Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 13:29   #761
Ovaj diners mi nije bas jasan? Sad u konzumu na blagajni zabunom dam diners umjesto amexa racun bio 150 kn i ono prode,to sam skuzio kad sam potpisivao slip?? A znam da su mi prije ljeta rekli da mi je limit,kao ti parametri potrosnje 4000 kn jednokratno i znam kad sam gledo u ponedjeljak racun bilo mi je 4237 kn,i kak sad ovo proslo? Znam da ih mogu nazvat al nemrem sad nek eventualno navecer..a ovo je mjesto gdje pisemo razno razna iskustva,komentiramo pa....
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 16:38   #762
Fakat mi nije jasan diners,sad zovem i vele mi da jos kojih 800 kn mogu trosit jednokratno i kojih 4700 kn na rate,Boky kak mi je reko kaj da gledam za rate mi pise 5900 kn a sveukupni racun 4300 kn...treba mi neko ko tam radi da mi detaljno objasni ovo sve jer sam zbunjen.....
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 21:08   #763
Koliko ti dugo karticu imaš? Da ti nisu promijenili parametre?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 22:55   #764
Imam ju od 2. mjeseca ove godine...vec sam jednom slao da mi dignu parametre potrosnje prije ljeta..i danas u mailu su mi opet rekli da ako zelim da mi se povecaju da pismenim zahtjevom i preslikom platne liste odgovorim na mail,da skeniram..al si mislim pa sta im to znaci ako sam to bio radio prije 4 mjeseca i sve je isto kao i prije,mislim na platnu listu..jbg, a ono kaj dobivam svaki mjesec sa strane to nevide...i to im nikako nemogu pokazat..
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 01:27   #765
ljudi putujem za maroko, ocu moc podic cash sa bankomata i dali tko zna kolika je kamata, ovo se samo informiram, nadam se da mi nece trebat al neznam kako je sa konverzijom u lokalnu valutu (dirham) i dali ce mi diner ikako posluzit, btw svaka cast dinersu kod nas je stvarno zastupljen izvanredno, al cim predes granu sa njim mos samo crte slagat, dok sa masterom mozes kaj oces ili visom, american je isto ko diners !!
hvala na pomoci !!
btw kaj je super da ti se cash kod nas i cash podignut vani NE zbraja !!
awesome !
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 09:54   #766
Moći ćeš podići novac na bankomatima oznakom Diners ili Discover. U Maroku je BMCE. Naknada je 5,9 % na podignuti iznos, minimum 30 kn po transakciji.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 09:07   #767
Ajde nek mi neko kaže ako imam diners od drugog mjeseca,puno ga koristim i račun plačam uvijek prije roka sem jednom kasnila par dana.Dali će mi odobriti plačanje do 60 rata računa oko cirka 25000 kuna kojim bi kupili sve potrebno za centralno.Naravno nemam dozvoljen tolki limit potrošnje,nego maximalno do 7000 mjesečno,a plača mi se nije ništa mijenjala.Moram im pisat zamolbu za to,ali neznam kak to ide za njih kolke su šanse da to odobre.
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:38   #768
E tak nekaj slicnoga i mene zanima a necu ih jos zvat dok jos tocno razmislim..ako kaj saznas,javi :-)
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:45   #769
Mojca, nazoveš i pitaš, premda... mislim da će ti odbiti uz objašnjenje da si novi član... Nemaš šta izgubit, probaj.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:56   #770
Quote:
mojca1 kaže: Pogledaj post
Ajde nek mi neko kaže ako imam diners od drugog mjeseca,puno ga koristim i račun plačam uvijek prije roka sem jednom kasnila par dana.Dali će mi odobriti plačanje do 60 rata računa oko cirka 25000 kuna kojim bi kupili sve potrebno za centralno.Naravno nemam dozvoljen tolki limit potrošnje,nego maximalno do 7000 mjesečno,a plača mi se nije ništa mijenjala.Moram im pisat zamolbu za to,ali neznam kak to ide za njih kolke su šanse da to odobre.
Ako si dobar platiša i dugogodišnji korisnik vjerojatno će ti odobriti. Meni su odborili tri kredita za namještaj odjednom, doduše za kraće vremensko razdoblje ali iznos je bio tu otprilke negdje kao i tvoj. Sve što je trebalo je povesti vrlo ljubazan i uljuđen razgovor s njihovim agentom.

Ali to već vjerojatno znaš. Čudno je da ovdje pitaš. Odgovaram samo zato jer mi je uvijek bizarno vidjeti kako se odrasli ljudi plaše pitati zato što bi mogli biti odbijeni.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:11   #771
uh.. da.. citam citam citam.. ja ne mogu reci nista lose za diners.. mislim svjesno sam ga zatrazila, jos svjesnije provlacila.. pa ne bi trebala ocrnjivat zbog kamate.. ali ja ga trebam da opremim kucicu.. pa cekam cekam.. godoa jos koji mjesec (jer sam do sada tek dva racuna platila) pa da se pokunjim i zamolim otplatu na milion rata
__________________
I taste so good.. you'll want the recipe..
seven-pounds is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:07   #772
Ima tko kakva iskustva s Dinersom da ima trajni nalog, tipa za dopunsko zdravstveno ili telefon da plaća preko kartice, je li to funkcionira ok?
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 20:12   #773
Ja sve račune plaćam putem trajnog naloga preko Diners-a. Do sad nikad nikakvih problema, a koristim to već dvije godine.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 21:59   #774
Također, funkcionira super, na vrijeme, nikakvih briga, i još se skupljaju M&M milje!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 23:00   #775
Diners nagradi bodovi..to je kao kod amexa membership? Automatski u tom sudjelujes i za kaj mozes mjenjat bodove? Za ono kaj na njihovoj stranici? Rucnik,kisobran i to? Il? Ima neka dodatna kartica gdje se skupljaju bodovi,ima ko kaj? Kakva to loyalty kartica?
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 23:38   #776
Za razliku od Amex-a, ovdje je sudjelovanje besplatno (iako postoji i varijanta s plaćanjem 10kn mjesečno, ali ne vidim neku posebnu prednost). Bodove možeš zamijeniti za te sponzorske gluposti (kišobrani, ručnici...) ili zatražiš besplatnu Diners Loyalty karticu, kojom možeš plaćati na bilo kojem prodajnom mjestu koje prima Diners karticu u RH i inozemstvu.

Broj nagradnih bodova Koeficijent za konverziju
20.000 - 49.999 x 0,0025
50.000 - 99.999 x 0,003
100.000 - 149.999 x 0,0035
150.000 - x 0,004

Npr., imaš 50000 bodova x0,003 = 150 kuna na loyalty kartici. S time da ti je limit na toj kartici veći 200%, znači u ovom slučaju njome možeš potrošiti 450kn (ostatak ti se naplati na idućem mjesečnom računu).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 00:56   #777
Da, ali meni je jako čudan obračun nagradnih bodova. Recimo gorivo, kamate ne ulaze u zbrajanje nagradnih bodova, ali ipak uvijek dobivam manju zbroj bodova nego što sam izračunao pa se svakog mejseca ludim i ne kužim kako ovi u Dinersu računaju.....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 01:09   #778
Imao je prvu godinu i nikad vise.
Prva stvar sto sam bio limitiran na 3500kn a da mi to nitko nije rekao.
Druga, kad sam dobio karticu s pogresno napisanim imenom, pusti problemi za to ispravit, u erste banci koji ih zastupa potpuno nezainteresirani i nesposobni bilo sto rijesit kao da nisu njihova posla nego da zovem telefon u ZG od dinersa na koji je dobit liniju kao dobit na lotu.
Kad sam je htio otkazat, opet Erste banka nema nista s tim nego sam morao poslat pismo u Zg sa obrazlozenjem zasto je ukidam???
Onda mi je prekipjelo, pa sam sve im platio i precvikao obje diners kartice i poslao to usrano pismo sa karticama.
Napravio AMEX i prezadovoljan!
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 09:09   #779
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
pa se svakog mejseca ludim i ne kužim kako ovi u Dinersu računaju.....
ne smiješ kasniti s plaćanjem računa i ne ulaze kamate u bodove

Quote:
Prva stvar sto sam bio limitiran na 3500kn a da mi to nitko nije rekao.
limit postavlja vlasnik kartice. dragi i ja još imamo studentsku, iako više nismo studenti al nam se nije dalo mjenjat. meni mama postavilal imit na 1000kn, njemu na 5000kn.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:34   #780
Hvala mokry i STIB!
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.