Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 21:46   #61
p. pukovnik Vasilij (Volođa )Smirnov . To je onaj lik obrijane glave sa kožnom šiltericom na glavi kojeg u filmu Neretva glumi Yul Briner. Da to je inženjer građevine ruskog porijekla koji je po Titovom naređenju prvo srušio a onda u rekordnom roku izgradio most na Neretvi . toliko da se ne zaboravi.
Fipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:21   #62
Quote:
Fipa kaže: Pogledaj post
p. pukovnik Vasilij (Volođa )Smirnov . To je onaj lik obrijane glave sa kožnom šiltericom na glavi kojeg u filmu Neretva glumi Yul Briner. Da to je inženjer građevine ruskog porijekla koji je po Titovom naređenju prvo srušio a onda u rekordnom roku izgradio most na Neretvi . toliko da se ne zaboravi.
o cem ti to
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:46   #63
Neviđoh da je bio link.
http://www.zeljava-lybi.com/
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:04   #64
Quote:
Il Bestione kaže: Pogledaj post
Neviđoh da je bio link.
http://www.zeljava-lybi.com/
jebga
imas i njihov forum
ak se kaj ne promjeni ja idem tam u 5om mjesecu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:05   #65
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Izvjesti nas ako ima kakvih novosti.

Ja predviđam da neće bit ništa od toga.

I usput, većina kompleksa je u HR...3 piste, 3 tunela, radarski položaj, komanda baze...

Glavni ulaz u vrijeme kad je radila Želja, ulaz 2, je na HR teritoriju.

Na bosanskoj strani je rupa 4 i pista 2 i 5
da te ispravim
bosna nema ulaz u tunel br. 4
granica je 150m dalje od ulaza
rupa samo gleda prema bosni
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 12:05   #66
Postavljen je video VTR-a na Željava-LYBI forum, pa tkoga zanima nek pogleda...




Naslov teme: Neviđena Željava (osim onih koji su službovali tamo)
(klikni na tekst)
LupusREBEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:03   #67
Pa nije baš da su avioni neupotrebljivi ako se unište staze.
Njih se može odvest do druge staze ili obližnjeg komada auto ceste bez zelenog pojasa.
Nije lako uništit takve objekte pod zemljom k tome da to još može baš svatko.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 15:06   #68
Dobili smo vježbone-manevarske pogodke na aerodromsko-zrakoplovnom vježovnom-manevarskom poligoni u Medulinu:





Gdje Mig-ovi 21 s Bihaćke zrakoplovne baze Željava u 100% pogađaju mete, pogledajte exksluzivne snimke 1z 1998. goodine:

Naslov: Neviđena Željava (osim onih koji su službovali tamo) VIDEO SNIMCI VJEŽBE
LupusREBEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:39   #69
Preporučujem mali moto-putopis o odlasku na aerodrom.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:44   #70
A nisu li jedno vrijeme ameri bili zainteresirani za tu bazu?
jenny510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:53   #71
Cool Objekt KLEK



ukoliko nekog nešto zanima mogu probati dati odgovore ex Rv i PVO ŠRO avijacije 88/89 još se dosta toga sjećam.........
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:21   #72
Kažu da je u podzemnom aerodromu Željava postojao tajni "Objekt 505" u kojem je razvijan jugoslavenski svemirski program, kasnije prodan SAD-u i da je na osnovu toga ostvaren prvi let Amerikanaca na Mjesec...

Ovo je trailer za dokumentarac koji izlazi na proljeće 2013.

Houston we have a problem

Bit će da je ovo još jedan mit...
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:42   #73
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post

Bit će da je ovo još jedan mit...
nije
marsovci su se tam skrivali od CIAe i KGBa
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 15:39   #74
e jedno pitanje svima vama: je to vojna baza u kojoj je navodno juga razvijala svemirski program za nasu sto sam vidio u vjestima nedavno
KuLILin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:29   #75
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Kažu da je u podzemnom aerodromu Željava postojao tajni "Objekt 505" u kojem je razvijan jugoslavenski svemirski program, kasnije prodan SAD-u i da je na osnovu toga ostvaren prvi let Amerikanaca na Mjesec...

Ovo je trailer za dokumentarac koji izlazi na proljeće 2013.

Houston we have a problem

Bit će da je ovo još jedan mit...
A možda i neče biti mit....jer ko zna...možda je Jugoslavija i radila na ovakvom projektu. Ima li smo mi dovoljno inteligentnih i pametnih ljudi da nešto ovakvo izvedemo.
__________________
Čoveka primaju u društvo prema odeći koju nosi, a ispraćaju ga prema duhu koji je pokazao. (Šolohov)
HandballBiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:39   #76
Quote:
KuLILin kaže: Pogledaj post
e jedno pitanje svima vama: je to vojna baza u kojoj je navodno juga razvijala svemirski program za nasu sto sam vidio u vjestima nedavno
yes
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:23   #77
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
yes
Zahvaljujem
KuLILin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 17:05   #78
Jedno pitanje pa da se tema malo oživi. Čitam malo o aerodromu željava po internetu, a danas je bila i na TV kalendaru epizoda o tom aerodromu koji se koliko sam skuzio vecim dijelom nalazi unutar teritorije RH.

Zanima me , kolike su šanse da će taj aerodrom opet biti operativan i korišten od strane HRZ-a ili pak HRZ-a i NATO-a zajedno ? taj aerodrom bez obzira što je uništen dobrim dijelom valjda i dalje ima neke šanse za neku restauraciju ? ako ne kompletnu barem dijelomično da se tamo opet mogu stacionirat helikopteri, avioni i da mogu sljetat i poljetat ? pretpostavljam da bi to tražilo veliku investiciju i velike pare , ali kad bi krenuli u projekat obnove Željave zajedno sa NATO-om koji bi također imao itekakve koristi od njgea ja ipak vjerujem da se taj aerodrom i podzemne baze mogu vratit u život i kontrolu RH ? što bi bila bolja poruka NATO-a i RH Dodiku od toga ?

Kad čuješ podatak da je mogao izdrzat udar N-bombe od 20 kilotona stvarno se začudiš. Zamislite tu stratešku i taktičku korist za Hrvatsku kad bi opet imala taj aerodrom i te baze tamo u operativno stanju...

Ne znam šta je stoka četnička išla to uništit sunce mu j....toliko muke i 6 miljardi dolara ulozeno u tako veličanstven projekat da bi na kraju sve uništili, pa srce da ti plače kad to vidiš...pa prokleti bili

Al opet ne moguće da će cijelu vječnost tamo stajat uništen i da se nikad neće pojavit neko sa idejom da se taj aerodrom ponovo vrati u operativno stanje

Čak me čudi, zašto Hrvatska u doba svog trijumfa 91-95 kad se fakat nije štedilo na ničem vezanom za vojsku već tada za vrijeme Tuđamana nije krenula sa obnovom ?

Kako to mene muči što je taj aerodrom tako napušten i uništen, ja sanjam dan kad će to opet biti operativno i pod kontrolom RH - zamislite koliko bi to diglo moć i ponos HV-a ponovo. Ne može se baš puno zemalja u Europi pohvaliti sa nečim kao što je bila Željava...to bi ponovo bilo nešto za vidjeti...

http://i980.photobucket.com/albums/a...avacopygq5.jpg

Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 17:25   #79
Joj Panther. A kakvu mi to budemo imali prednost u slučaju nuklearnog udara.

Daleko od toga da ne bi bilo lijepo da se takva infrastruktura unovči, ali u ovom slučaju se mora raditi o zajedničkom projektu RH i RBiH. Samo tako i nikako drugačije.

To što je većina naše ništa ne vrijedi i zalud ikakve maštarije. Dio potkopa je u RH dio u BiH isto je tako i sa stazama ... Daklem jedino zajednički projekt dvije države. Obziro na stanje zrakoplovstava i jedne i druge takav objekt im je nepotreban, pa jedina realna opcija postaje interes nekoga trećeg (SAD) da si tu stvori neku bazu. Opet ako se uzmu u obzir potrebna ulaganja i za to gotovo nema nikakve šanse.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 17:26   #80
Quote:
Sd.Kfz.Panther kaže: Pogledaj post
Zanima me , kolike su šanse da će taj aerodrom opet biti operativan i korišten od strane HRZ-a ili pak HRZ-a i NATO-a zajedno ?
nikakve
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.