Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 21:30   #61
Najgore je što je taj pokolj koji je zapravo trajao više dana u podudaranju s Vukovarom pa je stalno osuđen da bude u drugom planu.
Imran is offline  
Old 17.11.2017., 20:57   #62
Quote:
Splićani u znak na heroje iz Vukovara pale svijeće u Vukovarskoj ulici
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/7...ale-se-svijece

Quote:
FOTO: CIJELA DRŽAVA SJEĆA SE VUKOVARA, TISUĆE I TISUĆE LAMPIONA GORI PO HRVATSKOJ Građani se poklonili žrtvama grada heroja diljem Lijepe naše
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-nase/6757425/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 17.11.2017., 20:59   #63
Quote:
sjećanje na nevine žrtve Ovako će se u Škabrnji obilježiti 26. obljetnica stradanja u Domovinskom ratu
https://www.antenazadar.hr/clanak/20...ovinskom-ratu/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 17.11.2017., 21:11   #64
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Najgore je što je taj pokolj koji je zapravo trajao više dana u podudaranju s Vukovarom pa je stalno osuđen da bude u drugom planu.
Za Škabrnju smo na polozaju saznali tek sljedeci dan,sve oci su bile uprte u Vukovar...

Ali to njihovu zrtvu i patnju ne cini nimalo manjom...

Krivi samo jer su bili Hrvati...

Nikada zaboraviti,nikada oprostiti...

Tuzno je sto danasnja mladez o Vukovaru,Skabrnji i opcenito DR zna jako malo i isto toliko malo ih zanima...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 18.11.2017., 10:51   #65
Jedini Bože, podari Svoje Kraljevstvo Žrtvama Vukovara, Srebrenice i drugih, a preživjelima u našoj domovini prosvijetli pamet da dobijemo vlast koja cijeni Žrtve, ne omalovažava ih i ne koalira s onima koji su suodgovorni za Njihove i naše patnje!

Umjesto predizborne šutnje podsjeti glasače da uvijek biraju one koji će nas voditi (a ne vodati), koji cijene Žrtve Vukovara, Srebrenice i drugih, upoznaj ih s našom Svetom Domovinom Hrvatskom, kako izabrani ne bi u naše ime valjali gluposti o "građanskom ratu", "agresiji" Hrvatske na Agresore, zaustavi pljačku naših nacionalnih materijalnih i nematerijalnih vrijednosti koje su i Žrtve stvarale...!

Pomozi nam da izvučemo Pouku i nikad više ne budemo prevareni!
Amen

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 18.11.2017., 10:55   #66
Jedini Bože, podari Svoje Kraljevstvo Žrtvama Vukovara, Srebrenice i drugih, a preživjelima u našoj domovini prosvijetli pamet da dobijemo vlast koja cijeni Žrtve, ne omalovažava ih i ne koalira s onima koji su suodgovorni za Njihove i naše patnje!

Umjesto predizborne šutnje podsjeti glasače da uvijek biraju one koji će nas voditi (a ne vodati), koji cijene Žrtve Vukovara, Srebrenice i drugih, upoznaj ih s našom Svetom Domovinom Hrvatskom, kako izabrani ne bi u naše ime valjali gluposti o "građanskom ratu", "agresiji" Hrvatske na Agresore, zaustavi pljačku naših nacionalnih materijalnih i nematerijalnih vrijednosti koje su i Žrtve stvarale...!

Pomozi nam da izvučemo Pouku i nikad više ne budemo prevareni!
Amen

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 18.11.2017., 11:28   #67
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Jedini Bože, podari Svoje Kraljevstvo Žrtvama Vukovara, Srebrenice i drugih, a preživjelima u našoj domovini prosvijetli pamet da dobijemo vlast koja cijeni Žrtve, ne omalovažava ih i ne koalira s onima koji su suodgovorni za Njihove i naše patnje!

Umjesto predizborne šutnje podsjeti glasače da uvijek biraju one koji će nas voditi (a ne vodati), koji cijene Žrtve Vukovara, Srebrenice i drugih, upoznaj ih s našom Svetom Domovinom Hrvatskom, kako izabrani ne bi u naše ime valjali gluposti o "građanskom ratu", "agresiji" Hrvatske na Agresore, zaustavi pljačku naših nacionalnih materijalnih i nematerijalnih vrijednosti koje su i Žrtve stvarale...!

Pomozi nam da izvučemo Pouku i nikad više ne budemo prevareni!
Amen

Pozdrav
Nikola Duspara
Dopuna:
Uzbuđen sam, oprostite!
Tek nakon objavljivanja primjetio sam da na temi o Škabrnji nisam spomenuo Škabrnju.
Škabrnja je dala Žrtve najviše vrijednosti i samo je medijski zapostavljena.
Ne mogu vratiti riječi, ali bol za Škabrnju je prisutna.
Bog je blagoslovio!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 18.11.2017., 11:30   #68
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Jedini Bože, podari Svoje Kraljevstvo Žrtvama Vukovara, Srebrenice i drugih, a preživjelima u našoj domovini prosvijetli pamet da dobijemo vlast koja cijeni Žrtve, ne omalovažava ih i ne koalira s onima koji su suodgovorni za Njihove i naše patnje!

Umjesto predizborne šutnje podsjeti glasače da uvijek biraju one koji će nas voditi (a ne vodati), koji cijene Žrtve Vukovara, Srebrenice i drugih, upoznaj ih s našom Svetom Domovinom Hrvatskom, kako izabrani ne bi u naše ime valjali gluposti o "građanskom ratu", "agresiji" Hrvatske na Agresore, zaustavi pljačku naših nacionalnih materijalnih i nematerijalnih vrijednosti koje su i Žrtve stvarale...!

Pomozi nam da izvučemo Pouku i nikad više ne budemo prevareni!
Amen

Pozdrav
Nikola Duspara
Dopuna:
Uzbuđen sam, oprostite!
Tek nakon objavljivanja primjetio sam da na temi o Škabrnji nisam spomenuo Škabrnju.
Škabrnja je dala Žrtve najviše vrijednosti i samo je medijski zapostavljena.
Ne mogu vratiti riječi, ali bol za Škabrnju je prisutna.
Bog je blagoslovio!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 18.11.2017., 13:41   #69
Kao svakoga 18. studenoga prošlih godina, i večeras će nakon večernjih svetih misa tisuće vjernika iz svih mostarskih crkava krenuti u tihoj procesiji ka Vukovarskoj ulici, gdje će upaliti svijeće te se pomoliti ispred križa vukovarskim braniteljima.
I to u ozračju u kojem im se prijeti da će se dovršiti ono što je zapačeto u Vukovaru i Mostaru.

Nakon toga, Tropletova mladež će u 19.45 sati, podno Jubilejskog križa na brdu Hum iznad Mostara, upaliti 26 baklji u znak sjećanja na 26 godina od žrtve Vukovara i u čast 26. obljetnice uspostave Hrvatske zajednice Herceg Bosna.

Mostar pita Vukovaru brate
Daj mi reci kako si mi sada
Kad nas vidiš dal ti srce plače
Bole li te rane danas jače
zrimo is offline  
Old 18.11.2017., 15:49   #70
Već 20 godina se za 18.11 pišu pangerike, rade kolone, skupljaju političku poeni, a već sutra će svi zaboraviti na taj grad koji se nikad nije oporavio od rata.

No bitno da će danas obećati kako neće nikada zaboraviti Vukovar i kako će baš sada napraviti nešto što će pomoći Vukovaru.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 18.11.2017., 16:29   #71
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Već 20 godina se za 18.11 pišu pangerike, rade kolone, skupljaju političku poeni, a već sutra će svi zaboraviti na taj grad koji se nikad nije oporavio od rata.

No bitno da će danas obećati kako neće nikada zaboraviti Vukovar i kako će baš sada napraviti nešto što će pomoći Vukovaru.
Upravo to i ja govorim. Svake godine ista priča. U ovih 20 godina, Vukovar je mogao postati Singapur, a još uvijek je grad slučaj koji upravo nestaje. Imaju jedva nategnutih 20 tisuća stanovnika. I to će za koju godinu nestati, ako nastave ovako. Kao obilježavamo obljetnicu užasa 91. , a imamo upravo novi užas zvan nestajanje grada.
klokanovac is offline  
Old 18.11.2017., 17:50   #72
Vjerovatno nakon ovog posta ću dobiti ban ali neka bude kako bude.
Sljedeće što ću napisati će biti iskreno iz srca jer sam još uvjek pod velikim dojmom.

Prijatelj Vukovarac me u četvrtak pozvao u Vukovar.Prvi put u životu sam posjetio Vukovar.Znam, sramim se toga.Danas sam se vratio.
Htio sam da mi pokaže trpinjsku cestu, bolnicu, vodotoranj i mnoge druge važne stvari.
Kada sam stajao pred bolnicom sve one strahote i priče su sjele na svoje mjesto.
Ipak sam čovjek od krvi i mesa.Od dojma iz bolnice živci su već počeli raditi, htio sam vidjeti bjele križeve tu sam se potpuno slomio.Krenule su suze nisam se mogao kontrolirati.
Vukovar je bio prekrasan grad, danas je pustinja.Na korzu dvije-tri trgovine.
Trebati će proći iz današnje perspektive dosta vremena da se ovako ljepi grad potpuno osovi na noge.Današnji Vukovar je pun tuge i to se vidi na svakom koraku i na ljudima koji žive tamo, kako mi je kazala jedna vukovarka susjeda:
-vi iz Zagreba se sjetite Vukovara samo na današnji dan?
Žena je u pravu.Može nas biti sramota.
Umjesto da pokažemo onima koji su od Vukovara napravili ¨staljingrad¨ da oni ne mogu toliko srušiti koliko mi možemo izgraditi.
Danas se Vukovar koristi samo u političke i predizborne svrhe.
Gledam plenkovića i nju.Koliki nekarakter moraš biti da na današnji dan se samopromoviraš.Jesi li pršla ulicom gdje su zarasle kuće i gdje se vide rupe od metaka? Nakon 20 godina.ne nisi, srami se.

A što se tiče ovih preko ¨vascelo nebeskih¨ i izgradnji tkz. dobrih odnosa između dvije države.Zašto ¨vascela junačino¨nisi na današnji dan došao u Vukovar, skupio ¨vascela¨muda i poklonio se žrtvama.Tako se izgrađuju dobrosusjedski odnosi.Ali svi znamo da se to neće dogoditi nikada.Treba imati velika kohones za takvo nešto.
donbon is offline  
Old 18.11.2017., 18:49   #73
Svjetlost vječna svijetlila im i počivali u miru Božjem, amen.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 18.11.2017., 18:59   #74
Mediji opet u sramotnoj ulozi na današnji dan, bitno je dobit šta više klikova i podmetati klipove gdje god se stigne.
PCN is offline  
Old 18.11.2017., 19:36   #75
Quote:
donbon kaže: Pogledaj post
Vjerovatno nakon ovog posta ću dobiti ban ali neka bude kako bude.
Sljedeće što ću napisati će biti iskreno iz srca jer sam još uvjek pod velikim dojmom.

Prijatelj Vukovarac me u četvrtak pozvao u Vukovar.Prvi put u životu sam posjetio Vukovar.Znam, sramim se toga.Danas sam se vratio.
Htio sam da mi pokaže trpinjsku cestu, bolnicu, vodotoranj i mnoge druge važne stvari.
Kada sam stajao pred bolnicom sve one strahote i priče su sjele na svoje mjesto.
Ipak sam čovjek od krvi i mesa.Od dojma iz bolnice živci su već počeli raditi, htio sam vidjeti bjele križeve tu sam se potpuno slomio.Krenule su suze nisam se mogao kontrolirati.
Vukovar je bio prekrasan grad, danas je pustinja.Na korzu dvije-tri trgovine.
Trebati će proći iz današnje perspektive dosta vremena da se ovako ljepi grad potpuno osovi na noge.Današnji Vukovar je pun tuge i to se vidi na svakom koraku i na ljudima koji žive tamo, kako mi je kazala jedna vukovarka susjeda:
-vi iz Zagreba se sjetite Vukovara samo na današnji dan?
Žena je u pravu.Može nas biti sramota.
Umjesto da pokažemo onima koji su od Vukovara napravili ¨staljingrad¨ da oni ne mogu toliko srušiti koliko mi možemo izgraditi.
Danas se Vukovar koristi samo u političke i predizborne svrhe.
Gledam plenkovića i nju.Koliki nekarakter moraš biti da na današnji dan se samopromoviraš.Jesi li pršla ulicom gdje su zarasle kuće i gdje se vide rupe od metaka? Nakon 20 godina.ne nisi, srami se.

A što se tiče ovih preko ¨vascelo nebeskih¨ i izgradnji tkz. dobrih odnosa između dvije države.Zašto ¨vascela junačino¨nisi na današnji dan došao u Vukovar, skupio ¨vascela¨muda i poklonio se žrtvama.Tako se izgrađuju dobrosusjedski odnosi.Ali svi znamo da se to neće dogoditi nikada.Treba imati velika kohones za takvo nešto.

Eto, ovo mi jednostavno nije jasno kod vas i nešto je jako trulo u vašem gradu. Zašto se za svako, ali baš svako lokalno sranje krivi Zagreb? Zar nemate tamo svoju lokalnu samoupravu, koja bi se trebala pobrinuti za nova radna mjesta? Što očekujete od države? Da vam ona stvara radna mjesta i radi posao lokalne samouprave? Mislite da drugima država pomaže? Kako drugi mogu sve, a vi ništa? Ni pišljivu trgovinu tamo ne možete otvoriti. Čija je to krivica i tko bi trebao snositi odgovornost za to?
klokanovac is offline  
Old 18.11.2017., 20:35   #76
Quote:
donbon kaže: Pogledaj post
-vi iz Zagreba se sjetite Vukovara samo na današnji dan?
Uz svo dužno poštovanje i pijetet prema žrtvama, što bih ja trebao raditi ostatak godine?

Nemam toliko love da podignem cijeli novi grad, žao mi je
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 18.11.2017., 21:33   #77
Da država hoće, mogla bi pomoći , kako da ne . Npr . ukida se porez na dobit od firmi, ukida se kompletan porez na dohodak u vukovarskoj županiji, cjelokupni pdv u cijeloj županiji se smanji na 10 %, može se ostaviti prirez od 10% da lokalna zajednica zaradi neku siću .

Kako da država subvencionira turizam sa povlaštenom stopom PDV-a, a ne želi subvencionirati ratom opustoštena područja?
munjeviti.juric is offline  
Old 18.11.2017., 23:04   #78
Kosor i ostali kurci palci dignu porez za svakakva sranja a to se ne moze ucinit za Vukovar da se izgradi jaci i bolji nego je bia.

Di su veliki ekonomisti vizionari lex agrokori i perkovici svi isti, da se ne moze izgradit jebena tvornica keramiki ili nesto slicno ili dovest dizajnere u borovo i rec evo Hrvati kupujte to za Vukovar ionako sve uvozite.

Ima li jebena vukovarska salama ili sir, pa udri reklamu.
Ili je ovo europejcima Hrvatima sa par fakulteta smijesno.

Pako su ti jebeni hrvatski politicari osim sta su za krast.
Jad i bijeda.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 18.11.2017., 23:09   #79
Kad je čovjek spomenuo Zagreb očigledno je mislio na političare, ne obične ljude, a istina je su ga političari zapustili do kraja. Realno Zagreb(sabornici, vlada) je napustila sve međutim daleko bolje stoji obala ili razvijeni sjever te Zagreb nego razoreni dijelovi gdje i dalje bole rane, mrtvi se tragaju, a grad je podijeljen.

Koliko je "zapadna" Njemačka utukla love u bivšu istočnu Njemačku nakon spajanja pa dan danas su ovi daleko iza po razvijenosti, a gdje nebi bio grad razoren do temelja sa ovakvom etničkom strukturom i povijesti.

Hvala još jednom svim braniteljima i onima koji su dali život za zemlju u obrani Vukovara, ali i ostatku zemlje. Oni su svoj posao odradili i više nego časno, a svi oni koji su izdali Vukovar nakon rata, ali i ostatak države svaki put kada koračaju tim ulicama i gledaju u te križeve heroja, nadam se da osjete barem malo srama i nedostojanstva zbog onoga što su napravili zemlji.
arizin is offline  
Old 19.11.2017., 01:33   #80
Tako je.Kada sam spomenuo Zagreb mislio sam na naše političare.
Ali i na nas Hrvate.Ali mi tu samosvijest još nemamo u sebi kao njemci sa istočnim djelom njemačke.Da stisnemo naše političare da se ulaže u Vukovar.
Vukovar ima svako pravo na to i mi hrvati tu moramo šutjeti.Tu nemamo pravo prigovoriti niti malo.Vukovar ima svako pravo u ovome trenutku dobijati više novaca iz državnog proračuna nego bilo koji drugi hrvatski grad.

Evo primjera:
Zašto se IKEA nije izgradila pred ulazom u Vukovar.
Nova radna mjesta za Vukovarce za mlado i staro.
Zašto se u borovo tvornicu ne ulaže kao u HS produkt?
Važnije su puške i pištolji, nego cipele.Pa ajmo te popularne cipele učiniti svijetski popularnima kao puške i pištolje.
donbon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.