Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 12:13   #81
Quote:
crh kaže: Pogledaj post
Ako ja uzmem PET bocu koju je moj susjed ostavio pored kontejnera, hoću li ići u zatvor ako me tuži?...
Ovo nema veze s upitom.


Quote:
crh kaže: Pogledaj post
... Ako je mobitel nađen na klupi ili u travi a blizu je koš za smeće, da li je moguće da ga je netko ostavio pored kante za smeće?...
Skupi mobitel, upanjen i sa SIM karticom? Malo nemoguće.


Quote:
crh kaže: Pogledaj post
... Ako ubiješ nekoga onda je to zločin. Ako ubiješ milijun ljudi onda je to statistika...
Lijepa parola, ali opet nema veze s ovim slučajem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:07   #82
U 1 mjesecu 2010 g. isao sam na razgovor za posao skladistara,obavio sam razgovor ostavio svoj zivotopis. U toj

svojoj neimastini kako da prezivim iduci dan, na stolu sam vidio mobitel (svi ga danas imaju a ja nemam), i ja sam

ga ukrao mislio sam ga prodati pa da tako dodjem do novca barem nekog.. NApomenuo bi da NIKADA ali bas nikada do

sada nisam ukrao niti zvaku iz ducana.. ali neznam sta mi se desilo ovaj puta jer stvarno nemam niti za hranu..

16.11.2010 mi stize policija na vrata sa pozivom da se javim kod njih na razgovor radi pocinjenja kaznenog dijela

kradje clanak 216 st.1. oduzeli su mi mobitel. a 20.1.2011 sad dobio preporucenu posiljku sa ZG suda, koju moram

podici u roku 5 radnih dana..

Ne radim vec 3-4 godine i zivim sam sa majkom, mobitel je oduzet neostecen nemam TV, auto ili sl.. kakvu bi kaznu

mogao dobiti..? a opet ne znam od kuda da je i platim ako ne radim.. Dali potvrda sa zavoda za zaposljavanje bi ista

pomogla da me se oslobodi iste..

Hvala na pomoci.. KRIV SAM I JAKO MI JE ZAO STO SAM TO UCINIO
butfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 21:49   #83
Quote:
butfish kaže: Pogledaj post
Ne radim vec 3-4 godine i zivim sam sa majkom, mobitel je oduzet neostecen nemam TV, auto ili sl.. kakvu bi kaznu

mogao dobiti..? a opet ne znam od kuda da je i platim ako ne radim.. Dali potvrda sa zavoda za zaposljavanje bi ista

pomogla da me se oslobodi iste..

Hvala na pomoci.. KRIV SAM I JAKO MI JE ZAO STO SAM TO UCINIO
mom dragom je potvrda pomogla da smanji prometnu kaznu od 2000 na 700 kn, probaj definitivno...
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:11   #84
Njegovo djelo se kažnjava po kaznenom zakonu što čini razliku, ali ako zaista nema nikakve imovine vjerujem da neće dobiti novčanu kaznu (ili će ista biti niža), umjesto toga će dobiti uvjetnu kaznu zatvora.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:21   #85
Mislim da je Jumai potpuno u pravu. Pogotovo ako nema prijašnjih djela.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:40   #86
"ukrao sam mobitel jer nemam za hranu"
u 1. mjesecu
i onda policija pronade taj mobitel kod tebe u 11. mjesecu...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 12:57   #87
ma, ovo je još bolje:

"na stolu sam vidio mobitel (svi ga danas imaju a ja nemam),"

a onda ga koristi, i ima za mobitel (bon i sl.)

a kaže:

"jer stvarno nemam niti za hranu.."

e, to ti je kod nas nabolja isprika.. gladan sam, država treba da tu uleti sa "socijalom", "doplatkom" i sl, ali za mobitel se ima..

ma, katastrofa...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 13:30   #88
da je kozi dugi rep...
uletio bih ja s poslom od kojeg puca kicma i minimum 2 godine tako po 12 sati dnevno
pa bismo poslije popricali malo o prioritetima u zivotu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:39   #89
naso mobitel

Prvo pozz svima!!Ja sam prvi put na foromu!!
Vako neki dan sam naso telefon,u telefonu nema bas nista kako bi mogo pronac vlasnika(nema kratice sim,nema memoriske kartice bas nista) ako ga odnesem u policiju oni ce sebi uzet telefon,mene zanima kako da provjerim dali netko trazi taj telefon...ali ja zivim u njemackoj ,mislim naso sam taj mob u njemackoj i hocu da ga koristim ako necu imat kakvih posljedica..pozz svima sto ste odvojili vremena za mene
mario-demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:48   #90
Quote:
mario-demon kaže: Pogledaj post
Prvo pozz svima!!Ja sam prvi put na foromu!!
Vako neki dan sam naso telefon,u telefonu nema bas nista kako bi mogo pronac vlasnika(nema kratice sim,nema memoriske kartice bas nista) ako ga odnesem u policiju oni ce sebi uzet telefon,mene zanima kako da provjerim dali netko trazi taj telefon...ali ja zivim u njemackoj ,mislim naso sam taj mob u njemackoj i hocu da ga koristim ako necu imat kakvih posljedica..pozz svima sto ste odvojili vremena za mene
Dobar mobitel, nema kartica? Izvrstan nacin za navuc si neko sranje na vrat....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:57   #91
Quote:
mario-demon kaže: Pogledaj post
Prvo pozz svima!!Ja sam prvi put na foromu!!
Vako neki dan sam naso telefon,u telefonu nema bas nista kako bi mogo pronac vlasnika(nema kratice sim,nema memoriske kartice bas nista) ako ga odnesem u policiju oni ce sebi uzet telefon,mene zanima kako da provjerim dali netko trazi taj telefon...ali ja zivim u njemackoj ,mislim naso sam taj mob u njemackoj i hocu da ga koristim ako necu imat kakvih posljedica..pozz svima sto ste odvojili vremena za mene
Ako ga želiš vratit daj oglas da si ga pronašao,marku i IMEI broj pa tko dokaže računom da je njegov neka ga nosi.

Ako ga želiš koristit idi na njemački forum pa pitaj kakve su sankcije za to.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:22   #92
samsung s8+

Dobar dan mobitel mi je ukraden samsung s8+,prijavio sam policiji i odnio imei od moba i policija ga je našla i oduzela to je bilo prije 3tjedna. Sad me zanima kad mogu očekivati mobitel da ću dobiti. Hvala
senad stojcevic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:05   #93
A da pitaš onoga kod koga je mobitel?Možda kad završi postupak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:46   #94
senade odi na policiju i pitaj. ako su ga oni našli i oduzeli od okrivljenika onda će ga tebi vratit uz potvrdu o vraćanju.

mobitel možeš dobit odmah i ne moraš čekat kraj postupka, u običnim situacijama.
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.