Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 13:58   #361
Evo samo usporedbe radi, a to je bilo prije oho-ho natječaj je bio u siječnju, obavjest da sma primljena sam dobila skoro dva mjeseca kasnije, a počela raditi početkom lipnja. Znači sve skupa je trajalo oko 6 mjeseci, ali je bila riječ o natječaju raspisanom za nekoliko (čini mi se skoro 10 radnih mjesta) u toj instituciji - pa je za svako konkuriralo dosta kandidata, pa testovi, razgovori i ostalo - a rješenja su slali kad su sa svima završili, potrajalo je.

Brže ide ako je riječ o manjoj instituciji, manjem uredu i ako je raspisan natječaj tek za 1-2 max 3 radna mjesta, prema mojoj nekoj procjeni.

Znam da se uvijek dosta dugo čekalo kod prijema u velike državne institucije tipa Ministarstvo financija - Porezna uprava. Frendica koja je na jednom od njihovih natječaja prošla je čekala od samog natječaja do dana kad je počela raditi i više od 6 mjeseci.
Loli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:10   #362
Što se tiče natječaja za zapošljavanje u Ministarstvima... završila sam fakultet društveno-humanističkog usmjerenja, a prošle godine sam odradila stažiranje u jednoj instituciji EU. Pa me zanima, kako komisija gleda na takva stažiranja vani, hoću li dobiti na tome neke ''dodatne bodove'' ili prednost..?
emily1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 10:56   #363
Da li netko radi u ministarstvu kulture?konkretno racunovodstvo.....kako je?hvala
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 18:26   #364
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Da li netko radi u ministarstvu kulture?konkretno racunovodstvo.....kako je?hvala
mislim da je moratorij stavljen na zapošljavanje u Ministarstvima.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:37   #365
Mislim da su poslovi vezani uz EU izuzeti iz tog moratorija.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:34   #366
Društvo znam da je ova tema stara ko Biblija, no glupo mi je otvarati novu temu kad ova već postoji.

Mene zanimaju plaća za radno mjesto višeg informatičkog referenta. Pitam okvirno jer je otvoren novi natječaj u ministarstvu za višeg informatičkog referenta.
Što ovo točno znači: opis poslova, pravni izvori i podaci o plaći.

Quote:
PODACI O PLAĆI


Plaću državnog službenika čini umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta i osnovice za izračun plaće, uvećan za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža.

Osnovica za obračun plaće za državne službenike i namještenike iznosi 5.421,54 kuna bruto, a utvrđena je Sporazumom o izmjenama i dopunama sporazuma osnovici za plaće u državnim službama



(„Narodne novine“ broj 123/16) sklopljenim između Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službenika.

Koeficijent složenosti poslova radnog mjesta višeg informatičkog referenta iznosi 0,989...
Dali to znači da budem kao viši informatički referent imao plaću svega 5.361,90kn bruto znači još mi budu umanjili bruto plaću zbog koeficijenta manjeg od 1 ?
A prema kalkulatoru neto iznosi svega 4.150,89kn/mj ?
Jesam li to dobro izračunao ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:08   #367
Otprilike je tako, da. Što je čudno?

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:11   #368
Čudno je to da sam se badava školovao još tri godine da bi sve jedno imao ispod prosječnu plaću. Kad sam išao preko stručnog osposobljavanja onda sam imao 2600kn znači svega 1500kn razlike.
To nije nimalo motivirajuće da se mladi školuju dalje poslije srednje škole. E sad mi je puno jasnije zašto se svake godine sindikati prepucavaju s vladom za povišenje plaće u javnim upravama i poduzećima.
Po ovome ništa čudno što mladi ne idu dalje školovati se i idu van preko granice kad ni u javnim upravama nemaju pristojnu plaću.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:49   #369
Državna uprava je uvijek imala jadne plaće. Danas prosječna plaća iznosi oko 6k, a u državnoj upravi takvu plaću ima neki voditelj odjela.

Ljudi su sretni i da imaju 4k plaću kak svari stoje, I to ako uspiju doći do posla u struci.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:39   #370
E da te jos ovo pitam, pise da svake godine ide placa gore za 0,5%, do kada to vrijedi, narednih 30 godina do penzije ili ?
Jer po tome narednih 10 godina moze placa bit x200kn/god prosjecno gore to je ugrubo 7500kn bruto, al mi zato budu placu pojeli razno razni nameti pa opet zavrsi ugrubo 5.376,96kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:02   #371
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
E da te jos ovo pitam, pise da svake godine ide placa gore za 0,5%, do kada to vrijedi, narednih 30 godina do penzije ili ?
Jer po tome narednih 10 godina moze placa bit x200kn/god prosjecno gore to je ugrubo 7500kn bruto, al mi zato budu placu pojeli razno razni nameti pa opet zavrsi ugrubo 5.376,96kn.
Plaća ide gore na tu cifru za oko 35 Kn godišnje. Za 0,5% se povećava koeficijent.
lkjhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:06   #372
Quote:
lkjhm kaže: Pogledaj post
Plaća ide gore na tu cifru za oko 35 Kn godišnje. Za 0,5% se povećava koeficijent.
Kako si uopce dobio tih 35kn godisnje ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:21   #373
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Kako si uopce dobio tih 35kn godisnje ?
Osnovicu za obračun plaće državnih službenika množiš sa koeficijentom za određeno radno mjesto i taj bruto staviš u kalkulator na mojposao da ti izračuna neto... godišnje povećanje plaće za radno mjesto koje si naveo je oko 30 kn, jer koeficijent s kojim množiš osnovicu se svake godine uvećava za 0,5%.
lkjhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:21   #374
@lkjhm

Isprika, pobjegla mi je jedna nula, računao sam s 0.05, umjesto 0.005.
Znači plaća kako god da je jako je slaba za nekog ko je tri godine studirao informatiku, jer ispada da je badava studirao kad moja kuma u Konzumu s SSS ima 3500kn plaću. Koliko mi bude porasla plaća "pola" od toga mi budu uzeli preko nameta. Vjerojatno se otvorilo novo radno mjesto jer je prethodni informatičar dao otkaz i otišao na bolje plaćeno radno mjesto.
Ništa ako me i budu uzeli budem odradio godinu dvije pa tražio novo radno mjesto kao i prethodni informatičar, jer nema drugog razloga zbog čega su morali raspisati natječaj za višeg informatičkog referenta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 12:55   #375
Zivotni cilj ti je kao informaticaru uguzit se u javnu upravu? Jadno.

I onda jos ide kukat o placi.

I ne vjerujem da netko tko imalo vrijedi kao informaticar sjedi doma nezaposlen i masta o uhljebljivanju. Doduse, muka s racunanjem postotka sve govori.

Steta te tri godine studija na racun poreznih obveznika.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:58   #376
Kao prvo tko si ti da pljujes po meni, a nemas pojma o meni ?
Kao drugo ja sam studirao na svoj racun jer sam isao na izvanredni studij koji se placa iz svog dzepa, znaci porezni obveznici nemaju uopce veze s mojim studiranjem.
Kao trece nisam imao pojma kolika je uopce placa za viseg informatickog referenta u ministarstvima ko je studirao. Ja sam se prijavio na natjecaj kao i na svaki drugi pa sto bude. Trenutacno gledam natjecaje na kojima se nudi posao na neodredeno i tocka !
Kao cetvrto privatni poslodavci u Hrvatskoj uopce nisu na cijeni, cak sto vise na cijeni su onoliko koliko je ono crno pod noktom. Zasto ? Niti te prijavi za stalno da mozes dignuti kredit, niti te adekvatno placa, niti odgovara pred sudom ni pred drzavom za neplacanje doprinosa i place, niti ne znas jel budes sutra dosao na posao. Cesto se radi prekovremeno, a ja doma imam isto posla preko glave i hocu imat svoj privatni zivot nakon 8h rada itd.
Meni je cilj ipak malo visi nego sto ti mislis, zelim se zaposliti za stalno i da mi bude pristojna placa uz 8h rada. Da mogu konacno prestati misliti na trazenje posla citavu godinu jer sam eto prijavljen na odredeno i da ne budem bio pod stresom jel mi bude poslodavac isplatio placu u tekucem mjesecu ili mu budem odradio za badav.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:54   #377
Zanima me ako netko zna kolika je plaća u ministarstvu rada? I neki dojmovi ako ih ima, atmosfera, posao, ima li puno prekovremenih i slično?
Hvala!
__________________
never say you miss her, never say a word and do everything she'd never do
Falkor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:15   #378
Quote:
Falkor kaže: Pogledaj post
Zanima me ako netko zna kolika je plaća u ministarstvu rada? I neki dojmovi ako ih ima, atmosfera, posao, ima li puno prekovremenih i slično?
Hvala!
Sve plaće u svim ministarstvima su javne, a računaš ih prema uredbi, npr. ovdje : http://www.poslovni-savjetnik.com/pr...rzavnoj-sluzbi

Znači koeficijent iz uredbe za radno mjesto koje te zanima pomnožiš s osnovicom koja trenutno iznosi 5.421,54 kn i sa 0,005 za svaku godinu staža ako ga imaš. Tako dobiješ bruto iznos plaće.
anaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:39   #379
uskoro ukidaju dodatak na staž tako da će plaće biti još jadnije.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.