Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 12:36   #41
Quote:
Nabhan kaže: Pogledaj post
ajde ajde Mirko, znamo kakav dvbt ide kod nas...kakva je to kompresija i sl...a mpeg4 kod nas dolazi kad? kažu 2011.? vidjet ćemo....100hz? postoje LCD-i koji nisu 100hz pa im je proc bolji, odn. panel daje bolju sliku nego onaj od 100hz, osim toga imao sam prilike usporediti istu seriju sa 100 i bez 100hz i nisam skužio neku razliku....full hd? da ima 46" telku onda možemo pričati...LOL fullhd na 32"...jako bitno za tu dijagonalu
DVB-t kakav je takav je, imam doma 40W4000 i to pristojno izgleda, s 3 metra pratim skroz normalno skoro kao da gledam u crt (zamučenja pri pokretnim scenama odavaju da se neradi o crt-u ), samo što je ekran puuuuno veči , ukratko za večinu građana prihvatljiv signal.

Hebo te 2011, što misliš sad kupovat tv pa opet 2011?? po nekoj tvojoj logici sad bi trebalo kupiti pv80, i onda za 3 godine imat sljedeću situaciju:

Na stolu imaš:
TV daljinski
DVB-T MPEG2 daljinski (kojeg moraš kupiti odmah)
DVB-T MPEG4 daljinski (kad počmu DVB-T HD kanali)
DVB-C MPEG4 daljinski (ako nisi kupio combo receiver a želiš pratiti HD preko kabelske)
Satelitski daljinski
DVD daljinski
Audio Receiver daljinski

Ma koliko je tebi velik stol u boravku?? Uostalom mpeg4 je tu, testira se i radi. euro2008 je bio nešto što ti nečeš vidjeti prije 2011..

Što se tiče 100hz, možda 2007 generacija nije znala izvest 100hz al 2008 zna, pogledaj malo nadolazeči 40W4500 i X serija sony, ili postoječe 40ZF355DG, LE40A656.. sve su to televizori koji imaju korisni i vidljivi 100hz. Moj tv nema 100hz ali i nevidim da mu je to uopće potrebno..jer uživam pratiti sport preko njega, a ako tamo ništa neprimječivam onda nemam gdje ni primjetiti.

FullHD je stvar na koju sam općenito mislio..32" naravno netreba to ali sve preko toga bi ja uzeo, dakle 37" i više, ako misliš da se nevidi razlika pokažem ti na svome 40"W4000 isti film u 720p i 1080p s 2 metra udaljenosti - razlika je odmah vidljiva nakon 5 sekundi filma, je li ona vrjedna toga? to svatko sam prosuđuje, ja skidam dodatnih 4GB samo zbog 1080p - valjda imam nekog razloga jer vjeruj mi nemam 15TB HDD pa da mi je lako sve to pospremiti

Dakle preporučujem svakome kupcu, tražite i 100hz i 1080p (ne ispod 37") i mpeg4 DVB-T, C itd tuner
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 12:48   #42
MPEG2/MPGE4

nekoliko cinjenica vezanih uz coder-e

1. MPEG2
a) Free, no licence fee
b) standard, stabliana specifikacija
c) veci bit rate

2.
MPEG4
a) licenca
b) otvorena specifikacija t.j. profili i nivoi
c) manji bit rate

pitanje 1.

kakave veze ima tuners sa coderom/decoderom

pitanje 2
koji je izblo europskih zemalja 2/4

pitanje 3
cijena implementacije ?

pitanje 4

cost/benefit

MPEG 4 backward kompatibilan sa MPEG2 na transport stream-u ?

audio ociglendno jest, barem na HD promo
seaking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 13:09   #43
Ma mpeg4 i 2 su isti hardware tuner (stvar koja hvata signal), samo je stvar dekodera, tj čip koji sadrži instrukcije i što već ne za dekodiranje mpeg4/mpeg2 stream-a.

Večina ih je započela sa mpeg2 al su ubrzo shvatili da je mpeg4 bolji te da neće moči puno programa emitirati u mpeg2 sistemu pa se počeli u zadnji trenutak prelaziti na mpeg4, osim engleza kojima nije dovoljan ni mpeg4 pa rade na specifikacijama još boljeg transfera.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 13:33   #44
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
DVB-t kakav je takav je, imam doma 40W4000 i to pristojno izgleda, s 3 metra pratim skroz normalno skoro kao da gledam u crt (zamučenja pri pokretnim scenama odavaju da se neradi o crt-u ), samo što je ekran puuuuno veči , ukratko za večinu građana prihvatljiv signal.
to zamućenje meni je neprihvatljivo, pogotovo kad se gleda sport....gledao sam prek dvbt-a kod susjeda u istu tu teku koju ti imaš...analogni je još gori (zamolio sam ga da vidim i to da potvrdi već poznatu stvar)

Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Hebo te 2011, što misliš sad kupovat tv pa opet 2011?? po nekoj tvojoj logici sad bi trebalo kupiti pv80, i onda za 3 godine imat sljedeću situaciju:

Na stolu imaš:
TV daljinski
DVB-T MPEG2 daljinski (kojeg moraš kupiti odmah)
DVB-T MPEG4 daljinski (kad počmu DVB-T HD kanali)
DVB-C MPEG4 daljinski (ako nisi kupio combo receiver a želiš pratiti HD preko kabelske)
Satelitski daljinski
DVD daljinski
Audio Receiver daljinski
bolje sada PV80 za 6000 kn pa za 3 godine za istu lovu LCD koji će pojesti tvoga koji košta 11000kn....

Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Ma koliko je tebi velik stol u boravku?? Uostalom mpeg4 je tu, testira se i radi. euro2008 je bio nešto što ti nečeš vidjeti prije 2011..
muahahah

Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Što se tiče 100hz, možda 2007 generacija nije znala izvest 100hz al 2008 zna, pogledaj malo nadolazeči 40W4500 i X serija sony, ili postoječe 40ZF355DG, LE40A656.. sve su to televizori koji imaju korisni i vidljivi 100hz.
Korisni i vidljivi. Ne seri. Korisni i vidljivi samo onima koji su dali velike pare pa se tješe. Korisno je kolko i 12 mp na prosumer fotiću naspram 8mp kod DSLR-a. Marketing za mase. Isto vrijedi i za fullhd bna malim dijagonalama. Ja ne poznam nikoga tko gleda u telku sa 1,5 m pa da mu se isplati fullhd ispod nekih 46". Osim toga, kad počnu izlaziti svi naslovi na blurayu (a ne samo Ironmani; Spidermani i Mad Maxi) i kad zaživi HDTV u mpeg4 onda možemo pričati. Btw, taj mpeg4 ćeš plaćati. Kako sad stoji u najavama.
A sad dosta tješenja idemo dalje.
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 14:08   #45
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Ma mpeg4 i 2 su isti hardware tuner (stvar koja hvata signal), samo je stvar dekodera, tj čip koji sadrži instrukcije i što već ne za dekodiranje mpeg4/mpeg2 stream-a.

Večina ih je započela sa mpeg2 al su ubrzo shvatili da je mpeg4 bolji te da neće moči puno programa emitirati u mpeg2 sistemu pa se počeli u zadnji trenutak prelaziti na mpeg4, osim engleza kojima nije dovoljan ni mpeg4 pa rade na specifikacijama još boljeg transfera.
je u 8 Mhz stane puno toga ako se dobro stisne. Vidim da je i DVB2 pri kraju, Dakle, cekat T2.
seaking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:31   #46
mirkost, englezi ne rade na novom formatu kompresije, kod njih je mpeg-2 na DVB-T standardu, jedino na čemu rade je razvoj DVB-T2 sustava, tj. sustav već eksperimantalno radi i razvija se i na njemu idu testno HD programi u mpeg-4 kompresiji...DVB-T2, kad ga naprave, će se počet koristit naširoko za HD, tako da mislim da je moguće da i kod nas tamo negdje 2012. bude u praxi zaživio DVB-T2 za neke multiplekse...

seaking: kod mpeg-4 manji bitrate znači samo više kanala po multipleksu, a ne nižu kvalitetu slike u odnosu na mpeg-2...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:47   #47
@Nabhan - moj tv sam platio 8500kn pod br1, pod br2 nisam tebe pitao je li ti vidiš ikakvih razlika sa 100hz nego ti govorim što su rekli ljudi (profesionalci) koji su testirali tu opremu na hdtvtest, pod br3 ti nemaš pojma kakva je ponuda na BR (niti ih imaš gdje gledati) pa kako onda znaš kazati da nema ponude? hoćeš da ti pokažem listu dostupnih filmova samo u zadnjih 30 dana? molim ljepo neseri ako neznaš o čemu pričaš, pod br3 iz tvojih odgovra vidljivo je iz vedra neba da nemaš pojma o čemu govoriš tako da se nemam što zamarati s tobom..da sam napisao da imam laserski tv zxdddm59 ti bi rekao da si ga gledao kod susjeda..ako me razumis..

@MytByte

Znam za mpeg2, govorio sam o HD programima, zaboravio napisati o sd-u.. već dugo s tim novim standardom nešto petljaju..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 17:40   #48
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
@Nabhan - moj tv sam platio 8500kn pod br1, pod br2 nisam tebe pitao je li ti vidiš ikakvih razlika sa 100hz nego ti govorim što su rekli ljudi (profesionalci) koji su testirali tu opremu na hdtvtest, pod br3 ti nemaš pojma kakva je ponuda na BR (niti ih imaš gdje gledati) pa kako onda znaš kazati da nema ponude? hoćeš da ti pokažem listu dostupnih filmova samo u zadnjih 30 dana? molim ljepo neseri ako neznaš o čemu pričaš, pod br3 iz tvojih odgovra vidljivo je iz vedra neba da nemaš pojma o čemu govoriš tako da se nemam što zamarati s tobom..da sam napisao da imam laserski tv zxdddm59 ti bi rekao da si ga gledao kod susjeda..ako me razumis..
..
ti si ga tolko platio, za djecu siromašnijih roditelja ta telka košta kolko sam napisao, odn. pisao sam o pravoj cijeni u HR bez pdv-tarija i popusta preko poznanstava..kupovine vani i sl.
kakva je ponuda na BR dobro znam jer "čujem" koliko ih ima na forumima a vidim i koliko ih je u videotekama....neke i sam posjedujem i gledao sam ih....ali blu ray naslova ima još uvijek daleko manje nego DVD-a i divixa ,da ne kažem da su mnogi blu ray naslovi stari filmovi...kažeš profesionalci su skužili razliku između onog sa 100Hz i onog bez 100Hz...jesu kad su mjerili...običnog smrtnika to ne zanima, on tu razliku ne vidi...
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 18:20   #49
napisao si 11000kn za cijenu tv-a..10000 je u normalnoj trgovini

PS. ja kupujem sve sa svojim novcem, imam ispodprosječnu plaču, nevidim odakle ti konstatacija iz prve rečenice..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:32   #50
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
napisao si 11000kn za cijenu tv-a..10000 je u normalnoj trgovini

PS. ja kupujem sve sa svojim novcem, imam ispodprosječnu plaču, nevidim odakle ti konstatacija iz prve rečenice..
ali ta plaća je samo za tebe...nemaš obitelj, starce u penziji i sl...ali opet je išlo na rate pretpostavljam..nego zanemario si onaj drugi dio mog prethodnog posta....
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:51   #51
Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post
ali ta plaća je samo za tebe...nemaš obitelj, starce u penziji i sl...ali opet je išlo na rate pretpostavljam..nego zanemario si onaj drugi dio mog prethodnog posta....
Plaća samo za mene?

A cura? (žensko voli trošiti..pogotovo kad se dočepa parfumerije ) A roditelji? (jedan neradi a jedan u penziji, jadnoj penziji) ..ma kako si ti mene navukao da pričam o imovinskom stanju??? ajd vrati se na temu

ps. nevidim da sam nešto zanemario?
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:53   #52
roditelji bi trebali izdržavat tebe, a ne ti njih...hahahahaha...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:39   #53
Mozda mali offtopic:

Hoce li OiV poceti emitirati EPG preko DVB-T, nedavno sam cuo da Digi TV vec odvano to emitira za Novu i RTL?!?!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:06   #54
ma hoce vraga..vjerovatno za godinu-dvi
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 13:10   #55
Bok svima,

Par sluzbenih linkova Vlade RH u vezi DVB-T...


Strategija prelaska s analognog na digitalno emitiranje televizijskih programa u Republici Hrvatskoj

Prezentacija strategije prelaska s analognog na digitalno emitiranje televizijskih programa u Republici Hrvatskoj

Digitalna televizija - TV spot
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 03:52   #56
Ne znam koliko je vas upoznato sa pricom o Croatel -u. E to vam je napredak tehnologije u Hrvata. Naravno ne mislim na pocetak nego na nesretan kraj cjele price. Koga zanima ima nesto o tome na forumu.
Zgms is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:58   #57
pa daj link...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 15:41   #58
Evo linka na članak:
http://www.mediaking.hr/vijesti/tele...lno-emitiranje

Na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=333613
Zgms is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:15   #59
auuu, gdje si ti bio, u Australiji?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:00   #60
Bok svima,

Ako je vjerovati dnevnim novinama Vlada RH NECE davati bonove za DVB-T uredjaje iz razloga sto ce tih 100+ milijuna kuna biti na taj ustedjeno u novom proracunu za 2009. godinu...
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.