Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 21:47   #41
fizikalna terapija

s obzirom da ne mogu doci na red za terapiju zgoba i ruke(fractura) nakon 7 tjedana gips skinut jucer,molim da li netko zna kakve tocno vjezbe mogu raditi sam kdo kuce i vjezbati. hvala !
elistone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:25   #42
Fizikalna terapija u Poliklinici Medikol

Pozdrav!

Zanima me ima li tko iskustava s fizioterapeutima u Medikolu na Radničkoj cesti 80, kakvi su, kvaliteta terapije i sl? Ubrzo mi kreće terapija tamo da vratim prst u život nakon teške stare frakture. Zna li netko rade li tamo dobro educirani terapeuti jer mi ozljedu nisu znali svi tretirati.

Hvala na svim odgovorima!
Freeman4455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:18   #43
Fizikalna terapija

meni treba prije savjet nego pomoc....
meni je prije nekih godinu dana dijagnosticirana skolioza i upucena sam na vjezbe, tj trebala sam 10 puta ici na vjezbe u bolnicu, e sada ja sam otisla 3 puta skuzila kaj trebam raditi, i prestala ici (a i nije bas da mi je bolnica blizu),a vjezbe sam obavljala kuci, ne svaki dan,prije bi rekla svako drugi.... i prije 3 mjeseca sam se sjetila da moram ici na kontrolu, e sada kako cu? mislim ja nisam odradila tih 10 puta u bolnici :/.. jel to treba donijeti uopce kada ides na kontrolu (po meni treba, ali nsiam sigurna) i neznam kaj da radim sada, ne mogu se od sramote pojaviti na vjezbama, pise da je zadnji put bilo prije godinu dana :/
please neki savjet
aleks_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 13:21   #44
Mene taj karton sa fizikalnih terapija nikada nisu tražili na kontroli.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 01:58   #45
Fizikalna terapija

Ovako,imam rupturu mišića i moram na fizikalne,a pošto mi je prvi put da idem tamo,htjeo bih da mi netko pojasni što će mi tamo "radit" na nalazu piše nešto
dds pa neki brojevi vamo tamo xD
pa uzv
pa magnet nešta
istezanje kvadricepsa
jačanje kvadricepsa(oprezno)
volio bih da mi netko pojasni to što će mi "raditi" tamo.
Hvala unaprije
Marek15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:29   #46
Quote:
Marek15 kaže: Pogledaj post
Ovako,imam rupturu mišića i moram na fizikalne,a pošto mi je prvi put da idem tamo,htjeo bih da mi netko pojasni što će mi tamo "radit" na nalazu piše nešto
dds pa neki brojevi vamo tamo xD
pa uzv
pa magnet nešta
istezanje kvadricepsa
jačanje kvadricepsa(oprezno)
volio bih da mi netko pojasni to što će mi "raditi" tamo.
Hvala unaprije
dds - dijadinamske struje
uzv - terapijski ultrazvuk
magnet - primjena magnetoterapije

sve skupa ništa ne boli

jačanje i istezanje - ovisi o programu vježbi koji ti da fizioterapeut
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 19:04   #47
Lom natkoljenične kosti

Sin (6,5 g.) je slomio natkoljeničnu kost i treba uskoro skinuto gips i na rehabilitaciju. Doktor nam je rekao da se odlučimo gdje ćemo ići na rehabilitaciju. Nije mi jasno kako da se odlučim? Nikad nitko u obitelji nije lomio kost i nemamo nikakvog iskustva. Jedan dan sam sjedio na telefonu i telefonirao po lječilištima i to je bilo pravo mučenje. Svako hvali svoga konja a meni je najvažnije da se dijete kvalitetno oporavi. Blizu smo odluke da idemo u Krapinske toplice. Molio bih sve one koji imaju bilo kakvo iskustvo sa rehabilitacijom da se jave. Hvala.
eoneol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:34   #48
Nisam htjela otvarati poseban topic da ne kršim pravila foruma i iskreno se nadam da sam na pravom topicu

Oko skoro mjesec dana mučila me bol i napol uklještenje u vratu i ispod lopatice. Nisam puno obraćala pažnju misleći da sam možda krivo spavala, propuh i takve stvari.
No međutim prije par dana završila sam na hitnoj radi potpunog uklještenja )nisam se pomaknuti mogla uz veliku bol) dobila injekciju terapiju i upute za dalje.
Danas sam od svoje liječnice dobila uputnicu za rtg vratne kralježnice u oba smijera i uputnicu za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju. Preporučila mi je da odem u sv Duh, te mi rekla da će to trajati min 10 dana svaki dan (jer nikad nisam imala iskustva s tako nečim=.

Ono što me zanima je slijedeće: koliko to uopće traje i kako uopće izgleda taj "tretman" i ono malo bitnije kako nemam dopunsko osiguranje koliko to može koštati. Za pregled su mi rekli da nije puno cca 25kn.

Molim pomoć ako netko zna.
Hvala
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:20   #49
Dobila sam iz bolnice info o cijeni pa da ga napišem u slučaju da još nekoga bude zanimalo.
Pregled je 25 kn, a ukoliko se propiše fizikalna, jedan dan je najmanje 25 kn pa puta koliko dolazak bude propisano (obično 10-15)
Naravno sve uz uputnicu
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 11:03   #50
pozdrav, jel tko ima iskustva sa poliklinikom
http://www.arithera.hr/
potreban mi je pregled lumbalnog dijela kralježnice i da mi se konačno postavi nekakava dijagnoza ili da me se uputi na daljnje pretrage. Koliko košta takav pregled u njih jel tko zna prije nego što ih nazovem ?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:33   #51
Trebam savjet. Nedavno mi je dijagnosticirana desnostrana skolioza. Fizioterapeut u Domu zdravlja mi pokaže 20-ak vježbi i kaže da ih je potrebno raditi svaki dan idućih pola godine, a onda opet doći na pregled da se vidi napredak. Sve super, skužila vježbe, radim ih svakodnevno, ali evo šta me muči: Ja kao ja, uvijek željna čuti više mišljenja, proguglala sam desnostranu skoliozu te pripadajuće vježbe i nisam našla ništa korisno, samo informaciju da kod desnostrane skolioze treba istezati desnu stranu a jačati mišiće s lijeve strane kičme. Vježbe koje sam ja dobile čine upravo suprotno.
E sad, voljela bih da se javi neki fizioterapeut i objasni mi (može i nacrtati) kako izgleda desnostrana skolioza i koje su vježbe ispravne.
Blanque is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 02:04   #52
Terapija (fizikalna)

Gdje je najbolje otići na fizikalnu terapiju u Zagrebu?

Prije dvije godine sam išla na fizikalnu terapiju u Splitu. Tamo je bilo super. Bila ženska i muški. Većinom je radia muški. Muški koji je znao što radi i stvarno je dobro radio.
Sad sam u Zagrebu, i imam uputnicu, ali neznam gdje je najbolje otić a da je fizioterapeut muški i da stvarno pomaže tj. dobro radi i zna kako.
Molim vas treba mi šta prije. Hvala
Anakalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 10:36   #53
Quote:
Anakalia kaže: Pogledaj post
Gdje je najbolje otići na fizikalnu terapiju u Zagrebu?

Prije dvije godine sam išla na fizikalnu terapiju u Splitu. Tamo je bilo super. Bila ženska i muški. Većinom je radia muški. Muški koji je znao što radi i stvarno je dobro radio.
Sad sam u Zagrebu, i imam uputnicu, ali neznam gdje je najbolje otić a da je fizioterapeut muški i da stvarno pomaže tj. dobro radi i zna kako.
Molim vas treba mi šta prije. Hvala
NK Dinamo. Zagarantirno ne radi ni jedan ženski fizioterapeut.

Mislim...svašta.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 05:47   #54
Može li mi netko preporučiti kvalitetnu ustanovu koja pruža fizikalnu terapiju u kući. Imam multiplu sklerozu i dobila sam šifre i uputnicu. Doktorica je dogovorila s tvrtkom Medialis, a pošto mi se nisu javili (a već su trebali) ja sam odlučila sama dogovoriti termin s nekom ustanovom. Da li ste čuli za Ćorluku?
Voljela bi nekog kome je stvarno stalo da mi pomogne.
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 11:50   #55
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
...

Doktorica je dogovorila s tvrtkom Medialis, a pošto mi se nisu javili (a već su trebali) ja sam odlučila sama dogovoriti termin...

Voljela bi nekog kome je stvarno stalo da mi pomogne.
ovo je vjerojatno problem administracije, a ne fizioterapeuta. možda bi ih ipak vrijedilo nazvati?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:10   #56
Bila sam na prvom pregledu fizijatra i propisana mi je terapija, samo što ne znam što sve ove kratice znače pa bih molila nekog da mi napiše da znam što me čeka.
UZV 94780, ok ovo znam, to je nekakav ultrazvuk
IFS 1-100Hz interskapularno 86311
MG 94502
PNF 94302

Osim toga ima li netko iskustva s fizikalnom u novoj bolnici Dubrava? Tamo bih trebala ići pa me zanima jesu li ok.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:54   #57
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
Bila sam na prvom pregledu fizijatra i propisana mi je terapija, samo što ne znam što sve ove kratice znače pa bih molila nekog da mi napiše da znam što me čeka.
UZV 94780, ok ovo znam, to je nekakav ultrazvuk
IFS 1-100Hz interskapularno 86311
MG 94502
PNF 94302
uzv - da, to je ultrazvuk
ifs - interferentne struje na područje između lopatica
mg - medicinska gimnastika, eventualno ako nije magnet, ne sjećam se više tih šifri
pnf - proprioceptivna neurofacilitacija - vrsta medicinske gimnastike koja se provodi individualno sa svakim pacijentom

Zadnje uređivanje lahor : 26.04.2013. at 17:35. Reason: q
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:55   #58
hvala puno
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 22:40   #59
ljudi evo imam problema sa tetivom i propisana mi je terapija jacanja stabilizatora lopatice i rotatora ramena.znaci vjezbe+struja+magnet i vec sam odradio 6 terapija.nakon zadnje 2 terapije boli me rame pa me zanima jel treba boljeti rame nakon fizikalnih terapija?nije to nikakva jaka bol ali opet dovoljna da mene zivcira
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:13   #60
Postoji i ustanova Zorica za fizikalnu terapiju u kući. Mi smo njih koristili jer su prvi mogli doći, a Ćorluka je trebalo čekati tri tjedna. Mama baš nije bila jako motivirana za vježbanje ali fizioterapeut se trudio kako kad. Nekada je bio više vremena kod nas, a nekada svega par minuta. Možda je Ćorluka bolji jer imaju svoj dom, možda se više posvete pacijentu.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.