Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 20:11   #141
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
uf, neznam baš da se može osjećat kako se premješta bebač s jedne na drugu stranu, ipak je još premali za to! mislim oko 12 cm da je velik u toj dobi tako da ima dosta mjesta unutra!

Ja ga osjetim kad lupne nekad iznenada i kao lagano zatezanje, škakljanje i tako svašta pomalo...iz vana ništa još!
a kaj bi to onda bilo??
niš se ne vidi izvana nego osjetim kad pipam rukom. ili mi je cijeli tvrd trbuh ili samo na jednoj strani ili nije uopće...a u razmacima između "premještanja kvrge" osjećam kao nekakvo migoljenje...
nemojte me sad plašiti....
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:33   #142
Quote:
zečica kaže: Pogledaj post
pa nije rekla da vidi pokret izvana, već da joj je trbuh tvrđi ili mekši, zavisi gdje je beba. istina, i ja to isto osjetim.
Me neee, nisam ja rekla za nju nego sam za sebe rekla da ne vidim još ništa izvana... samo osjetim kako zateže i lupne a izvana uvjek isto...napeto i tvrdo...zasad heheh
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:40   #143
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
a kaj bi to onda bilo??
niš se ne vidi izvana nego osjetim kad pipam rukom. ili mi je cijeli tvrd trbuh ili samo na jednoj strani ili nije uopće...a u razmacima između "premještanja kvrge" osjećam kao nekakvo migoljenje...
nemojte me sad plašiti....
ma ne boj seeee! Pa nismo svi isti! Ti osjećaš to, možda ti je maternica više sprijeda a ja ne osjećam jer je meni možda više straga! Svaka je trudnoća drukčija! Samo ti uživaj i pipkaj svog bebača kad možeš!
Na primjer meni je ujutro stomak puno manji i opušteniji, kožu mogu uhvatit sa dva prsta a sad je ko lopta zategnut!! (nakon cjelodnevnog žderanja heehe)
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:15   #144
ja sam svoju tockicu osjetila tek u 22 tjednu osjecas slican kao da imas leptira zarobljenoga medju dlanovima
A sada ju osjecam kao da netko puse balone od sapunice i kada balon pukne ja ju tako osjetim
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:53   #145
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ma ne boj seeee! Pa nismo svi isti! Ti osjećaš to, možda ti je maternica više sprijeda a ja ne osjećam jer je meni možda više straga! Svaka je trudnoća drukčija! Samo ti uživaj i pipkaj svog bebača kad možeš!
Na primjer meni je ujutro stomak puno manji i opušteniji, kožu mogu uhvatit sa dva prsta a sad je ko lopta zategnut!! (nakon cjelodnevnog žderanja heehe)
a dobro onda...sva sam se prepala jučer kad sam pročitala ovo....
ja sam užasno preplašena i izbezumljena oko svega toga kaj se dešava u trudnoći, jedostavno nakon kaj sam prvi put prokvarila sada pušem na hladno, za svaku siticu mislim da nešto nije ok...katastrofa...pravi hipohondar
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 13:15   #146
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
a dobro onda...sva sam se prepala jučer kad sam pročitala ovo....
ja sam užasno preplašena i izbezumljena oko svega toga kaj se dešava u trudnoći, jedostavno nakon kaj sam prvi put prokvarila sada pušem na hladno, za svaku siticu mislim da nešto nije ok...katastrofa...pravi hipohondar
Nemoj se nervirati, stvarno probaj to svesti na najmanju moguću mjeru i probaj više uživati.. osjećaj micanja djeteta može ocijeniti samo majka a ne netko na forumu, ne daj se zavarati s takvim stvarima.. TI znaš što si osjetila, to ne može procijeniti netko preko kompjutera
I btw. sad sam tek vidjela da si ti ona cura s pdf. vjenčanja koja je isto ko i ja šivala vjenčanicu kod Anne i koja ima pedivne slikice, ali imala si drugi nick jel da
EDIT: sad sam tek vidjela da pišeš da ne osjetiš direktno udarac već da se javlja kvrga, to mogu biti i kontrakcije pa možda da nazoveš svog doktroa i kažeš kakav ti je točno osjećaj, al nemoj se molim te bojat i strahovat jer stvarno nemaš razloga.. ako i jesu kotrakcije dat će ti nešto za smirenje i sve 5
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:17   #147
Mala baš sam htjela to isto napisati.
Kayah - samo za bez veze - provjeri - čist da budeš 100% sigurna.
Moguće da ti doktor ustanovi kontrakcije, da ti magnezij i kaže da miruješ. Tako je moja kuma. Ne brini, al provjeri.

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:28   #148
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
EDIT: sad sam tek vidjela da pišeš da ne osjetiš direktno udarac već da se javlja kvrga, to mogu biti i kontrakcije pa možda da nazoveš svog doktroa i kažeš kakav ti je točno osjećaj, al nemoj se molim te bojat i strahovat jer stvarno nemaš razloga.. ako i jesu kotrakcije dat će ti nešto za smirenje i sve 5
Pa na ovo sam ja mislila, na tu kvrgu, ona je to opisala kao beba se premješta sa jedne na drugu stranu a meni se čini prerano za to i nisam još primjetila ništa slično tome a 2 tjedna sam ispred nje...nisam je uopće htjela preplašit, božesačuvaj, jer nisam ni znala da bi to mogle bit kontrakcije...
a bit će valjda sve ok kayah, sve smo mi preplašene, to je normalno!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:33   #149
Kayah - što se straha tiče - ma čovječe nisam na UZV htjela koliko su me isprepadali s povećanim nuhalnim...
Kad se dogodilo lari što se dogodilo, a ovaj moj par dana mirniji - usrala sam se. Srećom opet je vratio staru aktivnost i lupanje mame na sve strane, a jutros je prvi tati čestitao rođendan

Na paničariti, samo racionalno sagledati

Zato smo i mi tu
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:50   #150
uh...
bila sam kod doktora prošli tjedan jer sam osjećala bolove u donjem dijelu trbuha - pregledao me i napravio uzv, rekao da je sve ok, dao mi spasmex da pijem po potrebi, uz normabel (2x1) i utrogestan (3x2) koje koristim od samog početka, točnije negdje 6.tj. Rekao je da je sve ok, da me vjerovatno muče crijeva i da se materica rasteže i da to zna tako boliti. Iskreno, mislim da će me posalti u pm ako mu se poovno pojavim u bolnici jer mi je već par puta rekao da nisam bolesna nego samo trudna. to je bolnica i ne mogu doći samo tako. uostalom, on je sad egdje a putu i mislim da se vraća tek idući tjedan. inače ja stvarno dosta mirujem, ležim po cijele dane, tu i tamo si skuham ručak ili odem na kavu, ali to možda dva puta tjedno. dakle, nikakvi fizički napori. to tvrdo kaj ja primjećujem je kad ležim s ispruženim nogama, a ako ih skvrčim u koljenima trbuh mi bude dosta mekši.i primjetila sam da svi koji imaju kontrakcije navode da to otvrdnuće (da se tako izrazim) traje neko kratko vrijeme, tipa minutu, dvije a kode mene tak zna biti i po sat, dva, tri. trebala bi 9.4. ići kod privatnice na pregled pa ću pitati nju. ili ću je evetualno nazvati prije, makar znam da je na godišnjem treutno. znam da se nebi trebala briuti ali jebi ga , sad se opet brinem...
i da, mala, bila sam na podforumu vjenčaja prošle godie i nick mi je bio nina 7 ali sam ga u međuvremenu promijenila. Tj. kod staraca mi je spremljen nick nina a tu doma kod mene kayah.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:09   #151
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
uh...
bila sam kod doktora prošli tjedan jer sam osjećala bolove u donjem dijelu trbuha - pregledao me i napravio uzv, rekao da je sve ok, dao mi spasmex da pijem po potrebi, uz normabel (2x1) i utrogestan (3x2) koje koristim od samog početka, točnije negdje 6.tj. Rekao je da je sve ok, da me vjerovatno muče crijeva i da se materica rasteže i da to zna tako boliti. Iskreno, mislim da će me posalti u pm ako mu se poovno pojavim u bolnici jer mi je već par puta rekao da nisam bolesna nego samo trudna. to je bolnica i ne mogu doći samo tako. inače ja stvarno dosta mirujem, ležim po cijele dane, tu i tamo si skuham ručak ili odem na kavu, ali to možda dva puta tjedno. dakle, nikakvi fizički napori. trebala bi 9.4. ići kod privatnice na pregled pa ću pitati nju. ili ću je evetualno nazvati prije, makar znam da je na godišnjem treutno. znam da se nebi trebala briuti ali jebi ga , sad se opet brinem...
.
Samo miruj i to je to.. čitaj neke zanimljive knjige, piši na forumu i uživaj...
Pij normabel kad god osjetiš te bolove ili taj spasmex on je baš sa smanjenje kontrakcija.. i nemoj strahovati, strah je najlošiji osjećaj koji si možeš sad proizvesti, a za što ni za što... uživaj da bi i tvoja bebica mogla uživati..
Što se tiče ginekologa, probaj ići kod nekog privatno i baš te briga što te ovaj otkantava, to mu je posao i mora te primiti..
E a šta tebe točno brine.. krvarenja su postala dosta česta i čak bi rekla normalna pojava u trudnoći, lijek za to je mirovanje, a to znači bezbrižno ležanje u krevetu, ljenčarenje i uživanje, nema brige, nema strahova i sve je ok, zamisli da je sve super i uživaj, jer tako i je.. ne znam jel imaš kakav hematom, ali ako imaš tim više moraš mirovat...
I jako si zgodna na tim slikama, a sad sam se sjetila kako mi je lara pričala o tebi, a ja nisam ni znala da si to ti.. kaže joooooooj kak ona ima zgodnog muža, e sad znam da je totalno u pravu bila
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:37   #152
kayah čuvaj ti bebolina i miruj a bome čuvaj i dragog jer su se ove forumače opako napalile na njega vidim ja
šala mala naravno, to da te malo oraspoložim a stvarno ste predivni oboje a pogotovo ti!! slike su vam fanta
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:18   #153
prvi put sam osjetila bebicu tek u 20. tjednu jer mi je posteljica s prednje strane..i od onda festa, skakljanje nonstopvec imam osjecaj da ce me moja curka posteno istuci kad krenu jaca lupkanja, kaze muz da cu biti bogu zahvalna sto mi je posteljica s prednje strane
sixpence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:46   #154
Moja posteljica je isto sprijeda ali ja bebu osjećam još od 17 tjedna i to prave udarce. Nikakve leptiriće ili nešto tako. Sad u 19. tjednu mi se čini da dokazuje svoju snagu. Cilu me istuče. Muž mi kaže da to njega bebačica tira jer mlati ka velika Neznam šta će tek bit kad beba stvarno naraste
E da presmišno je vidit kako mi drob titra kad me šutne
hele83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:58   #155
Quote:
hele83 kaže: Pogledaj post
Moja posteljica je isto sprijeda ali ja bebu osjećam još od 17 tjedna i to prave udarce. Nikakve leptiriće ili nešto tako. Sad u 19. tjednu mi se čini da dokazuje svoju snagu. Cilu me istuče. Muž mi kaže da to njega bebačica tira jer mlati ka velika Neznam šta će tek bit kad beba stvarno naraste
E da presmišno je vidit kako mi drob titra kad me šutne
vjerovatno si mršavija jel da?? meni je show isto počeo jaaaako rano, od 16. tjedna lupkanje pa sve jače i jače....pa po cile dane...sad se još cilo vrime migolji pa mi se izobličuje stomak i stavim ruku na njega pa se doslovno diramo priko buše
OT, nisi nam prijavila da je curica (ili sam ja senilna zbog anemije )
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:31   #156
ja sam se baš svađala sa jednom trudnom prijateljicom oko toga. ja tvrdim da sam ja pokrete svoje bebe osjetila već u 16.tjednu a ona mi govori da je to nemoguće,ja znam da nije.
prvorotkinje osjete kasnije jer ne znaju razlikovat pokrete crijeva od udaraca (ja sam prvi put trudna) ali sam dosta čitala o tome i čekala. i u 16.tjednu sam osjetila nekoliko udaraca za koje pouzdano znam da nisu crijeva jer je osjećaj bia novi,nepoznati.
znam da ne umišljam...dakle-moguće je osjetit pokrete samo ako ste dovoljno informirani i angažirani i ako dovoljno vremena posvećujete sebi i svom tijelu i naravno bebi
winter day is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:40   #157
Quote:
winter day kaže: Pogledaj post
ja sam se baš svađala sa jednom trudnom prijateljicom oko toga. ja tvrdim da sam ja pokrete svoje bebe osjetila već u 16.tjednu a ona mi govori da je to nemoguće,ja znam da nije.
prvorotkinje osjete kasnije jer ne znaju razlikovat pokrete crijeva od udaraca (ja sam prvi put trudna) ali sam dosta čitala o tome i čekala. i u 16.tjednu sam osjetila nekoliko udaraca za koje pouzdano znam da nisu crijeva jer je osjećaj bia novi,nepoznati.
znam da ne umišljam...dakle-moguće je osjetit pokrete samo ako ste dovoljno informirani i angažirani i ako dovoljno vremena posvećujete sebi i svom tijelu i naravno bebi
Ma nemas se s kim sta svadjat, sama najbolje znas kad osjetis svoju bebu.
Ja sam pocela osjecat leptirice negdje u 16.tjednu, ali sam tek u 17. postala sigurna da je to stvarno beba, a ne crijeva. Sad sam na 17+6 i vec su prestali leptirici i osjecam pravo lupkanje (mali ima tulum po par puta dnevno).
Svasta sam citala i prema tim tekstovima nisam ocekivala osjetiti nista jos barem tjedan - dva (mozda zato nisam ni skuzila isprve), a da ne pricam o tome da mi je prva trudnoca i da imam naslaga koji me dijele od bebaca otprije
Gustaj
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:46   #158
ja sam osjetila leptiriće prošli tjedan- dakle u 17 tjednu, a sad osjećam i leptiriće- odmah iznad pupka i udarce- ispod pupka jedno 4 prsta
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:52   #159
ja sam osjetila bebu u točno prvi dan 17.-tog tjedna - 16+1)
posteljica s prednje strane, prva trudnoća stalno sam čekala kad će, kad će i čitala "simptome" da znam prepoznati.
jučer se nije puno micala, ali danas je i u jutro i popodne i jedva čekam kad će opet
i stalno je na istom mjestu, ako je pupak 6h, kao da na 2h imam mali gejzir, nešto izranja
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 20:33   #160
oo imaš termin kad i ja!
ja sam svoju isto osjetila 16+1 nemoš virovat hehe
al sad miruje ima par dana da ništa nisam osjetila..i također sam imala nešto kila viška i prije trudnoće pa je valjda zbog toga al se zato još nisam ništa nadebljala do sad,možda 1 kg
__________________
I shall never forget you..
the best of all there is
I lick your cold lips,
I embrace your coffin as I sigh in woe...
winter day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.