Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 09:09   #241
Kupi paketić, dođe do 60kn 6komada. A preko ebaya kupis 60komada duracel izmeđe 150 i 200kn. Prek ebaya se duže ćeka.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:59   #242
Nemoraju biti Duracell, ove baterije su provjerene.
Iz Kine Ultracell čeka se 20-25 dana, ili iz Litve Rayovac Extra koji se čeka do 10 dana jer nema carine niti ništa koja stopira put iz centra Hrvatske pošte do konačnog odredišta kupcu jer je Litva u EU.

https://www.ebay.com/itm/48-x-Zinc-A...item54078e0af0

https://www.ebay.com/itm/Rayovac-Ext...ar=&hash=item0

Ja već dvije godine kupujem preko ebay-a, pa kad nije žurba ide Ultracell po 48 ili 60 paketića, a u svakom je 6 komada baterije. A cijena varira nekad uhvatim akciju popusta pa je jeftinije veće pakovanje od manjeg i tak. Uglavnom nije toliko bitan trgovac, bitno da ima 99% ili 98% pozitivan feedback na 1000 prodajnih artikala i kupuješ određenu marku.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:50   #243
Ja također gledam koji koju ocjenu ima, nekako se navikao na duracel

Duracel ima praktičniju kutijicu koju držim u novčaniku

Inače ne kažem da kineske baterije nisu dobre ali su nešto lošije od poznatih brendova moguče da se i dalje isplati kupovati. Uzmimo primjer tj gledao sam sto pise za svaki tip baterije i otprilike poznate 13a baterije imaju 310mah dok se kod kineskih barem neki koji su naveli spec imaju 290mah. Ne kažem da je to loše, ako su jeftine i dalje se isplati.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:45   #244
Ma koga ti lazes malo koja baterija ima 310mAh, neki brandovi imaju cak 270, al vecina 290, dok samo neki 300 i 310.

http://www.hearingaidbatteryshop.com/specifications/

Naravno da se isplate, samo ti je ugrubo jedan dan razlike izmedu 290mAh i 310mAh na deset dana.


Nego jel ko kupuje i sam mjenja cijevcice na olivama ?
U Eltonu onaj blizu autobusnog kolodvora u Zagrebu su izgleda maknuli dobre radnike i stavili lose, aljkave. Drugim rijecima toliko su aljkavi u stavljanju novih cijevcica da mi je palo na pamet kupovati cijevcice i sam mjenjati. Koliko lose rade ?
Stave previse lijepila pa cak ni nakon 10min cekanja ljepilo se nestvrdne i sad kao spremno je sve se izlije iz olive po prstima i po aparatu.
Osim toga ili prekratko ili predugacko odrezu cijevcicu, da ne velim kad preduboko nabiju cijevcicu, pa se cijevcica sva izdeformira, pa mi zbog napetosti cupa olivu van iz uha i onda non stop cvili, pa svako malo popravljaj tako sto guras olivu nazad u uho. Isto tako kad je previse ljepila onda se izlije duz po cijevcici pa ona postane prekruta i pukne unutar dva tri tjedna pa odi nazad k njima.
Uglavnom sve skupa je za Bogu plakati.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:07   #245
Ja sam na power one i na phonakovim baterijama pročitao da imaju 310mah
a ako pogledaš ovdje http://www.microbattery.com/tech-pow...ng-aid-battery isto piše 310
premda sad vidim na službenoj stranici piše 300mah http://www.powerone-batteries.com/en...ree-batteries/ na paketiću piše 310 i na powerone i na phonakovim baterijama.

Za phonakove ne mogu nači specifikacije
Da bi doista znali koliko koja ima kapacitet najbolje je uzeti multimetar i izmjeriti. Kineske baterije su po meni lošije kvalitete od poznatih brendova. Najbolje multimetar u ruke i provjeriti .
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:56   #246
Evo da pohvalim Oto-Art u zadru, ljubazno osoblje, odlican izbor sl.aparata sa skroz ok cijenama.
Izabrao sam Phonak audeo i prezadovoljan sam.
Fear1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 10:51   #247
Koliko je koštao aparat, i koje si sve isprobavao.
Ako nije tajna jesi li prije nosio slušne aparatiće?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 00:24   #248
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Koliko je koštao aparat, i koje si sve isprobavao.
Ako nije tajna jesi li prije nosio slušne aparatiće?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk

Do sada sam nosio Widex, Sonic i Oticon.
Nisu bili losi ali ovi Phonakovi Ric audeo su mi bas pogodjeni.
Imam srednje ostecenje sluha na oba uha, nisam zahtjevan korisnik.
Probao sam skuplje aparatice (oticon i phonak) i nisam primjetio neke velike razlike, vise su to finese tipa smanjenje suma vjetra, pozad.buke ali meni najvaznije-razumljivost u razgovoru mi je bila skoro ista, tj.kod ovih jeftinijih cak i bolja.
Fear1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:46   #249
Zna li netko gdje bi se mogli kupiti aparatići koji emitiraju pink noise?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 13:38   #250
Nisam upoznat sa time, što je to i ćemu služi?
Možda postoji kod aparata pod drugačijim imenom, mogu provjeriti ili ti ponuditi druge opcije

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:48   #251
Za TRT, ali ne za maskiranje šuma nego za samo pozadinu.. pink noise je blaži od white noise koji imaju u Suvagu i oni tamo kao rade maskiranje šuma, a ne TRT.. Možda neto zna više?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:06   #252
Ja neznam, mozda da pitas direktno u microtonu ili eltonu tj telefonom direktno u njihovo sjediste jer se u manjim poslovnicama nalaze radnici koji se slabo razumiju u te detalje. Ako imje dostupno nešto takvo onda ti usput mogu dati da isprobaš.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 17:20   #253
Hvala zapravo bi bilo što što se može spojiti na vanjski izvor zvuka bilo okay..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 11:49   #254
pozdrav

potreban mi je slušni aparat i dobio sam ponudu (bontech) za jedan od 7000 kn - HZZO = 3.500 kuna

što je meni koji ne radi i nemam primanja puno,
koliko se kreće cijena u drugim trgovinama,

da li se može naručiti uređaj iz inozemstva (kina, njemačka, amerika, rusija...)

hvala
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 13:28   #255
[QUOTE=robertino1985;69227785]pozdrav

potreban mi je slušni aparat i dobio sam ponudu (bontech) za jedan od 7000 kn - HZZO = 3.500 kuna

što je meni koji ne radi i nemam primanja puno,
koliko se kreće cijena u drugim trgovinama,

da li se može naručiti uređaj iz inozemstva (kina, njemačka, amerika, rusija...)


Probaj doci do Oto-Art, tamo sam kupio na akciji 2x Ric aparatice Phonak za manje od 3000 kn nadoplate.

Ne bih ti savjetovao kupovinu u inozemstvu jednostavno zato sto ovdje imas podrsku za kupljen aparatic i ono najvaznije aparat se 'stela' po tvom audiogramu.
Ovdje ce ti eventualno napraviti umetak za usnu skoljku,
plus-uvijek mozes doci na dostimavanje ili rijesavanje problema.

Jedio baterije narucivati preko e-baya jer su kod nas oko 3x skuplje po paketicu.
Fear1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 11:24   #256
Postovanje,

Ukratko otac mi je izgubio sluh do te razine da uglavnom ne cuje. Vec je bio par puta u specijaliste na Firule, Split i dobio nekakve tablete, pa cas jedne, pa cas druge a sve sa ozbiljnim nuspojavama tako da je i sam lijecnik rekao da prestane. To sve ide vrlo sporo a ta nagluhost mu mijenja i karakter i postao je puno losije volje. Uglavnom moje pitanje bi bilo koji je po Vasem iskustvu najbolji i najbrzi put za doci do ocito potrebnog slusnog pomagala uz ovu 50% HZZO pomoc. Da li treba i dalje nastaviti preko bolnice jer to je stvarno sporo i par puta je vec cekao par sati pa ne bi bio ni primljen? Hvala unaprijed.
Zesinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 11:30   #257
Pozdrav.
Korisnik sam tih nadomjestaka za moje nefunkcionalne organe i uskoro bih trebao početi razmišljeti o kupnji novih. Zato sam i dolutao ovamo i našao niz korisnih savjeta ali i....utopijskih.. Barem za glavninu hrvatskog pučanstva. Glavni protagonist Frejer ili tak nekak raspolaže stvarno gomilom informacija za nas ..ali ne mogu skontati gdje da se ja tu nađem. Govori se o 12-18-20 kanala.. Pa gdje da smognem tolike novce. Zivim i radim u hrvatskoj stvarnosti i za hrvatsku plaču. Gjde da isčupam 15ak-20at somova kuna za aparate. Pitao sam informativno, fonak 6 kanala doplačuje se 1200-1300 kn i to mi je već udarac na budžet ak se uzme u obzir i baterije koje više nisu na doznaku i niz popratnih lijekova koje svakodnevno koristim da bih mogao raditi. No ovdje se pominje 9000 kuna pa sve do 21 000 u jednom trenutku. Pitanje je koliko zarađujete i koliki su vam izdatci da si to možete priuštiti. Molim da se ovo ne shvati negativno već me stvarno interesira kako da si to priuštim. 5 banki je skoro na leđima, automobil, studenti, režije blabla...

Ono što pak mene interesira je da li je netko pokušao kupiti aparat izvana i uz to i interfejs kojim bi se spojio na računalo i sam podesio. Moja pretpostavka jest da to i ne bi trebalo biti tako skupo ali to naši maheri čuvaju ko oko u glavi. Naime uvidom u softver za podešavanja ovog mog fonaka došao sam do zaključka da se u biti radi o ekvilajzerima i geinu. Dakle malo znanje iz akustike i dosta se toga shvati. Gotovo sam siguran da bih mogao daleko bolje sam podesiti aparat jer bih mogao učestalije mijenjati parametre kretanjem u stvarnoj okolini. Ovako odeš nekoliko puta i sve ok. Ali s vremenom otkriješ nedostatke ali ti se neda opet u drugi grad na štelanje. Dakle zna li neko može li se interfejs nabavit za privatne osobe.


No da se vratim na stvarnost.
Koristim fonakove MIKRO i mogu reći da mi se nisu nijednom pokvarili i samo sam ih dva puta dao na čišćenje. Kanala ima samo 4 i to je bilo kupljeno na jedvite jade. Uz doplatu naravno od 2,5 soma za dva komada.
Funkcioniraju li.. Da, moraju
Budući da spadam u one koji sz takorekoč preko noći ostali bez sluha mogu reći da služe jako dobro uz udređenu dozu ograničenosti i prilagodbe. Veliku ulogu tu igraju ljudi koji podešavaju aparate. Pa sam npr u početku imao velikih problema jer sam uzeo aparate u mikrotonovoj poslovnici gdje su dva "majstora" radila sve preko krca.. sory na izrazu ali tako je. Sve je bilo ok dok su nudili..Kad su prodali više nije bilo interesa. Primjerice meni sve zuji, lupa ubija, a oni vele da je podešeno po audiogramu i to tak mora biti.
Ak dojdete u tu situaciju, znajte da nije tako.
Meni danas za funkcioniranje nisu aparati podešeni ni približno prema audiogramu . Dakako trebalo je slušati pa podešavati pa slušati i polako se dođe u normalu. naravno to mogu reći danas kad u mikrotonu rade dvije žene koje imaju strpljenja i volje.
Naravno, likovi iz mikrotona rekli su mi da ne postoji mogućnost isprobavanja aparata pa sam ih morao uzeti na slijepo po njihovoj preporuci kako su ovi uz nadoplatu bolji. Možda i jesu ali sam u pono slučajeva poslije čuo kako cijena nije bila i izraz kvalitete ili točnije potrebe korisnika. No kad si u gabuli i očekuje čuda onda svima vjeruješ. Kaže lik koji je podešava " jel čuješ mene. Ak da onda je to to. " Pa čujem te , jbm te glupog. Ali samo si ti u prostoriji. Nema nikakvog zvuka sa strane. nema žlice koja pada na tanjur. Nema kamiona, nema šuškave vrečice ili alufolije. Sve su to sitnice koje te ubiju za dan-dva i upravo zbog toga masa ljudi dobije aparate i čuva ih u ladici jer jednostavno ne mogu funkcionirati s tim sklepanim zbrda-zdola.

Jedno moje osobno mišljenje je i da svi ti aparati ne koštaju ni upola koliko se naplačuju. Uzmite u obzir da te doktor pošalje kod svog "specijalca" i za to dobije proviziju od stotinjak ili više eurića. Pa čak i za one prek socijale.
Drugo moje mišljenje jest da ta kvaliteta kojom odišu skupljiji modeli u biti dolazi do izražaja u tome što sam sebe uvjeravaš kak je sad to to.
Imaš agregat od 10kW i motor od 10kW spojen žicama od 0,1 mm kvadratni. Oće li fercirat.. Moš mislit. Ali ako pipneš za žicu opalit će te i to kako.
Dakle aparati koji nude super HI FI spektar a moje slušne košćice su amen.
Molim lijepo. Također se spominju frekve tj kanali od 20-30ak Hz kod ovih astronimskih modela. Kakav to aparat mora biti da to prenese mom mozgu dok je cesta kojom prolazi oslabljena na -80 dB. 30Hz prenose zvučnici koji osim kvalitete moraju imati i volumen te vrlo mekane i pokretljive membrane da bi mogli reproducirati toliko sporo titranje
No ak pak sad pogledam u stvarnost, svatko će kako i koliko može. Sve u skladu s mogućnostima pa onaj ko može bude išao na bolje. Opremit će se i , po mom mišljenju, nefunkcionalnim dodacima samo da bi , ne znam, igrao igrice na kompu ili sl.
Sori što sam napisao možda previše bezvezarija. Samo sam rekao svoje mišljenje temeljeno na iskustvu, znanju na bazi elekrtotehnike i akustike i na bazi stvarnog hrvatskog svijeta.
skubidu23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 17:07   #258
gdje bi se u rijeci mogao kupiti kvalitetni slušni aparat. mama je bila u bontechu i predložili su joj aparat koji ide u uho, neki 17 kanala ili čega, uglavnom, to im je najbolji model (naravno da nije zapamtila ime modela). još planira svratiti u neuroth da vidi što oni nude. pa ako znate neku firmu koja je bolja od ovih, preporučite
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 06:48   #259
Nema problema s naočalama i aparatićima samo morate paziti da bude tanko ono što ide iza uha na naočalama kada kupujete i bit će sve ok . Ja nosim i naočale i aparate i sve je u redu .
nenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 08:16   #260
Pozdrav

Molim admine da ne brišu ovaj post, pošto se radi o specifičnoj stvari i možda ovdje ima nekoga kome je potrebno, a ne gleda oglase ovdje na forumu.
Hvala.

Stavio sam ovdje na forumu oglas da prodajem slušno pomagalo za fiksne telefone - Plantronics MDA200 + USB BT300

Ako ima zainteresiranih, lijepo molim da me kontaktirate ISKLJUČIVO na PP.

Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.