Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2015., 22:06   #1
Usisavači

prvo , ispricavam se ako je tema lose postavljena ili nesto.
u nabavci sam novog usisavaca i otisao sam u italiju da malo pogledam ponudu. Za ok mi zapeo jedan samsungov bez vrecica sa cijenom od 110eura na popustu. Kad sam malo bolje proucio karakteristike vidim da ima 700w?? Bacim oko na druge i vidim da vecina tih usisavaca ima cca 700-800w. Nije mi to jasno jer imam usisavac od 1600w i vuce ko 80godisnjak sa plucnim oboljenjem cigaru. Jel ima netko od vas kakvih iskustva ili informacija zasto tako malo wati?
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:09   #2
EU propisi o "očuvanju okoliša". Jerbo slabiji usisavač vuče manje struje. To kaj ćeš s tim usisavačem ustvari 4x dulje usisavat jer to govno uopće ne vuče mrvice i tako potrošiti 3x više struje čime "očuvanje okoliša" pada u vodu uopće nije važno.
Debilni birokrati u EU parlamentu od dosade neznaju što bi radili i tako opravdali svoje plaće od 6-7000 EUR pa izmišljaju ovakve gluposti kao i duljine i oblike krastavaca.

BTW mislim da je trenutno limit za EU 1600W s tim da će se sljedećih godina snaga smanjivat i dalje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:11   #3
čula da su ograničili snagu, kao ušteda energije

e sad, jel ti usisivači rade kako treba nemam pojma
ne vidim ni di je ušteda, samo ćeš morati pet puta pr oći di si nekad prošo jednom
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:11   #4
norma je da usisavaci ne smiju biti jaci od 1600w. 700w je daleko ispod toga. a opet tehnologija nije toliko napredovala u tih godinu dana od kad postoji taj zakon da su usisavaci od 700w postali efikasni kao neki jaci od 1600w
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:13   #5
Moje iskustvo je da u nekom srednjem rangu nećeš pronaći dobar usisavač bez vrećice. To ima neko svoje stručno obajšnjenje, ali ja ga ne znam. Nakon 3 usisavača bez vrećice, napokon imam usisavač koji usisava i ima vrećicu, to znam.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:18   #6
i ja imam loše iskustvo s usisavačem bez vrećice, rekao mi tip na servisu da su oni manje-više svi sranje i da se držim ovih 'običnih' s vrećicama.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:22   #7
svatko ima svoje razloge za ili bez vrecica, pa tako i ja. nije to bilo pitanje mene zanima ta snaga kako odjednom pala toliko ispod norme
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:24   #8
Ma kakvi. Rainbow je odlican ali ima dvije mane
1. Cijena
2. Tezina

Nikad vise "obican" usisavac
Kako sam preselila vise ga nemam. Ostao doma staroj no namjeravam kupiti polovni koji isto kosta ko sveti petar ali kad vidim kako cisti tepihe i madrace
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:24   #9
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
svatko ima svoje razloge za ili bez vrecica, pa tako i ja. nije to bilo pitanje mene zanima ta snaga kako odjednom pala toliko ispod norme
znači, nisi čuo do sad za to?

http://www.eukutak.info/index.php?op...koni&Itemid=12
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:27   #10
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
svatko ima svoje razloge za ili bez vrecica, pa tako i ja. nije to bilo pitanje mene zanima ta snaga kako odjednom pala toliko ispod norme
Nije pitanje, ali je dio odgovora na pitanje da li je usisavač dovoljno jak. Vrlo vjerojatno nije dovoljno jak, ali ne zbog snage, nego zbog tog što su rijetki modeli bez vrećica koji dobro usisavaju.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:38   #11
Meni je drago da ovdje uopće ima žena koje se usuđuju priznati da usisavaju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:38   #12
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno nije dovoljno jak, ali ne zbog snage, nego zbog tog što su rijetki modeli bez vrećica koji dobro usisavaju.
ovo se kosi sa mojom logikom pa bi molio objasnjenje. Vidim da ni nema bas jeftinih usisavaca bez vrecice. imam 2 macke i psa i usisavam/cistim jednom tjedno i prilikom toga spremnik usisavaca se full napuni dlaka i prasine. Da to radim sa usisavacem sa vrecicom trebao bi svaki tjedan novu vrecicu ,a to mi se cini neprakticno i skupo. Posudu samo ispraznim
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:44   #13
Uvijek se može kupiti industrijski . Jesu ružni i bučni, ali mislim da se na njih ne će odnositi limit snage.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:48   #14
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
ovo se kosi sa mojom logikom pa bi molio objasnjenje. Vidim da ni nema bas jeftinih usisavaca bez vrecice. imam 2 macke i psa i usisavam/cistim jednom tjedno i prilikom toga spremnik usisavaca se full napuni dlaka i prasine. Da to radim sa usisavacem sa vrecicom trebao bi svaki tjedan novu vrecicu ,a to mi se cini neprakticno i skupo. Posudu samo ispraznim
Ne znam ti reći zašto, meni je objasnila trgovkinja pa sam zaboravila. Nešto vezano za samu konstrukciju, gdje se nalazi ventilacija, filter, nešto. Objasnila mi je koji imaju to dobro rješeno, a sad se više ne sjećam niti da li su bili preskupi ili ih nisu niti imali. Kupila sam usisavač s vrećicama i hrpu vrećica i jako sam zadovoljna.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.