Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 21:25   #461
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
IK je selektivna mjera, a nasi zakoni ionako propisuju kazne za sve vrste nasilja, pa i u obitelji, tako da je IK tu visak.
Drugo, jako mi smeta sto IK spominje da Ce djelatnosti u vezi zastite itd prepustiti udrugama i strankama, jer to otvara prostor raznoraznim makinacijama i manipuliranjima financija i jos vecoj netransparentnosti nego dosad. Drzava je ta koja mora imati sigurne kuce/ustanove itd .
Tko ce odrediti koje su udruge adekvatne kao i stranke?
Sve ovo dovodi u sumnju u pravi cilj IK.
Super, znaci profesionalni placenici istih lobija koji su kreirali IK ce nam sluzbeno biti ovlasteni odlucivati o njezinoj primjeni, a sve cemo mi placati iz svojih dzepova bez mogucnosti legalnih prigovora.

Definicija sistemske korupcije i diktature.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 21.11.2017. at 21:37.
ruka-slave is offline  
Old 22.11.2017., 00:36   #462
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
...
Što je sa lažnim optužbama za pedofiliju nad vlasittom djecom koje su česte kod razvoda, i po pravilu (95% slučajeva) se ispostavi da su lažne? Jel ima posljedica za lažne potužbe koje čovjeku mogu u potpunosti uništiti život? Je li to nasilje?
Što je onda tek sa lažnim optužbama za nasilje u braku? Opet ništa posljedice za lažne optužbe? Je li to nasilje?
Jest.
Korištenje represivnog aparata na taj način je također represija. Nasilje.

I to nasilje koje bi moralo biti tretirano sukladno šteti koju uzrokuje. Kao i svako drugo.

To važi za sve optužbe koje se dokažu kao lažne.

Quote:
Jel ima ikakvih posljedica za socijalne radnike koji svojim neradom, nestručnošću i pristranošću dozvoljavaju i potiču ovakvo ponašanje?
Na žalost, ne.

Nisam siguran kakve to ima veze s IK.

Ništa nas ne sprečava da takve propise naš Sabor izglasa.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.11.2017., 06:52   #463
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jesu li Instabulskom konvencijom obuhvaćeni muškarci lažno prijavljeni za nasilje?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...u/1008828.aspx
Jesu, ako čitaš ili ako si čitao jesu. No ponavljam, jesu i u postoječim zakonima koje ne primjenjujemo. Nasilje mora biti potvrđeno. Tako da vrlo lako je shvatljivo tko je nasilnik , a tko žrtva. Kod nas je problem što već pri prvom prijavljivanju žrtvu i nasilnika stavljaju u znak jednakosti. Oboje dobiju kaznene prijave.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 10.02.2018., 12:26   #464
Quote:
ŽRTVA NASILJA
'TUKAO ME, URLAO DA ĆE UBITI I MENE I SEBE. POBJEGLA SAM U SIGURNU KUĆU...' Potresna priča partnerice Vedrana Rohatinskog, sina bivšeg guvernera HNB-a
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...hnb-a/7018992/

Ah ta zlatna mladež
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 10.02.2018., 12:27   #465
Quote:
Svijet bez nasilja nad ženama
Prosvjed "Sluškinje ustaju za ratifikaciju Istanbulske konvencije" u podne na Cvjetnom
http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/...ne-na-Cvjetnom

Ja sam za ratifikaciju a vi??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 10.02.2018., 12:38   #466
Sad će HNS pritisnuti vladu da ratificira konvenciju, kao predstavnici uljuđenog, građanskog dijela Hrvatske, kako si vole tepati
BrokenEmpire is offline  
Old 10.02.2018., 13:22   #467
Onako,bez previše razmišljanja,ako je HDZ protiv-ja sam za.
Robert Mugabe is offline  
Old 10.02.2018., 13:25   #468
Protiv.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 10.02.2018., 14:44   #469
Ako je ovaj novokomponirani "HDZ" za, ja sam protiv!

Inače, da se mene pita, nasilnici ne bi tako brzo vanka iz zatvora, međutim, u našem školskom sustavu se uči to da je biti nasilnik faca već u školi i da može što hoće!

A vidim da nasilnici imaju i kod cura dobru prođu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 10.02.2018., 14:59   #470
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Te bi prvo trebale prosvjedovati protiv otmice i zlostavljanja malog Cezare-a.


Jedno pitanje...sto istambulska konvencija govori o laznim prijavama za fizicko maltretiranje?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.02.2018., 18:07   #471
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Jedno pitanje...sto istambulska konvencija govori o laznim prijavama za fizicko maltretiranje?
što govori naše zakonodavstvo?
Lizzie M is offline  
Old 10.02.2018., 18:08   #472
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
IK je selektivna mjera, a nasi zakoni ionako propisuju kazne za sve vrste nasilja, pa i u obitelji, tako da je IK tu visak.
Drugo, jako mi smeta sto IK spominje da Ce djelatnosti u vezi zastite itd prepustiti udrugama i strankama, jer to otvara prostor raznoraznim makinacijama i manipuliranjima financija i jos vecoj netransparentnosti nego dosad. Drzava je ta koja mora imati sigurne kuce/ustanove itd .
Tko ce odrediti koje su udruge adekvatne kao i stranke?
Sve ovo dovodi u sumnju u pravi cilj IK.
Točno
Osim toga pola EU je nije ratificiralo a u drugoj poli koja jeste nije došlo do smanjenja nasilja.
nexst is offline  
Old 10.02.2018., 19:04   #473
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja ne, ni u ludilu - promašeni zakon koji ne donosi ništa pozitivno po pitanju zaštite žena što već u HR zakonima nema, donosi probleme po pitanju distinkcije spolova - pogotovo je to problematično s djecom - što je po meni nedopustivo, donosi komponente seksualizacije ženske djece gdje se ista pravila kao slučajno ne odnose samo na žene već i na djevojčice i zadnja jako problematična točka - donosi jačanje nekakvih udruga i slabljenje države - paramilitarne formacije su očito danas jako cool...

Jesi li pročitao, ali stvarno pročitao instanbulsku konvenciju???
hilderik is offline  
Old 10.02.2018., 19:52   #474
Meni po toj konvenciji ispada, da su svi muškarci potencijalni nasilnici prema ženama. Bolje da djecu uče kako zaraditi novac, a ne ove piz...
Pythonhim is offline  
Old 10.02.2018., 21:07   #475
Ova rodna ideologija i sve povezano s time ide direktno protiv žena. Ženski sport će nestati, jer će se netko tko se "osjeća" ženom natjecati u ženskom sportu. Primjera već ima od zadnje olimpijade do MMA borbi ili tenisa.

U SAD-u koja je "naprednija" po tom pitanju u ženski wc mogu ući svi koji se osjećaju tako. U VB, isto tako "naprednoj" "Lily" Madigan je postao zastupnik žena u laburističkoj partiji. Feministice se bune.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 10.02.2018., 21:39   #476
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Protiv.
tTreba te muž izbubati dva-tri put..pa da vidim.....al to je zato jer mu je stalo do tebe.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 10.02.2018., 21:41   #477
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ja ne, ni u ludilu - promašeni zakon koji ne donosi ništa pozitivno po pitanju zaštite žena što već u HR zakonima nema, donosi probleme po pitanju distinkcije spolova - pogotovo je to problematično s djecom - što je po meni nedopustivo, donosi komponente seksualizacije ženske djece gdje se ista pravila kao slučajno ne odnose samo na žene već i na djevojčice i zadnja jako problematična točka - donosi jačanje nekakvih udruga i slabljenje države - paramilitarne formacije su očito danas jako cool...

Jesi li pročitao, ali stvarno pročitao instanbulsku konvenciju???
Jesi li ti pročitao? Ako i jesi ne čini mi se da si shvatio. Ako to ionako ima u zakonima zakej ne ratificirati?
Zar zaista misliš da državne strukture poput hdz-a manje štete nanose nego udruge civilnog društva....
Nego obzirom da si čitao kako točno istambulska konvencija slabi države? Mijenja im ustav?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 10.02.2018., 21:43   #478
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ova rodna ideologija i sve povezano s time ide direktno protiv žena. Ženski sport će nestati, jer će se netko tko se "osjeća" ženom natjecati u ženskom sportu. Primjera već ima od zadnje olimpijade do MMA borbi ili tenisa.

U SAD-u koja je "naprednija" po tom pitanju u ženski wc mogu ući svi koji se osjećaju tako. U VB, isto tako "naprednoj" "Lily" Madigan je postao zastupnik žena u laburističkoj partiji. Feministice se bune.
A Istanbulska konvencija uvodi ista od toga sto si spomenuo?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 10.02.2018., 21:46   #479
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
tTreba te muž izbubati dva-tri put..pa da vidim.....al to je zato jer mu je stalo do tebe.
Inače, ja sam muško.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 10.02.2018., 22:17   #480
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Inače, ja sam muško.
Aha ti si onaj koji buba...... Pa je .....svi vidimo kako se fantastično primjenjuju rh zakoni pa se bolje osigurati...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.