Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 13:39   #861
Ako ti je dijagnosticiran znači da si imao problema sa njime!? Pilonidalni sinus se ne "riješava" dok je upaljen, eventualno incizija. Riješi to odmah da se ne patiš kasnije i ne slušaj savjete o mazanju sa kremama ili preparatima koje liječe rak, prehladu, bubonsku kugu, gataju i sl. Ako se i nekom smirili nakon mazanja to je samo privremeno. Jedino kako se tog možeš riješiti je operativni zahvat. Nažalost niti on nije garancija jer bolest ima veliki postotak recidiva.
audio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:36   #862
Slažem se- operacija jeste najbolje rješenje, pogotovo ako se uradi u ranijem stadijumu.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:10   #863
Quote:
audio kaže: Pogledaj post
Ako ti je dijagnosticiran znači da si imao problema sa njime!? Pilonidalni sinus se ne "riješava" dok je upaljen, eventualno incizija. Riješi to odmah da se ne patiš kasnije i ne slušaj savjete o mazanju sa kremama ili preparatima koje liječe rak, prehladu, bubonsku kugu, gataju i sl. Ako se i nekom smirili nakon mazanja to je samo privremeno. Jedino kako se tog možeš riješiti je operativni zahvat. Nažalost niti on nije garancija jer bolest ima veliki postotak recidiva.
Uocen je vizualno, na prvu sam mislia da je prist ili nesto slicno, ali je nakon konzultacija dijagnosticiran. Napominjem da apsolutno nikakvih problema neman radi toga, jedino je cudan osjecaj sama spoznaja da postoji ta "rupica"...

Znaci savjetovali bi da se kirurski ukloni, makar jos nemam problema sa tim?
OpraSou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:05   #864
Da, tako je i meni savjetovao ljekar koji me je na koncu i operisao.
Isto tako mi je to i sestra rekla, također ljekar.

I na kraju, sudeći po meni poznatim slučajevima- rekao bih da je prilično dobra odluka.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:36   #865
Quote:
OpraSou kaže: Pogledaj post
Uocen je vizualno, na prvu sam mislia da je prist ili nesto slicno, ali je nakon konzultacija dijagnosticiran. Napominjem da apsolutno nikakvih problema neman radi toga, jedino je cudan osjecaj sama spoznaja da postoji ta "rupica"...

Znaci savjetovali bi da se kirurski ukloni, makar jos nemam problema sa tim?
Zašto čekati da se upali? Gutat antibiotike bezveze i trpiti bol!? Apsolutno sam za riješavanje prije upale. Ja sam svoj operirao prije 4 godine i nažalost mislim da se vraća tako da mi ne gine još jedan zahvat.
audio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:03   #866
Quote:
audio kaže: Pogledaj post
Zašto čekati da se upali? Gutat antibiotike bezveze i trpiti bol!? Apsolutno sam za riješavanje prije upale. Ja sam svoj operirao prije 4 godine i nažalost mislim da se vraća tako da mi ne gine još jedan zahvat.
Pa eto racunam da se ne mora upalit ni za npr. 10 godina. Zasto ga operirat ako se moze vratit za 4 godine? Nadam se da kuzis sta zelim rec...

Cila poanta je da i nakon operacije ne postoji sigurnost da se nece vratit.
OpraSou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:16   #867
Ne, ne postoji.
Meni su rekli da spadam u rizičnu grupu i da je lako moguće da se vrati... no evo, i poslije 8-9 godina ništa.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:50   #868
Quote:
OpraSou kaže: Pogledaj post
Pa eto racunam da se ne mora upalit ni za npr. 10 godina. Zasto ga operirat ako se moze vratit za 4 godine? Nadam se da kuzis sta zelim rec...

Cila poanta je da i nakon operacije ne postoji sigurnost da se nece vratit.
Zašto popravljat zube kad će se opet pokvariti? Zašto maljati stan kad će opet za 6 godina trebat maljat opet? Logika ti je ono... Loša! Tvoje zdravlje, tvoja odluka. Iskreno, jebe se meni očeš otići na zahvat ili ne. Pitao si za savjet i dobio ga. Na tebi je što češ dalje.
audio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:59   #869
Evo i ja sam jedan od onih koji ce morati na odstranjivanje ove ciste. Zasad nije upaljena ali osjecam ju vec nekoliko godina pa sam odlucio na pregled i kazu bolje da operiram nego da cekam da se upali.

Jedino me muči što kažu da će mi dati opću anesteziju koju nimalo ne volim. Ne znam zašto nebi u lokalnoj uradili?

Poz
Legioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:02   #870
Možda i budu, ali to će oni odlučiti... Ne brigaj.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:27   #871
Quote:
Legioner kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam jedan od onih koji ce morati na odstranjivanje ove ciste. Zasad nije upaljena ali osjecam ju vec nekoliko godina pa sam odlucio na pregled i kazu bolje da operiram nego da cekam da se upali.

Jedino me muči što kažu da će mi dati opću anesteziju koju nimalo ne volim. Ne znam zašto nebi u lokalnoj uradili?

Poz
U principu dok ne otvore sinus ne znaju kakvo je stanje i koliko je duboko. Ako moraju dublje kopat može biti da spinalna ne traje dovoljno dugo ili nešto treće. Meni je zahvat trebao trajati 20tak minuta a otegnuo se na 50.
Preporučam opću!
audio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:05   #872
A jesmo ga svi najeb..Eo i ja da se pridruzim. Prvo sam osjetio kao neku oteklinu na trtici i bolilo je jako. Rekoh nije go nista sve do 17.3 oko 1 ujutro..Isao na WC kad ono krvi ko u prici..Ajde na hitnu,kaze PS pa u Vinkovce u ambulantu. Doktor zakazao operaciju 29.3 (Ni rodendan nemozes posteno proslavit..). Bio u bolnici 2 dana nakon operacije pa kuci i svaka dva dana na previjanje. Oduzilo se to nedo bog nikome,od tableta medazol i augmentina do onih Aquacella Ag i joda..Nista,druga operacija 22.9 (cca 6 mjeseci kasnije). Opet ne zarasta to u pm. Mjenjao kirurge,svaki drugo misljenje. Dode 2018 ajde na kontrolu oko 9.1. "Nije ti doktor to napravio dobro prvi put,pre plitko su napravili rez. Vjerovatno operacija do kosti i ne sije se kao sto je kirurg prvi puta sivao." U lijepu mater,nakon sto je to rekla vidi ona ima mala rana jos ispod te "glavne" i izvadila par dlaka. Kaze da nitko od kirurga to nije vidio niti doktora. Sad cekam da mi prode upala i da zaraste ta mala rana pa na operaciju. Treca sreca ha. Preko 400 sati opravdano u prvom razredu te drugi ni ne idem.Imam jedno pitanje. Kako ici na veliku nuzdu nakon tog reza? Zar nece sve prokrvarit ako se ostavi otvoreno? Plus tome jos sam i glupe hemeroide dobio kao posljedicu.. A tek mi je 15 godina. Sad ce u 3 mj biti 1 godina od prve operacije. Imate neke prijedloge? Hvala.
MileenaVoorhes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:28   #873
Evo da podjelim svoja iskustva.
Odgađao operaciju pola godine, probao svakave masti, sve i svašta... i ništa.
Konačno odlučio operirati. Najprije da kažem da sam se bojao ići krv vaditi, a kamoli nešto operirati.
Operacija zakazana 9.1. ove godine. Došao natašte u 6:30, oko 8 mi dali krevet. Rekli, guzice idu zadnje. Tako čekao do 10:30. To mi je bilo najteže to isčekivanje do operacije. Eto sestre, birje guzicu, daje nešto u braunilu, i onda neku tableticu. Zatim me na krevetu guraju do operacijske sale, ali tada već sam bio skoro ošamućen. Sjecam se da su u sali nešto kačili po meni, i to je zadnje bilo. Probudio sam se u 13 sati u sobi, ležao na trbuhu. Kaže sestra da se okrenem, da pritisnem ranu.
Rez imao oko 7 šavova, dakle sašili mi. Kući sutradan ujutro, ne možeš sjediti, ležao na zadnjem sjedalu u autu. Uglavnom previše straha a za ništa.
Najprije dva tri dana zaredom kontrole i previjanja, poslije dva put tjedno. Nakon desetak dana mi se donji dio rane inficirao, skinuli šavove u tom dijelu, a rana nije zarasla, pa sam onda imao otvorenu ranu. Izbjegavao sjedenje. Auto počeo voziti 2 tjedna nakon operacije, ali sjedeći na jednoj polutci da ne širim ranu.
Na oporavku nikakvih bolova nisam imao, samo morao pripaziti da se ne savijam, da se manje krećem jer se onda mrda i ta regija.
Zadnji put bio na pregledu prije dva dana, rana zarasla, sve u redu, ne treba više dolaziti na kontrole.
Čitajući ovdje komentare, skoro da se čovjek pozdravi sa životom, međutim, nikakvi bauk, sve je proteklo bez ikakvih bolova, problema... osim mirovanja mjesec dana. I to je to.
Zato svima preporučam bez ikakve odgode odmah na operaciju, ništa se neće strašnog dogoditi. Sa mnom je bio mladić koji je to vukao 10 godina, pa su mu razrezali cijelu guzicu, poprečno i uzdužno, a od toga je imao i strašne bolove u leđima, koji su mu nakon operacije prestale.
Jednostavna je operacija, oporavak jeste duži (mjesec - mjesec i po), međutim, oporavak zahtjeva što više mirovati da rana što prije zaraste, ja bolova nikakvih nisam imao, niti jednu tabletu popio.
laro010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:42   #874
Problem je kad ti rana zarasta "na preskokce"...pa ti nastaju balončići krvi izmedju zaraslih dijelova...pa nakon nekog vremena pritisak pukne, prilikom wca najčešće, a onda sve ispočetka...

Tako mi je bilo više od godinu dana...

...bio sam par mjeseci svaki dan morao u bolnicu na pregled i previjanje ići, brzo mi više nisu ni davali uputnice, nego su me ubacivali preko svih redova na svoju ruku...a nakon druge operacije su me u bolnici drzali i tjedan dana, jer me doktor nije htio pustit kući dok ne bude siguran da je krenilo zarastati kak treba...

Drago mi je da si se ti tako lako riješio, znam i ja slučajeva kojima je kroz 2-3 tjedna skroz pošlo, makar mislim da ti je stvarno bilo opasno sjedit nakon samo 2 tjedna...ali naravno ako radiš nemaš previše izbora...

Mene recimo i 3-4 godine sad nakon operacije zna bolit kad sjedim, bio sam neki dan na sportskom dogadjaju, koji traje po 5-6 sati, jedva sam sjedio od boli, stalno se prevrtao po stolici i namještao, makar je rana zarasla već odavno.
Katza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:16   #875
Pozdrav. Imam nesto sto moze biti ova cista, nista drugo nisam nasla na internetu. Pocelo je 10-a dana kao svrbez i crvenilo, nakon par dana je postalo bolno na dodir, a nesto kasnije mi je nastala mala kvrzica kao pristic. Za sad je jako mala, ne boli dok sjedim, i nije tvrda, ali na dodir je jako neugodna bol. Jos mi je neobicno jer nemam dlacica na tom dijelu (ali mozda se nasla koja mala), buduci da je ovo posljedica uraslih dlaka. Da li je preporucljivo otic doktoru ili da pricekam jos neko vrijeme?
__________________
:p
gloria693 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 17:59   #876
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam nesto sto moze biti ova cista, nista drugo nisam nasla na internetu. Pocelo je 10-a dana kao svrbez i crvenilo, nakon par dana je postalo bolno na dodir, a nesto kasnije mi je nastala mala kvrzica kao pristic. Za sad je jako mala, ne boli dok sjedim, i nije tvrda, ali na dodir je jako neugodna bol. Jos mi je neobicno jer nemam dlacica na tom dijelu (ali mozda se nasla koja mala), buduci da je ovo posljedica uraslih dlaka. Da li je preporucljivo otic doktoru ili da pricekam jos neko vrijeme?
Ne odgađaj odlazak doktoru ni pod razno. Ja sam 27.02. operirao navedeni problem. Isto je sve počelo neugodnom boli na koju nisam toliko obraćao pažnju dok se nisam jedva dizao sa stolice da bi to preraslo u upalu i teške bolove koji su trajali 5 dana dok antibiotici nisu smirili upalu te sam išao na inciziju u studenom. Ne mora značiti da imaš sinus, ali se možeš poštedit velike patnje ukoliko na vrijeme reagiraš.
EZEL94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:23   #877
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam nesto sto moze biti ova cista, nista drugo nisam nasla na internetu. Pocelo je 10-a dana kao svrbez i crvenilo, nakon par dana je postalo bolno na dodir, a nesto kasnije mi je nastala mala kvrzica kao pristic. Za sad je jako mala, ne boli dok sjedim, i nije tvrda, ali na dodir je jako neugodna bol. Jos mi je neobicno jer nemam dlacica na tom dijelu (ali mozda se nasla koja mala), buduci da je ovo posljedica uraslih dlaka. Da li je preporucljivo otic doktoru ili da pricekam jos neko vrijeme?
pa nisu to dlačice površinske koje počinju rasti prema unutra. nego ispod kože duboko se napravi dlačica koja nikad ni ne izađe vani na površinu.
otići doktoru. jer čekanje... ajmo reći ovako: ne želim se sjetiti svojih odgađanja doktoru i kaj se kasnije dogodilo.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:49   #878
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo.

Osjećao sam cistu vec duže vrijeme (2-3 godine), ali sam napokon odlucio otici doktoru i vidjeti sta bi to bilo te mi je preporučio operaciju jer bi se moglo upaliti i onda uzrokovati veće probleme.

Operacija prošla dobro (rez nekih 4cm x 2cm), rana nije šivana. Isto tako previjanje svaki dan. Prvih tjedan dana je boljelo malo tijekom premotavanja, ali nakon toga sve ok.

Jedna po meni vrlo bitna stvar, tijekom premotavanja, tehničar je svaki dan stavljao poliflorni med direktno u ranu i rekao da tako brže zarasta te da med čisti ranu.

Eto sad prošlo mjesec dana od operacije i rana se jako smanjila i procjenjuje se da će zarasti potpuno za neka 3 tjedna.

Pozdrav
Legioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 16:56   #879
Zdravo svima! Hteo bih nesto da upitam povodom ove teme, vidim da nikom nije lako i sokiran sam kad sam otkrio ovo , nisam znao ni da postoji. Sve je pocelo prije 20 dana, digao tezak teret i pocela boleti ledja , posto inace radim teske poslove navikao da me bole ledja( ali ne na ovakav nacin ).trpio trpio bol je bila promenjiva , sve se nado proce mislio mozda je prehlada( a u medjuvremenu primeti neku kvrzicu(ne curi samo izgleda kao zrno pasulja) iznad anusa na levom guzu koja me ponekad svrbila, iako sam to ranije primecivao ali uvek sam konto nije to nista )..odem ja doktoru kaze to je to , malo se upalilo, dobio antibiotike i kremu....poceo uzimati, bolje mi je, iako jos osetim nelagodu dole...e sad da predjem na moj specificni problem...
Znam da je opercija neminovna, ali imam pogodjen posao preko leta na 4-5 meseci, da li mogu ja da odgodim tu operaciju dok ne zavrsim posao sa antibioticima i kremama ili bilo cim drugim...,bio bih vam zahvalan na iskrenom i pozitivnom odgovoru)hvala lp
Serpico33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 17:00   #880
Preko leta te ne bi ni operirali. Dok se naručiš kod specijalista i dok dobiješ termin nakon ljeta, pa onda anesteziologa pa onda krv vadi pa još dok prije toga skupiš pojedinačne uputnice za kod njih..da danas kreneš prije 10.mj nema šanse da si na redu. Vise-manje.


Edit: nego došla sam reći da...oh well..operirana sam 2013. No, mislim da mi se vraća.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.