrijeme izgledas mladoliko i, naravno, nema agresivnog kirurskog reza na kozi, kao ni oziljaka.

Tko zna, mozda se ipak i odlucim za to. Za koju godinu.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:34   #70
moguce

I ja bi se puno lakse odlucila na k. peeling nego na bilo kakvo rezanje.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 19:13   #71
Re: Re: Re: Jedno pitanje

Quote:
Princeza kaže:
Nisu bile najjeftinije, to ti mogu garantirat. Dapace, imale su cijene kao najskuplji saloni u gradu, a ja sam ih tolerirala iz tri razloga:
a) jer su imale odlicne preparate.
b) jer je salon uvijek bio besprijekorno cist i uredan, za razliku od nekih elitnih koje sam vidjela i
c) jer je, bez obzira na mentalitet teta koje su radile tamo, posao na kraju uvijek bio izuzetno kvalitetno obavljen.

Nego... Daj nabaci koju o hidrodemoabraziji.
i pod a, b i c je tocno... ja sam isto godinama isla tamo... ali nikako nisam mogla istrpit jednu od njih koja je toliko lajava bila da me glava bolila nakon nje danima

sta se tice hidrodermoabrazije... ona se moze radit bez obzira na godine...
prelaze ti preko lica jednom metalnom shpatulom iz koje curi voda... (ne znam ima li jos kakva kemikalija unutra)... i lagano ti struze lice...

obicno prvo napravis klasicno ciscenje lica... i onda abraziju tjedan dana poslije... a nakon toga se abrazija moze radit i jedan do dva puta mjesecno... ovisi o potrebi...

nakon abrazije ti stave neku masku... ovisno o tipu koze... i nevjerojatno kako je lice odma svu popije...

nakon ove abrazije, lice uopce nije iziritirano ni crveno... sve izgleda normalno... ali vec sutradan pod prstima osjetis promjenu... i vidis da imas zdraviju boju...
i manje je lice naborano...
ali NIKAD to ne radit po obicnim kozmetickim salonima...
shvatila sam da ce mi s godinama trebat vise prckat po licu... i vise se ne dam u ruke bilo kome... obicnim kozmeticarkama idem samo na depilaciju...
princeza.... ako hoces, ja ti dam na PM adresu salona tj. dermatoloske ordinacije gdje ja idem...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 14:22   #72
Mlle Claire,
postoji od Clinique jedna zgodna krema "total turnaround" koja ti svaki dan radi eksfolijaciju (blago ali ju mozes stavljati stalno). postoji i verzija za masnu kozu (fluid) ali to je (meni) uzasno agresivno.

osim toga, Clinique ima i one fine losione/tonik koji su isto zapravo za dnevnu eksfolijaciju a ima nekoliko "jakosti" pa covjek moze izabrati sto mu pase (mene sve iznad jakosti br.2 ubije).

inace, ima peeling smjesa od L'Oréal (Exfotonic), koja ima i AHA i kuglice tako da istovremeno radis blagi i fizicki (kuglice) i kemijski (kiselina) peeling. Mislim da Clarins ima nesto slicno...

eto, ako zelis po ljeti blago i svakodnevno guliti kozu, imas s cime
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 14:59   #73
[QUOTE]luca kaže:
[B]Mlle Claire,
postoji od Clinique jedna zgodna krema "total turnaround" koja ti svaki dan radi eksfolijaciju (blago ali ju mozes stavljati stalno). "Total turnaround" od Clinique je
Romana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 13:57   #74
Generalka u kozmetičkom salonu

Koji biste mi kozmetički salon preporučili za jednu brzu generalku? Molim navesti i potrebno vrijeme te okvirni trošak tnx
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 15:56   #75
Re: Generalka u kozmetičkom salonu

Quote:
Durica kaže:
Koji biste mi kozmetički salon preporučili za jednu brzu generalku? Molim navesti i potrebno vrijeme te okvirni trošak tnx
e, i mene zanima

al pliiiz budite nježne..ne prodaje mi se bubreg u tu svrhu..zasad barem
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 17:59   #76
Kaj smatras generalkom?

Ono kaj ja mogu preporucit - isprobano - je salon DORA 98 (www.dora98.hr), imas na webu i sve cijene, a ponuda je guba jer imaju razno razne pakete po specijalnim cijenama (malo potrazi na stranici).

Inace, ja taman razmisljam da odem na holiday package - kao sve sto ti treba prije odlaska na more. Zvuci full dobro.
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 22:03   #77
durice, ne mogu da ne primjetim, ali ti kao da letiš na Mjesec na ekskluzivnu modnu reviju na kojoj ćeš sjediti kraj (neoženjenog) princa Alberta od Monaca, a ne na more sudeći po tvojim pripremama i topicima na kozmetici

nadam se da ćeš se zaista i dobro provesti na tom moru. barem javi kako je bilo nakon ovih priprema, točno me zanima
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 22:10   #78
Mene vise zanima s kim ide
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 23:28   #79
Annie, hvala za link
Noemi, Lady in red, sad ću vas razočarati - nit je princ, nit je od monaka, nit je mjesec u pitanju. Idem s mužem i djecom. Al si hoću biti lijepa (a bome i njemu). Osim toga godišnji mi je jedino razdoblje s dovoljno prostora i vremena za temeljitije bavljenje mojom inače zatomljavanom taštinom
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 23:37   #80
svaka čast. uz muža, djecu i obiteljski život, imaš toliko toliko volje i želje biti lijepa i poželjna!!! evo, gotovo si me zavarala da si 22-godišnja udavača zaista, svaka čast. nadam se da bum i ja jednom bila takva

lijepo se provedi gdje god da ideš na more
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.