Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 21:58   #21
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.
Procesuiraju ga zbog konkretnih zločina, ne zbog postojanja RS-a.

Nitko relevantan ne govori o ukidanju, a čak i da dođe do toga, jedini način da se to provede bio bi novi rat, nikakva sudska presuda.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:45   #22
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Entitet su potvrđeni Daytonskim sporazumom i sve drugo bi bilo kršenje tog sporazuma. Isticanje kako su Bošnjaci većina i da će samo oni odlučivati o sudbini te države nije dobra i šteti samoj državi. Osim ako ne misliš da će Bošnjaci odlučivati isključivo samo na teritoriju gdje su oni doista većina. Da bi BIH koliko toliko funkcionirala, morali bi i Hrvati imati svoj entitet.
Evo našeg Željka iz Rijeke, slažem se sa svim gore ali zanimljivo je da ti podržavaš Republiku Srpsku a spamaš na svakoj temi o Hrvatima od katoličke crkve pa do klerofašista i katotalibana.

Zanimljivo je kad čovjek koji podržava Republiku Srpsku sa jednom od najvećih stopa masovnih grobnica je toliko okrenut borbi za prava homoseksualaca i svi su mu klerofašisti u Hrvatskoj(cak i djeca) dok mu je jedna Republika Srpska već gotova priča i treba je priznati u ovim granicama.
Sjećam se kad je Milanović napao Srbiju prije Izbora kako si izjavio da se okreće "klerofašizmu" i da će narod Rijeke i Istre naći nove proleterčiće zanimljivo

Bio bi i Bujanec poput tebe veliki ljevičar u Srbiji i borac za ljudska prava..samo kažem

Zadnje uređivanje deder : 21.11.2017. at 23:09.
deder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:08   #23
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.


BiH bi opstala da niste krenuli u nasilno rušenje Ustava kao Srbi u Jugoslaviiji kad su dovlačili Bajramoviće i ukidali autonomiju Vojvodini i Kosovu uz preuzimanje Crne Gore.
Podsjeća li te to na Komšiće i preglasavanje Hrvata? Kao i razno razne platforme uz pomoć Inzka bez 2 HDZ-a za koje glasa 99 posto Hrvata?

To je tebi demokracija?? Demoliranje Stoca kada se prekinuli izborni proces???
Trenutno samo Sarajevo 10 godina u Mostaru ruši BiH, ruši Ustavni sud a izmjene Izbornog zakona nećemo ni komentirati, nema šanse da vi prestanete na izmjene i odustanete od cipelarenja Hrvata, vi ćete rušiti BiH do kraja rušenjem Ustava i dovlačenjem Arapa preko fiktivnih firmi i na kraju gradnjom islamističkih kampova.

Hrvati kao ni Srbi ne ruše Ustav a ni BiH nego oni koji se najviše pozivaju na nju!

Zadnje uređivanje deder : 21.11.2017. at 23:33.
deder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:40   #24
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Čovjek je monstrum. Sve što je uradio ide u prilog ovoj činjenici da je monstrum.

A o kakvoj ti sposobnosti govoriš?

Ako napadati narod koji nema oružja smatraš odlikom dobrog generala onda nemamo više šta da govorimo.
On je jos za vrijeme rata izmitologiziran od Srba kao neki njihov nepobjedivi vozdodjeneral. No koji su njegovi vojnicki uspjesi kao generala osim mlacenja slabih muslimanskih enklava u Podrinju? U srazu sa HV i HVO nakon Oluje je porazen.
https://www.google.hr/amp/s/www.vece...do-mora-293630

Inace kad smo kod zlocina u HR i optuznice oni su bili u optuznici no maknuti su kako se nebi "produljivalo sudjenje".
Dionichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 05:06   #25
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.
Bosna će opstat i opstoji već preko 2 decenija ali ne kao unitarna država. S obzirom na to, bošnjačka većina ima svoje granice.

Jurisprudenciji zapadne civilizacije ne poznaje kolektivnu, premda bi to neki htjeli, nego samo osobnu odgovornost. Ratko Mladić nije jedini zločinac i sve koji su činili zločine treba kazniti ali to ne znači da se na isti način "genocidna tvorevina" može kazniti jer je to kolektiv.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:12   #26
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.


Aha, hoće.

Kako vam napreduju pripreme za izbore? Jeste smisli neki način za zaobić odluku Ustavnog suda?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:09   #27
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
http://ba.n1info.com/a227976/Vijesti...om-narodu.html

"Dodik: Mladić ostaje legenda u srpskom narodu"

Jebo te on u usta majmune.
Problem je što Čović i ekipa kao Dodikovi saveznici imaju ovih dana nezgodnu poziciju. Da li će saveznika podržati u bolesnom stavu da je Mladić heroj ili će ipak reći da je zločinac i time napraviti pukotine i nepovjerenje u savezništvu.

Težak izbor, koji se desi kada ne znaš birati strane. Hrvati BiH bi konačno trebali naći naprednije ljude koji će ih povesti u bolju budućnost u BiH.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:14   #28
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Problem je što Čović i ekipa kao Dodikovi saveznici imaju ovih dana nezgodnu poziciju. Da li će saveznika podržati u bolesnom stavu da je Mladić heroj ili će ipak reći da je zločinac i time napraviti pukotine i nepovjerenje u savezništvu.
Težak izbor, koji se desi kada ne znaš birati strane. Hrvati BiH bi konačno trebali naći naprednije ljude koji će ih povesti u bolju budućnost u BiH.
Mladić je ratni zločinac koji je svoju karijeru počeo paleći po RH.
Tu mu je i Dudaković dosta pomagao.
Neke stvari se moraju znati.
Druga je stvar što su muslimani doveli BiH Hrvate u poziciju da o nekim stvarima danas ne smiju previše ni pričati.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:27   #29
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Problem je što Čović i ekipa kao Dodikovi saveznici imaju ovih dana nezgodnu poziciju. Da li će saveznika podržati u bolesnom stavu da je Mladić heroj ili će ipak reći da je zločinac i time napraviti pukotine i nepovjerenje u savezništvu.
Ni Čović ni Dodik nisu idioti da bi osuda Mladićevih zločina spriječila daljnju suradnju. Pogotovo kada je daljnja suradnja doslovno biti ili ne biti kraj muđosa.

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post

Težak izbor, koji se desi kada ne znaš birati strane. Hrvati BiH bi konačno trebali naći naprednije ljude koji će ih povesti u bolju budućnost u BiH.
Poput Željka Komšića naravno, pametan čouk i dobar gradžanin.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:49   #30
Incident pred sudom u Haagu, došlo do naguravanja

"Sat i pol prije izricanja presude Ratku Mladiću došlo je do incidenta ispred sudnice, javljaju reporteri N1 koji se nalaze u Haagu.

Naime, neimenovani muškarac je ispred sudnice došao sa zastavom Srbije gdje su već stajali brojni članovi udruženja iz BiH koja prate izricanje presude.

Reagirala je Bakira Hasečić, predsjednica Udruženja "Žena-žrtva rata", koja mu je pokušala oteti zastavu. Došlo je i do naguravanja te je intervenirao i policajac kako bi smirio situaciju.

"Idi odavde i ne provociraj", kazala je Hasečić neimenovanom muškarcu."

http://hr.n1info.com/a262366/Vijesti...guravanja.html
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:53   #31
I danas nakon svega više ljudi u Srbiji, RS Mladića smatra "herojem" nego prije recimo 10 godina.

Kakav jbni sud?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:57   #32
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A ti si mislio da se otcepljenje moze izvesti tek tako, bez rata? Eno i Bakir danas preti ratom oko otcepljenja RS, a za to kako izgleda ima poprilicnu podrsku u Hrvatskoj.
a sto bi RH tocno trebala? Pa mi smo garant Daytona i ako Dodik zaista na svoju ruku proglasi neovisnost -sasvim je izgeldan scenarij koji je najavio Stjepan Mesic, a to je da ce RH vojno presjeci RS na dva djela....i to bi u biti bila nasa obveza. Zivo me zanima sto ce tada napraviti Srbija..jer ona je takodjer garant Daytona i nikako ne moze podrzati neovisnost RS...osim ako ce ici protiv NATO clanice, a svi znamo kako bi to zavrsilo.

Nemam neke simpatije prema muslimanima, pogotovo prema sve vise radikalnim islamistima, i mislim da bi to mogao biti dugorocni problem, ali nekako ne vjerujema da ce u dogledno vrijeme biti dopusteno spajanje RS i SR -ponajprije zbog Dodika i kompletne notorne garniture oko Vučića...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:59   #33
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
I danas nakon svega više ljudi u Srbiji, RS Mladića smatra "herojem" nego prije recimo 10 godina.

Kakav jbni sud?
a kakvo bi stajaliste imali uz Vučića, Dačića, Vulina i ostale idiote.
Mislim -nije bi nasa vlast bas cvijece, ali za gore spomenute su nobelovci i po kulturi i svemu ostalome.
Pa gornju ekipu u RH mozes usporediti sa recimo Kelemincom i sl. - to je i taj nivo i ta retorika...nevjerojtno je da su vec godinama na vlasti.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:00   #34
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.
Još 16. rujna 1994. Alija Izetbegović je potpisao Sporazum sa Krajišnikom kojim je priznao postojanje RS i previdio mogućnost njenog otcjepljenja referendumom...u ime bošnjaka.

Alija je davno prihvatio i potvrdio RS i to u više navrata.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:13   #35
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Nece to biti nikakva RS, to ce cim okolnosti dozvole biti Srbija. A nismo samo za danas, treba ziveti i sutra.

A za nakaznost, neko bi mogao po istom principu i RH da nazove nakaznom, ako cemo vec da se castimo komplimentima.
ma zovi RH kako god zelis...zaista mi je svejedno.

A RS nece biti Srbija jos podosta vremena i to je cinjenica. Pogotovo dok i SRb i RS vode ove garniture.

RS i moze dobiti nezavisnost ili neku vrstu spajanja sa Srbijom (ne tvrdim da se to nikada nece dogoditi), ali nikako ne kao izdovjen slucaj, vec iskljucivo u slucaju nekakve totalne geografske raspodjele i totalnog raspada BiH. Ti i ostali u RS ste jednostavno sasvim smijesni i iracionalni ako mislite da ce se dopustiti stvaranje jedne drzave, defatko unutar EU, a koju ce voditi rusofili ili likovi poput Dodika...to se jednostavno nece dogoditi.

Ako se stvari unormale u buducnosti (a to znaci da nece biti ni Dodika ni Vucica i sl. budaletina) - svasta je moguce..pa cak i spajanje sa Srbijom...ali onda govorimo o sasvim drugom kontekstu u vremenu.
To da ce RS uskoro proglasiti nezavisnot ili spajanje sa Srbijom je totalna iluzija.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:41   #36
Daj ignorirajte ovog trola i njegovo spamanje na temi. Tema je Ratko Mladić i presuda.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:48   #37
Tu se nema šta reći, doživotna robija jedina primjerena kazna. Nije više problem on, problem su ljudi kojima je takav čovjek heroj. Mentalitet je zajebana stvar, a tome je pridonio i sam haški sud koji nije ispunio zadovoljenje pravde za sve žrtve.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:51   #38
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tu se nema šta reći, doživotna robija jedina primjerena kazna. Nije više problem on, problem su ljudi kojima je takav čovjek heroj. Mentalitet je zajebana stvar, a tome je pridonio i sam haški sud koji nije ispunio zadovoljenje pravde za sve žrtve.
jel? a za koje konkretno nije?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:55   #39
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
jel? a za koje konkretno nije?
Za sve koji su bili žrtve, a osjećaju se da nisu dobili zadovoljštinu. Čitaj sa razumijevanjem. Svjestan sam šta hoćeš od mene izvući, ali to je samo na tebi da sam doneseš za sebe zaključke...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:58   #40
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Za sve koji su bile žrtvi, a osjećaju se da nisu dobili zadovoljštinu. Čitaj sa razumijevanjem. Svjestan sam šta hoćeš od mene izvući, ali to je samo na tebi da sam doneseš za sebe zaključke...
a koji su to tocno? i ne zelim nista izvuci iz tebe vec me zanima...

mnogi ce i danasnju presudu Mladicu dozivjeti kao nepravdu prema Srbima i ne znam sto vec ne-ali takvi idioti i njihovi stavovi me ni ne zanimaju niti su bitni niti se moze o njima govoriti kao o zrtvama.

Tako da me stvarno zanima na koga ti to tocno mislis (i zasto se bojis neke stvari izjaviti...ako se bojis..)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.