Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 18:19   #341
Bok ljudi

Ne znam gdje bi drugdje ovo pitala, pa ako moze koji savjet, nesto.. Naime nikad nisa konobarila, a htjela bih probati, jer ionako ne mogu naci posao u struci neko vrijeme. Izgleda da mi preostaje samo konobarenje

E sad, brine to nisam jedna od onih turbootvorenih ljudi, brbljavih, snalazljivih u bas svakoj situaciji... Moze.se reci da sam sramezljivija, nisam sad skroz splasena i da se bojim ljudi , ali sam mirnije naravi i u picetku, u novom drustvu, na novom poslu sam uvijek povucenija. Ovaj posao vidim kao neku priliku da izadjem iz svoje zone komfora, bas da vidim kako bi se snasla tu.

Sto vi mislite, imam li sanse tu ili da bolje odmah odustanem jer nisam neka brbljavica?
Znam da cu se morati prilagoditi tom poslu ako me uzmu negdje kao konobaricu, otvoriti se s ljudima, to ce valjda doci s vremenom kad se opustim malo.

I jos nesto, jel se ta spretnost, nosenje tacne, okretnost nauci brzo ili? Jel moze to vise-manje svatko nauciti ili jednostavno za neke to nije?
Mislim inace ne mogu reci da sam nespretna, ali nemam pojma kako bi se tu snasla. Strah me da necu tamo porazbijati sve zivo

I to pamcenje narudzbi, valjda cu morati u pocetku zapisivati. Ne znam kako to ide u pocetku. Sigurno se odnah ocekuje da pamtim dosta narudzbi odjednom
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:22   #342
Mozda netko ipak odgovori na prethodni post, mozda i ne, ali da pitam jos u medjuvremenu: cula sam vec vise puta ako radis kao konobar/ica da je neko nepisano pravilo da moras svako toliko cugnuti sa gostima npr, ako te netko casti ili nesto. Jel to stvarno tako? Ako odbijes, da nisi pravi konobar

Mislim neodgovorno mi je uopce i cugati na radnom mjestu inace, a da nije neka sad posebna prilika, festa. A i inace ne pijem puno, ne podnosim bas alkohol. Ako se zaposlim u kaficu, moram naucit cugati ili sto?

Pricam za normalne pristojne kafice u Zagrebu, a ne neke seoske birtije.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:20   #343
zamaraš se glupostima - kratko i jasno, koja filozofija od takvog posla..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:52   #344
Je, ne moras se zamarat a i neces bas imat vrimena za cavrljanje sa gostima. Jedino ces stalne goste zapamtit sta piju i to je to.

Sto se tice nosenja tacne, nemam ti pojma jeli tesko al kad vidim da je svako nosi onda sumnjam da je problem. Mislim da se brzo to nauci.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 04:27   #345
Popij samo ak ti sef kaze i to je to
Ni kad ti kolege nude nemoj ustvari tad pogotovo nemoj
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:42   #346
@crazy dog lady Probaj. Nećeš znati kako je dok ne probaš. Nemoj se zamarati nepotrebnim stvarima. Nije svaki posao za svakoga tako da nije nikakvo čudo ako ti konobarenje ne bude odgovaralo.

A što se tiče ovog da "moraš piti" jer ti to netko kaže, na takve nebuloze neću ni odgovarati.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:46   #347
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
zamaraš se glupostima - kratko i jasno, koja filozofija od takvog posla..
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Je, ne moras se zamarat a i neces bas imat vrimena za cavrljanje sa gostima. Jedino ces stalne goste zapamtit sta piju i to je to.

Sto se tice nosenja tacne, nemam ti pojma jeli tesko al kad vidim da je svako nosi onda sumnjam da je problem. Mislim da se brzo to nauci.
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Popij samo ak ti sef kaze i to je to
Ni kad ti kolege nude nemoj ustvari tad pogotovo nemoj
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
@crazy dog lady Probaj. Nećeš znati kako je dok ne probaš. Nemoj se zamarati nepotrebnim stvarima. Nije svaki posao za svakoga tako da nije nikakvo čudo ako ti konobarenje ne bude odgovaralo.

A što se tiče ovog da "moraš piti" jer ti to netko kaže, na takve nebuloze neću ni odgovarati.
Hvala vam svima

Da, imate pravo, trebam probati i potruditi se pa onda vidjeti.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:11   #348
Trebaš pokušati, od frenda prijatelj ide raditi u Noi u Novalji kao konobar, rečeno mu je prije 2 tjedna od drugih kolega koji su vec bili par sezona prije da su bakše u prosjeku po 800kn. Zamisli koliko je to novaca ako izdrzis raditi 3mj.. + plaća naravno. Ne kazem da ce tako tebi biti, nego samo velim da po jebenim mjestima gdje izlaze partijaneri biti ce i novaca..
pijandura47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:22   #349
Quote:
pijandura47 kaže: Pogledaj post
Trebaš pokušati, od frenda prijatelj ide raditi u Noi u Novalji kao konobar, rečeno mu je prije 2 tjedna od drugih kolega koji su vec bili par sezona prije da su bakše u prosjeku po 800kn. Zamisli koliko je to novaca ako izdrzis raditi 3mj.. + plaća naravno. Ne kazem da ce tako tebi biti, nego samo velim da po jebenim mjestima gdje izlaze partijaneri biti ce i novaca..
Vjerujem da jesu, ali to je vjerojatno za stvarno iskusne konobare, pa traže da imaš 5+ godina iskustva u tome. Ili za te koktel majstore, možda za njih to vrijedi.
Za nekoga sa malo ili nimalo iskustva pogotovo ne vrijedi.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:06   #350
A eto vidis, on je nasao preko oglasa za posao, dosao na razgovor, presao obuku tj bio neki test i zvali ga da je primljen. ima jednu godinu radnog iskustva u konobarenju. Morao srediti papire o nekaznjavanju, poreznu karticu itd. Znaci sve legalno. Eh sad da su place takve kakve jesu tj bakše nadam se.. okej kuzim sve zavisi od dana i kad je špica sezone, ali da se moze jako fina lovica uzeti siguran sam da moze, makar nisam osobno nikad isao ali sam cuo od poznanika da su zaradili dobru lovu
pijandura47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:23   #351
Moj brat 300kn dnevno baksisa, penje se i do 600 kad je dobar dan.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:12   #352
Ajde dobro, ako tako kažete, vjerujem vam

To je valjda gdje upikneš, nije svugdje tolika bakša. Čak ni u turistički vrlo atraktivnim mjestima.

Treba iskoristiti još koju godinu tko može, pogotovo to na sezoni, uskoro će i kod nas izbaciti pomalo plaćanje gotovinom, sve će ići karticama. Onda ne bude tako bajno na sezonama
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 12:52   #353
Dobro, brat je konobar u restoranu tj student i sezonski konobar. Sebi plaća studij tako.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:35   #354
Jel tesko naci ovaj posao bez iskustva?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:38   #355
Rekao bi da je. Ali opet...

Ne znam, radio sam fakat sve moguće poslove. Ali još uvijek nisam naišao na nekoga tko ima volje i strpljena podučiti. Ok, jasno mi je zašto. Treba voditi kafić i sve, ali ako je osoba voljna učiti i motivirana... sve se da.
abstractpoetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:06   #356
Zamisljam si da dodem raditi.. i koliko bi vremena trebalo proci da se savlada ta tacna.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:32   #357
Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
Zamisljam si da dodem raditi.. i koliko bi vremena trebalo proci da se savlada ta tacna.
I ja bi isto probala ako nije tako teško savladati tacnu i sve to popamtiti narudžbe. Zapravo ja si tražim posao vikendima jer u tjednu radim, ali mi treba dodatni posao jer štedim za nešto bitno.

Samo baš nitto ne želi dati priliku ako nemaš iskustva.

Znam jednu curu koja je konobarila i kaže da je savladala nošenje tacne u dva dana, doslovno. Nekak mi se teško čini da bi tako brzo savladala. Ili nije?
A kaže nakon manje od mjesec dana je nosila tornjeve šalica na tacni to brijem da ne bi nikad uspjela

Jel stvarno moguće tako brzo to sve savladati, ili moraš biti talent za to?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:56   #358
I mene to zanima..
Ne znam ni je li tesko dobiti taj posao konobara jer sam totalno out od toga.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:19   #359
Sve se to da naucit, a i nakon vremena se covjek opusti, vise nebudes u grcu pred ljudima i to..al treba i naucit bit kvalitetan konobar..ali evo moj najtopliji i najiskrenijo savjet - BJEZI OD TOG POSLA.. nemam bolesno velik staz u ovom poslu, konobarim sada 7 godina...dala bi sve da sam imala nekog da mi kaze da bjezim od toga...
Nit su ljudi kakvi su bili, gosti, uzas..znaci, mogla bi napisat proklete romane o tome..daleko od toga da nema ljudi koji obozavaju ovaj poso, al mislim da ih nemozes ni na prste jedne ruke nabrojat...i moze bit predivan poso..ali nije..nikad nije..a moze bit takav gust..al eto..prokletinja je...
I ako vam je sila ovo radit, odite radit na jaka mjesta, sezone pogotovo..jer jedino se to isplati..znas da ides radit i spavati taj period i crncis i krvaris al se vratis sa iskustvom i jebenim novcima..al to, nije po meni poso za radit kad ces imat djecu i kad predes 3o.tu, ma i puno sam rekla 25.u �� ja planiram jos jako kratko to i ili probat nesto svoje ili u druge vode jer ovo humano nije al stvarno nije humano. Ko to moze i ko to radi cijeli zivot ja mu kapu skidam, spomenik dignut treba kaj god, al eto moj savjet onome ko moze radit bilo sto drugo BJEZ
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:46   #360
Quote:
Braceface kaže: Pogledaj post
Sve se to da naucit, a i nakon vremena se covjek opusti, vise nebudes u grcu pred ljudima i to..al treba i naucit bit kvalitetan konobar..ali evo moj najtopliji i najiskrenijo savjet - BJEZI OD TOG POSLA.. nemam bolesno velik staz u ovom poslu, konobarim sada 7 godina...dala bi sve da sam imala nekog da mi kaze da bjezim od toga...
Nit su ljudi kakvi su bili, gosti, uzas..znaci, mogla bi napisat proklete romane o tome..daleko od toga da nema ljudi koji obozavaju ovaj poso, al mislim da ih nemozes ni na prste jedne ruke nabrojat...i moze bit predivan poso..ali nije..nikad nije..a moze bit takav gust..al eto..prokletinja je...
I ako vam je sila ovo radit, odite radit na jaka mjesta, sezone pogotovo..jer jedino se to isplati..znas da ides radit i spavati taj period i crncis i krvaris al se vratis sa iskustvom i jebenim novcima..al to, nije po meni poso za radit kad ces imat djecu i kad predes 3o.tu, ma i puno sam rekla 25.u �� ja planiram jos jako kratko to i ili probat nesto svoje ili u druge vode jer ovo humano nije al stvarno nije humano. Ko to moze i ko to radi cijeli zivot ja mu kapu skidam, spomenik dignut treba kaj god, al eto moj savjet onome ko moze radit bilo sto drugo BJEZ
Zasto taj posao netko ne bi volio ili ne bi radio nakon tridesete?
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.