Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 10:54   #81
Question Fizioterapeut u Šibeniku za stariju osobu ?

Pozdrav,

dvije molbe, vezano uz tretman oporavka od operacije kuka i natkoljenice (ponovna ugradnja proteze) za stariju žensku osobu.
Lokacija: Šibenik, Šubićevac; u privatnom stanu.

1. Iskustva sa fizioterapeutom Goranom Černakom iz Drniša (http://ordinacija.vecernji.hr/adresa...-goran-cernak/)
2. Molim preporuku, idealno 3 puta tjedno; po mogućnosti preko HZZO-a , ali može i po dogovoru.

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:42   #82
preporuka nekog privatnika za fizikalnu? koljeno je u pitanju..
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 20:41   #83
Imao sam rupturu bicepsa na lijevoj ruci i nakon operacije ruka mi je u gipsu.Dr kaze da moram nositi gips 6tjedana a nakon toga fizikalna.Jel netko mozda zna koliko traje oporavak ruke nakon skidanja gipsa?Trenutno nisam u Hr pa ne mogu pitati doktora.
Lp
13petak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 16:26   #84
fizikalna terapija u kući

Čula sam da fizioterapeut kao samostalna osoba (znači ne kao zaposlenik neke ustanove) može sklopiti ugovor sa HZZO-om i pružati uslugu fizioterapije u kući. Da li netko zna nešto o tome?
U Zagrebu sam. Imala sam fizikalnu preko jedne privatne kuće, obzirom da imam preko 10 godina iskustva s fizioterapijom od toplica, bolnica, privatno,...ovo je bilo prestrašno. Možete li mi preporučiti nekog ili neku ustanovu?
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 16:41   #85
ja sam nedavno dobila forumsku preporuku za ove http://www.zdravstvena-njega.hr/index.php

mama je jako zadovoljna, toliko da su prvo plaćali za tatu da još žena ostane a sad i on ima uputnicu preko hzzo-a
ako oćeš mogu ih pitati kak se točno zove ta žena s kojojm su tak zadovoljni
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 17:08   #86
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno dobila forumsku preporuku za ove http://www.zdravstvena-njega.hr/index.php

mama je jako zadovoljna, toliko da su prvo plaćali za tatu da još žena ostane a sad i on ima uputnicu preko hzzo-a
ako oćeš mogu ih pitati kak se točno zove ta žena s kojojm su tak zadovoljni
Hvala, može ako žena nije vezana za ustanovu, jer ja sam već kod njih na listi ali na red ću doći valjda dogodine. Čeka se jako dugo, a u međuvremenu moram naći rješenje. Računam, ako bi neki samostalac bio super, ja ću mu zauvijek biti klijent. Pa ako ima 15ak ovakvih kroničnih zadovoljnih, dobro i njemu i nama.
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 17:19   #87
ma daj?
mama je došla na red za cca 3 tjedna, kod par njih u zagrebu se čekalo oko 4 mjeseca

pitam, javim na pm (ne bum javno objavljivala imena) prek vikenda pa se lako dogovaraš dalje
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 17:53   #88
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ma daj?
mama je došla na red za cca 3 tjedna, kod par njih u zagrebu se čekalo oko 4 mjeseca

pitam, javim na pm (ne bum javno objavljivala imena) prek vikenda pa se lako dogovaraš dalje
Može, hvala ti.
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 03:16   #89
Imam 36 god. I iz okolice sam zagreba.
Rebra su mi krivo zarasla sa lijeve i sa desne strane i radi toga mi se drzanje destabiliziralo posebno ramena i ledja.Neki su mi rekli da bi trebao ici fizijatru da mi prepise vjezbe da mi se ti dijelovi tijela mobiliziraju di su mi ta rebra i da mi za posturu vjezbe prepise.
Nezaposlen sam pa me zanina da li ima neki da je jako dobar bas za tu moju problematiku i da se preko socijalnog moze kod njega, ako ne ima li koji privatnik da nije preskup
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 10:22   #90
Trebala bih jednu jnformaciju, decko mi je na poslu dobio ozljedu n radu i dobio je 15 teraija medutum mi smod avno rezervirali za more i i ostalo bude mu 5 teraija i sad nas interesira dali mozemo mi zamllit fizijatricu da mu potpise tih 5 kao da ih je odradio.. ide na sv duh. Pa sad bih molila one koju si isli dali to mozemo zatrazit ili to niko nece napravit.. bvala lp
Anamarija1303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 10:41   #91
Ako mu je to bitno, neka zamoli dr i obrazloži situaciju. No mislim da je ovdje veći problem što će propustiti 1/3 potrebnih terapija..
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 11:14   #92
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ako mu je to bitno, neka zamoli dr i obrazloži situaciju. No mislim da je ovdje veći problem što će propustiti 1/3 potrebnih terapija..

Ali msm nije niti strgo koljeno niti ga boli niti ista ... ato se njega tice on nebi ni isao na terapije da ne mora.. valjda ce onda dat doktorica
Anamarija1303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 00:21   #93
Može li mi netko objasniti proceduru prijave na fizioterapiju u Zagrebu. Nikad do sada nisam ništa slomila, a doktor mi je na prošlom pregledu napomenuo da ću trebati fizioterapiju nakon skidanja gipsa sljedeći tjedan, no nije mi rekao detalje.. Zanima me kako to ide preko dopunskog, dal` se mora ići u jedan od glavnih Domova zdravlja, ide li to automatski prema kvartu prebivališta ili mogu i sama ići kod koga želim? Postoje li i privatni fizioterapeuti koji imaju ugovor s HZZ-om pa da se kod njih mogu naručiti? Jel se dugo čeka u bolnicama za doći na red inače? Zapravo je dosta zeznuta ozljeda koljena pa bih htjela čuti ako netko ima preporuku i više informacija oko fizioterapije nakon skidanja gipsa u Zagrebu.
Puno hvala na svakoj pomoći.
Razorblade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 20:33   #94
Quote:
Razorblade kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasniti proceduru prijave na fizioterapiju u Zagrebu. Nikad do sada nisam ništa slomila, a doktor mi je na prošlom pregledu napomenuo da ću trebati fizioterapiju nakon skidanja gipsa sljedeći tjedan, no nije mi rekao detalje.. Zanima me kako to ide preko dopunskog, dal` se mora ići u jedan od glavnih Domova zdravlja, ide li to automatski prema kvartu prebivališta ili mogu i sama ići kod koga želim? Postoje li i privatni fizioterapeuti koji imaju ugovor s HZZ-om pa da se kod njih mogu naručiti? Jel se dugo čeka u bolnicama za doći na red inače...
U principu te netko pošalje fizijatru, koji propiše određenu vrstu fizikalne terapije.
Ja znam s te reumatološke strane da mi reumatologica napiše da preporuča fizio, ali onda klipšem fizijatrici jer reumatolog preporuča, ali ne propisuje niti određuje što od fizikalne...

A možeš ići kam hoćeš, ali ti svi fizijatri imaju " svoju " fizikalnu, pa tam gdi ti je fizijatar, tam ideš na fizikalnu, jer te neće drugdje primiti, osim ev. nakon dugotrajnog maltretiranja i živciranja, kaj nije vrijedno...
A čeka se...nemam pojma. Ja idem tam gdje mi je najpraktičnije i najbliže doma, da mi je usput i blizu...pa ti mogu reći frišku informaciju za fizikalnu u DZ Siget...bila sam pred 10 dana na pregledu kod fizijatrice, i termin za fizikalnu dobila 30.5.

Privatnika s ugovorom više nema, pa to možeš zaboraviti...privatno možeš ići, i platiti.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 17:20   #95
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
U principu te netko pošalje fizijatru, koji propiše određenu vrstu fizikalne terapije.
Ja znam s te reumatološke strane da mi reumatologica napiše da preporuča fizio, ali onda klipšem fizijatrici jer reumatolog preporuča, ali ne propisuje niti određuje što od fizikalne...

A možeš ići kam hoćeš, ali ti svi fizijatri imaju " svoju " fizikalnu, pa tam gdi ti je fizijatar, tam ideš na fizikalnu, jer te neće drugdje primiti, osim ev. nakon dugotrajnog maltretiranja i živciranja, kaj nije vrijedno...
A čeka se...nemam pojma. Ja idem tam gdje mi je najpraktičnije i najbliže doma, da mi je usput i blizu...pa ti mogu reći frišku informaciju za fizikalnu u DZ Siget...bila sam pred 10 dana na pregledu kod fizijatrice, i termin za fizikalnu dobila 30.5.

Privatnika s ugovorom više nema, pa to možeš zaboraviti...privatno možeš ići, i platiti.
Hvala na odgovoru. Wow, 30.5., pa do onda se čovjek i spontano oporavi sam od sebe! Ja sad trazim kome da se "uvalim", nijedan dom zdravlja mi nije bas blizu i nezgodno mi je ikud ici s nepokretnom nogom, tako da mi je svejedno trosak taksi/prijevoz čak i da idem negdje gdje je preko zdravstva. Doktorica mi je rekla da bi trebala imati prednost jer je u pitanju svjeza ozljeda, al opet mislim da to bas i ne funkcionira tako na "ona je rekla" dok god to negdje ne pise. A vidjet ću, na kraju ispada da je bolje ići u manja mjesta to obavljat nego u Zagreb, svugdje ogromne gužve i čekanja..
Razorblade is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 21:25   #96
Hey, jeli može neka preporuka za fizioterapiju ZG - zapad, jug ili centar?
Idem preko HZZO
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 20:57   #97
Molim preporuku za fizikalnu terapiju Zagreb, ima li neka jeftinija privatna varijanta?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 19:17   #98
Jel ima netko iskustva s njima? https://www.poliklinika.com.hr/
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2019., 19:16   #99
pozdrav, ima li tko iskustva s fizikalnom u mup domu zdravlja na tresnjevci?
takodjer, zanima me koliko se ceka kao i u kojem vremenu su termini,
je li potrebno uzeti bolovanje i da li ga lijecnici prepisuju?
radim na drugom kraju grada a poslodavac mi ne moze odobriti kasniji dolazak vec ga moram pravdati bolovanjem pa da se znam organizirati.
vikendima se ne provode fizikalne terapije preko uputnice?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2019., 10:36   #100
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
pozdrav, ima li tko iskustva s fizikalnom u mup domu zdravlja na tresnjevci?
takodjer, zanima me koliko se ceka kao i u kojem vremenu su termini,
je li potrebno uzeti bolovanje i da li ga lijecnici prepisuju?
radim na drugom kraju grada a poslodavac mi ne moze odobriti kasniji dolazak vec ga moram pravdati bolovanjem pa da se znam organizirati.
vikendima se ne provode fizikalne terapije preko uputnice?

Za fizikalnu terapiju odobrava se bolovanje, vikendima se ne radi.
Mihanovićeva npr. ima terapije i u popodnevnoj smjeni.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.