Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2008., 13:43   #221
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
hej,
zato IMHO ako se vec trazi novi mod, mozda bi bilo lijepo sad uzeti jednu curu
to mi se i cini logicno.
Ako se već uzima curu, čini mi se posve logično da se to radi na bazi njene fotografije.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:49   #222
Jao, ljudi, kvalifikacije za moderatora općenito su: objektivnost, pravednost, poštivanje pravila. To bi bilo onako okvirno.
A za PZ (jer ovo neće biti moderiranje novog podpodforumčića, nego će biti uz bok nama trojici) je uz to i izrazito poželjno da nema patološku anamnezu kartona u svom profilu i da ima jasan negativan stav o svima dobro poznatih pizdarija koje je AxMi blitzkriegom (ali s pravom) istjerao odavde.


I još bih vas jednom zamolio da ne chatate jer ću vas stvarno kartonirati. 2-3 stranice u jednom danu. Neće ići.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:59   #223
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
zato IMHO ako se vec trazi novi mod, mozda bi bilo lijepo sad uzeti jednu curu
to mi se i cini logicno.
Ovo mi mirise na namjestanje natjecaja, jer samo jedan kandidat(kinja) zadovoljava uvjete.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:02   #224
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Ako se već uzima curu, čini mi se posve logično da se to radi na bazi njene fotografije.
A buduci da je transparentnost osnovni zahtjev pravednog izbora na natjecajima, onda i sadrzaj fotografije treba biti - transparentan.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:12   #225
Još nešto o transparentnosti. Ovo što sam napisao u #222:

jasan negativan stav o svima dobro poznatih pizdarija koje je AxMi blitzkriegom (ali s pravom) istjerao odavde.

je sasvim jasnog razloga i nema veze s represijom pa stoga molim da mi se to ne kači... na Moderatorskom kutku. (zna on na koga mislim)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:18   #226
A zašto ti ne bih kačio? Otkad je uvjet i za znanstvenost i za moderiranje ''unaprijed jasan stav o stanovitim pitanjima'' - dakle, da se bude ''na liniji'', ili, jednom rječju da čovjek ima čvrste predrasude? Zar nije i uvjet znanstvenosti i uvjet da netko bude moderator spremnost na to da se otvoreno i argumentirano raspravi o bilo čemu što se može pojaviti kao relevantna tema?

Tvoj stav koji od znanosti čini neku zatucanu ideologiju uvreda je za znanost. Ispada da nije znanstvenik onaj tko istražuje i misli o problemima, nego onaj tko ima unaprijed jasan stav o problemima (naime onakav kakav je propisan ''znanstvenim svjetonazorom''). To što ti radiš od znanosti je perverzija.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:39   #227
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
A zašto ti ne bih kačio? Otkad je uvjet i za znanstvenost i za moderiranje ''unaprijed jasan stav o stanovitim pitanjima'' - dakle, da se bude ''na liniji'', ili, jednom rječju da čovjek ima čvrste predrasude? Zar nije i uvjet znanstvenosti i uvjet da netko bude moderator spremnost na to da se otvoreno i argumentirano raspravi o bilo čemu što se može pojaviti kao relevantna tema?

Tvoj stav koji od znanosti čini neku zatucanu ideologiju uvreda je za znanost. Ispada da nije znanstvenik onaj tko istražuje i misli o problemima, nego onaj tko ima unaprijed jasan stav o problemima (naime onakav kakav je propisan ''znanstvenim svjetonazorom''). To što ti radiš od znanosti je perverzija.
Vidiš da nemaš pojma kakvi su moji stavovi i da ih gradiš na temelju onoga što čuješ od onih onih, ne znam ni kako bi ih više nazvao.
Izrazito sam za slobodu mišljenja. Ovo što je AxMi potjerao odnosi se na ono kad ti dođe valentino i zasjedne na forum, i bog ga više ne makne. Ono kada unatoč bjelodanim argumentima toliko neslomljivima kao što su 2+2=4, ne prestaje trollati i razjarivati bijes onih koji ne mogu trpiti gluposti kao što su 2+2=5.

Na to mislim. I moje mišljenje koje je u mojoj glavi mogu ti dati samo ja, a ne neki tamo moderator koji voli seruckati.

Uopće ne govorim o problemima misterija i čudnih fenomena nego o problematičnoj atmosferi koju stvaraju budalaši s NR-a. To je AxMi protjerao i neće se vratiti, to ti garantiramo nas trojica.

Čovječe božji, jesi li uopće pročitao post kojim sam digao ovaj thread? Post u kojem se navodi plan za nadogradnju podforuma? Nisi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:54   #228
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ovo mi mirise na namjestanje natjecaja, jer samo jedan kandidat(kinja) zadovoljava uvjete.
ma ne, niti ne znam tko su kandidati niti nisam znao da postoje,
samo sam napravio mali komentar, bez ikakvog razmisljanja
jednostavnom logikom to sam predlozio radi nekakve harmonije
, pa postoji mnogo cura u znanosti, sto ih ne bilo i u moderiraju znanosti na forumu, naravno IMHO

p.s. ovo nije chat?
if so this post will have be erased in next 10 min
hvala
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:07   #229
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jao, ljudi, kvalifikacije za moderatora općenito su: objektivnost, pravednost, poštivanje pravila. To bi bilo onako okvirno.
A za PZ (jer ovo neće biti moderiranje novog podpodforumčića, nego će biti uz bok nama trojici) je uz to i izrazito poželjno da nema patološku anamnezu kartona u svom profilu i da ima jasan negativan stav o svima dobro poznatih pizdarija koje je AxMi blitzkriegom (ali s pravom) istjerao odavde.


I još bih vas jednom zamolio da ne chatate jer ću vas stvarno kartonirati. 2-3 stranice u jednom danu. Neće ići.

Kakve su mi šanse ako se kandidiram?
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:40   #230
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Vidiš da nemaš pojma kakvi su moji stavovi i da ih gradiš na temelju onoga što čuješ od onih onih, ne znam ni kako bi ih više nazvao.
Izrazito sam za slobodu mišljenja. Ovo što je AxMi potjerao odnosi se na ono kad ti dođe valentino i zasjedne na forum, i bog ga više ne makne. Ono kada unatoč bjelodanim argumentima toliko neslomljivima kao što su 2+2=4, ne prestaje trollati i razjarivati bijes onih koji ne mogu trpiti gluposti kao što su 2+2=5.

Na to mislim. I moje mišljenje koje je u mojoj glavi mogu ti dati samo ja, a ne neki tamo moderator koji voli seruckati.

Uopće ne govorim o problemima misterija i čudnih fenomena nego o problematičnoj atmosferi koju stvaraju budalaši s NR-a. To je AxMi protjerao i neće se vratiti, to ti garantiramo nas trojica.

Čovječe božji, jesi li uopće pročitao post kojim sam digao ovaj thread? Post u kojem se navodi plan za nadogradnju podforuma? Nisi.
Govoriš o ovom postu?
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Kao što ste vjerojatno svi već upoznati s općim stanjem foruma, čiji se nadležni oglušuju na gušenje promocije nadriliječništva koja se odvija na onom podforumu, El Tomo je predložio da se otvori novi podpodforum Prirodnih znanosti koji će se razumski baviti rubnim znanstvenim temama, gdje će se nastojati racionalno odgonetnuti, proniknuti i razotkriti tajne i probleme, gdje će se paziti na ono što se nije pazilo prije.
Upozorenje - rubne znanstvene teme nisu kreacionizam i slično. To su pseudoznanstvene teme. Ukoliko bude potrebno, otvorit će se i one s ciljem raščišćavanja i edukacije, ali nećemo biti tome skloni jer je vjerojatnost da se pretvore u prepucavanje i trollanje ogromna, što znamo iz iskustva.


To će zahtijevati dvije stvari. U ime moderatora PZ-a vas molim:

1) da predložite ime za novi podpodforum. Bez šprdancije molim.

2) da se izjasnite tko bi od vas htio pomoći u moderiranju. Naime, kada otvorimo ovo novo mjesto, za očekivati je da će se na njega početi lijepiti trollovi i svi željni zatiranja razuma i promocije nadrilijekova, uostalom znate o čemu se radi. Tri moderatora nisu dovoljna jer nas troje ponekad znamo i izbivati po par dana.
Za sada mislim da će biti dovoljno izabrati jednu osobu. Pa, kome se da, neka kaže, a onda ćemo napraviti nekakav referendum i na kraju će se odlučiti na Moderatorskom kutku, gdje će ići naše preporuke.



Obavijest za kraj - podpodforum Quizorama, koji nema veze s PZ-om, a tu stoji samo zato jer ga nitko nije micao (valjda još iz doba starog IMF-a), trebat će se maknuti. Predlažem podforum "Baš razno".
No dogovor će uslijediti kasnije, s moderatorima voljnima prihvaćanja tog podpodforuma. O premještaju će biti obavijest, a preporučam njeno trajanje od jednog mjeseca.
Budući da u njemu nije ničim određen sadržaj dotičnog podforuma, moram se pozvati na ElTomin prijedlog (na kojeg se, ako sam dobro shvatio) i ti pozivaš.
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ljudi, sto mislite da se na ovom podforumu otvori podforum o rubnim temama znanosti? Naime, ovdje sam vec vidio kako ljudi zele raspravljati o benvenisti, subluminalnim porukama i slicnim temama sa znanstveog stajalista, pa zasto ne bi imali jedan takav podforum? Ovako forum izgleda prestrucno i prerigidno, kao da takvim pitanjima ovdje nije mjesto, pa svi s takvim temama jurcaju 'na rub', gdje najcesce dobivaju mumbo-jumbo-hokud-pokus-duhovne odgovore od kada je Endiju i prijateljima tamo pristup trajno zabranjen, pa duhovnjaci vrse invaziju.

Eto, izjasnite se sto mislite.
Dakle, izrijekom su navedeni Benveniste i sublimalne poruke.

Ukoliko ti doista misliš nešto ''istraživati'' onda je krajnje začuđujuće da je preduvjet za takvo istraživanje ''jasan negativan stav'' prema predmetu kojeg želiš istraživati.

Odnosno, istraživat ću, ali već unaprijed znam rezultat. I ''moramo paziti'' da rezultat istraživanja bude ''jasno negativan''. Time se ''borimo protiv dogme''. Ma bavo.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:49   #231
A ja vam kažem da sam ja pravi čovjek za to :lažna skromnost:
Mislim, što jedan mainstream znanstvenik zna o rubu? Upravo kako Nitko i ništa kaže: "Hajdemo istraživati nešto sa ciljem da to opovrgnemo, a ako ne uspijemo, već ćemo nekako nategnuti rezultate".

Kao Rendi.

Nego, krajem mjeseca gledajte NRZ. Baš eksplicite vas Mišak spominje u emisiji.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:50   #232
Ne, nn, potpuno si izgubio smisao onog što sam htio reći. Nema veze s tim. A mislim da sam bio vrlo jasan, jer ja i El Tomo dijelimo isto mišljenje.

_______________
BTW, evo i dva kartonića. Upozorio sam.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:51   #233
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
A u qratz, sada će nam ova dvojica zaspamati chat.
Kako su rekli: AxMI je potjerao sve antidogmatike. Pa, koliko ja vidim, potjerale su ih teme koje su uglavnom prilično straight. Nikada AxMI nikoga nije uspio otjerati.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:59   #234
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Kako su rekli: AxMI je potjerao sve antidogmatike. Pa, koliko ja vidim, potjerale su ih teme koje su uglavnom prilično straight. Nikada AxMI nikoga nije uspio otjerati.
Batt_X, bez zezancije, htio sam te još jučer predložiti za moderatora jer imaš znanja iz fizike, a kužiš se i u onostrano, ali sam još jednom pročitao što su napisali El Tomo i Endi, pa sam odustao.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:03   #235
Ja sam htjela Lucu za novog/starog moda, no ona je prezauzeta.

Tako da ništa od toga...
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:12   #236
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Batt_X, bez zezancije, htio sam te još jučer predložiti za moderatora jer imaš znanja iz fizike, a kužiš se i u onostrano, ali sam još jednom pročitao što su napisali El Tomo i Endi, pa sam odustao.

A što su to napisali?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:15   #237
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Govoriš o ovom postu?
Budući da u njemu nije ničim određen sadržaj dotičnog podforuma, moram se pozvati na ElTomin prijedlog (na kojeg se, ako sam dobro shvatio) i ti pozivaš.
Dakle, izrijekom su navedeni Benveniste i sublimalne poruke.

Ukoliko ti doista misliš nešto ''istraživati'' onda je krajnje začuđujuće da je preduvjet za takvo istraživanje ''jasan negativan stav'' prema predmetu kojeg želiš istraživati.

Odnosno, istraživat ću, ali već unaprijed znam rezultat. I ''moramo paziti'' da rezultat istraživanja bude ''jasno negativan''. Time se ''borimo protiv dogme''. Ma bavo.
Tko kaže da ćemo mi razgovarati sa negativnim stavom prema tim temama?
Nećemo, nego ćemo imati realniji pristup od ljudi sa NR-a. Evo ti naprimjer jedna usporedba razgovora na NR-ui PZ-u:

NR:
Tema: Subliminalne poruke, što su i kako se provode?
Odgovor:
Američka vlada čiji su članovi podrijetlom reptili ima tehnologiju toliko moćnu da nam usadi bube u uho koje onda krivo tumače pjesme Spice Girlsa, koje su inače-sa Marsa.

PZ:
Ista tema:
Subliminalne poruke predstavljaju sve one namjerno odaslane sadržaje koje naš perceptivni sustav registrira, ali je ispod "praga čujnosti" ili je "ispod praga vidljivosti", pa ih ne registriramo na svjesnoj razini.

Vidiš razliku?
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:23   #238
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Tko kaže da ćemo mi razgovarati sa negativnim stavom prema tim temama?
Nećemo, nego ćemo imati realniji pristup od ljudi sa NR-a. Evo ti naprimjer jedna usporedba razgovora na NR-ui PZ-u:

NR:
Tema: Subliminalne poruke, što su i kako se provode?
Odgovor:
Američka vlada čiji su članovi podrijetlom reptili ima tehnologiju toliko moćnu da nam usadi bube u uho koje onda krivo tumače pjesme Spice Girlsa, koje su inače-sa Marsa.

PZ:
Ista tema:
Subliminalne poruke predstavljaju sve one namjerno odaslane sadržaje koje naš perceptivni sustav registrira, ali je ispod "praga čujnosti" ili je "ispod praga vidljivosti", pa ih ne registriramo na svjesnoj razini.

Vidiš razliku?
Mislim da ovim postom zasluzujes moderaturu.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:26   #239
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Tko kaže da ćemo mi razgovarati sa negativnim stavom prema tim temama?
Nećemo, nego ćemo imati realniji pristup od ljudi sa NR-a. Evo ti naprimjer jedna usporedba razgovora na NR-ui PZ-u:

NR:
Tema: Subliminalne poruke, što su i kako se provode?
Odgovor:
Američka vlada čiji su članovi podrijetlom reptili ima tehnologiju toliko moćnu da nam usadi bube u uho koje onda krivo tumače pjesme Spice Girlsa, koje su inače-sa Marsa.

PZ:
Ista tema:
Subliminalne poruke predstavljaju sve one namjerno odaslane sadržaje koje naš perceptivni sustav registrira, ali je ispod "praga čujnosti" ili je "ispod praga vidljivosti", pa ih ne registriramo na svjesnoj razini.

Vidiš razliku?
e sad nastavak

PZ: Dragi kolega
nije ti definicija u potpunosti tocna
one su nisu sasvim ispod apsolutnog limena
nego su na samoj granici jer ono sto je ispod granice nasa osjetila uopce ne registriraju tako da nema podrazaja osjetila pa ni osjeta
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:28   #240
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
NR:
Tema: Subliminalne poruke, što su i kako se provode?
Odgovor:
Američka vlada čiji su članovi podrijetlom reptili ima tehnologiju toliko moćnu da nam usadi bube u uho koje onda krivo tumače pjesme Spice Girlsa, koje su inače-sa Marsa.

PZ:
Ista tema:
Subliminalne poruke predstavljaju sve one namjerno odaslane sadržaje koje naš perceptivni sustav registrira, ali je ispod "praga čujnosti" ili je "ispod praga vidljivosti", pa ih ne registriramo na svjesnoj razini.

Vidiš razliku?
Pretjeruješ. Nikada se na NRZ nije govorilo na onaj gore navedeni način. Dapače. Uvijek se diskutiralo i pokušavalo pronaći objašnjenje ali ne nužno u u okvirima znanstvenih teorija jer to je apriori pogrešno. Znanost ne zna sve, nije ni na pola puta do objašnjenja pojavnosti, i stoga se ne može sve uklapati u nju. Naprosto, nije dovršena, i ne može se u nju useljavati ama baš sve.
Dakle reptilima ne, ali ni skepsa nije produktivna.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.