Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 09:32   #3541
Pozdrav, molila bi preporuku za proktološki pregled, treba mi pouzdan i ozbiljan doktor sa iskustvom koji zna saslušat i dat stručno mišljenje.
Dr. Fila, Poliklinika dr. Lastrić,...ili netko treći...?
Nekako se njih najviše spominje.
Nisam iz Zagreba, ali udaljenost nije problem za dobru dijagnozu....
Hvala
Dali green is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 02:09   #3542
Eto,želio bih savjetom svojim pomoći , u vezi teme zasnovano na vlastitom iskustvu, otežana duga nužda uz opake bolove i krvarenje ,ukratko. (djelom i poradi nekih lijekova , ranjavan u ratu , HRVI ) Lijek:- maslinovo ulje , ujutro na tašte popiti malu do vel. žlicu (za juhu) svako jutro. Čak i ako zaboravim,popijem ulje nakon doručka i problem sa bolnom defekacijom je riješen. Ulje mora biti orig. domače proizvodnje. Koristim ulje iz Metkoviča. Sretno!
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 04:47   #3543
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Eto,želio bih savjetom svojim pomoći , u vezi teme zasnovano na vlastitom iskustvu, otežana duga nužda uz opake bolove i krvarenje ,ukratko. (djelom i poradi nekih lijekova , ranjavan u ratu , HRVI ) Lijek:- maslinovo ulje , ujutro na tašte popiti malu do vel. žlicu (za juhu) svako jutro. Čak i ako zaboravim,popijem ulje nakon doručka i problem sa bolnom defekacijom je riješen. Ulje mora biti orig. domače proizvodnje. Koristim ulje iz Metkoviča. Sretno!
Koja bi bila svrha ulja koji se pije?
Tj zar se ulje ne probavi u zelucu?
Ili dio stigne do crijeva i "podmaze crijeva"?
Koliko je zdravo piti toliko maslinovog ulja, godinama?
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:53   #3544
Mene je Pilex spasio.
+ Konzumirao sam samo rijetku hranu kao juhe i variva dok hemoroidi nisu prošli, da olakšam oporavak i da imam što manje naprezanja prilikom stolice jer meni su tako nabubrili da sam jedva mogao obavljat nuždu.
YinX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 04:32   #3545
Quote:
zlrjgnhh kaže: Pogledaj post
Koja bi bila svrha ulja koji se pije?
Tj zar se ulje ne probavi u zelucu?
Ili dio stigne do crijeva i "podmaze crijeva"?
Koliko je zdravo piti toliko maslinovog ulja, godinama?
hihi koja glupa pitanja....
evo pa uci gradivo osnovne skole
https://www.building-body.com/metabolizam-masnoca/
WIKY is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.12.2017., 23:52   #3546
HEMEROIDI

Pozdrav,
Da li je netko operirao hemoroidi laserom ili THD om?
tetavioletazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 19:43   #3547
Masti i gelovi

Pozdrav, drustvo..

Na moju srecu, do sada nisam imala problema sa hemicima (neznatno, nevrijedno spomena), ali sada su se pojavili. I to u zescoj varijanti. Barem ako mene pitate..

Naime, kako idem na kemoterapije (druga od 6 je gotova), javili su se problemi sa hemicima zbog proljeva koji se uredno javlja 3, 4 dan nakon kemo, pa ga moram zaustavljati sa Soldiarima da ne izgubim elektrolite. Pa onda nakon toga dobijem zatvor od toliko dana koliko pustim a da ne popijem, recimo, Portalak. E, onda on pokrene stolicu. I zbog toga prolhev/zatvor rutine ja dobila hemice.
Ali nisu mi bili neki problem 1.put.
Problem je nastao kad sam skombinirala portalak i neki probiotik u isti dan. Nakon 6 dana nekakanja.. mozete si zamisliti koji cep je to bio..

Eeeee... sad nastupa problem: toliki nagon i pritisak, a cep ne da.. razvalit me htjelo.. sve zvijezde sam vidjela.. peklo, boljelo (unutra), a vani izletio jedan manji hemic velicine nokta..
I krv.. prvi put u zivotu.. us*ala sam se od muke.. Medjutim, to krvarenje je brzo stalo i nije se ponavljalo, hvala Bogu..
Ali.. imam osjecaj kao da sam nes razvalila unutra od silnog naprezanja.. kad piskim, i taj pritisak smeta unutra hemicima.. o velikoj nuzdi da ne pricam.. probiotik to u kasu pretvori, a onda pece ko vrag..
Odlucila sam da NECU piti probiotik, nego pojesti svaki dan malo jogurta i iskljucivo juhica, variva, leso povrce i meso, i bez kruha. Pa da vidimo. Jer imam osjecaj ko neke prolapse.. a nadam se da nije.. nemam nevoljke stolice..

Dakle, moj problem je taj osjecaj ko da je nes vani, a ne bi trebalo biti (mozda hemic moram vratiti nutra), i pecenje i bol cak i dok piskim... Ej.. dok piskim..
Valjda gravitacija te lagani pritisak kod mokrenja spusta te nutarnje hemice van, pa grebu i bole.. Jeste culi kad za to..?!?
Ma uzas.. to mi sa danas pojavilo, nisam kronicar ko vecina vas, ali bojim se da cu postati zbog ove glupe kemo..

I sad jackpot pitanje: koja krema (gel) ide nutra, a koja van, za ublazavanje ovih bolova, grebanja, pecenja i sl??
Samo mi nemojte reci da pijem neke tablete, pijem ih i previse vec, ne znam gdje bi ih utrpala u raspored..

Sorry na dugackom postu, ali mi je pun k... nuspojava, i nekako se borim s njima, ali ovo je FAKAT GROZNO kad mislis da ce ti crijeva na dupe ispast i jos sve boli i pece..
P.S. Mislim da su porodjajni bolovi nis prema ovom.. ovakvu bol nisam NIKAD iskusila..

Pomagajte ljudi! Dakle, sta mazat izvana a sta iznutra..??

Unaprijed turbo zahvalna na odgovoru!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 04:52   #3548
Uzimaj svaki dan redovito (jednom na dan) u plasticnu casu jogurta (to kupis) dodas 2-4 cajne zlice lanenog ulja.
Meni pomaze.
Koliko sam cuo to ulje je slabo probavljivo i prode u crijeva. U crijevima bude podmazivac za stolicu.
Drugo objasnjenje koje sam cuo je da ulje bude "okolo" stolice i stolica "ne riba" crijeva.
Nije bitno koje je objasnjenje tocno, bitno je da radi "kao podmazano"
Javi kako radi, moze i na pp.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:31   #3549
Puno ti hvala na odgovoru! Definitivno ću probati s tim..

Međutim, čini mi se da bi par dana mazanja i geliranja tog područja s nečim ipak dodatno bilo potrebno.. Boli na prazno. Evo, sjedim, ležim, hodam ko da mi je dio dupeta izašo van..

Oprostite mi dragi moji na pomalo nervoznom i ne baš finom postu, ali ovo je očaj. Pazite: ja na kemo, i sve nekako podnijela (a teško je, možete si zamisliti), ali ovo mi je bila ona trešnja na šlagu na torti! Ne mogu normalno ni hodati. A probudila se i niš još obavila. A osjećam i dalje neki pritisak i bol, i ko da mi je nešto vani a ne bi trebalo biti. Pregledala sam, nemam spušteni rektum, to bi bili puno gori simptomi. Mislim da su hemići toliko nabreknuli da imam osjećaj ko da mi je pola unutrašnjosti guze vani, a vidim samo jedan mali hemić, niš više.

Nemrem doktoru, na god. je, kod zamjene je ludnica, a i Nova Godina je tu, tako da par dana moram biti sama svoj doktor..
A da idem na hitnu, ne pada mi na pamet: još da me dodatno ..khm....

Dakle, koja krema ili gel možda bolje, ste čuli da umiruje to podučje, da je protiv bolova, da smiri tu možebitnu upalu?

Unaprijed se zahvaljujem!

Vaš supatnik
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:25   #3550
Probaj gavezovu mast.
Googlaj gavezova mast hemoroidi
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:30   #3551
Mozda ti i ovo pomogne, nekima je ocito pomoglo.

Prirodni lijek protiv hemoroida
https://www.coolinarika.com/recept/p...tiv-hemoroida/
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:13   #3552
Dragi moji,

puno vam svima hvala na odgovorima!

Gavez nisam stigla probati, nego sam se odlučila paziti da imam stolicu svaki dan, da se ne stvori čep. Taj gavez ću svakako zguglati da vidim šta je to..

Inače, poprilično sam riješila ovaj problem: nema više onaj osjećaj da će mi guza i sve unuta ispasti , ibuprofen sam pila prvih par dana, sada više to ne trebam.. shvatila sam da mi kreme i bilo šta šta moram stavljati unutra u guzu ne paše.. da me još više boli onda.. tako da sam krenula fisuru rješavati omekšavanjem hrane..

Pijem jogurt s lanenim uljem, što je jedna vrlo pametna glava ovdje spomenula, i bogami, funkcionira! Zatim omekšavam hranu: jedem juhe, čušpajze, lešo povrće.. izbjegavala pečeno meso i sl.. sada već mogu i to, ali obavezno ubacim lešo povrće odmah sljedeći dan.. nakon par dana počela sam piti skupe probiotike, BIO STRESS. To mi služi ako se desi da jedan dan nemam stolicu.. To se ne smije desiti, jer čep ne smije nastati.. zato ne dozvoljavam duže od jednog dana takvo što..

Ključnim smatram to, a ako taj dan imam malo suhlji obrok, OBAVEZNO pijem jogurt sa lanenim uljem..

Ako se desi da stolica preskoči dan, probiotik popijem obavezno, a nastojim i jogurt s lanom..

Eto.. svatko nađe neku svoju šemu koja funkcionira..

Još fisura nije riješena, ali mislim da sam na putu rješavanja.. sad se samo bojim proljeva sada nakon 3. kemo.. pokušat ću proći bez soldiara za zaustavljanje istog.. možda stane samo nakon 2 puta, pa bude sve ok.. i ja pojedem malo juhice i sve 5.. bumo vidli.. učim u hodu..

Još jednom, svima puno hvala na odgovorima!

Sad se samo nadam da će dalje ipak biti lakše, sada kada malo više znam o svemu..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:15   #3553
zanima me ako neko ima hemeroidi 1il2 stupnja. smije li ici u teratanu? trcati? voziti bicikl?
ili to sve navedeno mora izbjegavati
veliki crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:55   #3554
Quote:
tetavioletazg kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Da li je netko operirao hemoroidi laserom ili THD om?
Evo ja sam THD metodom prije 3 dana... Pitaj sto te zanima.
keruvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:02   #3555
A što kada su hemići uzrokovani proljevom a ne zatvorom? Naime, ja sam poprilično sigurna da mene proljev muči samo kad sam pod pojačanim stresom, jer nisam uspjela naći baš nikakvu poveznicu sa određenom hranom. I tako sam ja tjednima bez problema, onda jedan proljev, pa drugi, pa se nadraži sve skupa i evo krvarenja s kojim se onda paralelno borim uz proljev (jer stavite vi neki čepić, kreme i to, kad sve ubrzo ode - sorry na slikovitosti) i jedno s drugim dugo traje. "zaliječim" ja to na kraju, ali....
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:25   #3556
Ja sam operirao hemoše,klasično kirurški,valjda najteža opcija ali jbg,hemoši bili IV stupnja,za kojekakve privatnike nisam pri lovi.Ukratko prvi tjedan,dva je bolno,na tabletama sam bio,druga 2 tjedna već puno manje i evo me,riješen hemoša,živim konačno sa velikim olakšanjem,bez bolova i briga
Stoga ako će netko i na ovaj oblik zahvata,sugeriram,stisnite zube,izdržat će te koji tjedan (budite na bolovanju ili godišnjem ako možete taj period) i nakon toga miiiiiiiir Paket pomoći u tom periodu je:jače tablete za bolove (pio sam i duplu dozu povremeno),nekakav lijek/proizvod za omekšavanje stolice OBAVEZNO! Anatomski jastuk za sjedenje
Toliko i sretno.Idite,riješite se muke
Poz
svaboooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:42   #3557
Vec nekoliko dana citam ovaj forum i konacno sam se odlucila registrirati. Kao i mnogi ovdje i ja vec godinama imam razno razne probleme oko kojih se u posljednje vrijeme poceo vrtit moj svijet.
Sve je krenulo unazad 6 godina sa prvom trudnocom kad su hemeroidi poceli raditi svoje. Nakon te trudnoce rodila sam jos tri puta (4 poroda) i sa svakom trudnocom i porodom stvari su isle na gore. Nedugo nakon drugog poroda u cjelu se pricu ubacio i perianalni apces, a nakon treceg su krenuli rektalni polipi. 4 porod je bio vrhunac...na samom porodi izasli veliki hemeroidi koje nisam mogla vratiti pa je sljedeceg dana doslo do tromboze. Tako sam dan nakon poroda zavrsila na kirurgiji gdje su mi ih u opcoj anesteziji reponirali.
0d tada je proslo 9 mjeseci. Sjecanje na te dane zastrasaje...
I tu krece moja potraga za rjesavanjem problema na sebi. Nakon malo googlanja odlucila sam se na operaciju dg hal +rar metodom sa istovremenom ablacijom polipa sto sam i ucinila prije par dana. Operacija prosla ok, medutim sljedeci dan ooet se aktivirao apces iz kojeg je curio gnoj, a ujedno i upala rodnice pa sam dobila Klavocin.
Danas je sesti dan od operacije i osjecam se grozno i psihicki i fizicki. Jos uvijek prezivljavam sa tri ketonala dnevno. Jucer mi se cinilo kao da ide mrvicu na bolje ali jutrosnji odlazak u wc vratio me 5 dana unazad.
Pitam se je li normalno da i dalje toliko pece? I da je pritisak na crijevo cijelo vrijeme toliko jak?
I koje su preporuke za dalje? Da li da lezim? Da li da se krecem? Da li uopce smijem sjediti?
O tome nije bilo previse rijeci, a na internetskim stranicama svugdje pise kako se nakon 2-3 dana mozes vratiti svakodnevnim aktivnostima...
Ethiopia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 10:45   #3558
Kao što rekoh,mene je držalo par tjedana,peče,boli odlazak na wc k'o na streljanje ali izdržao sam.Nisam siguran koja je razlika između vaše i moje klasične metode tj operacije no smatram da se prerao radujete ja sam 2-3 tjedna pio tablete,duple doze,mjesec i više pio lijek za omekšavanje stolice i koristio jastuk za hemiće 2 mjeseca.Tako da,dajte si vremena,bit će to ok.Ali mirujte,većinom ležanje,nemojte puno sjediti.Poslije wca tuširanje dolje (ovo mi je podosta olakšavalo bolove) i dajte vremena.Mislim da je rano da očekujete već za par dana kao da ništa nije bilo.Odmarajte,lezite,tablete,to je kombinacija za ove dodatne probleme,tu ne bih puno znao
svaboooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:48   #3559
Hvala na odgovoru! Meni je danas 13 dan od operacije i osjecam se dosta bolje. Ne pijem vise tablete za bolove, mada je odlazak na wc jos uvijek neugodan i bolan. Apces se polako povlaci sa drugom kutijom antibiotika mada me u skoroj buducnosti ceka operacija fistule jer ocito se kod svakog pada imuniteta i ona aktivira i radi probleme..
Ethiopia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:45   #3560
Pošto me inače interesira sve što je alternativa kod liječenja,tako su me i vlastiti problemi natjerali
da pokušam riješiti i problem s hemeroidima.Našao sam nekakav recept,poslužio se njim kao osnovom a pošto s njim nisam riješio ono što sam htio,kroz tri-četiri godine dodavao sam ljekovito
bilje u raznim oblicima (ulja,masti etc.)i kao prof.Baltazar uspio napraviti mast ili melem koji me za tjedan dana riješio višegodišnjih problema.Već dvije godine nisu se pojavili novi.Ohrabren rezultatima,ponudio sam i drugim članovima svoje obitelji i bliskim prijateljima(kao pokusnim kunićima) i za čudo pomoglo je i njima.Nekima se također nisu pojavili duže vrijeme.Dakle provjereno ,sto posto učinkovito i sve potpuno prirodno.Manji problem je što je izrada vezana za određeno godišnje doba (6 i 7 mj.),pa zlu netrebalo moram praviti malu zalihu jer se uvijek nađe netko novi kome to treba (očito je da su hemoroidi problem šire populacije).Najbitnije od svega je što mnogi pripravci od ljekovitog bilja nemaju nuspojave kao farmaceutski,mnogostruko su jeftiniji i nadohvat ruke,pa se valja potruditi.
teofrast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.