Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2002., 00:50   #21
Quote:
Originally posted by Simona
Trla baba lan ...

Filozofija je otvorena.
Sad ćemo vidjeti koliko će vremena trebati da se jave filozofi s "čistim" filozofskim temama.

Je otvorena je.... no sam za gledati...

Ajde probaj otvoriti topik... nemres kao ni na politici i na PZK...
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 12:24   #22
Re: Filozofija ????

Quote:
Originally posted by Porto
Misaone teme lišene dogme?

Nije mi pošlo pokretanje threada na Poruke, želje i komentari, pa razmrsimo to ovdje, a vi posle prebacujte gdje želite.

Ne, ne, ne slažem se sa odvajanjem Religije i Filozofije...

Pogotovo ne sa svrstavanjem topica Simboli, Arhetipi i Hermetizam thread "Filozofija". Mislim da je takvo mišljenje i ostalih koji postaju po tom topicu.

Prijedlog:

Otvorite 3 posebna threada:

Filozofija, misaone teme lišene religije i duhovnosti,

Religija, teme lišene duhovnosti i

Duhovnost, teme lišene religijske dogme,


ako baš želite i mir u kući.

Molim da pučanstvo, admini i budući moderator, razmisle te se očituju o tome.

Čist račun, duga ljubav, mir i prosperitet novoga foruma




gdje je vec ta religija?
Dalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 14:45   #23
Quote:
Originally posted by #WildCard
Vještac, so nice to see a friendly face

Hoće li se topic Vještice 4 sad preseliti tu?

Pozdrav, Wild Card...

Vjerojatno, ovisi o tome da li će biti otvoren pogodan podforum. Vještičarstvo nije isključivo religija niti isključivo filozofija, niti isključivo magika, medjusobni omjer ovisi isključivo o sklonosti osobe koja ga prakticira, pa mi se ne da stavljati topic u suviše specijalizirane podforuma. Na kraju će najvjerojatnije završiti na književnosti ili gastronomiji.

Za mene, neukog paganina, religija i magika su u stvari oblici primjenjene filozofije.
Tako je i vid vještičarstva kojeg živim u stvari - moja osobna filozofija. Religijski aspekt kod mene nije izražen, bogovi su za mene simboli a ne autoriteti.

No mislim da bi zaista bilo dobro da se odvoji podforum Filozofija i da bude rezerviran za akademsku, "laboratorijsku" filozofiju, vidim da forumaši to traže, pa zašto ne?

Ostali oblici primjenjene filozofije, pa i Vještičarstvo tada bi mogli pronaći svoje mjesto na podforumu Duhovnost i Religija.

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 14:49   #24
Quote:
Originally posted by Pale Blue Eyes


Vjestac, zakaj si mi zdipio Jane????

Bas si pravi Vjestac...


Šti ćeš, takvi smo mi zločesti ćiribu - ćiriba Vješci. Najprije ti uzmemo avatar, zatim dušu a onda i tijelo. A na kraju priče i novčanik.

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 17:22   #25
Talking



PBE, sad si gotova

Vještac već sigurno pravi tvoju lutkicu
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 21:34   #26
Re: kad se male teme slože, sve se može...

Quote:
Originally posted by Porto

a za to prije svega treba kompetentan moderator...Simona? a što čekaš...s obzirom na tvoj status i khm. tvoje "tajne" koje si mi odala onomad na kavi...

a filozofi, a na njih ćemo se načekati... kao i na frekventnost njihovih postova...

U međuvremenu stigneš pročitati Gazalija i njegovu "Nesuvislost filozofa"...

Ti posudim?
1. Kaj je tebi?
2. A Nesuvilost filozofa? Možeeeee! Javi se za transfer.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 21:35   #27
Smile

jako lijepo Touch.....


Btw, na filozofiju se ne može ni postati a kamoli otvarati teme......za sada. Do kad će to trajati, što nije u redu.......?
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 21:38   #28
one way

Quote:
one way:

Simona, stigli usisivači – novi, imam jedan od najboljih za tebe...
A kaj je to?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 22:03   #29
Quote:
Originally posted by #WildCard
jako lijepo Touch.....


Btw, na filozofiju se ne može ni postati a kamoli otvarati teme......za sada. Do kad će to trajati, što nije u redu.......?
Aha! Sad vidim. Touch!
Baš sam ga se nedavno sjetila.

http://forum.monitor.hr/showthread.p...threadid=31930

Sad kad promislim, podsjeća me na još jedan stari nick koji je isto pisao jako duge postove, ali otom potom.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 22:10   #30
Re: everybody wants to rule the world

Quote:
Originally posted by one way
WildCard, ja, Filozofiju, najnormalnije otvarao... No, sada su vam topic na Filozofiji pobrisali... Vjerovatno, jer mnogi nisu mogli imati pristup...
Simona, oprosti, pomiješao sam te s nekim...
U redu.

Malo prije sam čitala onaj jedini topic koji nije imao veze s filozofijom i zadnje što sam vidjela bilo je da je tema na starom forumu i dat je link.

Bila sam i tamo, a tamo tema otvorena, ali prazno, ako u međuvremenu nije sve skupa ipak tamo stiglo.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 22:34   #31
Lightbulb zavrzlama

ma ne Simona, krivo si skopčala...ja sam ovdje metno link na stari RX-ov topic o hermetizmu sa RiF-a, a W.C. ( e hebiga curo, tebe pak nesmijem pisat u kraticama ) je metla link na RiFu, oklen se more skoknit na W.C.-ičin topic na temama i dilemama.

No da skratim; "arhetipa, simbola und hermetizma " više - nema.

A di je, to ni milicija nezna....
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2002., 23:43   #32
Re: zavrzlama

Quote:
Originally posted by Porto
ma ne Simona, krivo si skopčala...ja sam ovdje metno link na stari RX-ov topic o hermetizmu sa RiF-a, a W.C. ( e hebiga curo, tebe pak nesmijem pisat u kraticama ) je metla link na RiFu, oklen se more skoknit na W.C.-ičin topic na temama i dilemama.

No da skratim; "arhetipa, simbola und hermetizma " više - nema.

A di je, to ni milicija nezna....
Maa znam da si ti stavio link, al sam u brzini nejasno napisala. Sve u svemu, pogledala sam i na stari forum. Naslov stoji i link za ovaj forum, a sve papala maca. Šteta.

A kaj je s transferom?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 00:05   #33
Re: everybody wants to rule the world

Quote:
Originally posted by one way
WildCard, ja, Filozofiju, najnormalnije otvarao... No, sada su vam topic na Filozofiji pobrisali... Vjerovatno, jer mnogi nisu mogli imati pristup...
Simona, oprosti, pomiješao sam te s nekim...

Ma ne razumiješ, filozofija se mogla otvoriti, ali nisam ništa novo mogla postati na thread, a ni otvarati nove threadove. Ne mogu ni sad.
Probaj ti ili netko drugi, za probu.........

I nisu nam ONI izbrisali topic, nego sam ja, jer su svi govorili kako mu nije mjesto na filozofiji, a postati se nije moglo. A vidiš moglo se obrisati
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 00:08   #34
Re: Re: zavrzlama

Quote:
Originally posted by Simona
Maa znam da si ti stavio link, al sam u brzini nejasno napisala. Sve u svemu, pogledala sam i na stari forum. Naslov stoji i link za ovaj forum, a sve papala maca. Šteta.

A kaj je s transferom?
Imam ga ja u svojim documents. Ako bude zainteresiranih za vraćanje teme mogu to pokušati vratiti, ili ćemo otvoriti novi topic.

Namjera mi je bila malo prodiskutirati o arhetipovima, ali cini se da sam to nezgodno sparila s hermetizmom
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 00:10   #35
Re: otišla je voljena, u zagrljaj drugom...

Quote:
Originally posted by one way



No, problem je biti open-minded...
PBE, vjerujem u neke ćiribu-ćiriba stvari, no mislim da je bitno biti open-minded...
PBE, stay open-minded, as you’ve always been...
Simona, stigli usisivači – novi, imam jedan od najboljih za tebe...
Ma nemam ja nis protiv ciribu-ciriba i abrakadabra... sam to ne bih mjesala sa filozofojom...

btw, koji si ti?
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 00:19   #36
Re: Re: everybody wants to rule the world

Quote:
Originally posted by #WildCard
Ma ne razumiješ, filozofija se mogla otvoriti, ali nisam ništa novo mogla postati na thread, a ni otvarati nove threadove. Ne mogu ni sad.
Probaj ti ili netko drugi, za probu.........

I nisu nam ONI izbrisali topic, nego sam ja, jer su svi govorili kako mu nije mjesto na filozofiji, a postati se nije moglo. A vidiš moglo se obrisati
Ok, glavno da je sačuvan. Valjalo ga je premjestiti na Nesortirano.
A na filozofiji više nitko nije mogao otvoriti temu, kako mi se čini. Zaključan je bio za nove teme. Isto kao i Politika i PŽK.

Probaj ovdje otvorit bilo kakvu temu, jer ako si prije mogla možeš i sad.

Ponavljam se.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 01:14   #37
Znači nije popapala maca !?

Wild Card, a ti li si ta...pa kaj ne veliš?



" ....Namjera mi je bila malo prodiskutirati o arhetipovima, ali cini se da sam to nezgodno sparila s hermetizmom "

A kako bi to molim te razgovarali o arhetipovima, a da prije toga malo ne pojasnimo simbole kao temelj, a još prije toga ne pripravimo i označimo teren za gradnju u ovom slučaju riječ je o hermetizmu. Mislim da si sve dobro postavila.

Jedino ako nisi željela krenuti gradnju prema arhetipu iz nekog drugog dvorišta? No to nije tako niti bitno, jer se uvijek na kraju dođe do arhetipa.


Simona,

Transfer pada čim se vratim u Zagreb, a nadam se da će to biti prije božića.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 01:27   #38
Question

Porto;
A kako bi to molim te razgovarali o arhetipovima, a da prije toga malo ne pojasnimo simbole kao temelj, a još prije toga ne pripravimo i označimo teren za gradnju u ovom slučaju riječ je o hermetizmu. Mislim da si sve dobro postavila
________________________________________________


Onda.........? Da vratim thread?
Ima li tko zainteresiran?
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 02:44   #39
Re: identifikacija...

Quote:
Originally posted by one way
One way...
Ja i ti, stara raja, još iz osnovne...
Ma da, kaj si i ti zivio u Zimbabveu...
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 02:54   #40
Question Ima li tko zainteresiran?

mislim ono Wild,
ne znam koje su ti to fore da sdereš topic a da prije tog niš ne veliš... ipak se ljudi potrude da ti odgovore, a to iziskuje i vrijeme i energiju.

ma znaš kaj, ovo me sve već lagano umara, radite šta hoćete...

ciao
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.