Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 12:30   #2421
Token? za egrađanina, ne, jedino ako želiš kad ga aktiviraš možeš skinit mtoken na mobitel ako ti je tako draže prijavljivat se ubuduće. Od njih dobiješ epass s kojim postaviš mail i šifru.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:28   #2422
Znali li netko,da li potvrda o zavrsenom fakultetu vrijedi isto kao i diploma.Naime,prijavila sam se na natjecaj(drz.firma) i poslala preslik te potvrde(diploma mi je bila u 2.gradu) te su me odbili zbog nepotpune dokumentacije(nisu naveli koje).Inace,vec sam bila zaposlena dosad temeljem samo te potvrde.
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:37   #2423
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Znali li netko,da li potvrda o zavrsenom fakultetu vrijedi isto kao i diploma.Naime,prijavila sam se na natjecaj(drz.firma) i poslala preslik te potvrde(diploma mi je bila u 2.gradu) te su me odbili zbog nepotpune dokumentacije(nisu naveli koje).Inace,vec sam bila zaposlena dosad temeljem samo te potvrde.
Da, potvrda vrijedi isto kao diploma. Pitaj ih koja dokumentacija ti fali da budeš sigurna za ubuduće.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:00   #2424
ja mislim da potvrda vrijedi samo dok se ne dobije original diploma.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:17   #2425
Original nikada ne moraš ni podignuti ako ne želiš, potvrda imaju jednaku vrijednost i vrijedi stalno.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:49   #2426
Quote:
Dread kaže: Pogledaj post
ja mislim da potvrda vrijedi samo dok se ne dobije original diploma.
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Original nikada ne moraš ni podignuti ako ne želiš, potvrda imaju jednaku vrijednost i vrijedi stalno.
Tako je. Uostalom, ne dobiju svi original istovremeno. Ja sam original dobila nakon cca pola godine, neki su čekali kraće, neki duže. I nije da itko poništi potvrdu nakon što podigneš diplomu koju, da ponovim što je rekla Grimble Gromble, ne moraš nikad ni podići.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:42   #2427
"Potvrda o završetku studijskog programa izdaje se u svrhu ostvarivanja prava do izdavanja svjedodžbe ili diplome."

pogledajte Pravilnik o sadržaju i obliku diploma, dopunskih ispraca o studiju, potvrda i uvjerenja.

Dakle, potvrda vrijedi dok se ne izda diploma. A to što netko ne predigne diplomu, to je njegov problem.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 03:45   #2428
Quote:
Dread kaže: Pogledaj post
"Potvrda o završetku studijskog programa izdaje se u svrhu ostvarivanja prava do izdavanja svjedodžbe ili diplome."

pogledajte Pravilnik o sadržaju i obliku diploma, dopunskih ispraca o studiju, potvrda i uvjerenja.

Dakle, potvrda vrijedi dok se ne izda diploma. A to što netko ne predigne diplomu, to je njegov problem.
Ne, to što netko nije podignuo diplomu ne da nije njegov problem, nego mu potvrda i dalje vrijedi - samo treba čitati. Uostalom kog boli kurac, nikad diplomu nisam podigao, a radim temeljem potvrde.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:43   #2429
Dogovorila sam se za stručno osposobljavanje i izašao je natječaj na koji se trebam prijaviti..piše da uz ostalu dokumentaciju treba poslati prijavu na natječaj. Ispričavam se ako je to već bilo u temi, ali što trebam napisati u toj prijavi? Trebam li svoje podatke i podatke poslodavca? Trebam li napisati za što se prijavljujem i gdje sam vidjela natječaj? Koliko je to zapravo slično molbi za posao, moram li pisati svoje kvalitete i vještine?
__________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will."
Kate68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:25   #2430
Javljam se za jedan posao i traže "kratku biografiju", dakle ne životopis ili CV, baš kratku biografiju.

Ja nemam pojma kako to treba izgledati. Zna li netko? Ima li primjera negdje online da mogu pogledat?

Treba li to biti samo

- rođen sam tu
- odrastsao tu
- išao u srednju tu
- na faks tu
- diplomirao sam to i to
- do sad sam radio to i to

I to je to.

Jel tako? Samo raspisano, ne u natuknicama.

Trebam li/mogu li spominjati neke hobije kojima sam se bavio ako su vezani za posao.

Zadnje uređivanje Laki001 : 14.11.2017. at 14:40.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:22   #2431
Traže me da donesem presliku dokumenta na kojem je vidljiv JMBG. E sad, imam papirnatu domovnicu i rodni iz 2012. godine, tamo ga nema, kao ni na e-Domovnici ili e-Rodnom listu (u pdf-u) Imam jedino domovnicu iz 2000. godine, tamo ima JMBG, jel se to prizna?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:33   #2432
Ne vidim zašto ne bi, iako mi nije jasno zašto ti traže, al dobro... Možeš ić i na oib.oib.hr pa upišeš ime prezime i jmbg pa ti izbaci tvoj oib, isprintaš im to. Netko te samo gnjavi.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:37   #2433
Ako šaljem otvorenu molbu mailom, stavaljm u privitak potvrde/certifikate od tečajeva (ugl. online), radionica, skupova, konferencija na kojima sam sudjelovala ili je dovoljno da su nabrojani u životopisu?
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:11   #2434
Pošalji sve i u privitku, profesionalnije je.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:35   #2435
neznam jeli ovo prava tema ali mi se neda tražiti u brdu ostalih pa evo:
što je najbitnije na razgovoru za posao?
nakon što završim preddiplomski studij u 2 mj (zbog nepoštenog profesora inače bih već bio gotov) mislim otić raditi te eventualno se maknuti iz HR i nakon par godina iskustva otići na normalan fakultet u njemačkoj ili engleskoj (možda i na MIT u americi što mi je životni san), no problem je što na razgovorima svi imaju drukčije razloge zašto im ne pašem - imam 2 plana kako nastaviti život 1 je raditi i studirati kod nas, a 2 backup plan je ovaj spomenuti gore pa su mi rekli da sam neodlučan, druga firma je imala zamjerku što nisam sa FERa nego TVZa (elektrotehnika di iskreno je TVZ bolji i to znam jer mi frend ide na FER i izmjenjujemo iskustva i skripte) dok 3 i zadnja firma je rekla da traže početnika a ja sam se pokazao da znam programirati na malo naprednijoj razini i naravno ostali traže da si student/mladi čovjek sa 3-5 godina iskustva što bih vjerovatno mogao nategnuti da nisam morao raditi svakakve poslove preko SCa jer su novci mi bili jako važni (iz normalnih razloga ne sad da sam htio novi audi a8 nego sam skupljao za život i enventualno daljnji nastavak studija ili preseljenje u drugi grad/državu ako se nađe posao tamo)

ono što hoću pitati vas iskusne, a i poslodavce ako vas ima što je bitno na razgovoru što bi trebalo pasati bilo kojem poslodavcu (izuzev biserima koji mi u lice kažu da idem na krivi faks) zato kaj sam kao prosječni hrvat sve počeo kriviti da se zapošljavaju ljudi preko veze pa zato mene ne uzmu

p.s. isto tako što je najbitnije u životopisu
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:21   #2436
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Javljam se za jedan posao i traže "kratku biografiju", dakle ne životopis ili CV, baš kratku biografiju.

Ja nemam pojma kako to treba izgledati. Zna li netko? Ima li primjera negdje online da mogu pogledat?

Treba li to biti samo

- rođen sam tu
- odrastsao tu
- išao u srednju tu
- na faks tu
- diplomirao sam to i to
- do sad sam radio to i to

I to je to.

Jel tako? Samo raspisano, ne u natuknicama.

Trebam li/mogu li spominjati neke hobije kojima sam se bavio ako su vezani za posao.
U svakom slučaju fokusiraj se najviše na radno iskustvo; što si naučio, što hoćeš, što možeš i znaš raditi.

Gdje si rođen, gdje si odrastao, u koju si srednju išao, to poslodavca u pravilu ne zanima.

Hobije, ako su usko vezani uz posao, možeš napomenuti.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:02   #2437
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Pošalji sve i u privitku, profesionalnije je.
Čula sam i mišljenje da bolje da ne stavljam, već ako me pozovu na razgovor donesem sa sobom.
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:44   #2438
Pozdrav, jedno pitanje vezano za adresu na životopisu.

Većinom šaljem molbe za poslove u drugim gradovima. Zbog "konkurentnosti" uvijek stavim nekakvu random adresu, kao da se već nalazim u tom gradu gdje šaljem molbe, iako tamo ne živim niti imam boravište.
Sad, hipotetski ako odem na razgovor i dobijem posao, jel postoji nekakav negativni utjecaj kasnije za poslodavca ili mene?
HerrOber is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:28   #2439
Pozdrav!

Završila sam fakultet i počinjem slati otvorene molbe. U privitak bih stavila CV, ali što je s molbom? Je li dovoljno ukratko napisati u tekstu maila tko sam i da "tražim priliku za obavljanje vježbeničkog staža (ili pripravništvo?) u Vašoj organizaciji"?
dorita-11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:43   #2440
CV u jedan PDF fajl, molbu u drugi, a u tekstu maila kratko napišeš tko si, zašto šalješ mail, kome je namijenjen mail (ako šalješ na neki centralni mail firme) i što želiš da oni naprave s tim mailom.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.